Şimdi Ara

Kanal İstanbul Projesi'nin güzergâhı belli oldu (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
229
Cevap
0
Favori
8.973
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • yaw bunlar şimdi o kanalın üstüne köprü yapıp para toplayacaklar milletden.
  • Parayı nereden bulacaklar?
    Troller satılığa mı çıkacak?
  • bunu bile eleştirmişler . gerçekten kalbinizle icraatların yapılmasını istemiyorsanız chp ye oy verin. başa gelsin hiçbiri yapılmaz bunların emin olun
  • quote:

Orijinalden alıntı: anadolulu1

vayyy be 1 ci (15 temmuz 9köprüsüne akrşı çıkanlarınların torunları fatih köprüsüne karşı çıkanların çocukları yavuzsultan selim köprüsüne karşı çıkan marmaraya avrasya 3 hava limanına karşı çıkanlar hala aynı beyinin türevleri şaşırdık mı hayır durmak yok yola devam

O dedikleriniz hicbirine karşı çıkmadim. Hepsi gerekli. Sadece yap islet devret seklinde yapilmasina karsiyim. Cunku buyuk kulfet millete. Ama bu kanal projesi bastan asagi sacma gereksiz ve israf. Ayrica bilim adamlari Marmara denizinin bitecegini söylüyor proje yapılırsa

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ali222 -- 15 Ocak 2018; 20:39:9 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ak partililer boğazı ele geçiremeyince kendi arazilerinin yanından boğaz geçirecekler.yine karma yap işlet devrette var yani biz ödeyeceğiz.Rantı onlar yiyecek.

Millet ulaşımı kolaylaştırır biz zorlaştıracağız yeni boğaz yeni köprüler , yeni rant.Birde sürdürülebilirlik var ciddi bir kumar ve halkın parası ile.
  • parayı yine betona yatırıyoruz deli olmamak elde değil.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: mako3e

Evet Boğazlar bizim değil. Rusya bile elini kolunu sallaya sallaya geçti savaş gemisi ile.

Kanal İstanbul projesi ile para ile geçecekler. Bildiğim kadarı ile zamanında yapılan anlaşmada '' başka alternatif olmadığı için boğazlardan geçiş ...'' durumu söz konusu.

Yani alternatif olduğunda herkes bizim istediğimiz şekilde geçecek.

Kanal İstanbul'u bizim kör muhalefetin anlamasını beklemek, bir maymunun insanlık tarihini daktiloda hiç hata yapmadan yazmasını beklemek gibi.

Kanal İstanbul'u anca sizin torunlarınız anlar, o da belki.

ŞU YORUMA İYİ BAKIN !

BU ZİHNİYET İN 1 OYU BENİM 1 OYUM İLE BİR !

ULAN ADAM KENDİ MESAJI İLE KANAL İSTANBULUN BİR HALTA YARAMAYACAĞINI ONAYLIYOR AMA !!! BAŞKA ALTERNATİF OLMADIĞI İÇİNMİŞ !!! ULAN İSPANYA NIN YENİ BİR KANAL AÇIP MİLLETİ CEBELİ TARIKTAN GEÇİRMİYCEM DİYİP KENDİ AÇTIĞI AFRİKA KANALINDAN GEÇİRMEYE ÇALIŞMASI KADAR SALAKÇA BİR FİKİR OLURDU :D :D :D

BLOKLAYIN GEÇİN!

• sınav_testmis_kanka S kullanıcısına yanıt
    Sayamaz makarnasını yiyor şuan

• Rant , beton falan bu arkadaşların umurunda değil, çünkü söyledikleri 1938'den sonra hep var oldu bu dünyada. Benim beklentim, İstanbul Boğazı'nın ticari gemilere kapatılması ve geçişlerin bu yapılacak olan, projeden geçirilip, ülkemiz adına önemli bir gelir elde edilmesidir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: SerkanHur

bunu bile eleştirmişler . gerçekten kalbinizle icraatların yapılmasını istemiyorsanız chp ye oy verin. başa gelsin hiçbiri yapılmaz bunların emin olun

Elestirmeyip ne yapacaktık? Yaklasik 80-90 milyar dolar paramizi betona gommelerini alkislayacak miydik?

• Yap–işlet–devret mi?

Yaptır–işletsinler–işletemezse parası benden

50 milyar dolara mal edilse, 26 milyon çalışan var ülkede. 25 diyelim kolay hesaplanır.

