Şimdi Ara

Kanal İstanbul Projesi'nin güzergâhı belli oldu (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
230
Cevap
0
Favori
8.970
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • boğazı da toprakla doldurup yeni binalar yapalım myboğaz2000 ağaoğlu güvencesiyle
  • Nüfus konusunda "daha yok mu diye ağlayan" İstanbul şehri bu haberi beğendi...

• Zaten trafik allak bullak, bir de ada haline getirip üstüne köprüyle geçiş yapacaklar. Rant kısmı cabası. Allah sonumuzu hayıretsin

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 2-3 yıl önce Ağaoğlu Avcılar sahilde büyük bir alanı satın almıştı.Şimdi neden aldığı anlaşıldı.Güzergahı yıllar önce belirlemişlerdir.Avcılar deprem bölgesi olmasına rağmen hiç kentsel dönüşüme girmedi.Yandaşlar avcılardaki daireleri ucuza kapattı şimdi de köşeyi döndüler.Proje başlamadan rantı başladı.

• quote:

Orijinalden alıntı: METEHAN88

Türk sanayisi dışarıyla rekabet edemiyor mal satamıyor, Türkiye 36 milyar dolar her yıl zarar yazıyor.
    Ama biz gavurdan borç aldığımız paraları sanayiye desteğe değil de toprağa gömüyoruz...

Allah akıl fikir versin...

Rekabet edemiyor, satamıyor derken? Yapmıyoruz ki. Yaptığımız yerlerde gayet güzel satabiliyoruz. Ha başta en iyiyi yapamayacaksın ama kar edecek bir yol bulursun, sonra geliştirirsin.
    Önemli olan yapma/üretme ve onu mükemmelleştirme azmi, bilinci ve hedefi!
  • viper17 kullanıcısına yanıt
    Orada asıl güldüğüm 2100 değil sanki haber 2100 de verilmiş gibi gözükmesiydi hep böyle planlar ortaya çıkıyor ama haberin tarihi gibi 2100 de yapılır artık
  • quote:

Orijinalden alıntı: BiletlerBiletxD

2-3 yıl önce Ağaoğlu Avcılar sahilde büyük bir alanı satın almıştı.Şimdi neden aldığı anlaşıldı.Güzergahı yıllar önce belirlemişlerdir.Avcılar deprem bölgesi olmasına rağmen hiç kentsel dönüşüme girmedi.Yandaşlar avcılardaki daireleri ucuza kapattı şimdi de köşeyi döndüler.Proje başlamadan rantı başladı.

hangi alan olduğunu biliyor musunuz
  • İstanbul'da yaşayıp oy veren arkadaşlara sağlıklı ve stressiz bir hayat diliyorum. Siz çok yaşayın emi :)

• Şu projenin doğru bir proje olduğunu düşünen en büyük ahmaktır net.

• Kanal İstanbul Projesi'nin güzergâhı belli oldu
  • adamların işi gücü müteahhitlik ya bina dikerler yada yol yaparlar ki bunlar yapılması gereken ama başka bi halt yapamadıkları için bunları yapmak lütufmuş gibi milleti kendilerini zorla alkışlatıyorlar
    ..
    her sene 60,70 milyar dolar ülkenin bütçe açığı çıkmasına şaşırıyormuyuz ?
    ..
    ve bu açığı 10 liralık telefonu 250 liraya satan 100 bin tl lik sıfır aracı 350 400 bine satan devlet veriyor YA NORMAL ÜLKELER GİBİ İNSANİ VERGİLER ALSALAR BUNLARDAN ?

..
    ...Ö L M Ü Ş Ü Z ... L A N ... B İ Z....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dere.beyi -- 15 Ocak 2018; 16:10:45 >
  • theJuDGe_41 kullanıcısına yanıt
    Yalnız üstte ki resim Antalya’nın çılgın projesidir.
    Ülkecenek tüm şehirlerimiz çıldırsın darısı her şehrimize.

https://www.google.com.tr/search?q=antalya%27n%C4%B1n+%C3%A7%C4%B1lg%C4%B1n+projesi&client=safari&hl=tr-tr&prmd=inv&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwj5rrPu-NnYAhVHalAKHe0xCt4Q_AUIESgB&biw=768&bih=890

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Böyle saçma sapan projeler ile uğraşacaklarına sanayi,bilim, teknolojiye yatırım yapsalardı. Çılgın proje,kanal İstanbul projesi gibi saçma sapan projelerdir. Ve ülke bu gibi rant kapısı projeler ile Ülke ekonomisine katkı sağlamaz.

• vollkan59 ,evet kıskanıyorum .arabam yokken ,hastaneye yıllardır gitmezken namusumla ödediğim vergiler(7 senedir işsiz olarak) bana yatırım,iş olarak değil birilerinin cebine gidiyor
    lütfen sizler gibi biz kıskananların geçmediği,gitmediği yerlerin parasını bizim admımıza ödeyin , biz kıskanmaya devam ederiz!

