Şimdi Ara

Karşınızda Android One'ın yeni temsilcisi: General Mobile GM 5 Plus

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir Kullanıcı, 3 Masaüstü Kullanıcı
326
Cevap
7
Favori
8.007
Tıklama
Tüm Forumlar >> Donanım / Hardware >> Anasayfa Haberleri >> Karşınızda Android One'ın yeni temsilcisi: General Mobile GM 5 Plus
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
    6708 Mesaj

Geçtiğimiz yıl Google'ın Android One programına dahil olan yerli üretici, General Mobile 4G adındaki modeliyle başarılı satış rakamlarına ulaşmıştı. Bu yıl Android One dahilindeki ikinci telefonunu hazırlayan şirket MWC 2016 etkinliğinde telefonu resmiyete kavuşturdu.

General Mobile 5 Plus adıyla duyurulan model, selefine göre çıtayı biraz daha yükseltmiş gibi görünüyor. 5.5 inç boyutunda Full HD IPS ekrana sahip akıllı telefonun ön yüzeyi Gorilla Glass 4 teknolojisiyle çizilmeye ve darbelere dayanıklı hale getirilmiş. Metal çerçeve ise akıllı telefonun günümüz tasarım anlayışını uygun bir şekilde yansıtıyor.

Ekran çerçeve oranı başarılı sayılacak akıllı telefonda Snapdragon 617 çipseti tercih edilmiş. Hatırlatmak gerekirse bu çipseti daha önce HTC'nin One A9 modelinde de görmüştük. Orta seviye için başarılı işler çıkarabilecek çipsete 3 GB sistem belleği ve 32 GB depolama alanı eşlik ediyor. Akıllı telefonda çift sim kart desteği bulunuyor, ancak dileyen kullanıcılar ikinci sim kart slotunu Micro SD kart için de kullanabilecekler. 

Önde ve arkada 13 MP çözünürlükte kamera barındıran akıllı telefon tahmin edebileceğiniz gibi Android'in en güncel sürümü 6.0.1 ile birlikte piyasaya çıkacak. Arka kameraya çift ton LED flaşın eşlik ederken, ön kamerada da flaş bulunduğunu hatırlatalım. 3100 mAh batarya kapasitesine sahip akıllı telefon QuickCharge 3.0 teknolojisine de destek veriyor. Bu sayede 30 dakika şarj süresiyle %60-80 arasında doluluk oranına ulaşılabiliyor. Bir diğer önemli özellik ise USB Tip C bağlantı portuna yer verilmesi. Çipsetin sahip olduğu Cat 7 LTE modemi 300 Mbps indirme ve 100 Mbps yükleme hızlarına imkan verebiliyor.

Akıllı telefonun çıkış fiyatı 999 TL olarak açıklandı. Özelliklerini ve Android One programının getirdiği yazılım desteğini göz önüne alırsak GM 5 Plus bulunduğu fiyat bandında iddialı sayılabilir. Özellikle Type-C ve QuickCharge 3.0 gibi yeni teknolojiler akıllı telefonu sınıfındakilerden ayırmayı başarıyor. Ülkemizde Mart ayı sonunda raflara çıkacak model sonrasında Rusya ve 15 diğer Avrupa ülkesinde daha satışa sunulacak. 

|
    |

• general Mobile gene yapmış iyi bir telefon. Ayrıca bu telefonu pahalı falan da değil. sizin satın alma gücünüz azalmışsa bunun sorumlusu bu şirketler değil,ülkeyi yönetenlerdir.

anlayamadığım ,

şu walking dead'in sorunu ne ? 5.sezon bitince 1 sene bekledik 6.sezon başladı e hadi o da başladı derken 4-5 hafta devam etti hoppolaaa birden kestiler dediler ki şubat ayında devam edeceğiz , e şubat geldi 1 bölüm geçen pazar yayınladılar e şimdi bakıyorum yine ara vermişler , kısaca bokunu çıkardılar , birileri 1 sezon derken 1 bölüm kastedilmediğini anlatmalı yapımcılara ...

bu arada marifet mi 5.5 ekran ,

radyo da yok yeni cihazlarda...radyosu olan telefon tanıtıldı mı mwc'de??

fiyat konusuna gelince , yahu arkadaşlar anlayamıyorum ,acaba bende mi gariplik var ,olay şu : fiyat 1000tl bile deyince tüylerim diken diken oluyor , ev kuran biri olaraksöylüyorum 1000tl ye neler alınır , miadı 2 sene hadi zorlasan 3 sene olan bu tür şeylern en babay yiğidi 500-600 tl olması lazım . orta seviyelerin de maksimum 300 tl olması lazım.
    abd de iphone 6 ,600dolar asgari ücret (ny eyaleti için) 2400 dolar ,ek yardım şu bu ile 3600 $ sıradan bir ny vatandaşının cebine girmekte , onun iphone satın alma gücü bizden fazla ,

