Şimdi Ara

karşılaştırma: civic-elantra-corolla

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
51
Cevap
0
Favori
6.424
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • autocar dergisi mart ayında yeni civic, elantra ve corolla'nın 1.6 benzinli ve otomatik versiyonlarını karşılaştırmış. derginin yorumuna göre elantra hemen her alanda önde. corolla'yı zaten yerden yere vurmuş ve "genç rakiplerine bakıp, not alıyor" yorumu yapılmış. civic için ise elantra'ya göre 6000tl ucuz olan baz modele atıfta bulunarak "o pahalı gelirse bu da alınabilir" yorumu yapılmış.
    biraz ayrıntı verelim:
    geri görüş kamerası en iyi olan civic'miş. gösterge panelinde de civic en iyiymiş. (bence de)
    malzeme kalitesi en iyi olan elantra'ymış. sonra civic.
    civic'in kabini rakiplerine göre daha kullanışlıymış. kabin kalitesi ve genişliği elantra'ya yakınmış.
    elantra'da da direksiyondan vites değiştirilebilse iyi olurmuş.
    corolla'nın 4 ileri otomatik şanzımanı hem tüketimi artırıyormuş hem de performansı törpülüyormuş.
    en iyi direksiyon sistemi elantra'daymış.
    corolla'nın frenleri kötüymüş.
    birkaç da rakam verelim: (civic-elantra-corolla için)
    ort. yakıt: 6.7-7.0-7.1 (civic çok yakmıyor muydu?)
    baz fiyat: 44.735-50.300-48.600 (civic bi alt sınıf sanki )
    ağırlık: 1241-1228-1290 (avrupalılara göre çok hafifler. hele o dev gibi duran elantra'ya tek bişey diyorum )
    bagaj:440-485-450 (elantra burada da sıyrılmış )
    güç:125-132-124 (elantra daha güçlü sanki)
    uzunluk:4545-4530-4545 (elantra'nın toplam uzunluğunun kısa olması büyük başarı )
    aks aralığı:2675-2700-2600 (corolla'nın aks mesafesi bariz kısa. bu arada civic'te de aks mesafesi kısalmış)
    şimdilik bu kadar..

• jetta nerde?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ilhan032

jetta nerde?

jetta ve focus'tan da kısaca bahsedilmiş. jetta için en büyük rakip yorumu yapılmış.
  • quote:

Orijinalden alıntı: aydnlgn

autocar dergisi mart ayında yeni civic, elantra ve corolla'nın 1.6 benzinli ve otomatik versiyonlarını karşılaştırmış. derginin yorumuna göre elantra hemen her alanda önde. corolla'yı zaten yerden yere vurmuş ve "genç rakiplerine bakıp, not alıyor" yorumu yapılmış. civic için ise elantra'ya göre 6000tl ucuz olan baz modele atıfta bulunarak "o pahalı gelirse bu da alınabilir" yorumu yapılmış.
    biraz ayrıntı verelim:
    geri görüş kamerası en iyi olan civic'miş. gösterge panelinde de civic en iyiymiş. (bence de)
    malzeme kalitesi en iyi olan elantra'ymış. sonra civic.
    civic'in kabini rakiplerine göre daha kullanışlıymış. kabin kalitesi ve genişliği elantra'ya yakınmış.
    elantra'da da direksiyondan vites değiştirilebilse iyi olurmuş.
    corolla'nın 4 ileri otomatik şanzımanı hem tüketimi artırıyormuş hem de performansı törpülüyormuş.
    en iyi direksiyon sistemi elantra'daymış.
    corolla'nın frenleri kötüymüş.
    birkaç da rakam verelim: (civic-elantra-corolla için)
    ort. yakıt: 6.7-7.0-7.1 (civic çok yakmıyor muydu?)
    baz fiyat: 44.735-50.300-48.600 (civic bi alt sınıf sanki )
    ağırlık: 1241-1228-1290 (avrupalılara göre çok hafifler. hele o dev gibi duran elantra'ya tek bişey diyorum )
    bagaj:440-485-450 (elantra burada da sıyrılmış )
    güç:125-132-124 (elantra daha güçlü sanki)
    uzunluk:4545-4530-4545 (elantra'nın toplam uzunluğunun kısa olması büyük başarı )
    aks aralığı:2675-2700-2600 (corolla'nın aks mesafesi bariz kısa. bu arada civic'te de aks mesafesi kısalmış)
    şimdilik bu kadar..

