Şimdi Ara

KABLONET [ANA KONU] (401. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
7 Misafir - 7 Masaüstü
5 sn
63.414
Cevap
385
Favori
3.380.765
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
57 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 399400401402403
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: chathakan

Selam arkadaşlar kablonette bu 2.ayım 2048 limitsiz kullanıyorum.1024adsl de 65-70kbps ile dl yaparken kablonette 244le dl yapıyorum.Ama 2ay beri biraz düştü hızım şuan 239larda iniyor.Zaman zaman sıçramalarla 372bile gördüğüm oldu.Bence tekelden kat kat iyi bu kablonet.Yanlız sevmediğim tek yönü kota takipte dl miktarının neredeyse 1/4ü yazıyor.350gb olması gereken veri 95gb falan görünüyor.Sizde de aynı sorun var mı?dl miktarımı görmek için extra program kullanıyorum netlimitter gibi...

Arkadaşlar,kablonet 1024 kotalıya geçmeyi düşünüyordum.(Kullandığın kadar öde yani)
    Ancak kota takipte bir sorun olduğu gözüküyor.Yaptığımız dl miktarının 1/4 ünü mü yazıyor gerçekten.Bu gün itibarıyla kotam:2,605 GB.Aslında 1,600 gibiydi de 4GB kota boşa gitmesin diye dl a abandım biraz.Yani en fazla 2,5-3 GB kullanabilirim ayda.

Ancak,bu kablonet 3GB ı 12 falan gösterirse yandık o zaman.Sınısızdan al,sınırlıya vur misali.Diğer kotalı kullanıcılar,sizde de durum aynı mı acaba? Vereceğiniz cevaba göre değerlendireceğim..Selamlar..

• quote:

Orjinalden alıntı: kartalaraz

KABLO NETİ BIRAKIYORUM ARKADAŞLAR AMA ADSLYE GEÇMİYORUM GİDİYORUM ASKERE ARKADAŞLAR. BU FORUMDA İYİ TECRÜBELER EDİNDİM. HERKESE TEŞEKKÜR EDERİM.. İŞALLAH HEM KABLO HEM ADSLNİN HIZI VE KALİTESİ ARTAR... BİR GÜN 5MBİT 19 YTL OLUR İŞALLAH.... NEYSE HERKESE SELAMLAR KENDİNİZE İYİ BAKIN. KABLONETİNİZ KOPMASIN.....

ANKARA MAMAK MEBS OKULU

ANKARADA KABLONET VAR DİMİ...

Bu forumun en faal üyelerinden biriydiniz.Size şimdiden hayırlı tezkereler diliyorum.Sağ salim gidin gelin inş'Allah.

Ha bu arada,dediğiniz gibi bir gün 5MBit 19 YTL olsa ne iyi olur.

• quote:

KABLO NETİ BIRAKIYORUM ARKADAŞLAR AMA ADSLYE GEÇMİYORUM GİDİYORUM ASKERE ARKADAŞLAR. BU FORUMDA İYİ TECRÜBELER EDİNDİM. HERKESE TEŞEKKÜR EDERİM.. İŞALLAH HEM KABLO HEM ADSLNİN HIZI VE KALİTESİ ARTAR... BİR GÜN 5MBİT 19 YTL OLUR İŞALLAH.... NEYSE HERKESE SELAMLAR KENDİNİZE İYİ BAKIN. KABLONETİNİZ KOPMASIN.....

ANKARA MAMAK MEBS OKULU

yaklaşık 5 sene önce bu aylarda ordaydım çavuş talimgah 8.bölük ne çıkardık keçikırana be..hey gidi benim branşım radardı neyse.gerçek bir rahatlık abidesidir okadarki yemekler bile özel şirketten tabildot usülü gelir.hayırlı teskereler olsun

• hayırlı teskereler
  • Arkadaşlar başvuruyu yaptım bugün-yarın kuruluma gelirler
    Modem almam gerekiyor ama modem konusunda hiç bilgim yok
    Tek bildiğim docsis 2.0 uyumlu olması gerekiyormuş.