Adam başı 2000 $ yapıyor. 1 sene üzerinden ödeyecez desek; Aylık 200$dan bile az. Ödemeyi 5 seneye yaysak aylık 40$.

Veririz be nolcak?

• Şimdi kanalın üstüne kurulacak köprüden geçiş için de ücret isterler. Oh bir de ordan girsin. Askerde komutanımın lafı vardı. Çam girsin tam girsin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: vollkan59

Rant , beton falan bu arkadaşların umurunda değil, çünkü söyledikleri 1938'den sonra hep var oldu bu dünyada. Benim beklentim, İstanbul Boğazı'nın ticari gemilere kapatılması ve geçişlerin bu yapılacak olan, projeden geçirilip, ülkemiz adına önemli bir gelir elde edilmesidir.

Nasıl kapatacaksın anlat hadi. Anlaşma açık, tek taraflı değiştirme şansın yok. Nasıl olacak?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi amadeus99 -- 15 Ocak 2018; 22:55:2 >
  • kanal istanbul projesindeki o saçma kanal istanbul boğazı kadar geniş durumda. umarım bu zamanla bir çevre felaketine dönüşmez. saçma sapan siyasi rantlar saçma sapan oy toplamaların döneceğini de herkes adı gibi biliyordur. umarım bu kanalın üzerindeki köprülerde paralı olmaz olursa durduk yere saçma bir masraf çıkarmış olurlar.

• Ülkedeki rant ve imar ile yatırım projeleri en küçük ölçekte bile şu şekilde işliyor:

http://ilerihaber.org/icerik/bakan-oglunun-arazisi-icin-kuzey-marmara-otoyolu-kaydirildi-61762.html

Varım Kanal İstanbul israf ve peşkeş projesinin yiyicilerini siz düşünün.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 150.000 TL civarında bu güzergahta 100 metrede olsa bi yer almak istiyorum nereden tercih etmeliyim?
  • Yarın bir gün allah göstermesin bir şey olsa ve köprüler saf dışı kalsa insanlar istanbuldan dışarı çıkamıyacaklar,çok iyi planlanıp yapılması gereken birşey inşallah oldu bittiye getirilip baştan savma araştırmalarla bu güzergah seçilmemiştir.
  • theJuDGe_41 kullanıcısına yanıt
    https://m.youtube.com/watch?v=u0Y3tDxJ5Js

Bence en mantıklı işlerden birisi bu kanal istanbul.

Rant diyenler, rantın alasına çanak tutuor. Sosyalizmin olduğu yerde rant olur, liberalizmin olduğu yerde ise adalet. Forum sosyalist dolmuş, her boka istemezük. Ulan sevmediğim akpye sizin yüzünüzden ısınmaya başladım. Biraz eleştirileriniz yapıcı ve haklı olsun. Sürekli istemezük nereye kadar.? Vergilere kızarsınız ama sosyalizmi savunursunuz. Bu kadar delvet memuru maaşını marstan alıyor zaten. Vergiler de sadece ota boka harcanıyor

• Bu kanalın hiç bir faydasını göremiyorum. Ayrıca çok maliyetli bir proje. Köprülere, hava alanlarına benzemez. 45 km bir çalışma söz konusu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: moffaka

quote:

Orijinalden alıntı: Jquair

ulan kanal İstanbul projesini anlamini bilmeden ne amac ile yapıldığını bilmeyen herkes kendince rant mant yazmış karalamak için herşeyi diyorsunuz size acıyorum

gerçi chp kafasinda olduğunuz için sizde haklısınız.

CHP'li Engin Altay, yaptığı konuşmada "hükümet dünyanın en doğru işini yapsa bile yanında olmayacağız" dedi. sizde bunları takip ediyorsunuz işte ;)

Ulan?

Danyel, akp kendi verdiği soru önergesini chp kabul etti diye kendi soru önergesine ret veriyor sen bunamı takılıyorsun? Ne hırsız sevici ne yobaz hastası insanlarmışsınız ya.
    Sırf senin gibi kekmanlar için şu ülkeyi komple satsınlar kalan birşey varsa onuda çalsınlar bi tarafınızı tersten görün istiyorum.
    İçinde bizde yanacağız sayenizde ama en azından o almayan kafanıza haklı olduğumuz kazınacak.

yapılan her işe verdiğiniz cevaplar hakaret hakaret hakaret 90yilda ülkede savunduğunuz kafanın yaptıklarını çok iyi biliyoruz. sende 16yilda değişenleri çok iyi biliyorsun. bundan sonrada havlamaya devam edersiniz

it ürür kervan yürür.

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.