Kendilerini ve fanatik okuyucularını tatmin ediyorlar.
    Hayır corolla elantra civic bu arabaları dünya beğenmiş özellikle corolla ve elantra satış rekoru kırmış sen beğenmesen ne olur

• Dergiyi ben de okudum. Civic için eski kasaya göre olumlu yorumlar yapılmış. Ben olsam Honda'yı tercih ederdim. Elantra dünyada başarılı olsa bile LPG uyumu olmayan bir motorla tercih etmek için aşık olmamız lazım. Ben de artık aile kızlarına aşık olamıyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: bende345

Dergiyi ben de okudum. Civic için eski kasaya göre olumlu yorumlar yapılmış. Ben olsam Honda'yı tercih ederdim. Elantra dünyada başarılı olsa bile LPG uyumu olmayan bir motorla tercih etmek için aşık olmamız lazım. Ben de artık aile kızlarına aşık olamıyorum.
    Amerika da tutan hiç bir şey ülkemizde tutmaz onlar beyzbol rugby sever futboldan anlamaz sabahları corn flakes yerler geniş caddelere alışıklardır benzin ucuz arabalar ondan da ucuzdur.

Bizi anlatmaya gerek yok zaten .
  • quote:

Orijinalden alıntı: eylülnisaeyvaz

Amerika da tutan hiç bir şey ülkemizde tutmaz onlar beyzbol rugby sever futboldan anlamaz sabahları corn flakes yerler geniş caddelere alışıklardır benzin ucuz arabalar ondan da ucuzdur.

Bizi anlatmaya gerek yok zaten .

Alıntıları Göster
    Benim sıralaman budur Elentra>Corolla>Civic
  • quote:

Dergiyi ben de okudum. Civic için eski kasaya göre olumlu yorumlar yapılmış. Ben olsam Honda'yı tercih ederdim. Elantra dünyada başarılı olsa bile LPG uyumu olmayan bir motorla tercih etmek için aşık olmamız lazım. Ben de artık aile kızlarına aşık olamıyorum.

Yanlışınız var.Elantranın motoru GDİ değil (asıl tüpe uyumlu olmayan motor budur)..Elantranın D-CVVT Lpg ye uyumlu olan bir motordur..

• Hyundai kalitesini artık tartışmayın, yapıyorlar artık. Ben sizi anlamıyorum sabahdan akşama kadar kalite, konfor, güvenlik diyorsunuz adamlar yapmış hepsini ödüller toplamış hala Hyundai'yi bi karalama çalışması yapmayın, hakkını yemeyin. Elentra cidden çok iyi bir araba.
    Honda'nın bir önceki civic modeli daha alımlı duruyordu ama sanırım fiyat performansa önem vermişler bu kez dış görünüşü yine iyi ama içi olmamış ama fiyatına göre iyi araba.
  • quote:

Orijinalden alıntı: 35turka

Hyundai kalitesini artık tartışmayın, yapıyorlar artık. Ben sizi anlamıyorum sabahdan akşama kadar kalite, konfor, güvenlik diyorsunuz adamlar yapmış hepsini ödüller toplamış hala Hyundai'yi bi karalama çalışması yapmayın, hakkını yemeyin. Elentra cidden çok iyi bir araba.
    Honda'nın bir önceki civic modeli daha alımlı duruyordu ama sanırım fiyat performansa önem vermişler bu kez dış görünüşü yine iyi ama içi olmamış ama fiyatına göre iyi araba.

aynen katılıyorum
    yeni honda'nın arkası da olmamış bence. bir iki yorum da corolla'ya alsak..
  • quote:

Orijinalden alıntı: BlackElantra

quote:

Yanlışınız var.Elantranın motoru GDİ değil (asıl tüpe uyumlu olmayan motor budur)..Elantranın D-CVVT Lpg ye uyumlu olan bir motordur..

Evet direkt enjeksiyonlu motor değil ama yeni nesil motorların çoğu gibi alaşım sübaplı bir motor diye biliyorum. Hyundai plazasında satış sorumlusu olan bir arkadaşımın yalancısıyım.

Corolla ise artık eskimiş bir model. Ben satın aldığımda kusurları da olsa rakiplerinden -bence- bazı üstünlükleri olan bir modeldi. Bu araçlarla kıyaslanması biraz haksızlık şimdi. Ama 2013 de bakmak lazım. Tabi diğer iki marka dizel getirmediği sürece yaklaşmam zor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bende345 -- 15 Mart 2012; 14:28:30 >

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: BlackElantra

quote:

Evet direkt enjeksiyonlu motor değil ama yeni nesil motorların çoğu gibi alaşım sübaplı bir motor diye biliyorum. Hyundai plazasında satış sorumlusu olan bir arkadaşımın yalancısıyım.

Corolla ise artık eskimiş bir model. Ben satın aldığımda kusurları da olsa rakiplerinden -bence- bazı üstünlükleri olan bir modeldi. Bu araçlarla kıyaslanması biraz haksızlık şimdi. Ama 2013 de bakmak lazım. Tabi diğer iki marka dizel getirmediği sürece yaklaşmam zor.

Alıntıları Göster
    Civic'in bagaj hacmin küçük olmasının nedenlerinden biriside tam bağımsız arka süspansiyon, bu sistem çok yer kaplıyor.
    Bu 3'lü arasında tam bağımsız arka süspansiyon sadece Civic te var.Maliyetli bir sistem ama Civic'in fiyatı daha uygun.

