Şimdi Ara

Kia Sportage vs Hyundai Tucson

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
33
Cevap
1
Favori
9.422
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki

Kia Sportage vs Hyundai Tucson

(En Son Oy Tarihi: 7.4.2024)
Giriş
  • Merhabalar, önceki konularına bakarsanız daha önce sedan ile ilgili görüş almak için bir anket açmıştım. Şimdi bu iki aracı soruyorum ama bu sefer bu iki aracın kıyasına göre almayı düşünebilirim.
    Size göre bu iki arabadan hangisi yakıt, performans, fiyat, kalite olarak diğerinden daha iyi? Görüşlerimizi de belirtirseniz sevinirim...

• Tucson ve Sportage almama sebebim zamanında aşırı yakmasıydı.

1.6 GDI motora adam gibi LPG sistemi olmuyor. Olsada 8-10 bin tl ve kar oranı düşük.

Şunu adam gibi 1.6 Atmosferikle getirseler LPG ile mis gibi binilir.

Meretin dizelide yakıyor arkadaş

Bu arabayı alacak kişi peşinen yakıt tüketimini göze alacak.
  • Yeni Sportage beğenmiyorum ben Tucson alır
  • Tasarım görecelidir, peki performans yakıt vs yönünden ne düşünüyorsunuz?
  • utka05 U kullanıcısına yanıt
    Yine Tucson derim hocam
  • Yorum için teşekkürler hocam
  • Tucson ve Sportage almama sebebim zamanında aşırı yakmasıydı.

1.6 GDI motora adam gibi LPG sistemi olmuyor. Olsada 8-10 bin tl ve kar oranı düşük.

Şunu adam gibi 1.6 Atmosferikle getirseler LPG ile mis gibi binilir.

Meretin dizelide yakıyor arkadaş

Bu arabayı alacak kişi peşinen yakıt tüketimini göze alacak.
  • MyWorldLife kullanıcısına yanıt
    Bu arabaların yeni modeline bakıyorum ve yakıt çok sorun değil benim 2014 model sportagem 12lt/100km
  • İkisi arasından Tucson derim. Hemen hemen aynı arabalar olduğu için gözünüze hitap eden hangisi ise o alınabilir.

Yanlız otobanda 130 km/h civarında sağa doğru dönen bir virajı alan Sportage gördüm. Korkutucu şekilde sola yatmıştı. Genelde Kia'nın süspansiyonları Hyundai'ye göre bir tık daha serttir ama bu ikilide Tucson bu konuda daha iyi sanırım.

Motor konusunda i30 1.6 crdi DCT kullanıyorum. Çok yakan çok kaçan bir motor. Dizel olmasına rağmen 100km de 5.4-6 şehir dışı 6-8 şehir içi tüketimi var. Alacaklar yakıtı düşünmesinler. Bir de ağırlığından dolayı SUV lerde DCT ısınabiliyor. Çift kavrama nasıl kullanılır onu da öğrensin alacaklar.
  • ArduYusmus A kullanıcısına yanıt
    Bu bilgiyi bilmiyordum,yorumunuz için teşekkür ederim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: utka05

Bu arabaların yeni modeline bakıyorum ve yakıt çok sorun değil benim 2014 model sportagem 12lt/100km
    lafım size değil de 1.6 sportage 12 lt sehiriçi yakıyorken bir amerikan suv şehiriçinde 18-20 lt yakınca çok diyorlar, arada sıklet farkı var, motor farkı var vs.
  • 1.6gdi almazsanız ikisi de güzel araç. 1 sene kullandık aman Allahım o ne felaket bir performans, ne uçuk bir tüketim, evlerden ırak.

Araçların ikisi de aynı sayılır. Hyundainin piyasası daha iyi, tasarımını daha olgun, Kia daha sportif. Malzeme kalitesi Hyundai de biraz daha iyi gibi geldi bana. Ancak ben alsam makyajlı Sportage alırdım.
  • crssover C kullanıcısına yanıt
    Haklısınız, yorum için teşekkürler hocam
  • Makyajlı dizel Sportage sahibi olarak eski benzinli spolarla karıştırmayın yakıtları az ve otomatik vites (dct) geliştirmişler ısınma problemi falan yok yalıtım da gayet iyi

Alabiliyorsaniz dizel otomatik almaya çalışın derim benzinliler sizi üzer
  • Tuscon dış görünüş olarak daha çok hosuma gidiyor ama kia dizel otomatik daha fiyat performans araci gibi duruyor daha once hyundai ve kia marka arac kullandim ikisi de buyuk ihtimalle ayni motoru ve parcalari kullaniyordur oyunu tuscona verdim ama hangisi daha teniz ise onu alirdim dizel otomatik ve düşük km olmasi sartiyla
    Son olarak sedan aractan bu suvlara gecince bagaj sorunu oluyor mu ?
  • Sedan ile suv arasında bagaj farkı çok yok aslında sedan daha hacimli olur ama suv bagajı daha kullanışlıdır rahatça eşya yerleştirebilirsin.
  • Evet fakat neresi komik anlamadım
  • alt yapısı aynı sadece kupası değişik
  • m_kucukaksoy kullanıcısına yanıt
    Doğru, kia ve Hyundai genel olarak c segment suvları aynı altyapıda yapıyor
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.