Şimdi Ara

Kahrolası Bahar Alerjisi Olanlar (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
135
Cevap
3
Favori
15.448
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Nasalese diye bi sprey var,ondan aldim ben de.dun kullandim bugun de kullancam.bakalim ise yariyor mu.hap ice ice uykucu oldum :(
  • quote:

Orijinalden alıntı: Banzai!
    gözlerim felaket kaşınıyor, burnum akıyo, tıkalı, durmadan hapşırıyorum. ne lanet bişi ya

Aynen! Benim burnumda deviasyon da var. Lanet okuyorum ya. Deneme sınavlarında gözlerim kaşınıyor, kaşınınca yaşarıyor. Ya sabır..
  • quote:

Orijinalden alıntı: oguzhan1989
    çocukken doktora götürmüşlerdi alerji testi için testi yapmak için belli sayıda kişinin başvurması gerekiyormuş kişi sayısı dolmadı yaptıramadık , yaş 21 oldu aynen devam .

Çocukken sabah kalktığımda gözümü açamadığımı bilirim kirpikler boydan boya çapak oluyordu elle temizleyip açıyorduk. Millet baharda hayatının en güzel dönemini yaşarken biz evde yatıyorduk. Çocukken astımdan çok tıkanırdım inhaler diye sprey ilaç vardı iyi açıyordu ciğerleri.Fazla kullanınca bağımlılık yapıyormuş.

@ Atlas bu xyzal çok sağlam ilaçta bende hemen uyku yapıyor , şu alerjim olmasaydı adam gibi biyerde üniversite okurdum belki.

Yazın bi alerji testi yaptırayım bari mühendis olacağım adamlar işten atacak hapşırmaktan işimi yapamam heralde.

Birde bende bu bahar döneminde genizde boğazda kaşınmada oluyor sizde oluyor mu?

Damağımın gerilerine doğru, arka taraflarda sabah feci şekilde acı, yanma ve kaşıntı oluyor. Kahvaltıda sıcak çay iyi geliyor. Gün içinde bazen o kadar kaşınıyor ki dis fırçası alıp ölümüne kasımak istiyorum.

• Diş fırçasını alıp üst damak boğaz etrafını filan kaşımak istiyorum, oda yetmiyor bazen kutuplara taşınmayı bile düşünüyorum,
  • Durmadan hapşuruyorum belki 1 saatte 15 kere
  • bu polene alerji, doğuştan falanmı yoksa buruna polen kaçması sonucumu oluşuyor ?

@Robinson_Crusoe

Aynı cümleyi bugün arkadaşım kurdu vallahi. Dejavu oldum bi an
  • quote:

Orijinalden alıntı: Robinson_Crusoe

Polenler yavaş yavaş gün yüzüne çıkmaya başladı bu kahrolası rahatsız hastalıktan başka kimlerde var arkadaşlar,

ALERJİK RİNİT

Alerjik rinit (saman nezlesi); alerjenlerin hava yolu ile burnun iç kısmını döşeyen ve mukoza adı verilen dokuya yapışarak inflamasyona neden olur. Alerjik rinit çoğunlukla ömür boyu devam eden, fakat ileri yaşlarda şiddeti azalabilen bir hastalıktır. Belirli mevsimlerde (en çok polenlerin uçuştuğu bahar aylarında) ortaya çıkan tipine mevsimsel alerjik rinit adı verilir. 19. Yüzyılda hastalık ilk olarak tanımlandığında yanlış bir isimlendirme ile “saman nezlesi” denmiştir. Bunun nedeni polenlerin samanların üzerine yapışması ve rüzgarla dağılmasıdır. Daha sonra hastalığın polenlerle ilgili olduğu belirlenmiştir. Polenler dışında ev tozu, hayvan tüyleri, küf mantarları (“mold” lar), kimyasal maddeler, klor, deterjanlar ve hava kirliliği alerji yapabilir. Alerjik rinitin tüm bir yıl boyunca süren tipi vardır ve perenial rinit olarak adlandırılır.

Kahrolası Bahar Alerjisi Olanlar
     Kahrolası Bahar Alerjisi Olanlar

Alerjik rinit ağır bir hastalık olmamasına rağmen kişiyi son derece rahatsız edebilir; uykuyu, yemek yeme ve yaşam şeklini olumsuz etkiler; okul ve işgücü kaybına yol açar. Kent yaşamı alerjik hastalıkların görülme oranını arttırmıştır. Bunda çevre kirliliğinin rol oynadığı düşünülmektedir.

BAHAR NEZLESİ NASIL ANLAŞILIR?

Özellikle histamin salgılanması ile birlikte alerjik rinit belirtileri başlar.

