Şimdi Ara

KABLONET [ANA KONU] (400. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: waterman , waterman , orhuntus81 , orhuntus81 Daha Az
4 Kayıtlı Üye (2 Mobil) ve 6 Misafir - 8 Masaüstü2 Mobil1 Android
5 sn
63.417
Cevap
385
Favori
3.381.002
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
57 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 398399400401402
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Öncelikle 29 ytl olan 256/64 değil 512/128 Kbps onu düzeltelim. Sen eski fiyatlara bakmışsın. 256/64 19 ytl, 1024/256 Kbps ise 39 ytl.http://www.turksatkablo.com/kablo-fiyat-tarifesi.html Bu sayfadan bakabilirsin tarifelere. Eğer 256 alırsan biraz yavaş gelebilir ama 512 alırsan çok fazla farkını hissetmezsin 1024 adsl'ye göre. Yukarıda @cuysal arkadaşın dediği doğruysa internet için kurulum parası ödemeyeceksin fakat kablotv için alırlar tekrardan muhtemelen. Modem olarak ise ya teknik servisin getirdiği modemi alacaksın ya da aşağıda linkini verdiğim Netmaster cxc-150 modemi alabilirsin. Pek fazla modem alternatifi yok maalesef. Ben Anadalu yakası/Sahrayıcedit'teyim. Uzun süredir, problemsiz bir şekilde bağlanmaktayım. Tam olarak nerede oturduğunu söylersen bölgende problem olup olmadığını daha net öğrenebilirsin.

http://www.hepsiburada.com/productdetails.aspx?categoryid=45&productid=bd82008

• Öncelikle ilgilendiğiniz için tşk.

Mevkim Maltepe

abone olusam bu kesintilerden çok çekiniyorum sık sık kesinti olur mu ?

Evimde kablotvden kalma kablolar aynen duruyor. Kablointernete başvurursam benden Kablotv aktifavson ücreti alacaklar değil mi

başvuru yapıldıktan kaç gün sonra bağlarlar. bağlamaya gelen ekip hediye modem getirme imkanı var mı

bir de 2. el bi modem alsam ne marka tavsiye edersiniz veya sıfır işimi görür ucu yollu modem hangisidir.
  • Arkadaşlar bende fiyatların düşmesi nedeniyle kablonet almayı düşünüyorum..Fakat internet paylaşırken ipsharer kullanmamız gerektiği söylenmiş..Bu "ipsharer" ın normal adsl de kullandığımız dağıtıcı "switch" den farkı nedir..Kablonet de switch kullanamıyormuyuz..İllaki ipsharer mı kullanmak gerekiyor..

saygılar..
  • quote:

Orjinalden alıntı: d4ng3r

Arkadaşlar bende fiyatların düşmesi nedeniyle kablonet almayı düşünüyorum..Fakat internet paylaşırken ipsharer kullanmamız gerektiği söylenmiş..Bu "ipsharer" ın normal adsl de kullandığımız dağıtıcı "switch" den farkı nedir..Kablonet de switch kullanamıyormuyuz..İllaki ipsharer mı kullanmak gerekiyor..

saygılar..

Kablo modemi router özelliği olmadan 2 bilgisayara birbirinden bağımsız paylaştırmak için
    http://forum.donanimhaber.com/m_12277219/mpage_1/key_//tm.htm

forum içinde resimdeki şekilde paylaştıranlar var

• Az önce 4440126 yı aradım

Adsl deki hıza yakın ve ekonomik olanın 512/128 Kbps olduğunu söyledi

Limitsiz 512/128 Kbps ayda 29 ytl + 1 ytl kablotv = 30 YTL aylık ödeme (24 ay devam şartı var)

İlk bağantıda bugün başlayan kampanyadan yararlanarak internet kurulum hat ücreti yok (30ytl kar) sadece ilk faturada ödeyeceğiniz
    43 ytl kablo tv kurulum parası veriliyor (taksit yok)

60-80 ytl arası 1 modem almamız gerekiyor.

