Şimdi Ara

Kablonet-CSGO

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
43
Cevap
0
Favori
1.937
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba bizim biraz yukarımızdaki mahallelerde arkadaşlarda cs go oynuyor onlar yeri geliyor 50 ping vesaire alırken ben neden 70-80 den aşşa göremiyorum. Bunu merak ettim ve kabloneti aradım
    Adamlar sinyal değerlerinizin düşük oldugunu görüyorum. Alt yapıdaki kablolar eskimiş olabilir gibisinden şeyler söylediler. Şimdi bu adamlar bana geldiginde neyapmalarını istesem pingim dahada çok azalır? Böyle bişeyin mümkünatı varmı ? Ki yukarımızdaki mahallelerde oturanlar TTnet kullanıyor. Ona ragmen 50 ping alıyorlar. Neyapmam lazım arkadaşlar gelen kablonet ekibine herhangi bi ricada bulunmalımıyım bildiginiz herhangi bişe varmı konuyla alakalı ? Veya benim yapmam gereken herhangi bişe varmı ?

Sinyal değerleri şu oluyor herhalde, modem arayüzünde değerler bu durumda
    Kablonet-CSGO

belirtmeyi unutmuşum Mersin/Tarsus ilçesinde yaşıyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi prosedur- -- 28 Eylül 2018; 21:58:11 >

• Upstream değerleri yok cngdemisin onu kontrol et

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • cadavaros kullanıcısına yanıt
    Kablonet-CSGO

cng kısmını anlamadım hocam upstream değerleri bunlar anlatırsanız yapabilirim
  • Değerlerde sorun yok cmd tracert google.com yaz hangi ipi blogundasin görelim

Kablonet-CSGO

buyrun hocam
  • prosedur- P kullanıcısına yanıt
    Kablonet-CSGO

speedtest değerlerim
  • 46 ile başlayan ip vardı bağlandığında şuanda bi ip değişikligi istedim forumlarda okumuştum belki işe yarar dedim 195 ile başlayan bi ip geldi bu sefer. Ping 90-100lere fırladı sebebi nedir?

oyun oynadığınız sunucu ıp si üzerinden tracert test yapıp sonucunu ktvbilgi@turksat.com.tr adresine iletmeniz gerekiyor. bunu yapmamı söylediler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi prosedur- -- 29 Eylül 2018; 13:52:14 >
  • Ttnet omurgasında çıkış yapıyorsun o yüzden pingin yüksek 46li ipi blogu genelde superonline çıkışına sahiptir o ipi bloguna geçmenizi tavsiye ederim

hocam zaten 70-80 ping arası oynarken o ip blogundaydım. benim istedigim 10-15 ping daha avantajlı oynamak.
    Kablonet-CSGO

hocam burda gördügünüz gibi vienna dan 69 ping alıyorum.

Ve adamlara 46lı ip istedigimde işlemlerinizi yaptık 15 dakika sonra modeme reset atın dediklerinde 94.55 ile başlayan ip geldi. Ve şuanda aldıgım ping değeri 72-73 den 68-69 a düştü. Bence biraz daha zorlasak güzel şeyler olabilir

• quote:

Orijinalden alıntı: prosedur-

hocam burda gördügünüz gibi vienna dan 69 ping alıyorum.

Ve adamlara 46lı ip istedigimde işlemlerinizi yaptık 15 dakika sonra modeme reset atın dediklerinde 94.55 ile başlayan ip geldi. Ve şuanda aldıgım ping değeri 72-73 den 68-69 a düştü. Bence biraz daha zorlasak güzel şeyler olabilir
    Türkiyenin altyapısı böyle en iyi 55 50 alırsın

cs go rekabetçideki girdigim sunucunun ipsini öğrenme nasıl? Bulamadım bi türlü amawww.steamcommunity.com dan tracert attığımda durumlar şu verdikleri emaile bunu göndersem hallederlermi ? Kablonet-CSGO

üstad zaten amacımda o. şuandaki 70 olan pingimi bi 55-60 yapsam daha ne isterim ki
  • quote:

üstad zaten amacımda o. şuandaki 70 olan pingimi bi 55-60 yapsam daha ne isterim ki
    Senin modem ipiyle çıkış ipin farklı gibi mailde göstersen de çok birşey değişmez sen superonline omurgasına geçmen lazım cgn havuzunda gibisin

cgn havuzu dediginiz neoluyor üstad ? Bunu değiştirmem için neyapmam lazım. Cünkü 5 kez ip değişikligi istedim adamlardan hala aynı pingi alıyorum ve hala ttnet omurgasındayım dediginiz üzere. tracert attıgımdada ttnet diyor evet. neyapmam lazım bu cng havuzu dedigimiz olay neoluyor değiştirme nasıl ?
  • Modemdeki ipinle google my ip yazınca aynı çıkması lazım

• yenimi oldu yoksa baya oldu mu ?
  • MC.CYBER_ kullanıcısına yanıt
    aslında genel anlamda yaşadıgım bi ping problemi yok. baglantımda sorun yok. fakat daha iyisi olabilir diye düşünerekten böyle bi konu açtım. cgn havuzunda olduğumu farkettim. şimdi onunla ilgili bi email attım hallettirmeye calısacam. Modemim ile normal ip imin uyuşmadığını gördüm. Galiba sizde kablonetlisiniz benim yaşadıgım genel bi problem yok herzaman ki gibi 70 ping hala. 50-60 ping alabilmek için çabalıyorum
  • quote:

aslında genel anlamda yaşadıgım bi ping problemi yok. baglantımda sorun yok. fakat daha iyisi olabilir diye düşünerekten böyle bi konu açtım. cgn havuzunda olduğumu farkettim. şimdi onunla ilgili bi email attım hallettirmeye calısacam. Modemim ile normal ip imin uyuşmadığını gördüm. Galiba sizde kablonetlisiniz benim yaşadıgım genel bi problem yok herzaman ki gibi 70 ping hala. 50-60 ping alabilmek için çabalıyorum
    Kablo netdeyim bende 1 yıl önce sorun yoktu bu sene başladı bende uğraşıyorum bakalım.
  • Selamlar. Dün twitch de, berkin yayında gördüm ve chate de yazdım. 80ms ile oynuyor, yayında kablonet logosu var, yani adama sponsor kablonet.

Bir firma kendi ayağına bu kadar güzel sıkar. 80ms ile ne vuracaksın? Resmen 'bizden net bağlatmayın, yurt dışı pinginiz 88ms olur' diye reklam vermişler.

Normal sağlıklı bir bağlantı ile İstanbul Avrupa frankfurt pingi 38~42ms Anadolu yakasında 40~46, İzmir 48~56, Ankara 52 ve üzeridir. Daha üstü ping alıyorsanız, ya lokasyonda yada omurga da sorun vardır.

146.0.249.114 FPL Server ip adresi.

Ping - t ve tracert ile bakabilirsiniz pinge

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.