Belirtiler;

Hapşırma nöbetleri
    Burun tıkanıklığı
    Burunda sürekli akıntı
    Gözlerde kaşıntı, sulanma (konjonktivit)
    Burunda, dudakta, damakta ve boğazda kaşıntı
    Öksürük
    Baş ağrısı

Şu anda bile burnumda akıntı gözlerde aşırı kaşıntım var yarın dr. gidicem zyrtec almazsam ölürüm allah razı olsun onu bulandan,

bende de var galiba ! lanet olsun noluyorsa . astim tehsisi kondu , bu alerji durumu var, migren var. Isyan edesim geliyor bazen

• 8 Yaşında doktora gittim, 15 yaşında geçer dedi, şu an 19 yaşındayım. 11 yıldır çekiyorum bunu.
    Yazın başlangıcını bu yöntemle anlıyorum, hani romatizma-yağmur olayı gibi.
    Hele şu damak kaşınma olayını iyi bilenler olur. Öyle bir kaşırım ki kan tadı gelir artık.
    Hapşurma olayına gelince ortalama 4 sn aralıkla arka arkaya 18 kere hapşurdum dün. Arkadaşlar
    inanmıyordu şok oldular. Ama millet alıştı artık her hapşurduğumda söven mi dersin gülen mi dersin..

Gene de seviyorum yav, benden bir parça artık, bir hastalık değil, yazın gerçekten geldiğini
    haber veren bir özellik olarak görüyorum. en fazla 3-4 hafta daha sürer benimki.. Sonra sezonu kapatırım.

• Bende de var bu illet .Bahar geldiğinde ağlaya ağlaya dolaşıyorum.Önerebileceğiz sprey şeklinde ilaçlar var mı?
  • Yüne çok kötü alerjim var boğazımdan hırıltılar çıkıyor resmen ağır hasta gibi hapşırma göz yaşarması hepsi var çok kötü bişey sizi bir nebze de olsa anlayabiliyorum geçmiş olsun.
  • Bende de Var Üst üste 6 kez hapşurdum gözlerim yaşlı yaşlı dolaşıyorum resmen. Burun Tıkanık. Doktor Bana Efemef hastalığına yakalanmışsın dedi, İzmire gitmen gerekiyor dedi.

Burun Tıkanıklığı için: Sinomarin var bizde.
    Bir tane de hap var: Aksef diye, ne işe yaradığını bilmiyorum.

Ciddi astım ve Akut bronşit varmış bende

Çok Çekiyorum şu nalet hastalıktan.
  • Şuan her yanım kasınıyo ve arasıra hapşuruk oluyo 15 kere falan peşpeşe hapsuruyorum.
  • Bende de aynı rahatsızlık var.Zyrtec ve Xyzal denedim işe yaramadılar.Son çare olarak artık 3'lü bir ilaç karışımıyla çözdüm sorunu.Bu rahatsızlığı çekmeyenler bilmez.Kurtulmak için her şeyi verirsiniz inanılmaz bir rahatsızlık veriyor.

Kullandığım ilaçlara gelirsek günde 3-4 defa Benical Cold,sabahları Zyrtec(uyku yapar),sabah ve akşam olmak üzere Singulair.

Bu karışımla anca 3 günde kendime gelebiliyorum.Benimki biraz ağır galiba.
  • benim sıkıntım öksürük, hapşırık değil ama her tarafım kızarıyor. 2-3 gün ayağımın üstüne basamıyorum. iğne ve xyzal sayesinde biraz rahatladım son iki senedir. mesela xyzal içmeden pikniğe gitmem.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Atl@s

arkadaşlar bende de aynı sıkıntı vardı her hangi bir eczane den xyzal alın 7 tl hepsi sona eriyor

/>

Bende de aynı şekilde alerji var.
    3-4 yıldır çekiyorum bir tedavisi yok sanıyordum.
    ilacını ilk defa görüyorum çok sağolun arkadaşlar alerjim başlamadım gidip alayım ilacı
    sağolun varolun

• çiçekler sevişiyor olan bize oluyor arkadaş
  • quote:

Orijinalden alıntı: aKaSa

quote:

Orijinalden alıntı: Atl@s

arkadaşlar bende de aynı sıkıntı vardı her hangi bir eczane den xyzal alın 7 tl hepsi sona eriyor

/>

Bende de aynı şekilde alerji var.
    3-4 yıldır çekiyorum bir tedavisi yok sanıyordum.
    ilacını ilk defa görüyorum çok sağolun arkadaşlar alerjim başlamadım gidip alayım ilacı
    sağolun varolun

Hatırladım bu ilacı geçen sene bir arkadaşımdan almıştım bir tane kesmişti hemen. Koşuyorum hemen eczaneye...

• yıllar önce bendede vardı 5-10 dakikada bir 2şer 3er kez hapşırırdım..ayrıca sanki sürekli burnum akıyormuş gibi hissederdim silmekten kıpkırmızı olurdu artık burnum:( doktora gittik işte jilet,neşter benzeri ufak bişeyle kolumda 5-6 yere çizik attı sonrada oraya bişeyler damlattı..10 gün içinde sanırım 2-3 tane iğne olmuştum ve ohhhh be demiştim sonunda...
  • bendede toz alerjisi var,hele birde grip olduk ki şu an çeşme çeşme resmen,
  • quote:

Orijinalden alıntı: Slayer_

çiçekler sevişiyor olan bize oluyor arkadaş

Vallahi billahi,

Edit: @ MajestiC Arkadaşın benim,

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Robinson_Crusoe -- 8 Mayıs 2010; 21:22:43 >
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.