Evde aynı anda 2 bilgisayara bağlantı olsun,bana sorun çıkarmasın bana yeter bunun için

Yazıcıoğluna gitsem acaba kablo modemi kaça alabilirim

Yoksa hiç uğraşmadan

netmaster cxc-150 http://www.hepsiburada.com/productdetails.aspx?categoryid=45&productid=bd82008 70 YTL

(Kablomodem yetkilileride netmaster satıyor)

• Kablo modem her yerde satılmıyor. Yazıcıoğlunda muhtemelen yoktur (ben aramıştım 6 ay önce yoktu), oradan yukarıya doğru devam et, yolüstünde DMS firmasına gir, orada var.
  • quote:

Orjinalden alıntı: tkz585

Arkadaşlar başvuruyu yaptım bugün-yarın kuruluma gelirler
    Modem almam gerekiyor ama modem konusunda hiç bilgim yok
    Tek bildiğim docsis 2.0 uyumlu olması gerekiyormuş.

Evde aynı anda 2 bilgisayara bağlantı olsun,bana sorun çıkarmasın bana yeter bunun için

Yazıcıoğluna gitsem acaba kablo modemi kaça alabilirim

Yoksa hiç uğraşmadan

netmaster cxc-150 http://www.hepsiburada.com/productdetails.aspx?categoryid=45&productid=bd82008 70 YTL

(Kablomodem yetkilileride netmaster satıyor)

İstersen kablo interneti bağlamaya gelen ekip netmaster cxc-150 veya linkdeki modemden getiriyorlar

http://www.tesis.com.tr/index.php?Page=Sayfa&No=33

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kerem -- 22 Mayıs 2008; 14:59:29 >

• Bu forumu uzun zamandan beri takip ediyorum ve genel olarak herkes memnun. Ancak aranızda online oynayan (gerek XBOX gerek PS3 yada PC ile) yokmu? Çünkü bu kesilmelerde direkt server'dan düşersiniz ve server'a yeniden bağlanmanız gerekir. Sadece download sürelerinin iyi olması yeterli mi emin değilim. Birde internete bağlıyken ekranın karlı görünebilmesi gibi birde sorun okumuştum. Ben genelde online oyun için kullanıyorum. Acaba bağlantısı hiç kesilmeyen arkadaş var mı? Benim yaklaşık 3 aydır (TTNet) modem'im açık ve bağlantım hiç kopmadı. Ve genelde modemim hep açık kopmadan bağlantım genelde hep devam ediyor.
  • quote:

ANKARA MAMAK MEBS OKULU

bencede inşallah 10 mbitin 10ykr oludğu günleri görürüüzz

arkadaşım beyninde hasarmı var? bune ya.. bu kadar smiley konurmu

• abilerk onma bakrmaısnız
  • ben kablo internete geçicem fakat arkdaşalr beinm binamda yok naısl alabilirm ve modem fiyatları bekdardır
  • @TÜRKNBR

klavyede sorunmu var
  • modem fiyatları için internette araştırma yapabilirsin. Binanda yok ise bağlatmak ya da en azından bağlayıp bağlamayacaklarını öğrenmek için 4440126 yı arayabilirsin.
  • Yer Zincirlikuyu, şu anda veri gelme hızı 4 KB/s. Bu bölgede başka sorun yaşayan var mı?
  • Arkadaşlar İzmir Güzelyalıda sorun yaşayan var mı?

benim 1 aydır gönderme hızımda sorun vardı.Bir haftadır bu sorun daha da çoğaldı,tabiri caizse uploadlarım surunuyor.En son şebeke ekibiyle birlikte geldiler ve sorun sizden değil şebekeden dediler.Bugun yine aradım güzelyalıda sorunlu bağlantılar var şebekeler inceleniyor fakat güzelyalı büyük bir bölge dediler.Pazartesiye kadar hallolacak dediler.

