Şimdi Ara

Araç İç Plastik Aksamı Nasıl Temizlenir ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir (2 Mobil) - 3 Masaüstü2 Mobil
5 sn
19
Cevap
0
Favori
21.867
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Araç içinde konsolu,kapı altlarını kısacası plastik aksamları nasıl temizlemeliyim nemli bezle temizleyince pekte parlak olmuyor acaba ıslak mendi falan iş görür mü ?

• sonax'ın bu iş için kaliteli malzemeleri var lütfü kardeşim. fluence için diyorsun sanırım, yumuşak plastiği özellikle sonax'ın o malzemeleri çok güzel temizliyor. plastik detaylar için de işe yarayan, tertemiz yapan bir üründür. adını unuttum koçtaş'a veya internete bakmak lazım.

ıslak mendil sürme, alkollü oluyorlar. zarar veriyor, boyayı çıkartabiliyor plastikten.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Jeremy Klakson

sonax'ın bu iş için kaliteli malzemeleri var lütfü kardeşim. fluence için diyorsun sanırım, yumuşak plastiği özellikle sonax'ın o malzemeleri çok güzel temizliyor. plastik detaylar için de işe yarayan, tertemiz yapan bir üründür. adını unuttum koçtaş'a veya internete bakmak lazım.

ıslak mendil sürme, alkollü oluyorlar. zarar veriyor, boyayı çıkartabiliyor plastikten.
    temizleyicileri de çok övmüyorlar ama nemli bezde sadece tozunu alıyor
  • o.lut03 O kullanıcısına yanıt
    ama sana dediğim bu işin en kalitelisi. yoksa bim'den gidip carpex filan alırsan tabi işe yaramıyor sonax yani made in germany. bizzat kullandım olm hakikaten başarılı ürün. ha çok ucuz bir ürün değil evet ama bir kere verirsin bu parayı uzun yıllar kullanırsın.

mikrofiber bezle sil mutlaka. diğer bezler hem çiziyor hem de bir halta yaradığı yok.
  • quote:

ama sana dediğim bu işin en kalitelisi. yoksa bim'den gidip carpex filan alırsan tabi işe yaramıyor sonax yani made in germany. bizzat kullandım olm hakikaten başarılı ürün. ha çok ucuz bir ürün değil evet ama bir kere verirsin bu parayı uzun yıllar kullanırsın.

mikrofiber bezle sil mutlaka. diğer bezler hem çiziyor hem de bir halta yaradığı yok.
    bagaja bi bakıyım dedim carpex torpido sütü var iş görür mü tek seferlik yarın sabahtan yola çıkıcam yoksa hemen alıyım mı sonax ?

şimdilik pisliğini filan alır almasına da uzun vadede sonax gibi bişey dene
  • All Purpose Cleaner tarzı bir ürün alacaksın,su ile seyrelt(7ye1 oranı gibi)Pek çok markanın bu tip APC adı verilen ürünleri mevcut.

Detay fırçası da(Valet pro gibi) alabilirsin biraz maliyetli olur,onunla sıktığın yerleri köpürterek güzelce fırçala ve akabinde düzgün bir mikrofiber bez ile üstünden geç.

Fırça almayım dersen sıfır bir düzgün diş fırçası da kullanabilirsin.

Bu işlemleri yaparken güneş ve sıcaklıktan arınmış bir ortamda uygulamaya geç.

Hepsi bu.

• Michelin'in plastik temizleme spreyine denk gelmiştim birkaç sene önce, hala onu kullanıyorum. Oto yıkamacılarda kulanılan ucuz markalara oranla çok daha güzel bir iş çıkarıyor.
  • Tanıdık oto yıkamacı varsa kullandıkları genel temizleyiciler var, onlardan alabilirsin. Camsil şişesine doldurdum kullanıyorum.

Saçma ama plastik aksamdaki sigara isinide temizliyor, koltuktaki lekeyide.
  • quote:

şimdilik pisliğini filan alır almasına da uzun vadede sonax gibi bişey dene
    kürşatın kim olduğunu araştıyorum sayenizde
  • Araç kaç binde kondisyonu nasıl ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: JNG9O

Araç kaç binde kondisyonu nasıl ?
    70 binde güneş görmedi desem yeridir
  • Tekzende 3 liraya satılan ayakkabı parlatma temizleme süngerinin üzerine oto konsol ve deri temizleme-parlatma süngeri yazılmış halini aldım. Kapı altlarına ayakkabı tozu değdiği için pek temizlemiyor ama konsoldaki tozlanmayı gideriyor. Vites topuzu, direksiyon gibi derileri siyah hafif parlak hale getiriyor. Plastikteki tozları çok güzel alıyor ve parlatıyor. Lcd ekrandaki tozları ve parmak izlerini de baya gideriyor. Her seferinde uğraşmak yerine arabadan inerken 2 dakika sürmüyor toz almam.
    https://www.bauhaus.com.tr/arexons-400-ml-torpido-bakim-temizleme-sutu-mat?utm_source=akakce&source=mobil&v=1.91.1

Urun budur hocam. Ucuzlar silikon içeriyor. Pahalı demeyin. En az 10 defa kullanılır. İsterseniz parlagi da var .

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sirke
  • quote:

Orijinalden alıntı: erygnd

Tekzende 3 liraya satılan ayakkabı parlatma temizleme süngerinin üzerine oto konsol ve deri temizleme-parlatma süngeri yazılmış halini aldım. Kapı altlarına ayakkabı tozu değdiği için pek temizlemiyor ama konsoldaki tozlanmayı gideriyor. Vites topuzu, direksiyon gibi derileri siyah hafif parlak hale getiriyor. Plastikteki tozları çok güzel alıyor ve parlatıyor. Lcd ekrandaki tozları ve parmak izlerini de baya gideriyor. Her seferinde uğraşmak yerine arabadan inerken 2 dakika sürmüyor toz almam.
    Tekzende dşreksiyon kılıfı satılıyor mu hocam
  • İçinde alkol olan hiçbirşeyi torpidoya sürmeyin , boyasını soldurur veya kalkar.

Sabun bazlı temizleyici kullanın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-92A2F8722 -- 20 Haziran 2018; 16:25:28 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 250 gram anzer balını torpidonun üzerinde gezdirdikten sonra,yarım kilo trabzob vakfıkebir tereyağıylan yedirin,sonuç tamam.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.