Şimdi Ara

Kapali otoparklara alinmamasi gereken araçlar dizellerdir

Koronavirüs Özel
Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
181
Cevap
0
Favori
13.740
Tıklama
Tüm Forumlar >> Motorlu Araçlar Dünyası >> Otomobil Genel >> Otomobil ve Otomotiv Dünyası Genel >> Kapali otoparklara alinmamasi gereken araçlar dizellerdir
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
  • Uzaklaştırılmış 7 gün cezanın, 6 gün 3 saat 44 dakika kadarı kaldı.
    Lpgli tertemiz arabalar kapalı otoparklara alınmıyor. Sebep güvenlik. Peki ya sağlık?
    Kapali bir avm otoparkina aracınızı bırakıp üst kata çıkana kadar zehir soluyorsunuz ailenizle birlikte.Tabi 3 kurusun daha fazla önem arzettiği ülkem insanı gidip 4-5 bin para verip dizel partikül filtresini de değiştirmedigi ve sokup attığı için mis gibi zehir doluyor içimize. Sonra kanser olduk ,kısır olduk düşük yaptik vs
    Yanlışa da yanlışı emsal göstermeyelim. Ülkede herşey halloldu dizele mi geldi vs gibi laflar altı boş laflar .Çevreye zarar veren herşeye karşıyım . Her ne olursa olsun

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

LPG'li araçlar tamamen güvenlik için kapalı otoparklara alınmazlar. Çünkü eğer bir kaçak olursa LPG havadan ağır bir gazdır. Bu yüzden bulunduğu ortamda çöker. Ardından bir aracın motoru veya çakmak çakan biri olursa gazda yeterli konsantrasyondaysa patlama olur. Kapalı bir otoparktaki patlamanın şiddetini siz düşünün.
    Eğer bir iki yıl içinde dizele karşı önlemler alınmazsa 1.7 dizel corsa alacağım. Tüm sistemlerini de iptal ettirip bineceğim
    Gebereceksek hep beraber geberelim
    en doğru yorumu siz yapmışsınız ama destekleyen olmamış ,bu forumun en büyük özelliği budur :)
    saçma sapan bir mesaj yazmış olsanız destek rekoru olurdu

dizeller evet zehir saçıyor ama lpg. nin kapalı otoparklara alınmama sebebi sizin söylediğiniz nedenlerden
    gerçi geçen senelerde bir üye lpg.nin patlamaya neden olamayacağını bile iddia etmişti ya neyse :)
  • Yarbay
    20713 Mesaj
    Çevreyi düşünen bir hükümet olsa, oy kaybı korkusunu bırakır ve AS250-Isuzu NPR vs... gibi Euro 5 ve altı tüm ticari araçları yasaklar öncelikle.
    Copyright © 2011/2012/2013/2014/2015/2016/2017/2018/2019/2020 Burada yazdıklarımın tamamı hayal ürünüdür ve gerçek değildir, zotacing sorumlu tutulamaz...Yazdıklarıma inanmayın ve üzerinize almayın/alınmayın.
  • Yüzbaşı
    921 Mesaj
    Yahu bu forumdaki arkadaşların dizelle derdi ne? Yakıtla değil insanımızın kalitesizliğiyle savaşmak lazım.
    Ekmeğe gösterdiğimiz saygıyı birbirimize göstersek, ne güzel olurdu.Ben ülkemde yerdeki ekmeğe tekme atıldığını hiç görmedim. Ama yerdeki insana tekme atıldığını çok gördüm. Yerdeki ekmeklere gösterdiğimiz saygıyı birbirimize de göstereceğimiz günlerin gelmesini diliyorum.

Üstün Dökmen
  • Yarbay
    7144 Mesaj
    günlük dizel gömme konusu açıldığına göre gün bitebilir

DH Otomobil Genel: "- x ve y arasında kaldım, hangisini alayım? - x alın. - y'yi tek geçerim. - x çakar. - y takar. - z düşünmez misiniz? - t verelim? - x ile çok güzel yanlanır, buyrun size video. - k alın pişman olmazsınız. - f varken k önerilir mi yuh artık! - doğru konuş! - hadi lan, seni paramla ezerim! - adres ver adres! - cart curt..."
  • Yarbay
    4954 Mesaj

Şimdi konu sahibinin açtığı bu konuya bakıp bireyin kalitesiz olduğunu neye dayanarak belirlediniz?

|
    |
    TahaKaradeniz kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Uzaklaştırılmış 7 gün cezanın, 6 gün 3 saat 44 dakika kadarı kaldı.

Onların dayanağı çok hocam .Mevzuya odaklanmak yerine kendi sahip olduklarına zarar gelmesin diye atıp tutarlar ona buna

|
    |
    bozak07 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    Ama ne kadar yeterli o tartışılır.
    Lpg patlama tehlikesine krşı şimdilik tek yaptıkları araçları almamak.
    |
    |

Hyundai i20 1.4 Crdi 90 HP Select Opak Kırmızı
    2009
  • Yarbay
    14114 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: zotacing

Çevreyi düşünen bir hükümet olsa, oy kaybı korkusunu bırakır ve AS250-Isuzu NPR vs... gibi Euro 5 ve altı tüm ticari araçları yasaklar öncelikle.
    O beğenmediğiniz eski nesil dizel kamyonlar, günümüz modern dizellerinden daha temiz. Günümüz modern dizellerinin egzozunda kırk tane zımbırtı var emisyonu düşürmek için. Eğer DPF'si boşaltılmış, Adblue'si iptal edilmiş modern bir binek otomobil motoru, eski bir As250'den fazla çevre kirliliği yaratır.
  • Yarbay
    4483 Mesaj
    Kapalı otopark külliyen zarar. Mümkünse buralara araba bırakmamak, çoluk çocukla girmemek gerekiyor. İster LPG olsun, ister benzin olsun, ister dizel olsun hepsi zehir saçıyor. Ancak dizelin nox salınımı daha fazla olduğu için ve gündemde sadece nox salınımı olduğu için doğal olarak dizel araçların daha fazla zehirli gaz saçtığı ortada.
    quote:

Orijinalden alıntı: goodorevil

O beğenmediğiniz eski nesil dizel kamyonlar, günümüz modern dizellerinden daha temiz. Günümüz modern dizellerinin egzozunda kırk tane zımbırtı var emisyonu düşürmek için. Eğer DPF'si boşaltılmış, Adblue'si iptal edilmiş modern bir binek otomobil motoru, eski bir As250'den fazla çevre kirliliği yaratır.

Alıntıları Göster
    nasıl daha temiz hocam? bizim l300 ün gazına abanınca simsiyah duman atıyor.

Mesela şu yazdıklarınız yazdığımı onaylar nitelikte. Birincisi bireyin kalitesizliği demedim insanımızın kalitesizliği dedim yani olayı şahıslaştırmadım. İkincisi konuyu açan arkadaşın bahsettiği çevreyi koruma amaçlı yapılan uygulamaları (dpf gibi) hiçe sayanlar için söyledim.
    Üçüncüsü velev ki sizin dediğiniz gibi konuyu açan kişiye demiş olsaydım bile o da daha benim dizel değil benzin+LPG'li bir araç kullanıcısı olduğumu bilmeden kendi sahip olduğuma zarar gelmesin diye yorum yaptığımı söyleyerek beni onaylamış olurdu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TahaKaradeniz -- 6 Aralık 2019; 14:28:14 >
    |
    |
    bozak07 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    Ekmeğe gösterdiğimiz saygıyı birbirimize göstersek, ne güzel olurdu.Ben ülkemde yerdeki ekmeğe tekme atıldığını hiç görmedim. Ama yerdeki insana tekme atıldığını çok gördüm. Yerdeki ekmeklere gösterdiğimiz saygıyı birbirimize de göstereceğimiz günlerin gelmesini diliyorum.

Üstün Dökmen
  • Yarbay
    14114 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Meticulous

nasıl daha temiz hocam? bizim l300 ün gazına abanınca simsiyah duman atıyor.

Alıntıları Göster
    Şimdi hocam o da kötü bir duman ama o zamanlar DPF, Adblue v.b olmadığı için, her ne kadar sınırları daha geniş olsa da emisyonları tutturmak için günümüzdeki gibi aşırı sıkıştırılmış motorlar yoktu.
    Bugün 1.6 litre hacimden 160 beygir güç alınıyor. motorun arkasında ayrı bir fabrika var resmen.
    |
    |
  • Yarbay
    2057 Mesaj
    Lpgli araç alınmaması tamamen gostermelik. Giremez diye tabela var (bir olay olursa yasal sıkıntı olmasın diye) ama avmlerin yuzde 90 i bilerek alır

|
    |

Orijinalden alıntı: Acil Stop

Kapalı otopark külliyen zarar. Mümkünse buralara araba bırakmamak, çoluk çocukla girmemek gerekiyor. İster LPG olsun, ister benzin olsun, ister dizel olsun hepsi zehir saçıyor. Ancak dizelin nox salınımı daha fazla olduğu için ve gündemde sadece nox salınımı olduğu için doğal olarak dizel araçların daha fazla zehirli gaz saçtığı ortada.
    Kapalı otopark olmasa millet nereye park edecek

Şehirlerimiz çok kalabalık. Yollar da yeterli genişlikte değil. Arsaların bina payı çok yüksek, çoğu da bitişik nizam. ABD'de market vb. toplu alanlarda arsada 1 birim bina varsa 2 birim açık otopark alanı var.
    |
    |

• Teğmen
    114 Mesaj
    LPG'li araçlar tamamen güvenlik için kapalı otoparklara alınmazlar. Çünkü eğer bir kaçak olursa LPG havadan ağır bir gazdır. Bu yüzden bulunduğu ortamda çöker. Ardından bir aracın motoru veya çakmak çakan biri olursa gazda yeterli konsantrasyondaysa patlama olur. Kapalı bir otoparktaki patlamanın şiddetini siz düşünün.
    quote:

Orijinalden alıntı: goodorevil

Alıntıları Göster
    Kesin öyledir, gece bulunduğun şehrin toptancı haline git ve açık havada nasıl boğulunur bir deneyimle.

As250 ve NPR'nin olduğu yerde boğulmama riskin yok, çevreyi en çok kirleten araçlar. Tabi sadece bu iki model değil, eski nesil H100'ler, Besta'lar vs... Hepsi 50 arabalık zehir atıyor 1km'de.
    Copyright © 2011/2012/2013/2014/2015/2016/2017/2018/2019/2020 Burada yazdıklarımın tamamı hayal ürünüdür ve gerçek değildir, zotacing sorumlu tutulamaz...Yazdıklarıma inanmayın ve üzerinize almayın/alınmayın.

• Binbaşı
    1018 Mesaj
    dizel = Zehir
    benzin veya LPG = Temiz oksijen , parfüm , ilaç ilaaaç

Aracın lpgli değil ezik herif

|
    |
    EmreGLC kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
bankalar.org
Canlı Tv izle
SEO
Sohbet
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR2
0,609
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.