teknoloji ürünü diye pahalı olacak algısı var , bu türk ün tüke kazığı başka birşey değil , artık cep telefonları öyle ulaşılamaz teknoloji değil , yüksek teknoloji devre ,işlemci yapımı demek değil dünyada artık , sıradan bir çip 5 dolara mal oluyor neredeyse , bu über üst sınıf teknoloji demek değil sıradan bir meta oldu artık , yüksek teknoloji örneğin suni karaciğer yapmak ,veya radyasyon geçirmeyen bakteri tutmayan duvar boyası yapmak ,nano boyutta tıp aletleri araçları yapmak , cep telefonu vb değil...
    ziyadesiyle paylaşmaya çalıştığım düşünce şu , evet çok güzel harika cihazlar cep telefonları ,ışıl ışıl ve kişisel hayatımızın vazgeçilmezi ,ancak şu fiyatlar nedir arkadaşlar ,

3000 tl ,2000tl,1000 tl !!!!! yahu bu paralar çok fazla , diğer taraftan ayda 30 bin adet iphone vs.r satılıyormuş oha lan oha!!! ne diyeyim aldık elimize aleti hayat onunla geçiyor.....
    ülkemizin ,hayatlarımızın güzelleşmesi temennisiyle herkese selam ve saygıyla ,
    işimiz Allah'a kalsın zira yoktur başka kapı...

Forumda ceza almayacağımı bilsem küfür ederdim.
    Arkadaş adamlar en iyi telefon diye bir imada bulunmamış bir yarış içerisinde değiller bir iddiaları yok. Adamlar uygun fiyata en iyi ne sunabiliriz diyerek bunu yapmışlar. Parası olan var olmayan var herkes Z10 S10 G10 alacak diye birşey yok. Sonradan görme olunca böyle oluyor.

caneycaney kullanıcısına yanıt
    @caneycaney demiş ki;

Mesajı Yerinde Gör

Yaklasik 1.5 senedir g3 32 gb kullanıyorum Allah askina 2015 yilinda kac tane g3 uretildide neredeyse catlak yok diyorsun isinma sorunu yok diyorsun telefon oyle bir isiniyorki hele ki havanin sicak oldugu zamanlar elinde tutmak gercekten rahatsiz ediyor. Ayrica 2k da adreno 330 un yetersiz oldugunu anlamak zor degil bir fullhd ile oyna aradaki farki goreceksin. Bataryasindan bahsetmiyorum bile. Ozetle 2016 yilinda g3 alinmaz arkadaslar.

Arkadaş daha telefonu bile görmeden eline almadan bakmadan konusanlar var gerçekten garip durum. bir yerden kötüleyecekler ya ne yapacaklarını şaşırmışlar gm5 plus birilerini tutuşturmuş anlaşılan...
    Gm nin servisi eskisi gibi değil. 2defa serviseyolladım telefonu pazartesi verdim kargoya cuma elime geçti tamir edilmiş olarak...
    Güncelleme işinidegoogle yapıyor artık daha iyisini bilen söylesin...
    HA güzel özelliklerle dolu bir telefon cıkartmıslar.
    gm 4 cıktı vay 100 tl fazla olsaydıda işlemcisi su olsaydı
    vay 100 tl fazla lsaydıda kamerası daha iyi olsaydı
    Vay 100 tl fazla olsaydıda ekran kartı bu olsaydı vs vs vs Diyenlerşimdi 999 tl pahalı diyor...
    Yurt dısı parçaları özelikle elektronikle ilgili olanlar iyi bilir dışarda cok ucuz olan şeylerin Türkiye de vergilerle çoştugunu...
    Dün daha samsung mini lere 1000 - 1200 tl verenler bugün gelmiş bu telefonu kötülüyor komik sadece...
    KAmera olayına gelince evet lensler önemli birokadarda yazılımönemli tanıtımdakamera yazılımı henüzekli değil ve tanıtım larda Ön kamera fotolarını bula bilirsiniz bir çok telefonun arkakamerası o fotoları çekemiyor emin olun...

Bu telefon cıktıgında satış rekorları kırar emin olun burdaki kötüleyenlerin çoğu da alacak bu telefonu eşinde dostunda görüp....
    1000 tl altı daha iyi özelliklerde ve daha ucuz telefon varsa söyleyin onu alalım ha yoksa çekilin biraz kenera da derdi çamur atmak olmayanlar konussun.

bluelizard17 kullanıcısına yanıt
    @bluelizard17 demiş ki;

Mesajı Yerinde Gör

Nemrud’un askerleri İbrahim peygamber’i mancınıkla ateşin tam orta yerine atacaklarmış.

Bu sırada göklere kadar varan ateşe doğru bir karınca ağzında küçücük bir damla su ile telaşla gidiyormuş. Başka bir karınca onun bu telaşını görüp sormuş:

– Acele ile nereye gidiyorsun?

