Yüzbaşı
29 Haziran 2017
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme
Toplam: 261 (Bu ay: 1)
Gönderileri

Merhaba, corolla aracım (özellikle arka koltuk ve bagaj kısmı) yağmur yağınca su alıyor, nereden aldığını bilmiyorum ama kapı ve bagaj fitillerinden şüpheleniyorum. Başka bir olasılık var mı?


Benzer bir durum yaşayan var mı? Yakın zamanda fitil değiştiren var mı? Maliyeti ne olur? Kaportacıya mı gitmeliyim?

https://www.pazarama.com/blog/ilk-alisveris-kuponu-web


Süper Cuma'da İlk Alışverişine Özel Anında 50 TL Kupon İndirimi ve 500 TL Alt Limitsiz Kupon Kazanma Fırsatı Seni Bekliyor!Pazarama'dan yapılacak 150 TL ve üzeri ilk Pazarama online alışverişe özel 50 TL indirim kuponunu anında sepetinde bulabilirsin. Sepetine ürünleri ekledikten sonra "Uygula" butonu ile kuponunu uygulayabilirsin.


Ayrıca, 24 Kasım 2023 tarihinde Pazarama'daki ilk alışverişe özel Pazarama uygulamasından yapılacak 1000 TL ve üzeri Pazarama online alışverişlere, Pazarama uygulamasında geçerli alt limitsiz 500 TL kupon hediye edilecektir. Kazanılan 500 TL kupon, 11 Aralık 2023 tarihinde gün içerisinde size SMS ve uygulama bildirimi şeklinde iletilecektir. Kupon kodunu size iletebilmemiz için mutlaka SMS izninizin ve Pazarama uygulaması bildirimlerinizin açık olması gerekmektedir.


Kuponun son kullanım tarihi 17 Aralık 2023'tür.


Kazanılan kupon Pazarama uygulamasından yapılacak Pazarama online alışverişlerde geçerlidir.

Kuponu kazanabilmek için 24 Kasım 2023 arasında yapacağınız alışverişin başarılı ve tamamlanmış bir sipariş olması gerekmektedir.Dijital servisler, külçe altın, ziynet altın, enerji içeceklerinden yapılan alışverişler kupon koduna hak kazanmak için geçerli değildir.

Kazanılan kuponun sepet sayfasında tanımlayıp anında kullanabilirsiniz.


Kupon, başka kampanyalar ve diğer kuponlar ile birleştirilemez.


Kuponun geçerli olmadığı kategoriler şu şekildedir: Dijital servisler, Külçe Altın, Ziynet Altın, Enerji İçecekleri


Kupon, Süper Çekiliş ve Pazarama Tatil alışverişlerinde geçerli değildir.


Aynı kullanıcı ile yeni hesaplar açılması durumunda üyelik iptali ve sipariş iptali gerçekleştirilecektir.


Kampanyadan her kart yalnızca 1 kez yararlanabilir.


Kampanyadan 1 kişi yalnızca 1 kez yararlanabilir.


Pazarama kampanyayı değiştirme ve iptal etme hakkını saklı tutar.

Ben bu ocak ayında muayene yaptırmadım. Her ay bu ücrete kanunen %5 gecikme cezası eklendiğini biliyorum, yani 2024 ocak ayında muayene yaptırmak için bu senenin 1000 lirası yerine cezalı 1600 tl ödemem gerekecek.

Peki yılbaşında muayene ücretine zam gelirse, misalen %100 zam geldi muayene 2000 tl oldu dersek, benim ödeyeceğim ücret değişir mi? Aşağıdaki şıklardan hangisi doğru olur?


A) 1600 öderim ( 2023 ücreti %60 cezalı)

B) 2000 öderim (2024 ücreti geçerli)

C) 3200 öderim (2024 ücreti %60 cezalı)

24.000 tl'ye bırakıyorum, yeri anadolu hisarına yakın, son fiyat, ilgilenenler DM..

.

.Diye bir ilanla hâla karşılaşmadım, sanal arsaya falan para yatıran geleceğin milyoneri arkadaşlar acaba ne yapıyor şimdi?

Fiyat hatası olabilir, en düşük amazonda 1500'e aldım bu hafta.


https://m.n11.com/urun/wd-wdbu6y0040bbk-wesn-elements-4-tb-25-usb-30-tasinabilir-disk-722101?magaza=07magaza

Hagininin Galatasaray'da iken attığı bir gol. İstanbulspor veya o ayarda bir takıma karşı olabilir.