3-5 gün arası gelip kuruyorlarmış,

Şimdi tek sorun

'Kabloluinternet mi daha kullanışlı -verimli ve sorunsuz yoksa ADSL mi ?
  • Teknoloji olarak kablo internet tabii ki ustun. Daha dusuk ping ve daha iyi sinyal kalitesi (vaad edilen hizi tam kullanma). Tabii bu teoride. Bulundugun bolgede altyapi nasil buna bagli olarak hersey degisebilir.
  • youtube a girebiliyormusunuz?
  • quote:

Orjinalden alıntı: ThisisaNightmare

youtube a girebiliyormusunuz?

dns ile girilebiliyor
  • quote:

Orjinalden alıntı: tkz585

Az önce 4440126 yı aradım

Limitsiz 512/128 Kbps ayda 29 ytl + 1 ytl kablotv = 30 YTL aylık ödeme (24 ay devam şartı var)

İlk bağantıda bugün başlayan kampanyadan yararlanarak internet kurulum hat ücreti yok (30ytl kar) sadece ilk faturada ödeyeceğiniz

Şimdi tek sorun

bölgeye göre durum değişiyor
  • giremiyorum dns ile.
  • quote:

Az önce 4440126 yı aradım

Şimdi tek sorun

Kablonet güzel uygun fiyatlı ve teknik servisi cok duyarlı yani cok kısa surede gelip mudahele edebiliyorlar.

Ama sık sık kesilmelerle karşılasabilirsin. bolgeden kaynaklanan sorunlar yani bazı mevkilerde hiç arza olmaz bazı yerlerde ayda bir kesilmeler yaşanır. ama kısa surede duzelir.

telekom adsl den iyi yani buna emin ol pişman olmıcaksın

• quote:

Orjinalden alıntı: Xreleave

arkadaşlar COM21 DOXport DP110XB modelli modem kullanıyorum. 9-10 gündür söyle bir problemim var.

10 15 dakikada bir 7-8 saniyeligine baglantı duruyor modemdeki send receive led leri ikisde sönuyor ama 7-8 saniye sorna kendisi geri geliyor ve baglantı tekrar saglanıyor. defalarca servis geldi defelarca muısteri hizmetlerini aradım ama hala aynı ne yapmalıyım ?

VE MODEMDEN PC E USB KABLO İLE BAGLANIORUM BİR İLGİSİ OLABLİRMİ ARKADASLAR ???

• Selam arkadaşlar kablonette bu 2.ayım 2048 limitsiz kullanıyorum.1024adsl de 65-70kbps ile dl yaparken kablonette 244le dl yapıyorum.Ama 2ay beri biraz düştü hızım şuan 239larda iniyor.Zaman zaman sıçramalarla 372bile gördüğüm oldu.Bence tekelden kat kat iyi bu kablonet.Yanlız sevmediğim tek yönü kota takipte dl miktarının neredeyse 1/4ü yazıyor.350gb olması gereken veri 95gb falan görünüyor.Sizde de aynı sorun var mı?dl miktarımı görmek için extra program kullanıyorum netlimitter gibi...
  • quote:

Orjinalden alıntı: chathakan

Selam arkadaşlar kablonette bu 2.ayım 2048 limitsiz kullanıyorum.1024adsl de 65-70kbps ile dl yaparken kablonette 244le dl yapıyorum.Ama 2ay beri biraz düştü hızım şuan 239larda iniyor.Zaman zaman sıçramalarla 372bile gördüğüm oldu.Bence tekelden kat kat iyi bu kablonet.Yanlız sevmediğim tek yönü kota takipte dl miktarının neredeyse 1/4ü yazıyor.350gb olması gereken veri 95gb falan görünüyor.Sizde de aynı sorun var mı?dl miktarımı görmek için extra program kullanıyorum netlimitter gibi...

ben Dumeter kullanıyorum arada fark oluyor ama aldırış etmiyorum sınırsız olunca

Ayrıca link e modem mac adresini yaz sinyal gücü ve kalitesini kontrol et

http://62.248.80.10/RTSubscriberStatus/Default.asp

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kerem -- 21 Mayıs 2008; 1:18:18 >

• quote:

quote:

arkadaşlar COM21 DOXport DP110XB modelli modem kullanıyorum. 9-10 gündür söyle bir problemim var.

10 15 dakikada bir 7-8 saniyeligine baglantı duruyor modemdeki send receive led leri ikisde sönuyor ama 7-8 saniye sorna kendisi geri geliyor ve baglantı tekrar saglanıyor. defalarca servis geldi defelarca muısteri hizmetlerini aradım ama hala aynı ne yapmalıyım ?

VE MODEMDEN PC E USB KABLO İLE BAGLANIORUM BİR İLGİSİ OLABLİRMİ ARKADASLAR ???

USB'den baglamak cok sorun cikariyor kesinlikle ethernet'ten bagla. Sorunun cozulebilir.

