Şimdi Ara

Jetta mı alayım Passsat mı?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
1
Favori
431
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

750k civarında otomatik bir volkswagen düşünüyorum. Yaptığım araştırmada bütçem ile 200-230k km'de 2011-2012 model Passat yada 120-130k km'de 2015-2016 model jetta alabiliyorum. Jetta mı alayım Passat mı alayım kararsızım. Jetta alırsam araç Passata göre daha genç olacak. Passatın ise kalitesi ve bir ağırlığı var.  Bir emekli olarak bütçem kısıtlı olduğundan dolayı aracın işletim ve bakım masraflarını da düşünmek zorundayım.  Yani kafam karmakarışık. Bu konuda fikirlerinizi ve görüşlerinizi almak istiyorum.

Selam ve saygılar....

• Jetta; sınıf düşük, malzeme kalitesi C sınıfı standartları altında, Golf’ün sedanı gibi düşünmemek lazım cidden kalitesiz, kadranlardaki yol bilgisayarı bile piksel piksel. Kapı malzeme kalitesi fln VW standartları altında

Bunun dışında yürütme maliyeti önemli ise bunların hepsine rağmen daha genç Jetta alırdım.

Bu arada 800 bandına belki az daha altına yeni kasa, 1.6 Corolla alınabilir. Yalıtım dışında Jetta’dan kötü değil. Yeni kasa, düşük km, yüksek model yılı, piyasa, donanım, güncel teknoloji, mekanik güvenilirlik gibi Jetta’ya göre artıları bayağı fazla.
  • Ben 36 yaşında biri olarak para biriktirip opel corsa elektric almak istiyorum, benzin ve dizelde araç yürütme maliyetleri çok yüksek km ye 2,5 3tl verince araba bana biniyormuş gibi geliyor, elektrikli araç 20-30 kuruş yakıyor kmye şehir içi daha düşük

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Jetta; sınıf düşük, malzeme kalitesi C sınıfı standartları altında, Golf’ün sedanı gibi düşünmemek lazım cidden kalitesiz, kadranlardaki yol bilgisayarı bile piksel piksel. Kapı malzeme kalitesi fln VW standartları altında

Bunun dışında yürütme maliyeti önemli ise bunların hepsine rağmen daha genç Jetta alırdım.

Bu arada 800 bandına belki az daha altına yeni kasa, 1.6 Corolla alınabilir. Yalıtım dışında Jetta’dan kötü değil. Yeni kasa, düşük km, yüksek model yılı, piyasa, donanım, güncel teknoloji, mekanik güvenilirlik gibi Jetta’ya göre artıları bayağı fazla.

• ikisinide almayin, baska c sinifi birseyler bakin.

illa ikisinden biri ise jetta. passatin hem yasi daha fazla hemde kmsi cok yuksek.

• 2018 model üstü polo alabilirsin

• Otomatik şart değilse 2010-2011 1.6 LPG'li passatlar var trendline da olsa dolu. Yürütme maliyeti düşük, konforlu araba. Kmler 200bin altında ve bakımlı bulunursa güzel araç.

• Vw+Dsg+Yüksek km alıyorsunuz ve işletme masrafları çok olmasın diyorsunuz. Çok şey istiyorsunuz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Pisikletçi -- 3 Aralık 2023; 14:5:19 >
    < Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • octavia

• Almanların meşhur bir sözü var -Biz yaparız, görmemiş domuz Türklerde bizimkilere binerler ( bizimkilerden kasıt argo manası )

onlar döner fresser der bizimkilerde schwein fresser der.

Fressen: hayvanın yemek yemesi

honda toyota renault alfa romeo ve ford türkiye de battı mı ?

• Ülkedeki VW müşteri profilinin özeti olmuş bu soru.

Farklı segmentte, birbirinin muadil olmayan, aralarında 100km fark olan... arabalar arasında kalıp, ihtiyaçlarına hangisinin daha uygun olduğuna bakmadan, VW olsun da hangisi olsun diye sormak.

Siz Passat alın, döküntü de olsa olur. Nasıl olsa çevreniz de büyük ihtimalle sizin kafadadır, kapının önüne Passat çektiğinizi görünce belki büyük adam sanırlar.

• Kısıtlı bütçeniz varsa alabileceğiniz model yılı yüksek araç almaya bakın. Bütün paranızı da araca yatırmayın ki, karşılaşabileceğiniz sürprizlere hazırlıksız yakalanmayın.

• flyer_mig kullanıcısına yanıt

Bu mesajınız ile "Var olmanın dayanılmaz hafifliğini" yaşamamışsınızdır umarım. Kendinizi bu kadar küçük görmeyin.

• ilkerakar İ kullanıcısına yanıt

Mesajınızı okuyunca ne kadar büyük (!) adam olduğunuzu anladım.

• Ben passat tercih ederdim, c segment olduğundan jetta malzeme kalitesi daha düşük, golf te c segment ama jettayla arsında dağlar var, ,arıza oranı daha fazla (sanırım meksika montaj olduğundan), jetta sayfalarında şikayetleri okuyabilirsin , dsg zaten pimi çekilmiş bomba her an her şey olabiliyor,

• O yaş kilometrelerde ne passat ne de jettadan hayir gelmez.
    2019 passat kullanıcısı olarak önermem.
    O fiyatlara megane 4 ya da 2017 focus alinir heyifle binilir.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • İlla passat derseniz 2011 2012 değilde bir önceki kasa B6 bakabilirsiniz 2008 2010 falan 1.4 Tsi 122 gibi. O paraya golf 7 de bulunabilir ama passat bakan biri golf tercih etmez diye düşünüyorum. Ya da c segment başka markalara bakacaksınız

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.