Hagi sakatlanıp kulübeye beni değiştir işareti yapıyor, bir yandan da oyunun duraklamasını bekleyip yavaş yavaş yürüyor . Hagi'nin durumunu fark etmeyen birisi ona pas atıyor. Hagi top gelince bir anda etrafına bakıyor ve depar için önünün müsait olduğunu görüp koşuyor, kaleciyle karşı karşıya kalıp golü atıyor, gol sevincini toplayarak yaşıyor ve oyuncu değişikliği hemen golden sonra gerçekleşiyor.

Zam ne kadar olur beyler? Şubatta muayene sürem doluyo, beklesem mi yoksa Aralık'ta mı yaptırsam, veya birkaç sene yaptırmadan mı acaba...

Vergiler için yeniden değerleme oranı %120, muayene için de aynı mı olur ki? Veya illa zam gelir mi? Duyumu olan var mı?

Fikrin çıkış noktası zelenski'ye gelen küçümseyici yorumlar. 


Aşağıdaki anlattıklarım sadece varsayım, ütopya. kimseyi yerdiğim veya yücelttiğim yok, tatlı bir düş kuruyorum. Şu an vaziyetin tam tersi olduğu iddiam da yok. Cem Yılmazı tanımam. Başka isimlerle de düşünülebilir, Kemal Sunal dahil. 


--------


Komedyen deyince ülkemizde akla gelen ilk isim Cem Yılmaz. Varsayalım önümüzdeki seçim aday oldu ve seçildi. Nasıl bir yönetim sergilerdi? 


* Adam zaten zengin ve tırnaklarıyla kazıyarak kazandı. Bu sebeple sonradan görme kimi kasaba bel bşk'ları, rektörler gibi devlet bütçesinden lüks ve israf harcamaları yapmayacaktır. Ülkede beğenmeyeni olsa da düşmanlık besleyeni yoktur, bu bahaneyle koruma ordusuyla da dolaşmayacaktır. 


* Adam zaten kendisi vergi rekortmeni olduğundan milyarlar kazanan hiçbir zırlak patrona eyvallahı olmayacak, vergi affı yapmayacaktır. Daha adil bir vergi sistemi getirecektir.


* Siyasete atılmak ve orada tutunmak için seçim bütçesine ihtiyaç duymadığından, partiye yapacağı bağışların karşılığı menfaat bekleyecek ve şımarıklıklarının hoş görülmesini isteyecek zenginler ve patronlar etrafında kümelenemeyecektir. 


* Zaten siyasete mesafeli bir duruşu olduğundan kimseye eyvallahı olmayacaktır. Tekrar seçilip seçilmemesini diğer siyasetçiler kadar umursamayacağından popülist siyaset gütmeyecektir. Kitlelere şirin görünen lüzumsuz hatta zararlı işler yerine orta-uzun vadede ülkenin menfaatine olan icraatleri yapacaktır. 


* Hiçbir konuda uzmanlık iddiası olmadığından, övülmeye ihtiyacı olmadığından bakanları, danışmanları, rektörleri, b.elçileri vs uzmanlardan seçecektir. 


* Siyasi geçmişi olmadığından tarafsız duruşu hakkında hem halkta hem dış dünyada olumlu intiba uyandıracaktır. İcraatlarına sırf muhalif olmak için itiraz gelmeyecek, destek görecektir. 


* Komedyenliğin ayrılmaz parçası olan pratik zekası ve dili kullanabilme becerisiyle diplomatik ilişkileri sağlıklı kurabilecek, istediğini uluslararası alanda daha kolay kabul ettirebilecektir. 

--


Neyse listeye 20 madde daha ekleyebilirim fakat anafikir anlaşılmıştır. Dediğim gibi bu sadece bir ütopya. Eklemeler yapabileceğimiz gibi antitezlerinizi de sunabilirsiniz. Saygılar.