• quote:

Orijinalden alıntı: Jquair

ulan kanal İstanbul projesini anlamini bilmeden ne amac ile yapıldığını bilmeyen herkes kendince rant mant yazmış karalamak için herşeyi diyorsunuz size acıyorum

gerçi chp kafasinda olduğunuz için sizde haklısınız.

CHP'li Engin Altay, yaptığı konuşmada "hükümet dünyanın en doğru işini yapsa bile yanında olmayacağız" dedi. sizde bunları takip ediyorsunuz işte ;)

Ya sabır. Güzel kardeşim şu işe harcanan para istihdama falan harcansa fena mı olurdu? Ülkede üretim yok tarım yok diye tantana kopuyor ama bir çözüm de sunulmuyor. Hadi bak bunları da geçtim. İstanbul'da büyük bir deprem olacak. Depreme hazırlanıp on binlerce insanı ölümden kurtarmak varken bu masraf niye? Ne gereği var? İnsanlara ne gibi bir faydası olacak söyler misin? Ben bilmiyorum. Sen biliyorsan açıkla da öğreneyim ne işe yarayacağını.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kkratoss -- 15 Ocak 2018; 15:30:42 >

• justaprogrammer J kullanıcısına yanıt
    Evet Boğazlar bizim değil. Rusya bile elini kolunu sallaya sallaya geçti savaş gemisi ile.

Kanal İstanbul projesi ile para ile geçecekler. Bildiğim kadarı ile zamanında yapılan anlaşmada '' başka alternatif olmadığı için boğazlardan geçiş ...'' durumu söz konusu.

Yani alternatif olduğunda herkes bizim istediğimiz şekilde geçecek.

Kanal İstanbul'u bizim kör muhalefetin anlamasını beklemek, bir maymunun insanlık tarihini daktiloda hiç hata yapmadan yazmasını beklemek gibi.

Kanal İstanbul'u anca sizin torunlarınız anlar, o da belki.

• quote:

Orijinalden alıntı: Jquair

ulan kanal İstanbul projesini anlamini bilmeden ne amac ile yapıldığını bilmeyen herkes kendince rant mant yazmış karalamak için herşeyi diyorsunuz size acıyorum

gerçi chp kafasinda olduğunuz için sizde haklısınız.

CHP'li Engin Altay, yaptığı konuşmada "hükümet dünyanın en doğru işini yapsa bile yanında olmayacağız" dedi. sizde bunları takip ediyorsunuz işte ;)

Ulan?

Danyel, akp kendi verdiği soru önergesini chp kabul etti diye kendi soru önergesine ret veriyor sen bunamı takılıyorsun? Ne hırsız sevici ne yobaz hastası insanlarmışsınız ya.
    Sırf senin gibi kekmanlar için şu ülkeyi komple satsınlar kalan birşey varsa onuda çalsınlar bi tarafınızı tersten görün istiyorum.
    İçinde bizde yanacağız sayenizde ama en azından o almayan kafanıza haklı olduğumuz kazınacak.

• mako3e kullanıcısına yanıt
    İyide adam ben oradan para ile değil bogazdan bedava geçeceğim derse ne olacak ?
    O bahsettiğin montrö deki maddeyi bir buraya koyda bizde görelim ?
    Çok akıllısın ya millete akıl veriyorsun ondan sordum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TIGERSHARK -- 15 Ocak 2018; 16:6:48 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: mako3e

Evet Boğazlar bizim değil. Rusya bile elini kolunu sallaya sallaya geçti savaş gemisi ile.

Kanal İstanbul projesi ile para ile geçecekler. Bildiğim kadarı ile zamanında yapılan anlaşmada '' başka alternatif olmadığı için boğazlardan geçiş ...'' durumu söz konusu.

Yani alternatif olduğunda herkes bizim istediğimiz şekilde geçecek.

Kanal İstanbul'u bizim kör muhalefetin anlamasını beklemek, bir maymunun insanlık tarihini daktiloda hiç hata yapmadan yazmasını beklemek gibi.

Kanal İstanbul'u anca sizin torunlarınız anlar, o da belki.

Hocam gördüğüm en saçma yorum, bilmeden sallamışsınız.

Boğaz dışında alternatif yol olsa ne olacak anlaşma duruyor. Artı boğazlar doğal deniz yolu para isteyemezsin. Cebeli tarık için para istemeye benzer bu.

Daha beteri Karadeniz'i kapatmak savaş sebebi diğer ülkeler için.

Kısaca o kanaldan geçmeye kimseyi zor-la-ya-maz-sın.

Bu durumda ise kimse geçmez.

• quote:

Orijinalden alıntı: TIGERSHARK

İyide adam ben oradan para ile değil bogazdan bedava geçeceğim derse ne olacak ?
    O bahsettiğin montrö deki maddeyi bir buraya koyda bizde görelim ?
    Çok akıllısın ya millete akıl veriyorsun ondan sordum

Bı halt bilmiyor, sallamış tamamen.

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.