Şimdi Ara

Kablonet Sınırsız GPON Tarifeleri : 200 - 300 - 500 - 1000 MBPS

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
120
Cevap
6
Favori
21.977
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Kablonet, GPON altyapısında olan aboneleri için sınırsız (kotasız ve hız düşümsüz) GPON tarifelerini duyurdu.

1000 MBPS'ye Kadar Sınırsız İnternet!

GPON sınırsız Kablonet tarifelerindeki hızlar 200 Mbps'den başlayıp 1000 Mbps'ye kadar yükseliyor. Aylık tarife ücreti ise seçeceğiniz tarifeye göre 499,99 TL ile 2999,99 TL arasında değişiyor. GPON sınırsız tarifelerinden sadece GPON altyapısında bulunan Kablonet aboneleri, GPON altyapısına özgü GPON modemlerden birini kullanarak yararlanabiliyor.

Taahhütlü Abonelik Tarife Ücretleri Açıklanmadı!

12 aylık ve 24 aylık taahhütlü abonelik tarife ücretleri şimdilik açıklanmadı. 1 Mayıs 2021'de tarife ücretlerinde ufak değişimler olacağından 12 aylık ve 24 aylık taahhütlü abonelik tarife ücretlerinde açıklanması bekleniyor. Detaylı bilgi ve GPON altyapı durumunuzu sorgulamak için Türksat Kablo web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

https://www.turksatkablo.com.tr/internet-Tarifeler

• hocam hani siz takip ediyorlar dediğiniz için paylaşayım fikrimi kampanya vs. yapılırsa.

şu an 100mb sınırsız tarife vs. 150 lira civarı veriyorum. ki bence gereksiz pahalı ıvır zıvır eklemelerle.

ihtiyaç görürsem 200 mbps için en fazla 50, 300 için de 75 lira ekleyebilirim. görür müyüm, pek sanmıyorum.

nitekim alternatif firmalar çok daha ucuza veriyor bu hızları. üst seviyeler yine pahalı ama 200 mbps daha ulaşılabilir. kablonet olduğu için diğer firmalar altyapı getirmiyor olabilir buraya ama getirseler cayma bedelini de ödeyip geçerim, uzun vadede daha mantıklı çünkü. bizdeki 100'ün uploadını bile 4'te bırakmakta sakınca görmüyorlarsa zaten müşteri odaklı bir şey beklemek mantıksız olur.

• Alt yapı sorgulama ile ilgili link eklenmemiş siteye. Tarife ücretini geçtim taahhütlü de baya yüksek olur herhalde. Özellikle hız arttıkça.

• quote:

Orijinalden alıntı: rockyy

hocam hani siz takip ediyorlar dediğiniz için paylaşayım fikrimi kampanya vs. yapılırsa.

şu an 100mb sınırsız tarife vs. 150 lira civarı veriyorum. ki bence gereksiz pahalı ıvır zıvır eklemelerle.

ihtiyaç görürsem 200 mbps için en fazla 50, 300 için de 75 lira ekleyebilirim. görür müyüm, pek sanmıyorum.

nitekim alternatif firmalar çok daha ucuza veriyor bu hızları. üst seviyeler yine pahalı ama 200 mbps daha ulaşılabilir. kablonet olduğu için diğer firmalar altyapı getirmiyor olabilir buraya ama getirseler cayma bedelini de ödeyip geçerim, uzun vadede daha mantıklı çünkü. bizdeki 100'ün uploadını bile 4'te bırakmakta sakınca görmüyorlarsa zaten müşteri odaklı bir şey beklemek mantıksız olur.

Eleştirilerinize katılıyorum. O zaman rakip firmanın taahhütsüz fiyat örneklerini paylaşalım belki Kablonet'e bir örnek teşkil eder.

Türknet'in GigaFiber (GPON) tarifeleri taahhütsüz olarak tablodaki gibi. 100 Mbps hıza 50 Mbps Upload veriyorlar. Üstelik bu tarifelerde taahhüt yok yani istediğiniz zaman tarifeden ayrılabiliyorsunuz.

• rockyy R kullanıcısına yanıt

Katılıyorum. Kendi adıma, i-kutu(4K olsaydı gereksiz görmezdim), FilmBox+, Nat Geo+, Kablo Bulut, KabloSes gereksiz. Artık çıkışta yapılamıyor. 30-35 TL fazladan ücreti yükseltiyor.

