Şimdi Ara

KABLONET [ANA KONU] (402. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
63.412
Cevap
385
Favori
3.380.528
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
57 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 400401402403404
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • kotalı kabloyu ben de önermiyorum. çok sorunlu olabiliyor.
  • @C@r@nthir, @Sumak, @krm-iks, verdiğiniz bilgiler için teşekkür ediyorum.

Kotalı kablo internet alacaktım,fakat vaz geçtim.Yine en iyisi kotasız olanı.Bağlatırsam,512 kotasız alırım diye düşünüyorum.Şu anda 1024 4GB ADSL kullanıyorum.Fazla bir DL yapmıyorum ama yine de her gün kota sayfasına bakmaktan bıkıyor insan.Hiç olmazsa limitsiz de böyle bir dert yok... Selamlar.
  • Benimde şöyle bir sorunum var.1 yıldır kablonet kullanıyorum, şu an hızım 256, 2-3 gündür modemde ki online ve link aynı anda yanıp sönüyor net yavaşliyor, bir süre sonra bağlantı kopuyor ve modemdeki sinyallerin hepsini baştan aliyor bazen kendisi bağlanıyor bazen reset atmak gerekiyor.

Verdiğiniz sitede değerleri test ettiğimde böyle birşey çıktı ;

KABLONET [ANA KONU]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tenement Funster -- 25 Mayıs 2008; 12:24:46 >
  • Unsterblichkeit: Ayarlar okunmamis o sayfaya IP yerine modemin MAC adresini yazarak dene. Yanlis yazmadigini kontrol et.
  • TÜRKSAT KABLO İNTERNET, 3 AY SÜREYLE KURULUM ÜCRETİ ALMAYACAK
    Haberler - Basın Odası
    Türksat A.Ş. Kablo İnternet hizmetlerinde yeni bir kampanya başlattı.

20 Mayıs 2008 ile 17 Ağustos 2008 tarihleri arasında (3 ay süre ile) Türksat Kablo İnternete abone olmak isteyenlerden 30 YTL’lik kurulum ücreti alınmayacak.

Bu kampanyadan faydalanmak isteyen abonelerden abonelikte kalma süresi ile ilgili herhangi bir taahhüt de istenmeyecek. Kampanyadan faydalanmak isteyenler 444 0 126 numaralı çağrı merkezine başvurabilecekler.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

http://www.turksat.com.tr/turksat-kablo-internet-3-ay-sureyle-kurulum-ucreti-almayacak.html

• Evet sonunda kotadan kurtuldum

Limitsiz internete Kablonet sayesinde sahip oldum bu forumda topladığım bilgilerde karar vermemde ve tesisat düzenlememde yardımcı oldu

Bana yardımcı olan arkadaşlara çok teşekkür ederim. tabi kablonete de

2 gündür kullanıyorum Adsl ye göre daha hızlı inşallah hep böyle olur.

Şimdi Sıra ADSL hattımın iptaline geldi Yaşasınnnn.
  • quote:

Orjinalden alıntı: tkz585

Evet sonunda kotadan kurtuldum

Limitsiz internete Kablonet sayesinde sahip oldum bu forumda topladığım bilgilerde karar vermemde ve tesisat düzenlememde yardımcı oldu

Bana yardımcı olan arkadaşlara çok teşekkür ederim. tabi kablonete de

2 gündür kullanıyorum Adsl ye göre daha hızlı inşallah hep böyle olur.

Şimdi Sıra ADSL hattımın iptaline geldi Yaşasınnnn.

hayırlı olsun inş. sorun yaşamazsın
  • Arkadaşlar bana bi' yardımcı olursanız sevinirim. Forumda aradım ama böyle bi' yazı göremedim. Geçen gün odamda pc'nin yerinden sıkılmamla pc'yi odanın başka yerine geçirdim fakat oraya kablo internetin koaksiyel kablosu yetişmedi, ben bu kabloyu nasıl uzatabilirim. Piyasadan herhangi bir koaksiyel kablo uyar mı kendim yapsam ? Yoksa illa Türksat'ı mı cagırmam gerek. Çağırırsam bana tuzluya patlar mı ? Teşekkürler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi winner_ys -- 26 Mayıs 2008; 11:15:31 >
  • Türksatı çağırmana gerek yok, piyasadan kaliteli 75 ohm koaksiyel kablo al.

