Şimdi Ara

Kaputtan gelen koku ve duman

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
1
Favori
4.711
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • İyi bayramlar arkadaşlar. Aracım 2012 Audi A3 1.6 TDI otomatik. Yaklaşık 2 aydır günde sadece 3 km iş ile ev arasında gidip geliyorum. Arabayı durdurdugum zaman farklı günler de kaputtan hafif duman ve koku geliyor. Hemen ustayı aradım geldi baktı yağ kaçağı vs birşey olmadığını bir sıkıntı olmadığını araç hep kısa mesafede kullanıldığı için partikül yakimi yapıyor bu motorlarda normal hiçbir sıkıntı yok dedi. Arazi lambası vs yakmıyor çekişten veya herhangi bir olumsuzluk yok araçta sizce ustanın yorumu dogrumudur? İyi akşamlar dilerim.

• aynı sıkıntıyı daha önce jetta 1.6 tdi da yaşadım hatta şuan tekrar olduğu için pazartesini bekliyorum. sizinkiyle aynı motor yani. bendeki problem şu idi. araba rejenerasyona girdiğinde turbonun etrafından duman çıkıyordu. farkettik ki turbo yağ dönüş hattının turboya bağlandığı yerde kaçak var. normal şartlarda duman çıkmıyordu ancak yağ kaçırıyordu. duman çıktığında motor yağı min seviyeye ulaşmıştı. şuan yine kaçırıyor, usta beceremedi sanırım.

tavsiyem aracı düz zeminde yağını kontrol ederek kullanın. müsait olduğunuzda o bölgeyi kontrol etmesini rica edin.

• Duman çıkarıp koku yapan motora nasıl sıkıntı yok diyebiliyor bir usta aklım almadı.

Bence başka yere de sordurun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi InspiredTiger -- 14 Mayıs 2021; 23:39:53 >
  • Partikül yakımı olsa benim bildiğim o koku egsozdan gelir anca. Kaputtan duman ve koku pek hayra alamet değil gibi.

Egsoza giden bağlantılarda bir kaçak, patlak hortum vs olabilir. Detaylı bir inceleme yaptırın derim.

• ilk olarak o cahil ustayı terk edin

sonra düzün bir usta/servis bulup yağ kaçağını buldurtun

• Aracın suyunu kontrol edin. Su eksiltmişse su kanallarında kaçak vardır.
  • %100 yag kacagi var
  • normali bu değil.

• Geri dönüşler için teşekkürler arkadaşlar. Kısıtlamar bitince ilk iş sanayi ve yeni bir usta olacak gibi.
  • Ustayı değiştirin
  • Malum markanın motor temizleme spreyiyle motoru yıkamaya kalkinca benim de başıma gelmişti o koku duman olayının.
    Sıcak aksama(egzoz, turbo, isi kalkani vs) yağ değmiş belli ki.
    İki çözümü var ya risk alıp basınçlı suyla detaylı yıkatacaksın ya da gene risk alıp kirlenmeyi yakana kadar kokulu kokulu kullanacaksın, ki hemen geçmez.her iki durumda da kaçağı tespit ettirip tamir ettirmen gerekiyor. Yoksa arabayı yakanlar var.

Ben tanıdık bi ustaya götürüp yıkattım, sağolsun yikamaci çocuğa bile elletmedi. Bi kaç yeri streçleyip verdi kimyasalı, basınçlı suyu.
  • Sonax komple seramik kaplama detaylı iç temizlik ve motor yıkama yaptırdım acaba dediğiniz gibi mi oldu. Su ve yağ eksiltme yok motorda yarın yine de başka ustaya götüreyim

• Arkadaşlar sabah itibari ile aracı bıraktım başka bir ustaya test ettiler turbo hortumunun keçesinden yağ kaçırıyormuş hortumu değiştirecek sanırım ilginiz için teşekkür ederim.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.