Şimdi Ara

TürkNet Pubg Ping Sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
29
Cevap
0
Favori
4.588
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Benim ilginç bir derdim var ve detaylıca anlatıcam. Sizlerden yardımınızı rica ediyorum.
    Ben Pubg MobilePC (Emülatorden) oynuyorum. TT Netten TürkNet'e ilk geçtiğimde 16 Mb. hız ve ADSL kullanıyordum. Oyunda da maksimum 52 ping alıyordum.
    Hiç anlamadığım bir şekilde bi gün pingim 100'lere çıktı. Arıza kaydı müşteri temsilcisi falan sinir ettiler. Dedim altyapı destekliyorsa VDSL2'ye geçiyim. Altyapınız 16 Mb. destekliyor dediklerine rağmen 35 Mb. hıza çıkardım. Sonuna kadarda kullanabiliyorum. Ama sorunum düzelmedi. Hala oyun oynarken 80-120 arası. İşin ilginç yanı Pubg'de eğitim alanına giriyorum 40-44 ping stabil 36'yı bile görüyorum. Normal oyuna giriyorum 80-120 arası dansöz gibi ve laglarda cabası. Oyundan çıkıp girmem gerekiyor hatta. Çok sık yaşıyorum bu sorunu. Ne yapmam gerekiyor? Nasıl çözerim bu sorunu? Allah şahidim bu sorun yüzünden modemi parçaladım AC750 modem aldım. Bilen birisi yardımcı olursa minnettar kalır hayır duamı alır :). Hat değerleri falan aşağıda. Bu arada TT Net altyapısı var.

TürkNet Pubg Ping Sorunu

TürkNet Pubg Ping Sorunu

TürkNet Pubg Ping Sorunu

TürkNet Pubg Ping Sorunu

• zaten özellikle akşamları 8 de başlıyorsa ana konu var takip edebilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BasbugAtaturk -- 14 Şubat 2019; 22:0:18 >
  • Hat değerleriniz çok iyi. 100mbps paketine bile geçiş yapabilirsiniz.

Ping konusuna gelince pinglerde de hiç bir sıkıntı yok. Google pingi 79ms, yurt içi 4ms. Bunlar gayet iyi değerler.

Sorun Pubg'nin serverlarında veya emülatörde olabilir. Eğer imkanınız varsa telefondan yükleyip bir de oradan bakın pinge.
  • nomadio N kullanıcısına yanıt
    Cevabınız için teşekkür ederim. Bazen olay pingim çığrından çıkıyor fakat diğer arkadaşlarımda 48 pingle oynamaya devam ediyor. Arka planda indirme wifi falanda yokken.
  • Mustafa.D.K. kullanıcısına yanıt
    Bugünde sorunum devam ediyor. Belki statik ip işi çözer diye aylık 12 TL'ye statik ip aldım. Fakat nafile.

Buda bugünün görüntüsü.

TürkNet Pubg Ping Sorunu
  • Mustafa.D.K. kullanıcısına yanıt
    hocam yalnız senin trafik hiç turknet e uğramıyor; (bende de statik var)

C:\Users\Ramazan>tracert google.com

Tracing route to google.com [216.58.206.206]
    over a maximum of 30 hops:

1 1 ms 3 ms 1 ms 192.168.1.1
    2 14 ms 6 ms 22 ms 172.17.1.184
    3 29 ms 20 ms 41 ms 174.195.70.95.static.turk.net [95.70.195.174]
    4 17 ms 6 ms 7 ms ae2.istanbul1.ist.seabone.net [93.186.132.192]
    5 46 ms 47 ms 62 ms racc.franco33.fra.seabone.net [195.22.211.205]
    6 51 ms 46 ms 56 ms 72.14.205.64
    7 60 ms 67 ms 52 ms 108.170.252.18
    8 55 ms 66 ms 54 ms 209.85.247.29
    9 68 ms 67 ms 62 ms 108.170.250.161
    10 48 ms 53 ms 53 ms 209.85.142.63
    11 63 ms 54 ms 55 ms sof02s28-in-f14.1e100.net [216.58.206.206]

Trace complete.
  • speed test yaparken frankfurt seçin turkiye de pubg sunucusu yok ki ? almanya da sunucular
  • kütahyalı_ramazan kullanıcısına yanıt
    speed test yaparken direk istanbul çıkmıyor mu ?
  • Benim çıkıyor da neden ?
    Sunucu olarak afyonkarahisar ve çevre iller de sunucu olmadığı için turk telekom istanbul kadar veriyi taşıyor bu gibi sebeplerden ping olumsuz etkileniyor
  • Ben İstanbul dayim
    bende afyon dayım istanbul seabone çıkış yapıyor değil mi ? benim speed test sunucular istanbul diye çıkıyordu iptal etmiştim
    3 ay 16 MBps 32 TL dediler kabul etmedim
  • Turknet in bütün yurtdışı çıkışları İstanbul üzerinden. Seabone - Cogent - TNAP (bu yurtdışı değil de)
  • https://kurumsal.turk.net/network-altyapisi/

İp adresi İstanbul kayıtlı göründüğü için öyle atıyor speedtest
    tracert yaparken bile istanbul gidiyordu veri turk telekom alırken afyon merkez çıkıyor tracert turknet de çıkmıyor
    Seabone yurtdışı 200 GBps mi 20 GBps bağlantısı var turkiye ile almanya gidiyordu gibi yanlış hatırlamıyorsam
  • İkisinden de emin değilim
  • Son 3-4 aydır pingim mesela 100 olarak görünüyor fakat pubgde eşyanın üstüne geliyorum yerden almak için eğilip kalkıyor sürekli almıyor. Geçen saniye tuttum yerdeki eşyayı 45 saniyede anca aldı. Bazen oyuna bağlanmıyor. Sinir krizleri geçiriyorum. Baktım GCN Ip'mi acaba diye değilim. Ona rağmen sabit ip aldım. Sorunum 1 gram ilerlemedi. Çok sinir bozucu bir olay. Eskiden 44-48 sabit pingle oynadığım oyun şimdi zehir oldu. Adama 30 mermi attım diyelim bunlardan 20'si rahat adamı vuruyor. Ama adam düşmüyor. Yani mermi işlemiyor adama. Ben 2 mermiye düşüyorum (yada öyle sanıyorum pingten). 80 Ping gösteriyor ama 200 - 250 arası bir ping hissiyatı var. Her türlü öneriye açığım. Oyundan kaynaklandığını sanmıyorum bunun. Çünkü ben 100 ile oynarken cafedeki arkadaşım 52 pingle oyun oynuyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mustafa.D.K. -- 16 Şubat 2019; 23:15:59 >
  • Oynadığınız farklı oyunlar var mı? Onlarda da aynı sorun oluyor mu? Tracert ve ping testlerinizde bir sıkıntı gözükmüyor. Anlık ping yükselmesi oluyor olabilir orasını bilemiyorum ama dediğinize güre PUBG'de pinginiz sürekli yüksek. Valla garip bir durum. Bence bir de farklı bir oyun oynayarak test edin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nomadio -- 16 Şubat 2019; 23:32:57 >
  • Sunucusu yurtiçi olanlarda bu yok. Aşağıdaki mailde dün geldi. Hadi hayırlısı.

TürkNet Pubg Ping Sorunu
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.