Telaşla yetişmeye çalışan karınca, ağzındaki bir damla suyu ellerinin arasına alıp cevap vermiş:

– Haberin yok mu? Nemrud, İbrahim peygamberi ateşe atacakmış. Meydana ateşin olduğu yere su götürüyorum.

Diğer karınca kahkahalarla gülerek demiş ki:

– Senin yanan büyük ateşten haberin yok mu? Ateşe hiç bakmadın mı? Ne kadar büyük, senin bir damla suyun ateşe ne yapabilir ki?

Bir damla su taşıyan karınca:

– Olsun, hiç olmazsa hangi taraftan olduğum anlaşılır.

• Yarbay
    7388 Mesaj
    999 tl ile gelmeli maksimum. Pil, ekran kasa oranı, işlemci vs gayet iyi. Flaşlı ön kamera da kaymağı. Bu sefer olmuş gibi. Avrupa da 199 euro dan satılacak bu arada. Avrupa da Az da olsa vergi var. Bu fiyattan kurtarıyor demek ki. O zaman tr de de 999 dan hatta 899 dan kurtarır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mu5tafa -- 22 Şubat 2016; 19:51:03 >
    |
    |
  • Yarbay
    2616 Mesaj
    güzel telefon olmus ama pahali buldum , 650+parmak izi okuyucu koysa daha güzel olacakmış.
    |
    |
  • Yarbay
    2173 Mesaj
    Samsungun A serilerinde bile 615 kullandığını göz önüne alırsak donanimi fiyatina göre gayet iyi olmuş. Tipi de fena görünmüyor. Türk firması ve Türkiye için gayet başarılı bir telefon. Android One olmasi da cabasi. Çinli dandirik telefonlara 600 700 vereceginize adam gibi bu telefonu almak daha mantıklı. Hakkını verelim fiyatina göre gayet iyi

Edit: quick charge 3.0 ve usb type c gelişimlerini söylemeyi unutmuşum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MultiCore -- 22 Şubat 2016; 20:00:23 >
    |
    |
    Ne yalan söyleyeyim cihazı beğendim, ancak 899 TL olsaydı fiyat bence çok daha büyük yankı uyandırırdı. tam benim ihtiyaçlarıma göre bir telefon olmuş...
    |
    |
  • Yarbay
    2919 Mesaj
    tek eksik parmak izi sensoru gibi, olaydı tam olmuş diyebilirdik.

GM one kullanicisiyim ama ekran sararması ve güç tuşu problemi var. Başka da kronik probleme rasmaladim. Çok hızlı işini gören bir telefon. Tabi amiral gemiler gibi kalite ve fonksiyonellik yok ama çok özellik aramayanlar için süper.

Bakalım bu telefonda hangi problemler olacak.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    Cogu amiral gemisinde usb c bile yok

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ryalp -- 22 Şubat 2016; 20:07:35 >
    |
    |
    |
    |
  • Yarbay
    6283 Mesaj
    ben bu cihazı alırım yaa...
    |
    |
  • Yarbay
    2116 Mesaj
    Takdir ettim GM yi, daha uygun fiyatlı olsaydı alkışlardım hatta. Kendine yerliyim ben diğerlerine V!ergi kooy diyenler bakıp bakıp utansın.
    |
    |

.:U.U:. ][ ASLANLAR YUVA ][ Samsung WAVE ][ QTM BAN Club ][ Leyla ile Mecnun ][ DH 8o's ][ !Q!!   

• Teğmen
    173 Mesaj
    %79 ekran ön yüzey oranıymış yalanın daniskası. O siyah çerceve ne?
  • Yüzbaşı
    888 Mesaj
    1000 i geçmezse alırım. Çok şık olmuş.
    |
    |
  • Yarbay
    10642 Mesaj
    Bu cihaz tutar

|
    |
    899 liradan çıksa yok satardı ama yine satar. Ben de almayı düşünüyorum şimdiden, tasarımı çok hoşuma gitti. Nexus 5, 4g kullandım saf android daha güzel ve kullanışlı bana göre. Ekran boyutu küçük ekran sevenler için büyük gelebilir hadi 4g 5" diye daha büyük yapıyorsunuz max 5.2" olsa daha iyi olurdu :)
    |
    |
  • Yarbay
    5060 Mesaj
    general Mobile gene yapmış iyi bir telefon. Ayrıca bu telefonu pahalı falan da değil. sizin satın alma gücünüz azalmışsa bunun sorumlusu bu şirketler değil,ülkeyi yönetenlerdir.
  • Bu cihaz satisa ciktigi gun alacam..

|
    |
    |
    |
  • Yüzbaşı
    590 Mesaj
    Fiyasko G5 in yanında canavar olmuş bu
  • Yüzbaşı
    418 Mesaj
    1050 TL ye Lg G3 var,bence her türlü daha iyi bir telefon.
HızlıCevap
Sayfaya Git:
Sayfa:
Reklamlar
Mobilya Takımları
haberler
son dakika
SEO
Canlı Tv izle
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR4
0,437
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.