Şimdi Ara

Kahrolası Bahar Alerjisi Olanlar (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
135
Cevap
3
Favori
15.448
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 5-6 senedir var bende bu lanet şey. dün bir yakaladı aman allahım hapsu allah hapsur gözler kıpkırmızı burun kırmızı kafamın içi kaşınıyo resmen gün boyunca toplam 2 tane tuvalet kagıdı kullandım burnumu silmek icin

bilmem sizde de oluyormu burun akıntısı falan olmasa bile bahar aylarında sabah kalktıgım zaman öglene dogru burnumdan nefes almakta zorlanıyorum içerde kuru sümükler falan olusmaya baslıyor hiç yaşayan varmı bunu?
  • Alerjisi olanlar dediklerini yaşıyor.Bende de var alerji ama ilaçlarla idare ediyorum kullandığım ilaç Deloday desloratadin vitalis yazıyo üstünde bir de nostil sprey kullanıyorum.Spreyi sıkınca önce 6-7 kere hapşırıyorum sonra geçiyo gibi ama kaşıntı yine devam ediyo.
  • Antihistaminikler konusunda uzman yapar bu lanet insanı. Bir de burun kaşıntısı için çok etkili burun spreyleri vardır ama kortizonlu olduğu için maalesef en fazla 3 gün kullanılabiliyor. Öksürük için yine alerji için olan bir şurup var. Tabii bunların hepsini doktorunuz önersin.

Sezonu açtık zaten bu sene de, kışa kadar öksürerek, hapşurarak, kaşınarak gezeceğiz
  • bende de var sürekli hapşuruk ve nezle gibi oluyorum ilaçlarla anca idare ediyorum

zyrtec hapı var siz nsıl kullanıyosunuz? günde 1 tane mi ne kadar süreli?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Rdau -- 27 Haziran 2011; 14:27:32 >
  • İş yerimde bir arkadaşımın allerjisi var ve kızcağız hapşırmaktan bir hal oldu. Tedavi de olamıyormuş ilaçlara alerjisi varmış. Hepinize geçmiş olsun.
  • Vay be benim gibi ne çok insan varmış
  • çok kötü bir duygu hele ki toplum içine çıktığın zaman daha beter oluyor potansiyel mikrop yuvası gözüyle bakıyorlar genelde git uzaklaş bize bulaştıracaksın derler benim gözlerim kızarır, yaşlar hüngür foşur bir yandan akar, sümükler diğer yandan şelale misali gelir önünü alamam soğuk soğuk terlerim hey yavrum hey
  • Önce kullandığınız yatak,yastık ve yorganı gözden geçirmenizi öneririm. Alerji için hangi yastık, yorgan kullanılmalı uzun uzun yurtdışı siteler dahil araştırdım.

Sonuç olarak iyi kaz tüyü yorganları antialerjik hale getirmek için kimayasallarla yıkıyorlar arkadaşlar. Fakat yıkanınca bu kimyalların etkisi azalıyor ve yine mite,akar yuvası haline geliyor.
    Yün,pamuk v.s yi zaten hiç saymıyorum.

Bence yurtışında iyi bilinen fakat burada bilinmeyen ipek yorgan ve yastık en mantıklısı. İçine tamamen ipek elyafı koyuyorlar, çünki ipek'in yapısı mite, akar oluşumuna izin vermiyor. Burada iki firma satıyor biri Bursa biri İstanbul'da. Ben İstanbuldaki firmanın Laila marka olanının yastık ve yorganını aldım bir kaç ay önce nasıl rahat anlatamam. Yorgan kılıflı olarak siparişimin ertesi günü geldi. Gece burun akıntısı hapşırma falan da kalmadı. Kesinlikle tavsiye ederim. internet sayfası www.aksentekstil.com

• Evet, klasikleşmiş Temmuz 15'ten sonra geçen alerji döngüsünü daha geride bırakmış bulunuyorum ben. Nihayet sabah öksürmeden uyanmak, makyaj yapabilmek ve hapşurmamak ne demek hatırladım yeniden.
  • Bende de var illet birşey arkadaş hele açık havaya çıktın mı perişan ediyo adamı.aerius kullanıyorum biraz faydası oluyor.
  • http://www.kadinvekadin.net/alerji-engellenebilir-mi-2011-09-06.html

alerji için önerebileceğiniz en iyi göz damlası nedir xyzal yada zrytecden daha etkili bir ilaç varmıdır.
  • Visine kullanıyordum hiç işe yaramadı, değiştirdim. İlkbaharda çıkıyor zaten sokakta insandan çok polen var havada uçuşuyorlar.
  • Yaz sezonunun kapanışını belgeleyen yeni bir alerji mevsimine daha girmiş bulunuyorum. Şimdiden geçmiş olsun...
  • Sezonu açtım arkadaşlar. Gün içi sürekli hapşurmalar gözlerde kaşınıt sonrası. Gittim doktora cirrus tablet ve patanol göz damlası verdi.
  • Kapanışı yapmıştım ama açılışa geç kaldım hocam. Bugün uzun süreden sonra yeniden sezonun ilk antihistaminik ilacını içtim, şu an gözlerimi açık tutamıyorum resmen.

Kahrolası Bahar Alerjisi Olanlar
  • Off of yine başladık
  • Ya bu lanet olası griple çok karıştırılıyor. 2 hafta boyunca yattım bunun yüzünden. Bu sefer çok kötü yaptı beni, ölmeyi istedim o derece. Artık öksürmekten karnım ve belim ağrıyordu. Neyse, bu sorunu yaşayan herkese geçmiş olsun.
  • bende alerjik astım var kanımdaki alerjen değeri 3.000(yanlış yazmadım) halinize şükredin.
  • valla son 3 senedir ne çektiğimi ben bilirim ama bu sene yok başlamadı bir türlü ve bu durumdan çok memnunum gençlik yıllarımdaki gibi dışarda korkmadan gezip oynayabileceğim komiteden vakit bulabilirsem...
    son üç yıldır sürekli yaşadığım şehir farklıydı artık 2 yıldır aynı ortamda yaşadığımdan mı ne ortama uyum sağladı vücüt çünkü başka bir açıklama getiremiyorum kendim için...
  • alerjimi bilmiyorum bende ne var ama, bahar yorgunluğu sanırım, sürekli uyuşukluk yorgunluk hali, esneme bu aylarda başlar ağustosa kadar devam eder bendeki, herkese geçmiş olsun
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.