Şimdi Ara

Kahrolası Bahar Alerjisi Olanlar

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir (1 Mobil) - 1 Masaüstü1 Mobil
5 sn
135
Cevap
3
Favori
13.790
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum 2 yıl
  • Cevaplayan Üyeler 94
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 10
  • Ortalama Mesaj Aralığı 24 gün 15 saat 2 dakika
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 1
  • Haberdar Edildiklerim (Alıntılar) 1
  • Favoriye Eklediklerim 3
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • Robinson_Crusoe (10 mesaj) oguzhan1989 (9 mesaj) holyjohn (6 mesaj) hekimoglu19 (4 mesaj) dusty (4 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (12 mesaj) Mobil (8 mesaj) Tablet (1 mesaj) Mini (1 mesaj)
  • @
1 oy
Öne Çıkar
Tüm Forumlar >> Konu Dışı / Off Topic >> Konu Dışı >> Kahrolası Bahar Alerjisi Olanlar
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
    6912 Mesaj
    Konu Sahibine Özel
    Polenler yavaş yavaş gün yüzüne çıkmaya başladı bu kahrolası rahatsız hastalıktan başka kimlerde var arkadaşlar,

ALERJİK RİNİT

Alerjik rinit (saman nezlesi); alerjenlerin hava yolu ile burnun iç kısmını döşeyen ve mukoza adı verilen dokuya yapışarak inflamasyona neden olur. Alerjik rinit çoğunlukla ömür boyu devam eden, fakat ileri yaşlarda şiddeti azalabilen bir hastalıktır. Belirli mevsimlerde (en çok polenlerin uçuştuğu bahar aylarında) ortaya çıkan tipine mevsimsel alerjik rinit adı verilir. 19. Yüzyılda hastalık ilk olarak tanımlandığında yanlış bir isimlendirme ile “saman nezlesi” denmiştir. Bunun nedeni polenlerin samanların üzerine yapışması ve rüzgarla dağılmasıdır. Daha sonra hastalığın polenlerle ilgili olduğu belirlenmiştir. Polenler dışında ev tozu, hayvan tüyleri, küf mantarları (“mold” lar), kimyasal maddeler, klor, deterjanlar ve hava kirliliği alerji yapabilir. Alerjik rinitin tüm bir yıl boyunca süren tipi vardır ve perenial rinit olarak adlandırılır.

Alerjik rinit ağır bir hastalık olmamasına rağmen kişiyi son derece rahatsız edebilir; uykuyu, yemek yeme ve yaşam şeklini olumsuz etkiler; okul ve işgücü kaybına yol açar. Kent yaşamı alerjik hastalıkların görülme oranını arttırmıştır. Bunda çevre kirliliğinin rol oynadığı düşünülmektedir.

BAHAR NEZLESİ NASIL ANLAŞILIR?

Özellikle histamin salgılanması ile birlikte alerjik rinit belirtileri başlar.

Belirtiler;

Hapşırma nöbetleri
    Burun tıkanıklığı
    Burunda sürekli akıntı
    Gözlerde kaşıntı, sulanma (konjonktivit)
    Burunda, dudakta, damakta ve boğazda kaşıntı
    Öksürük
    Baş ağrısı

Şu anda bile burnumda akıntı gözlerde aşırı kaşıntım var yarın dr. gidicem zyrtec almazsam ölürüm allah razı olsun onu bulandan,

|
    |
    Dünya üzerindeki canlıların, DNA zincirinde sadece dört Nükleotit bulunur. Her canlı varlık, bu dört temel yapı taşlarının değişik kombinasyonlarıyla yaratılmıştır. Bizim gen zincirimizde ise; Boşluklar vardır. Bunlar beşinci ve altıncı DNA Nükleotidir. Şu an gen aktarımını tamamladık, yeni bir tür yaratmayı başardık, Bu tür insan ile uzaylı melezidir,

• Binbaşı
    1095 Mesaj
    Ben 21 senedir çekiyorum bunu , alerjik astımda var bende , çocukken daha çok etkiliydi ama yinede devam ediyor çok fena birşey .Üst üste hapşırma rekorum sekiz ve sonucu gözler kıpkırmızı oluyor. Allah kimseye vermesin hayatımın en kötü dönemlerini yaşattırıyor bu alerji. Bunun tedavisi var mıdır? iğne falan duymuştum.Bazen denizde yüzerken bile hapşırıyorum ,sabah yeni gelen gazetenin taze boya kokusu falan oto m.ka alerjim var .