Aranızda sorun yaşayan var mı?
  • Arkadaşlar,hele bir cevap yazın...

Bu kablonet te kota miktarının az göründüğünü yazmış yukarıdaki mesajlarda arkadaşlar.
    Ben kablonet kotalı almak istiyordum,fakat yazılanlardan sonra vaz geçer gibi oldum.Aranızda Kablonet i kotalı kullanan var mı? Böyle kota şişirme olayı ile karşılaştınız mı?Astarı yüzünden pahalıya gelmesin sonra..
  • quote:

Orjinalden alıntı: NitemX

Arkadaşlar,hele bir cevap yazın...

Bu kablonet te kota miktarının az göründüğünü yazmış yukarıdaki mesajlarda arkadaşlar.
    Ben kablonet kotalı almak istiyordum,fakat yazılanlardan sonra vaz geçer gibi oldum.Aranızda Kablonet i kotalı kullanan var mı? Böyle kota şişirme olayı ile karşılaştınız mı?Astarı yüzünden pahalıya gelmesin sonra..

kotalılarda sorun olduğunu duymadım.

Ayrıca kota fazla çıkmıyor aksine eksik çıkıyor mesela atıyorum ben aylık kendi pogramım da 100 gb DL yaptığımı görüyosam türksatın sitesinde 98 gb gözüküyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kerem -- 23 Mayıs 2008; 20:35:28 >

• Bugün yazıcıoğluna gittim

netmaster cxc-150 modemi 74 YTL bonusa 6 taksitle aldım.

yazıcıoğluna girmeden sağ baştaki dükkan 70 ytl verecekti ama DMS daha seviyeli geldi hem taksitte oldu.

Yarın kuruluma gelecekler inşallah sonraki mesajı kablointernetten yazarım

Sınırsız internetim olacak süüüüüüüüüüper.
  • quote:

Orjinalden alıntı: tkz585

Bugün yazıcıoğluna gittim

netmaster cxc-150 modemi 74 YTL bonusa 6 taksitle aldım.

yazıcıoğluna girmeden sağ baştaki dükkan 70 ytl verecekti ama DMS daha seviyeli geldi hem taksitte oldu.

Yarın kuruluma gelecekler inşallah sonraki mesajı kablointernetten yazarım

Sınırsız internetim olacak süüüüüüüüüüper.

Modemin hayırlı olsun İnş. kesintisiz kaliteli bir internetin olur

Gelen ekip evde Kablo Tv kablosu varsa bir splitter takıp modemin bulunduğu yere kablo çekeçek ve modem mac adresini merkeze bildirip gidecek. Yoğunluğa göre 1-2 saatte online olursun
  • quote:

Orjinalden alıntı: krm-iks

quote:

Orjinalden alıntı: NitemX

Arkadaşlar,hele bir cevap yazın...

kotalılarda sorun olduğunu duymadım.

Ayrıca kota fazla çıkmıyor aksine eksik çıkıyor mesela atıyorum ben aylık kendi pogramım da 100 gb DL yaptığımı görüyosam türksatın sitesinde 98 gb gözüküyor

hayır kota eksik cıkıyor diyemeyiz. Bu konu uzerinde kotalı ve kotasız arkadaslar turksatta gorunun kotalarından bahsetmişlerdi.

genelleme yaparak konusuyorum su anda. Kesin boyle olacaktır demiyorum.
    Malesef aynen adsl deki gibi kota fazla gorunebilir. zira kotanın az cıkması sınırsız uyelerde goruluyordu genel olarak. Hatırladığım kadarı ile (bu kunu uzerinde) kotalı arkadaslardan birkacı fazla cıktığından, kotasız arkadasların bir kısmı da (ben mesela) eksik cıktıgından yakınmıştık..

tabi sorunsuz da olabilir eksik de cıkabilir kota. Adam gibi bir sistem adslde de kabloda da yok malesef..

• 
Sayfa: önceki 399400401402403
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.