• quote:

Orjinalden alıntı: chathakan

Selam arkadaşlar kablonette bu 2.ayım 2048 limitsiz kullanıyorum.1024adsl de 65-70kbps ile dl yaparken kablonette 244le dl yapıyorum.Ama 2ay beri biraz düştü hızım şuan 239larda iniyor.Zaman zaman sıçramalarla 372bile gördüğüm oldu.Bence tekelden kat kat iyi bu kablonet.Yanlız sevmediğim tek yönü kota takipte dl miktarının neredeyse 1/4ü yazıyor.350gb olması gereken veri 95gb falan görünüyor.Sizde de aynı sorun var mı?dl miktarımı görmek için extra program kullanıyorum netlimitter gibi...

aynen bende de bu durumda. Zaten adsl de ve kablo nette limitlilere fazla limitsizlere eksik gorunuyor bu kota olayı.. Bilmiyorum artık..
  • quote:

Orjinalden alıntı: cuysal

Merhabalar,

Turksat'tan yeni kampanya !!!
    Bugünden itibaren (20.05.2008-17.08.2008) 90 gün boyunca Kablointernet tesis ücreti olan 30 YTL alınmayacaktır.
    Kampanya sadece internet tesis ücretini kapsamaktadır. Kablo TV tesis ücreti olan 43 YTL alınması devam edecektir.

Not:Turksat Web sayfasına baktım kampanya ile ilgili bir acıklama yok bilgi Türksat il çalışanlarından alınmıştır.

Ben de dün gece VPX kanalında gördüm.''Kablo internet Yalova'da.Üstelik kablo internet kurulum ücreti de bedava.'' yazıyordu.Ayrıntılı bilgi için telefon ve internet adresi veril miş.Ancak bu sabah baktım sitelerinde haberin h si yok.Bu günlerde internetim sık sık kesiliyor,ben de bıktım artık.Kablonet e geçmeyi düşünüyorum.Yalnız ADSL için 2 yıllık indirim kampanyasına taahüt vermiştim.41,76.-YTL yi yakacağız.TT-Net müzik e de abone olmuştum.Keşke olmasaydım.Temmuz da da onu kapattırayım.Şimdi kapattırsam 10.-YTL de ona ceza kesilecek.Bir de kablo modem alacağız tabii.Artık onu internetten sipariş veririm.Şunu öğrendim ki siz siz olun uzun süreli hiç bir taahüde girmeyin arkadaşlar,şimdi kablonet 512 sınırsız alana kablo tv 1.-YTL diyor ancak ben buna katılmayacağım.Bu da 2 senelik sözleşme istiyor.2 sene de neler değişir bilemiyorum.. Selamlar..

• Şimdi abone merkezine gidiyorum.

Acaba nasıl bir modem alsam
    Aklımda 2. el almak var ama sorun çıkarır diye çekiniyorum

Evde 2 bilgisayarda da aynı anda kullanabileceğim bir modem istiyorum.
    Modemde olması gereken özellikler nedir.
    Hangisinden uzak durayım

Tavsiyelerinizi ve Uyarılarınızı bekliyorum.
  • quote:

Şimdi abone merkezine gidiyorum.

Acaba nasıl bir modem alsam
    Aklımda 2. el almak var ama sorun çıkarır diye çekiniyorum

Evde 2 bilgisayarda da aynı anda kullanabileceğim bir modem istiyorum.
    Modemde olması gereken özellikler nedir.
    Hangisinden uzak durayım

Tavsiyelerinizi ve Uyarılarınızı bekliyorum.

hepsiburada netmaster cxc-150 var tavsiye ederim. 2. ele bir şey diyemem şans işi........
    2 el alacaksanda docsis 2.0 uyumlu olsun.. buna dikkat et....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kartalaraz -- 21 Mayıs 2008; 12:52:47 >

• KABLO NETİ BIRAKIYORUM ARKADAŞLAR AMA ADSLYE GEÇMİYORUM GİDİYORUM ASKERE ARKADAŞLAR. BU FORUMDA İYİ TECRÜBELER EDİNDİM. HERKESE TEŞEKKÜR EDERİM.. İŞALLAH HEM KABLO HEM ADSLNİN HIZI VE KALİTESİ ARTAR... BİR GÜN 5MBİT 19 YTL OLUR İŞALLAH.... NEYSE HERKESE SELAMLAR KENDİNİZE İYİ BAKIN. KABLONETİNİZ KOPMASIN.....

ANKARA MAMAK MEBS OKULU

ANKARADA KABLONET VAR DİMİ...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kartalaraz -- 21 Mayıs 2008; 13:04:33 >

• 
Sayfa: önceki 398399400401402
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.