Şimdi Ara

Kafayı yicem turksat hakkında yardım(hometech uydu alıcısı)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
18
Cevap
0
Favori
44.984
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar başından başlamam lazım anlatmam için :) hometech uydu alıcısı var reklamlarda gözüken 1 sene önce aldım.neyse herşey tıkır tıkır çalışıyordu.2 ay önce number one akıllı tv zart zurt gitti.2 hafta önce çoğu gitt.atv kanald falan kaldı.sonra hepsi komple gitti.

Dedim kurcalayım biraz.Turksat 4a'ya geçirme gibi birşey varmış onu yaptım çat pat bütün kanallar açıldı.çorum tv bile vardı sadece popüler kanallar yoktu.kanald show falan dışında 500 kanal vardı bi popüler kanallar yoktu.

Sonra dedim biraz daha kurcalayım.Aynı işlemleri yaptıktan sonra türkler gitti yabancı kanallar geldi.Fabrika ayarlarına döndürdüm tekrar aynı işlemleri yaptım için bir türlü Türk kanalı gelmedi.500 tane yabancı kanal var türk kanalı yok.Aynı şekilde yaptığımı düşünüyorum olmuyor hep yabancı kanal hiç türk yok fabrika ayarlarına döndürdüğüm halde.

2 tane fotoğraf attım.Birinde uyduyu giriyorum ayarlarıyla beraber anlatıldığı gibi internette.
    TP ekleme'yede otomatik kanal bulmak için gereken frekansları giriyorum ama sinyal kalitesi sıfır.

Buraya kadar okuyan arkadaşlara çok teşekkür ederim.Yardım edecek arkadaşlar çok çok çok teşekkür ederim farkındayım çok uzun oldu ama yormamak için insanları bunu yaptın mı şunu yaptın mı diye direk yaptığım şeyleri söyleyim dedim :)

Not : Sitede oturuyorum uyduylada kimse oynamamış

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi jongleur -- 6 Ekim 2015; 21:09:26 >

• Hocam, yanlis yaptiginiz resimde gorulmus :) sikinti yok. Ayni uyduyu bende kullaniyorum suan.

Hocam menuye gel orada kanal ayarlamalarindan tp arama var ona tikla hocam. Uyduyu turksat olarak secin hocam. Sonra tp leri tek tek manuel olarak silin hocam. Daha sonra tekrar menuden kanal ayarlama dan tp aramaya gelin. (Ayni yere)... Oradan uyduyu turksat secip 12380 V 27500 olarak frekanslari girin. Eger sinyaller geldiyse son asamaya geldik. (Gelmediyse menu+uydu ayarlarindan Diseqc i A yapin hocam.) Artik son asamamizda normal ekrani kapatip kanal izlemedeyken kumandadan hizli tarama menusu var ona girin turksati secin tarama baslayacaktir hocam.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: tolgapnp

Hocam, yanlis yaptiginiz resimde gorulmus :) sikinti yok. Ayni uyduyu bende kullaniyorum suan

sonuç resimdeki gibi hala sinyal sıfır :(

http://i.hizliresim.com/YJjkOk.jpg

peki sizden ricam diğer 2 resimdekilere bakıp sizdekiyle olan farklarını söyler misiniz ? ya da fark var mı ? sanırım uydu ve otada sorun yaşıyorum fabrika ayarlarına döndürdüğüm için.
    (Forumda sorun var resim yükleyemedim inşallah resimleri görebilirsiniz)

http://i.hizliresim.com/25Y1OL.jpg

http://i.hizliresim.com/QW4Byv.jpg

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi jongleur -- 7 Ekim 2015; 19:21:20 >
  • Frekans 1 9750 2 de 10600 olacak. Ülkemizdeki Universal lnbler için değerler bunlar.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: AdmGdk

Frekans 1 9750 2 de 10600 olacak. Ülkemizdeki Universal lnbler için değerler bunlar.

bende de öyle ama olmuyor işte :/
  • jongleur J kullanıcısına yanıt
    En son attığın linkte öyle değil.bide disecq leri değiştirerek dene.a b falan yap

• quote:

Orijinalden alıntı: mobilephone

En son attığın linkte öyle değil.bide disecq leri değiştirerek dene.a b falan yap

denemediğim şey kalmadı.ya ota ayarlarından ya da enlem boylam bölümü var orda hepsi 000 sanırsam orda sorun
    Buna benzer birsürü uyduya attım hepsi sorunsuz geldi.

