Şimdi Ara

Kac tane oto kokusu alip cope attim, yok mu insan kullanimina uygun bi koku? (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
85
Cevap
0
Favori
11.353
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
9 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Father Torque

Bu tür kokuların hepsi petrol bazlıdır ve belli bir süre kullanımda zarar verdiği bilinmektedir. Hatta şişelerinin üzerindeki açıklamalara bakın o kokunun kullanıldığı araca hamilelerin binmesinin bile zararlı olduğunu belirten uyarılarla karşılaşabilirsiniz. Geçtiğimiz sene Xiaomi tamamemn doğal bitki özlerinden bir araç kokusu piyasaya sürmüştü, yurtdışından orijinal olduğundan emin olacağınız bir tane bulursanız denemenizi öneririm.
    Xiaomi değil ama benzer bir ürün aldım yurtdışından. Sözde doğal, bebek için de zararsız ama o da kalıcı değil. Yanında 5-6 tanede farklı koku çubukları geldi, taktığım gün hafif geliyor koku. Sonrasında bir daha koku gelmiyor. Ama diğer ürünlere de zararlı olduğu için yanaşmıyorum.

Bahsettiğim ürün şu;
    https://tr.aliexpress.com/item/32847939159.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.27424c4dqhx9Kp

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MÜŞAVİR -- 9 Ekim 2019; 10:30:21 >

• milletin önerdiği şu ucuz ve süpermarket raflarında bulunan ürünleri öncelikle bir eleyin. Onların hepsi yapay kokular ve son derece kötü başağrısı yapıyor. Ayrıca soluduğunuz için de uzun vade de sağlığınız açısında sıkıntı yaratabilirler.

Ben Chakra mağazasındaki doğal içerikleri olan bir araba kokusu aldım. Hem çok kalıcıydı, fiyatı da 40tl idi. Tavsiye ederim. Kokuyu alırken 20-25 tl den ucuz olmamasına ve doğal içerikli olmasına özen gösterin.
  • Vanilya çubuğu ve tütün kolonyası ile yapılan bir zamazingo vardı doğal. Bende işe yaramadı, isterseniz siz de deneyin. Forumda konusu vardı. Ayrıca kendi kullandığım parfüm zaten arabaya siniyor. Kapıları ilk açtığımda da arabanın kendine has kokusu zaten.
  • MÜŞAVİR kullanıcısına yanıt
    Bu da Xiaomi ile aynı sistemle üretilmiş bir ürün sanırım. Xiaomi bile olsa Çin'den gelecek bir ürün ne kadar orijinal ona güvenemiyorum. Burada resmi distribütörü var, keşke getirseler de en azından alacağımız ürüne güvenebilsek.
  • arabadaki koku yapan şeyleri çözmeniz lazım fil o..runca parfüm sıkmaya benzer yoksa o iş
  • Eyüp Sabri Tuncer Japon Kiraz Çiçeği Kolonyasını tavsiye ederim. Petrokimya ürünü kanserojen mamullerden uzak durmakta fayda var. Şişe kendinden fısfıslıdır. Ücreti de çok uygundur.

Vanilya çubuğu da olur. Yukarıda bir forumdaş bahsetmiş tütün kolonyası ile yapımını. Konu linkini ekliyorum TIKLAYINIZ

.
    Kac tane oto kokusu alip cope attim, yok mu insan kullanimina uygun bi koku?

• Kötü kokunun kaynağını bulup sorunu çözmek daha mantıklı değil mi?
  • @yagızalp

Noyanda ayni dertten muzdarip, su videonun 10:30 una sarip bir izle istersen..

https://www.youtube.com/watch?v=PTcLTORIYog&feature=youtu.be
  • Birincisi ailemin sağlığım ikincisi araçta oğlumda çok sık seyahat ettiği için asmalı ,takmalı kokularını kullanmadım kullanmam da.Ayrıca akıyor döşemeye ön konsola kalıcı zarar veriyor.

Kendi tarifimi vereyim seveceğinize inanıyorum

Zeytin Kolonyası
    Şekerli Vanilin (çubuk vanilya da olabilir ama pahalı oluyor bir de özünü çıkarması uğraştırıyor)
    tarçın

bir şişe kolonya için net tarif yok .hangisi ağır bassın istiyorsanız azar azar koyup buzdolabında bir kaç gün dinlendirin daha sonra tül den süsüp fısfısla kullanın.

Bu kıyağımı da unutmayın
  • Bende geçenlerde tütün kolonyasının içine 1 çay kaşığı saf vanilin koyup fısfıs şişesinde çalkaladım. Karışımı 1 gece bekletip paspaslara sıkınca harika bir koku ortaya çıktı. Zambak kolonyasıyla da olur diyen var fakat deneyip görmek lazım. Yalnız vanilyayı saf halinde almanız lazım onu da aktarlarda bulabilirsiniz. Alın size kimyasal olmayan oda yada araba kokusu
  • Sırf Türk bayrağı için little trees alıyorum... Hatta az önce yine tazeledim... Tamam çok kalıcı değil ama iki günde de kaybolmuyor.. Eşin dostun arabasına da çok hediye ettim bu kokudan...

• quote:

Orijinalden alıntı: 404NotFounD

Sipariş verdim en ucuz burada buldum.

Şunun 3’al 2 ödelisini bir arkadaşım hediye etmişti kavun aromalı, bir tanesi bagaja akmıştı komple diğer ikisinide ön konsolda kullanmıştım, araca binen seküler kardeşlerim “ ooo anason kokuyor” diyordu, mütedeyyin kardeşlerim “maşallah kavun tarlası gibi” diyordu, neyse iyiydi yani tavsiye ederim.

• Eski taksici bir abimden öğrenmiştim.Zevkine göre yaptırdığın bol esanslı parfümlü kolonya yaptırıp toz vanilya ile karıştırıp paspas altına veya taban halısına döküyorsun.Hele kaloriferi açıp sıcağı yedikçe şahane oluyor.Ben aracım varken böyle yapardım hep.
  • Tavsiyelere bak çay demle resmen.
    Koku işinde 'Little Trees' dışında geri kalan laf salatası. Sağlığa zararı olmayan nadir ürünlerden.
  • tesadüfen denkgeldim yukarda bahsettiğim bitkisel yağları araçta kullanmak için cihazlar varmış zaten. bundan alıp yaklaşık 25 liraya da kaliteli bir bitkisel yağ alınırsa çok uzun süre idare eder.
    https://www.n11.com/arama?q=Araç+içi+nemlendirici
  • Shell yada opette satılan elips şişesi olan kahverengi ağaç kokusu güzel oluyor..
  • Hburada sitesinden pelara marka beyaz sabun kokusunu tavsiye ederim, (mango da guzel)plastik tapayı cıkart diyor 2-3 delik delebilirsen kurdan,igne veya ince uclu tornavida ile daha hafif olur
  • Kac tane oto kokusu alip cope attim, yok mu insan kullanimina uygun bi koku?

Şundan bir tane alıyorum.

Şuna dolduruyorum. Mis gibi ağır ağır salıyor kokusunu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Barracud@ -- 10 Ekim 2019; 6:11:39 >

• Sabitlenebilir bir saksı bul, içine fesleğen dik 😀

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Böcekli sümük -- 10 Ekim 2019; 8:30:55 >

• Chakra diye ev ürünleri satan bir yer var ben oradan alıyorum araç kokusunu. Ufacık cam şişe içinde aynaya iple bağlıyorsunuz. Fiyatı 25tl idi ve epey gidiyor. Kokusu çok çok iyi ve hafif kesinlikle tavsiye ederim.
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.