Şimdi Ara

Karşınızda Android One'ın yeni temsilcisi: General Mobile GM 5 Plus (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
326
Cevap
5
Favori
8.648
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Evet G3 ile bu ancak fiyatıyla kıyaslanır,yoksa G3 tabii ki üstün (ön kamera hariç)

• bu telefona en yakın zamanda güzel bir inceleme çekin DH ailesi.

• Android one projesinin amacı düşük bütçeli insanların güncel telefonları kullanmasıdır.

GM 4g 699 liraya bayağı iyi satış yaptı fakat bu cihaz 999 lira bandından yukarıda girerse Asus, LG, Samsung gibi firmalarla mücadele edemez. Halk General Mobile 'i değil Samsungu tercih eder çünkü halkta "Samsung, LG dünyanın en iyi firmaları " algısı var.

Fiyat olarak 999 ortalama. Ama bu fiyata Android one projesinin dışına çıkılır. Bu cihaza android one değil Nexus gibi bakmak gerekir.

Ha 899 olursa ikinci Discovery vakası yaşanır ve harika bir F/P oranı yakalar. Yani eğer bu fiyata olursa sat diskavri al sözü biter sat beş plas al sözü başlar.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Note 5 kullanıcısıyım, beni bile tahrik edebiliyor. Fiyatın 899TL olmasını elbette ben de isterdim, ancak çok yüksek bir kâr oranı olduğunu düşünmüyorum. Dilerim General Mobile bu cihazı diğer pazarlarda da satmaya karar verir.

• batarya sabit mi yoksa çıkıyor mu?
  • G3 kullanıcısıyım bu telefonu almamın sebebi fiyatı ve ekran kasa oranı idi. Ancak pili berbat. 4 saat ekran süresi zor alınıyor. Bence g3 den aşağı bir yanı yok. Üstelik LG tr garantili g3 e göre çok daha avantajlı. Gm 5 Plus en az 6 saat ekran açık kalma süresi alınır. Buda bir buçuk gün yeter.

Telefonun eleştirilecek yani yok.Ekran kasa oranı g3 de 75 civarı bunda 79 olması bencede zor ama yinede iyi. Keşke fiyatı 900 olsaydı ancak 1000 liraya da alınır. Üstelik gm garanti servisi geliştirildi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KraftMK -- 22 Şubat 2016; 21:29:24 >
  • Bence bu fiyata bu özellikler gerçekten iyi arkadaşlar eleştirilecek tek yanı parmak izi okuyucu olabilirdi

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • çift dokunma ile uyanma ve kapanma olursa çok güzel olur.

• G3'ün fiyatının 1000 lira bandına gerilerdiği bir dönemde bu telefon için 999 lira fazla olmuş. Max 899 olmalıydı. Üstüne 50-100 lira daha koyar G3 alınır.
  • General mobile son zamanlarda çok büyük yükselişte olmasına rağmen fiyatı fazla buldum. Fiyat 750-800 arası olmalıyı.
  • Fiyatı pahalı diyenler bundan daha kötü donanımlı htc one a9 un 2 bin liraya satıldığından haberi yok herhalde

G3 ile karşılaştırma yapmak yanlış g3 son güncellmesini aldı ve bitti bu cihaz 2 küsür yıl tüm güncellemeleri alacak ayrıca arayüzün g3 den çok daha akıcı çalışacağına eminim
  • Full hd ekran ile snapdragon 617 iş yapmaz ağır kalır illa bir yerden eksik yapacaklar.

• GALAXY S7 DE OLMAYAN ÖZELLİĞİ GETİRMİŞLER..BU İYİ HATTA ÇOK İYİ.( İLK 1 YIL İÇİN DEZAVANTAJ OLABİLİR)

ANCAK İŞLEMCİ TARAFINDA KEŞKE 617 DEĞİLDE 650 VEYA 652 KULLANSALARDİ. YİNE DE FİYATINA GÖRE ÇOK İYİ..

• O fiyata g3 alınır diyen yok başarılı telefon...

• Gecen sene birkaç tane gm android one aldirdim cevreme, 2000 lira ustu hicbir amiral gemi telefonda 6.0 yokken onlarda vardi. Herkes de memnun. Stabil, guncel sistem. Herkes gpu ya giydirmis ama katilmiyorum, bence cihaz 10 numara olmus. Fiyati 899 olsa daha super olurmus. Is yapar

• ne G 3 mus arkadas bu cihaz cikana kadar nerdeydiniz alsaydiniz .G3 kasa catlamasini unuttunuz galiba cihaz madem cok iyiydi niye 1100 tl ye dustu ve G2 de ayni fiyat ,hala G3 diyonuz
    Unu eleyip elek asmis artik

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Leş gibi bir tasarım ve donanımla geliyor 1500 daha ekler gider g5 alırım zenfone 2 selfiede de 13 ön 13 arka kamera vardı ama leş gibi çekiyordu buda öyle olacak stok android arayüzü özel yazılımlar yok ses çipi belli değil almışlar qualcomm dan işlemciyi koymuşlar içine sonyden lensi almışlar arkayada general mobile yazmışlar satacaklar işte bizim insanımız da alır. (fakir olsam alırdım)

• Ben hiçbir yerde bu telefonun android one programında olduğunu görmedim. Emin misiniz?