Kilit nokta fabrika ayarlarına döneceksin, sonra kanalları sileceksin, eski uyduya girip tpleri sileceksin olmazsa uyduyu sileceksin.

Yeni uydu yaratıp 9750 / 16000 girdikten sonra 1) 12380 / 27500 / V (Türkiye ve Avrupa Kanalları)

2) 11747 / 27500 / H (Türkiye ve Orta Asya Kanalları)

2) 11844 / 2222 / V

sırayla üçünüde deneyin, hala olmuyorsa varsa yazılım atılır, gene olmuyorsa zaten at çöpe.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MühendisMurat -- 7 Ekim 2015; 23:17:00 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: MühendisMurat

Buna benzer birsürü uyduya attım hepsi sorunsuz geldi.

Kilit nokta fabrika ayarlarına döneceksin, sonra kanalları sileceksin, eski uyduya girip tpleri sileceksin olmazsa uyduyu sileceksin.

Yeni uydu yaratıp 9750 / 16000 girdikten sonra 1) 12380 / 27500 / V (Türkiye ve Avrupa Kanalları)

2) 11747 / 27500 / H (Türkiye ve Orta Asya Kanalları)

2) 11844 / 2222 / V

sırayla üçünüde deneyin, hala olmuyorsa varsa yazılım atılır, gene olmuyorsa zaten at çöpe.

yok valla yok kafayı yicem :) hotbird kanalları çıkıyor hala
    Başka ayarlara bakmalısınız o zaman.

• quote:

Orijinalden alıntı: AdmGdk

Başka ayarlara bakmalısınız o zaman.

ota var bide uydu düzenleme var ayar olarak ama ondada yardım alamadım,internette de bulamadım ve adamlardada müşteri hizmetleri diye birşey yok :/
    Arkadaşların da dediği gibi en mantıklısı, cihazı sıfırlayıp baştan kurulum yapmak. Boylam değeri, motorlu çanak kullanılıyorsa, çanağın kaç derece döndürüleceğini belirlemeye yarıyor. Sabit çanak varsa bu ayarın bi önemi yok.

• http://i.hizliresim.com/25Y1OL.jpg

Arkadaşım dur fabrika ayarlarını elleme şuan dogru bilgiler girmişsin ama, yukarıda verdiğin linkte sadece bir kısım yanlıslık var diseqc i ''a'' veya ''lnb1'' i seçin. sonra tekrar

http://i.hizliresim.com/YJjkOk.jpg

bu menüye gelip ok tusuna bas arama yapsın.
  • BUNA BİR ÇÖZÜM BULA BİLDİNİZ Mİ AYNI SORUNU ŞU AN BEN YAŞIYORUM YARDIM EDİN.
  • tnvrdd T kullanıcısına yanıt
    Hatırladığım kadarıyla yanlış kablo'yu takmışım.2 Adet kablo var biri hotbird biri türksat nedense hotbird takmışım.
  • Hay Allah razı olsun hepinizden. İki gündür uğraşıyordum, aynı problemden, tam vazgeçtim yeni uydu alıcısı bakıyordum netten. En son buraya girdim, meğerse diseqc ayarı bozukmuş. Kanalları geri yükledim. Allah hepinizden razı olsun.

• Trt kanallari ve cnn turk disinda bircok kanal cikti; fakat guncel turksat frekanslarini da girmeme ragmen trt cikmiyor. baska bir uydu alicisi taktik anten yonu vs degistirmedik bu durumda trt izlenebiliyor.

bu durum uydu alicisinin rs232 uzerinden guncellenmesi gerektigine mi isarettir??

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.