Taahhütlü bakalım ne olacak fiyatlar

• quote:

Orijinalden alıntı: engineer.man

Alt yapı sorgulama ile ilgili link eklenmemiş siteye. Tarife ücretini geçtim taahhütlü de baya yüksek olur herhalde. Özellikle hız arttıkça.

Binamda Hizmet Var mı sayfasından mı bahsediyorsunuz? GPON için ayrı bir sayfa göremedim.

• Turkcell Superonline dan ucuz.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: NT2L

Turkcell Superonline dan ucuz.

Haklısınız Superonline'da 1000 mbps taahhütsüz aylık 5000 TL. Taahhütlü 1000 mbps 3 ay boyunca 499 TL, sonraki 9 ay boyunca aylık 999 TL. Kablonet'in taahhütlü abonelik ücretleri açıklandığında ona göre karşılaştırmak gerekiyor.

@aesenel'i de konuya çağırıp konudan haberdar edelim, belki konu içerisindeki görüş ve önerileri toparlayıp tarife ücretlerini belirleyen birime aktarır. :)

• quadorian kullanıcısına yanıt
    Telekomdan umudumu kesip Türksata fiber başvurusu yapacaktım. Şehirde şebekeleri yok.

• Sadece gpon yani eve kadar fiberde 200mb ve üstü hızları veriyorlar. Her yerde eve kadar fiber alt yapıları yokki. Olan yerler çok çok az. Ama gelecekte yatırımla arttırırlar o ayrı.

Yok hocam orası değil, GPON alt yapısı için ile hizmet sunulan yerler ile ilgili. Detaylı bilgi kısmına herhangi bir bakabileceğimiz link eklenmemiş.

• quote:

Orijinalden alıntı: NT2L

Telekomdan umudumu kesip Türksata fiber başvurusu yapacaktım. Şehirde şebekeleri yok.

@NT2L kötü olmuş umarım şebekeyi sizin eve de bağlarlar.

@engineer.man siteye girdim ama GPON sorgulaması yapabileceğimiz bir yeri yine göremedim. Oruç başıma vurdu herhalde. :)

Olmadığı için göremiyorsunuz hocam, sıkıntı yok :) Sitede herhangi bir yere veya internet tarifelerinin bulunduğu sekmeye eklememişler. Şuan kimde var kimde yok bilemiyoruz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 1 milyon 200 bine yakın abonesi mi var kablonet in? Ben daha hayatımda karşılaşmadım.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • gulnare G kullanıcısına yanıt
    Dostum sen hangi ülkede yaşıyorsun bilemedim ama kablo alt yapısı 90larda kuruldu, dial up sonrasında verilen ilk sabit internet firması olup 64 kbps sınırsız tarifesi ile bizi dial up bağlantıdan kurtarmıştır
  • maaart M kullanıcısına yanıt
    Malesef hayatım hep doğu yada küçük şehirlerde geçti. 90 ların ortalarında hatırladığım kadarı ile ilk interneti ilimde kullanan 100 kişiden biriyim. 56k dialup. Tabi öğrenciyim. Siyah beyaz ekranda msdos la dır komutu günleri idi. Hatta bir ara siyah beyaz monitörde need for speed oynamıştım.

Ekleme bir bakayım dedim ilimde hala hizmet vermiyormuş :))

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gulnare -- 29 Nisan 2021; 19:46:11 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • NT2L kullanıcısına yanıt

Yüksek pakette evet, düşük pakette hayır. Umarım 200Mbps hızı 200₺ altı fiyatlara verirler.

• Tahminimce 230 civarı olacak. Ben hala bakır optik den kurtulamadığım için 200 mebepese beni ilgilendirmiyor tabi

• quote:

Orijinalden alıntı: engineer.man

Olmadığı için göremiyorsunuz hocam, sıkıntı yok :) Sitede herhangi bir yere veya internet tarifelerinin bulunduğu sekmeye eklememişler. Şuan kimde var kimde yok bilemiyoruz.

"Detaylı bilgi kısmına herhangi bir bakabileceğimiz link eklenmemiş." yazmışsınız ya ben onu eklenmiş diye okuyorum :) Detaylı bilgi kısmında acaba nereye eklenmiş diye siteye bakıyorum ama bulamıyorum.

• NT2L kullanıcısına yanıt

230₺'ye bakır altyapıda 3 tane 100Mbps abonelik alırsınız hocam. Altyapı 100Mbps destekliyorsa tabii ki Kablonet Sınırsız GPON Tarifeleri : 200 - 300 - 500 - 1000 MBPS 

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.