1 tane ek aparatı (F-dişi, F-dişi bağlantı elemanı)
    http://www.protelturkey.com/urunler/c/CVP271.JPG

2 tane konnektör al (Vidalı F-konnektör)
    http://www.protelturkey.com/urunler/c/CVP264.JPG

Vidalı F - konnektörün birini aldığın ek kablonun ucuna, diğer vidalı F- konnektör ek kablonun diğer ucuna tak. En son F-dişi, F-dişi bağlantı elemanını kullanarak birbirine ekle

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kerem -- 26 Mayıs 2008; 12:53:09 >

• Paketlenmis alacagin ucuz kablolar cok kalitesiz oluyor TV'de karlanma yapiyor sana tavsiyem kabloyu elektrikciye kestirmen uclarini da o taksin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DHArcadia -- 26 Mayıs 2008; 14:07:18 >
  • Tavsiyeleriniz için teşekkür ederim arkadaşlar
  • Netmaster CBW500 modemim var.Buna yeni firmware yükleme şansımız varmı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi NightmareTR -- 27 Mayıs 2008; 12:10:29 >
  • BEN BU YAZ KABLONET'E BAGLANMAYI DÜŞÜNÜYORUM.aMA MODEME KARAR VEREMEDİM SİZCE MODEM MotoROLA SB5100 MÜ YOKSA NETMASTER CXC150 mı VEYA ÖERDEĞİNİZ Bİ MODEM VAR MI?DAHA ÖNCE BU KONU AÇILMIŞ AMA MESAJLAR BIRAZ ESKİ ONDAN YENİDEN ACMAK İSTEDİM.AYRICA MOTOROLA SB5100 İLE MOTOROLA 5101 ARASINDA Kİ FARK NE???
    KABLONET HAKKINDA;YAZDIĞIM MODEMLER HAKKINDA ÖZELLİKLE KULLANAN KİŞİLEREN YORUM;YASAYIP YASAMADIKLARI YASADILARSA NE GB SORUNLAR OLDUĞUNU......VB KABLONET HAKKINDA DOWLAND HIZINDAN TUTUNDA AKLINIZA GELEBİLECEK HERSEYİ HAKKINDA bilgi VERİRSENİZ ÇOK İYİ OLUR...)SORUN YASAYANLAR ÖZELLİKLE HANGİ ŞEHİR VE BÖLGELERDE YAŞADIKLARINI EĞER SORUN YASAMADILARSA DA GENE ŞEHİR VE BÖLGELERİNİ YAZARLARSA İYİ OLUR..
    TEŞEKKÜRLER
  • quote:

Orjinalden alıntı: Micas

BEN BU YAZ KABLONET'E BAGLANMAYI DÜŞÜNÜYORUM.aMA MODEME KARAR VEREMEDİM SİZCE MODEM MotoROLA SB5100 MÜ YOKSA NETMASTER CXC150 mı VEYA ÖERDEĞİNİZ Bİ MODEM VAR MI?DAHA ÖNCE BU KONU AÇILMIŞ AMA MESAJLAR BIRAZ ESKİ ONDAN YENİDEN ACMAK İSTEDİM.AYRICA MOTOROLA SB5100 İLE MOTOROLA 5101 ARASINDA Kİ FARK NE???
    KABLONET HAKKINDA;YAZDIĞIM MODEMLER HAKKINDA ÖZELLİKLE KULLANAN KİŞİLEREN YORUM;YASAYIP YASAMADIKLARI YASADILARSA NE GB SORUNLAR OLDUĞUNU......VB KABLONET HAKKINDA DOWLAND HIZINDAN TUTUNDA AKLINIZA GELEBİLECEK HERSEYİ HAKKINDA bilgi VERİRSENİZ ÇOK İYİ OLUR...)SORUN YASAYANLAR ÖZELLİKLE HANGİ ŞEHİR VE BÖLGELERDE YAŞADIKLARINI EĞER SORUN YASAMADILARSA DA GENE ŞEHİR VE BÖLGELERİNİ YAZARLARSA İYİ OLUR..
    TEŞEKKÜRLER