Birde antialerjik ilaçlar var biraz etki ediyor ama hemen uyutuyor adamı .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi oguzhan1989 -- 7 Mayıs 2010; 1:37:07 >
    |
    |
    off aynen benimde herşeye alerjim var.en beteride bu.yaz günü geliyo,ben cepte selpak olmadan gezemiyorum.sürekli nezle.küçükken daha beterdi cidden.alerjik bronşit vardı bende de.yinede her bahar her bahar işkence çekiyorum adeta
    |
    |
    MSI B450 Gaming Pro Carbon AC - Ryzen 5 2600X 4.2Ghz(OC) w/Be Quiet! Dark Rock Pro 4 - 2 x 8GB 3400Mhz CL14 (OC) Ram - Samsung 840 EVO 120GB - Team Group L3 EVO 480GB - Nvidia RTX 2060 Founders Edition - CM H500P Mesh - Corsair RM750x 80plus Gold Psu - AOC G2590FX; Full HD 144Hz
  • Emekli Yönetici
    8756 Mesaj
    Benim için yaz, kış, bahar farketmiyor. Bütün sezon allerjim var. Öyle de enteresan bir şey.
    |
    |

• Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
    @oguzhan1989

Alerjik Astım var bende de ama ne olduğunu bilmiyorumYün denen pis şeye alerjim var başkada yok seninki başka bişi olmasın?
    |
    |

Fan Club

Kissing. Shoes. Grace. Beryllium clock. Half human. Who am I? Eye of harmony. Nice everybody hate me !
  • Yarbay
    3423 Mesaj
    arkadaşlar bende de aynı sıkıntı vardı her hangi bir eczane den xyzal alın 7 tl hepsi sona eriyor

Orijinalden alıntı: oguzhan1989
    Ben 21 senedir çekiyorum bunu , alerjik astımda var bende , çocukken daha çok etkiliydi ama yinede devam ediyor çok fena birşey .Üst üste hapşırma rekorum sekiz ve sonucu gözler kıpkırmızı oluyor. Allah kimseye vermesin hayatımın en kötü dönemlerini yaşattırıyor bu alerji. Bunun tedavisi var mıdır? iğne falan duymuştum.Bazen denizde yüzerken bile hapşırıyorum ,sabah yeni gelen gazetenin taze boya kokusu falan oto m.ka alerjim var .

Birde antialerjik ilaçlar var biraz etki ediyor ama hemen uyutuyor adamı .

Yalnız değilmişim ya, benim rekor on iki, kriz gibi birşey resmen nefret ediyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
  • Yarbay
    2857 Mesaj
    arkadaşlar bendede var burun tıkanıklıgı gözlerim yanıyor senenin yarısında tek burnum kapalı geçiriyorum kapalı ortamda başlıyor problem dışarı çıkınca düzeliyor xyzal problemimi çözermi?
    |
    |
    Küçükken ağır bir şekilde bronşit geçirmiş ve daha sonralarda bu hastalığı alerjik astıma çevirerek hayatı kahrolanlardan birisi de benim sizin gibi. Alerjik astımın etkileri hala devam eder. Üstelik sigaraya karşı felaket hassasım, burnuma bir geldi mi kokusu bütün günüm mahvoluyor. Şu an elimi gözüme atayım diret kaşınıyor. Sabahları ilk yarım saatim hapşırma ve burnumu silmeyle geçiyor. Sanırım biz bu hastalığa hapis olduk, kurtaracak kimse de yok.
    |
    |
    Konu Sahibine Özel
    Xyzal ve zyrtec gözünü seveyim bunların,
    |
    |
    Dünya üzerindeki canlıların, DNA zincirinde sadece dört Nükleotit bulunur. Her canlı varlık, bu dört temel yapı taşlarının değişik kombinasyonlarıyla yaratılmıştır. Bizim gen zincirimizde ise; Boşluklar vardır. Bunlar beşinci ve altıncı DNA Nükleotidir. Şu an gen aktarımını tamamladık, yeni bir tür yaratmayı başardık, Bu tür insan ile uzaylı melezidir,
  • Binbaşı
    1095 Mesaj
    çocukken doktora götürmüşlerdi alerji testi için testi yapmak için belli sayıda kişinin başvurması gerekiyormuş kişi sayısı dolmadı yaptıramadık , yaş 21 oldu aynen devam .