• anlayamadığım ,

şu walking dead'in sorunu ne ? 5.sezon bitince 1 sene bekledik 6.sezon başladı e hadi o da başladı derken 4-5 hafta devam etti hoppolaaa birden kestiler dediler ki şubat ayında devam edeceğiz , e şubat geldi 1 bölüm geçen pazar yayınladılar e şimdi bakıyorum yine ara vermişler , kısaca bokunu çıkardılar , birileri 1 sezon derken 1 bölüm kastedilmediğini anlatmalı yapımcılara ...

bu arada marifet mi 5.5 ekran ,

radyo da yok yeni cihazlarda...radyosu olan telefon tanıtıldı mı mwc'de??

fiyat konusuna gelince , yahu arkadaşlar anlayamıyorum ,acaba bende mi gariplik var ,olay şu : fiyat 1000tl bile deyince tüylerim diken diken oluyor , ev kuran biri olaraksöylüyorum 1000tl ye neler alınır , miadı 2 sene hadi zorlasan 3 sene olan bu tür şeylern en babay yiğidi 500-600 tl olması lazım . orta seviyelerin de maksimum 300 tl olması lazım.
    abd de iphone 6 ,600dolar asgari ücret (ny eyaleti için) 2400 dolar ,ek yardım şu bu ile 3600 $ sıradan bir ny vatandaşının cebine girmekte , onun iphone satın alma gücü bizden fazla ,

teknoloji ürünü diye pahalı olacak algısı var , bu türk ün tüke kazığı başka birşey değil , artık cep telefonları öyle ulaşılamaz teknoloji değil , yüksek teknoloji devre ,işlemci yapımı demek değil dünyada artık , sıradan bir çip 5 dolara mal oluyor neredeyse , bu über üst sınıf teknoloji demek değil sıradan bir meta oldu artık , yüksek teknoloji örneğin suni karaciğer yapmak ,veya radyasyon geçirmeyen bakteri tutmayan duvar boyası yapmak ,nano boyutta tıp aletleri araçları yapmak , cep telefonu vb değil...
    ziyadesiyle paylaşmaya çalıştığım düşünce şu , evet çok güzel harika cihazlar cep telefonları ,ışıl ışıl ve kişisel hayatımızın vazgeçilmezi ,ancak şu fiyatlar nedir arkadaşlar ,

3000 tl ,2000tl,1000 tl !!!!! yahu bu paralar çok fazla , diğer taraftan ayda 30 bin adet iphone vs.r satılıyormuş oha lan oha!!! ne diyeyim aldık elimize aleti hayat onunla geçiyor.....
    ülkemizin ,hayatlarımızın güzelleşmesi temennisiyle herkese selam ve saygıyla ,
    işimiz Allah'a kalsın zira yoktur başka kapı...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sendemail -- 22 Şubat 2016; 22:51:44 >

• Telefon bir android one telefondan cok orta alt segment kaliteli telefon olmuş one programı zaten pekte istenildiği gibi gitmedi öle ucuz telefonda yok ortada.

Telefon güzel evet işlemci ve gpu biraz az olmus aslında bir üst işlemci ve gpu kullanılabilirdi ama maliyet herhalde biraz fazla olacak gibi bu nedenle bunu seçmişler saygı duymak lazım. Telefon fiyat bandı 1000 tl belirlenmesine takılmayın puan çek ıvır zıvır 850-900 gibi bişeye mal olur bir kaç ay sonra ancak sua var cidden g3 fiyatı 1000 tl seviyesindeyken bizim ülkemizde bu telefonun satması hızlı olmıcaktır. G3 te batarya sorunuda pek çok kullanıcı için sıkıntı ki 4g bandını kullanıcak olanlarlar için daha fazla yasanacaktır zira lte güç tüketimi daha fazla.

Şahsım adına konusuyorum ben 1000 lira verip alırmıyım hayır

Hem ios hemde android kullanıcısı olarak sunu rahatlıkla söyleyebilirimki orta segmentte android telefonlarda ciddi bir rekabet var hatta eski amiral gemilerinin 1000-1500 bantta oldugunu düşünürsek bu aralıkta pazar elde etmek ciddi zor bir durum umarım basarılı olurlar

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.