Şimdi Ara

Japonya Maceram [EŞZAMANLI] [SS'Lİ] (51. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
1.118
Cevap
368
Favori
83.033
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
262 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4950515253
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşı alıntılamışsın, ama yanlış anlamıyorsam bana yazıyorsun (umarım yanlış anlamıyorumdur) :)

Tavsiyeler için teşekkürler, Japon online gazetelerini, bloggerları vs. de takip ediyorum Japonca körelmesin diye. Bir ara alacağız N1'i de artık

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hocam hayırlısı olsun bende diğer arkadaşlar gibi üzüldüm. Azminizi tebrik ederim.
    Kendi başımıza Japonca veya yabancı dil geliştirme hakkında bilgi verebilir misin?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ryo41 -- 14 Kasım 2017; 22:25:32 >
  • Ryo41 kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler, benim dil öğrenirken en çok fayda aldığım yöntem o dile ait doğal konuşmaların olduğu dizi, film, kısa video gibi şeyleri önceleri varsa Türkçe altyazılı, kulak aşinalığı kazandıktan sonra ise o dilde altyazı ile izlemek. Şu ana kadar üç dilde uyguladım, üçünde de verim aldım. Diğer bir adım da süreklilik. Hangi çalışma metodunu uygularsan uygula, her gün bir önceki günü burun farkıyla geçsen bile uzun vadede büyük bir gelişim sağlarsın. Bunu sadece dil öğrenmede değil, hayatın her alanında kullanabilirsin.

• quote:

Orijinalden alıntı: Prokrastinatör

Teşekkürler, benim dil öğrenirken en çok fayda aldığım yöntem o dile ait doğal konuşmaların olduğu dizi, film, kısa video gibi şeyleri önceleri varsa Türkçe altyazılı, kulak aşinalığı kazandıktan sonra ise o dilde altyazı ile izlemek. Şu ana kadar üç dilde uyguladım, üçünde de verim aldım. Diğer bir adım da süreklilik. Hangi çalışma metodunu uygularsan uygula, her gün bir önceki günü burun farkıyla geçsen bile uzun vadede büyük bir gelişim sağlarsın. Bunu sadece dil öğrenmede değil, hayatın her alanında kullanabilirsin.

Teşekkür ederim hocam

• Prokrastinatör P kullanıcısına yanıt
    hedef neresi hocam
  • Ryo41 kullanıcısına yanıt
    kanka napıyon la sdhfjsdhfjdh japonyaya kaçıp r34 alıyoz mu :D
  • Japonya da Japon firmalarının ürünlerinin kullanım oranı nedir?

• Hocam konuyu aylardır takip ediyorum. Yaşınızı sorabilir miyim? Önceden yazdıysanız da unutmuş olmalıyım.

• elonardo kullanıcısına yanıt
    Spesifik hedefim yok, ne gelirse bakalım.

• Selam, 21 yaşındayım.

• Prokrastinatör P kullanıcısına yanıt
    neler atlatmışsın hocam sınav ne ki kitap video vs tavsiyesi istersen yardımcı olurum
  • Teşekkürler dostum, teklif etmen yeter benim için :)

Yapacağız bir şeyler bakalım.

• Bu konuyu bilmiyordum görünce okumaya başladım baya sardı okudum bitirdim. Azmini tebrik etmek lazım. Umarım hayallerine ulaşırsın.
  • 3 ay önce Japonya'dayken senle görüşmek istemiştim, bilmem hatırlar mısın özelden mesaj atmıştım. Türkiyede'yim o sıralar demiştin, Tokyo'dayken iş teklifi almıştım, düşünüp taşınırken seni hatırladım ve uzun süredir burda olduğun için bir şekilde yol gösterirsin diye düşünmüştüm. Büyük ihtimal orda kalsaydın da; "vazgeç, gelme" derdin. Oradayken bir Alman'la tanıştım ve: "Japonya hâlâ kapalı bir toplum ve ne kadar mükemmel Japonca konuşursan konuş sen onlar için yine de bir yabancısın." demişti. Örneklerini gördüm, gezmekle yaşamanın aynı olmadığı bir ülke. Ve ben de bu yüzden Tokyo'daki iş teklifi reddettim.