Özet aktarıyorum;


1.Dünya Savaşının 80 yıl öncesi, Napolyon savaşları biteli çok olmamış. Belçika ismi verilen topraklar, Hollanda'dan bağımsızlık kazanmış ve bunun tek sebebi ezeli üçlü rakip İngiltere-Fransa-Almanya arasında bir tampon görevi görmesi ve aralarında denge-çatışmasızlık unsuru olarak bulunmasıydı. Haliyle İsviçre gibi tarafsız bir devlet olarak yaşamını sürdürüyordu. Meşhur kıvılcım, Veliahtın öldürülmesi akabinde yaanan temmuz krizinde İngiltere, taraflara itidal çağrısı ve özellikle Belçikanın toprak bütünlüğünün kendi garantisi altında olduğunu, müdahale edenin burnundan getireceğini söyledi. Sözün muhatabı aslında Almanya idi. Almanya dinlemedi, Fransa'ya savaş açıp beklemediği bir cepheden saldırmak için Belçika'ya girdi. İngiltere'nin kırmızı çizgisi aşılmıştı, şimdi sktim belanı diyerek Almanya'ya karşı savaşa girdi. Abd millet birbirini gırtlaklarken kahve yudumluyor ve artık kimsenin takati kalmadığında devreye giriyor, savaşı bitiren darbeyi vuruyordu. Savaş bittiğinde gerçekten de Almanya belasını bulmuştu.


2.Dünya savaşının hemen öncesi, biti kanlanan Hitler türlü bahanelerle çevresindeki ülkelerden toprak talebinde bulunuyordu. Avusturya, Çekya vs topraklarına katarken, bir yandan ezeli kanlısı Fransa'dan Alsas-Loren'de gözü var, diğer yandan 1. D.S. da kaybettiği be Polonya'da bulunan topraklarda hak iddia ediyordu. İngiltere, tabi en başından uyarıyordu, yapma Hitlercim, etme führercim, oğlum bak git efendi gibi otur.. İlk savaşın galibi ama yine de yorgunu olan İngiltere, savaşı son çare olarak gördüğü için önceki ilhaklara göz yummuştu, Hitlerin de aslında İngiltere ile alıp veremediği yoktu, hatta potansiyel dost ve müttefik olabileceği hayalini kuruyordu. Ama her şeyin bir sınırı vardı. Bak Hitler, Polonya benim garantim altında, eğer dalarsan ciğerini sökerim dedi İngiltere. Almanya Polonya'ya dalınca İngiltere de tükürdüğünü yalamadı. Abd pasifikte savaşta olsa bile Avrupa'ya girmek için yine acele etmiyor, zindeliğini koruyordu. Abd askerleri Normandiya'ya ancak Almanya'nın insan ve ekonomik gücü tükenip yenileceği kesinleşince ayak bastı. Savaş bittiğinde gerçekten de Almanya'nın ciğerlerinde otopsi yapılıyordu.


Ve güncel Rus-Ukrayna savaşı. Ukrayna'nın en samimi ve sesli garantörü, hakiki destekçisi rolünü en başından beri üstlenen İngiltere, bu kez Rusya'ya aynı ikazları yapmakta ve en güçlü yaptırımları uygulamaya başlamış durumda. Abd yine çekirdek çitliyor, ne bok yerseniz yiyin, ben arkanızdayım merak etmeyin mesajı veriyor, yine savaşın sonuna yetişip pastadan pay alacak izlenimi oluşturuyor.


Gidişatı bilmiyorum, geçmişteki açık ve günümüzdeki pasif/örtülü emperyalist tavırlarını da sevmiyorum ama, şunu da görüyorum ki, alemin delikanlısı İngiltere. Brexit yaparken bir bildikleri varmış, bir bok olmaz bunlardan deyip çıkmışlar. Fransa ve Almanya hala avel avel takılırken, Abd sadece kendi çıkarına odaklanmışken Ukrayna'ya en ciddi askeri ve politik desteği veren İngiltere'yi kutluyorum.


Buraya İngiliz propaganda yapmaya gelmedim, okuduğunuz için teşekkürler.

Örneğin bir lastik ölçüsü ele alalım, 205/55 r16 olsun.

205, lastik genişliği, mm olarak.

16, jant çapı, inç olarak. Yahu deminki metrik ölçüye bu niye inç 😟

55 ise ölçü bile değil, sadece oran. Lastik yanağının genişliğe oranı. Nolur yani bunu da ölçüye yazsanız.


Yahu arkadaş şunu hepten metrik ölçüye çevirseniz daha mantıklı ve anlaşılır olmaz mı?

Örnekteki lastiği 205/113/406 desek en azından tüm ölçüleri mm olarak net şekilde bilmiş oluruz.

Hakkında
Konum: Ankara, Keçiören
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 8 sa. önce
Son Mesaj Zamanı: geçen hafta
Mesaj Sayısı: 496
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 1.116
İkinci El Bölümü Mesajları: 1
Konularının görüntülenme sayısı: 76.657 (Bu ay: 1.830)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 1.260 (Bu hafta: 1)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Konu Dışı / Off Topic
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.