• quote:

Orijinalden alıntı: 07 note

Civic'in bagaj hacmin küçük olmasının nedenlerinden biriside tam bağımsız arka süspansiyon, bu sistem çok yer kaplıyor.
    Bu 3'lü arasında tam bağımsız arka süspansiyon sadece Civic te var.Maliyetli bir sistem ama Civic'in fiyatı daha uygun.

iyi de en fazla bagajı sunan elantra daha iyi yol tutuyormuş
    bu arada honda 6 yıl lpg garantisi için brc ile anlaşmış ve kendine özel bi sistem yaptırmış. fiyatı da 3 bin tl imiş.
    fiyatı da haikaten çok uygun. eski corolla'nın bu fiyatı istemesi hiç olmuyor

• quote:

quote:

bu arada honda 6 yıl lpg garantisi için brc ile anlaşmış ve kendine özel bi sistem yaptırmış. fiyatı da 3 bin tl imiş.

Dergide Elantra Civic'e göre daha iyi yol tutuyormu yazmışlar?
    Şasisi çok iyi demekki

• quote:

quote:

quote:

Şasisi çok iyi demekki

civic için "arka taraf biraz başına buyruk, kendini çabuk bırakıyor" denilirken, elantra için "yol tutuş konfor oranı iyi ayarlanmış, muhteşem bir yol tutuş için yolcuların içini dışına çıkarmıyor" denilmiş. corolla için de "beni fazla zorlamayın diyor" denilmiş.

• quote:

quote:

quote:

quote:

Şasisi çok iyi demekki

civic için "arka taraf biraz başına buyruk, kendini çabuk bırakıyor" denilirken, elantra için "yol tutuş konfor oranı iyi ayarlanmış, muhteşem bir yol tutuş için yolcuların içini dışına çıkarmıyor" denilmiş. corolla için de "beni fazla zorlamayın diyor" denilmiş.

Alıntıları Göster
    Elantranın malzeme kalitesi çok kötü, kalite namına bir tek nokta yok. Burada okuyunca birşey sanıp aracı inceledim, gözlerime inanamadım bir ara araçtan çıkıp accent blue mu acaba diye kontrol ettim.

• quote:

Orijinalden alıntı: evolvo

Elantranın malzeme kalitesi çok kötü, kalite namına bir tek nokta yok. Burada okuyunca birşey sanıp aracı inceledim, gözlerime inanamadım bir ara araçtan çıkıp accent blue mu acaba diye kontrol ettim.

elentranın malzeme kalitesi tescilli, dünya beğenmiş sen beğenmesende olur. Bu arada elentrayı incelediğini bile sanmıyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: CoMMaNDeRCX

quote:

elentranın malzeme kalitesi tescilli, dünya beğenmiş sen beğenmesende olur. Bu arada elentrayı incelediğini bile sanmıyorum.

Aracı bir kaç hafta önce İzmir agorada sergilediler orada inceledim,yalan söylemek gibi bir adetim yok. Ben beğenmedikten sonra onlar tescillese de olur. Gayet de kalitesiz bir araç.. Hadi vwni beğenmediniz anladım, Corolla ve yeni civici incelemediğim için birşey demiyeceğim, ama bu sınıfta Alman almamaya yemin ettiyseniz C4 var en azından elantra bunun yanında çin işi oyuncak gibi kalıyor.

• quote:

quote:

quote:

Aracı bir kaç hafta önce İzmir agorada sergilediler orada inceledim,yalan söylemek gibi bir adetim yok. Ben beğenmedikten sonra onlar tescillese de olur. Gayet de kalitesiz bir araç.. Hadi vwni beğenmediniz anladım, Corolla ve yeni civici incelemediğim için birşey demiyeceğim, ama bu sınıfta Alman almamaya yemin ettiyseniz C4 var en azından elantra bunun yanında çin işi oyuncak gibi kalıyor.

malzeme kalitesin Citroen pejo gibi markalarla ölçüyorsan vayki vay haline. Citroen, pejo gibi markalar TR de kullanılmaz bunu bilir bunu söylerim. Bu araçlar açık konuşmam gerekirse tr yollarında dağılıyor.

• quote:

quote:

quote:

quote:

malzeme kalitesin Citroen pejo gibi markalarla ölçüyorsan vayki vay haline. Citroen, pejo gibi markalar TR de kullanılmaz bunu bilir bunu söylerim. Bu araçlar açık konuşmam gerekirse tr yollarında dağılıyor.

Ben aracın malzeme kalitesinden ve C4ten bahsediyorum ama senin algın sadece markalara odaklandığından ben c4 deyince senin kortekse citroen, pejo diye gidiyor. Tekrar söyleyeyim, Elantra C sınıfında şimdiye kadar gördüğüm en kötü malzeme kalitesine sahip araçlardan birisi, Lancer ile başabaş yarışır. C4 ise bunların yanında bir alex'tir.

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.