Çocukken sabah kalktığımda gözümü açamadığımı bilirim kirpikler boydan boya çapak oluyordu elle temizleyip açıyorduk. Millet baharda hayatının en güzel dönemini yaşarken biz evde yatıyorduk. Çocukken astımdan çok tıkanırdım inhaler diye sprey ilaç vardı iyi açıyordu ciğerleri.Fazla kullanınca bağımlılık yapıyormuş.

@ Atlas bu xyzal çok sağlam ilaçta bende hemen uyku yapıyor , şu alerjim olmasaydı adam gibi biyerde üniversite okurdum belki.

Yazın bi alerji testi yaptırayım bari mühendis olacağım adamlar işten atacak hapşırmaktan işimi yapamam heralde.

Birde bende bu bahar döneminde genizde boğazda kaşınmada oluyor sizde oluyor mu?
    |
    |
    |
    bu polen alerjisindenmi oluyor ?
    |
    |

Orijinalden alıntı: soryy

polenlerin çok yoğun oldugu dönemlerde ışığa çıkamıyorum adeta vampir hayatı yaşıyorum
    bu polen alerjisindenmi oluyor ?

Göz sulanmasından bahsediyorsan başka şeylerden de olabilir. Akarlar denilen bir illete allerjim var benim de ama zaman, mekan farketmiyor yakalanmak için. Yazın bazen güneş ışığında duramıyorum hapşuruk başlıyor, gözler yaşarıyor. Anca yaşayan bilir valla. :/ Doktora gidiğ test yaptırmanda fayda var.
    |
    |

• Yarbay
    3259 Mesaj
    gecmıs olsun hepınıze
    |
    |
    |
  • Yüzbaşı
    859 Mesaj
    Bende de oluyordu Nasonex Sprey ve Xyzal mı öyle bir hap ile 1 günde iyileşmiştim...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi M.EREN -- 7 Mayıs 2010; 10:43:30 >
    |
    |
    3,2 liter 6 cylinder &amp;#65533; 338 horse power @ 7900 rpm &amp;#65533; 365 N·m torque @ 4900 rpm &amp;#65533; 0-100 km/h: 4.6 seconds &amp;#65533; top speed 303 km/h
    &amp;#65533; length 4491 mm &amp;#65533; height 1372 mm &amp;#65533; weight 1,549 kg
  • Teğmen
    135 Mesaj
    Ben de aynı sorunu çok uzun zamandır yaşıyorum. Gece geniz kaşıntısı, gündüz hapşırmaktan iflahım kesiliyor. Hem de öyle kısa süreli değil yaz sonuna kadar sürüyor. Xrtec veya Xyzal çözüm oluyor ama onlarda çok feci uyku yapıyor. Ne olacak bu halimiz bilmiyorum...
    |
    |
    |
    |

Sonradan başlaması garip değil mi?Yaşım 20.

Üstte yazan ilaçlar eczanelerde reçetesiz satılıyor mu?Doktorla falan uğraşmak istemiyorum.
    |
    |
Sayfa:
Reklamlar
Masal Oku
Ekonomi
Cancer Clinical Trials
Sohbet
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR5
0,313
1.2.165

Kripto Paralar
Sembol
Fiyat
Değişim
    Tümünü Gör
    Reklamlar
    - x
    Bildirim
    mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.