İstanbul Maltepe'deyim 2007 Ağustos ayından beri kablo internet kullanıyorum genelde pc açıktır ve download yapar dolayısı ile modem günlerce acık kalır ve herhangi bir sıkıntı yaşamadım modemden dolayı şu ana kadar. Hatta adaptörüne şaşarım 5 gün boyunca aralıksız çalışmasına rağmen bakıyorum nerdeyse hiç ısınmamış gibi. Modemim NetMaster CXC150

• selamlar arkadaşlar
    ben kablonete geçmeyi düşünüyorum ama modemim yok
    sorum şu docsis 2.0 yerine docsis 1.1 bir modem alsam şu an bağlanabilirmiyim. yeni kurulum için illa docsis 2.0 modem mi gerekiyor?
  • quote:

Orjinalden alıntı: behchat

selamlar arkadaşlar
    ben kablonete geçmeyi düşünüyorum ama modemim yok
    sorum şu docsis 2.0 yerine docsis 1.1 bir modem alsam şu an bağlanabilirmiyim. yeni kurulum için illa docsis 2.0 modem mi gerekiyor?

gerkmiyor. ben docsis 1.1 kullanıyorum hala ama yeni alacaksan docsis 2.0 almak en mantıklısı.
  • docsis 2.0 şu an kullanılmıyor, fakat zaman icinde uygulanmaya başlayacak bir standart, docsis 1.1 modemler rahatlıkla kullanılabilir fakat yeni alırken 2.0 almak daha rahat olur ilerde modem konusunda bir sıkıntı yaşanmaz
  • quote:

Orjinalden alıntı: winner_ys

quote:

Orjinalden alıntı: Micas

BEN BU YAZ KABLONET'E BAGLANMAYI DÜŞÜNÜYORUM.aMA MODEME KARAR VEREMEDİM SİZCE MODEM MotoROLA SB5100 MÜ YOKSA NETMASTER CXC150 mı VEYA ÖERDEĞİNİZ Bİ MODEM VAR MI?DAHA ÖNCE BU KONU AÇILMIŞ AMA MESAJLAR BIRAZ ESKİ ONDAN YENİDEN ACMAK İSTEDİM.AYRICA MOTOROLA SB5100 İLE MOTOROLA 5101 ARASINDA Kİ FARK NE???
    TEŞEKKÜRLER

İstanbul Maltepe'deyim 2007 Ağustos ayından beri kablo internet kullanıyorum genelde pc açıktır ve download yapar dolayısı ile modem günlerce acık kalır ve herhangi bir sıkıntı yaşamadım modemden dolayı şu ana kadar. Hatta adaptörüne şaşarım 5 gün boyunca aralıksız çalışmasına rağmen bakıyorum nerdeyse hiç ısınmamış gibi. Modemim NetMaster CXC150

5 gun mu ben yillardir hic kapamiyorum kablo modem ve router'i. 1 desktop 3 laptop giriyor internete uzerinden.

• teşekkürler cevaplarınız için ben şu an adsl kullanıyorum modemi alırken ileride lazım olur diye adsl2+ aldım valla hiçbir hayrını görmedim.
    bu yüzden docsis 2.0 olayına inanmıyorum
  • Merhabalar,
    Yıllardır limitsiz Adsl kullanıcısıyım ama çok fazla kesilmeler oluyor hemde ankara da
    bu zaman zarfında 4 değişik adsl modem eskittim.Yoruldum
    Bugün itibariyle internetten kablo internet e başvurdum.
    CXC150 NetMASTER siparişi verdim 66 YTL
    http://www.globalsepet.com/index.php?page=shop.product_details&flypage=shop.flypage&product_id=91&category_id=11&manufacturer_id=0&option=com_virtuemart&Itemid=31

limitsiz 1024 düşünüyorum.
    Acaba diyorum 2 pc bir diz üstü kullanacağım modem için CXC150 NetMASTER mi? Yoksa CBW 500 Kablo Modem (kablosuz) mu? alsam diyorum
    Fikri olanlar lütfen....

• 
Sayfa: önceki 400401402403404
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.