Geçmiş olsun. Hakkında hayırlısı oldu bence. En azından bir dil biliyorsun artık, kültürüyle ve yaşamıyla dahil. İş alanında kesinlikle katkı sağlayacaktır, özellikle oradaki ağır yaşam şartlarında bile tek başına ayakta durabilme gücünle burada esip gürlersin diye düşünüyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Espâda -- 15 Kasım 2017; 2:2:53 >

• Merhaba,

Çok net olmamakla birlikte sizi hatırlıyorum. Keşke durumlar elverseydi de görüşebilseydik. Günlük hayattaki yoğunluğum nedeniyle gelen birçok mesaja dönemedim, sağlıklı bir iletişim kuramadım çoğu kişiyle. Yardım edemediysem kusura bakmayın.

Size gelen iş teklifinin detaylarını bilmiyorum ancak kısa dönemli bir teklifse değerlendirmeye değerdi diye düşünüyorum. Tabii bu fikrimi değiştirebilecek birçok parametre var; maaş, çalışma saatleri, çalışma koşulları, çalışılacak pozisyon, size uyan farklı bir ülkede de çalışma imkanınızın olup olmadığı vb.

Onun dışında evet haklısınız, maalesef Japonya hala uzun süreli oturum için "yabancılar"a pek açık değil. Ha tabii ki açık görüşlü insanlardan oluşan kendi mikro çevrenizi oluşturabilmeniz de bir ihtimal, ama açık toplumlara kıyasla oldukça düşük bu ihtimal.

Uzattım. İyi dilekleriniz için çok teşekkürler. Umarım ikimiz de ait olduğumuz yeri bulabiliriz. Size iyi şanslar :)

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Can sıkıntısından gezerken bu başlığı daha yeni gördüm.Baştan sona okudum.Sanki bende ordaymışım gibi yaşadım.Tebrik ederim.Kolay kolay kimsenin cüret edemeyeceği şeyler yapmışın.Helal olsun.
  • Tekrar gördüm tekrar hüzünlendim tam her şeyi yoluna koydum derken sırf maddiyat dolayısıyla dönmek ne bileyim çok koyardı bana yaşama sevincim falan giderdi. Ama arkadaş salmamış tekrar hazırlanıyor helal olsun en azından 40-50 yaşlarından sonra anlatacağı bolca anısı oldu :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: elonardo

kanka napıyon la sdhfjsdhfjdh japonyaya kaçıp r34 alıyoz mu :D

dlksdalkskd :D alıyoz hemde en kralından :D
  • Konu sahibi hesap değiştirmiş galiba. Abim zamanında Birleşik Krallığa gittiğinde çok büyük parasızlık çekmişti (ailesel para krizi). Eleman neredeyse sokakta kalacaktı ama ev sahibi Lin hanımefendi sağolsun, bir şey olmadı. Abim epey çabaladı ve sonunda kendisinie bir anime sitesi açmıştı, 2007 yılında. Onun sayesinde bütün para sıkıntılarını atlattı ve Birleşik Krallığa yerleşti ama üniversiteyi bitiremedi ve atıldı . Para kazandığım sürece önemi yok" deyip geçiyordu hep. Burdaki hikayede bana bunu hatırlattı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sniper23

Konu sahibi hesap değiştirmiş galiba. Abim zamanında Birleşik Krallığa gittiğinde çok büyük parasızlık çekmişti (ailesel para krizi). Eleman neredeyse sokakta kalacaktı ama ev sahibi Lin hanımefendi sağolsun, bir şey olmadı. Abim epey çabaladı ve sonunda kendisinie bir anime sitesi açmıştı, 2007 yılında. Onun sayesinde bütün para sıkıntılarını atlattı ve Birleşik Krallığa yerleşti ama üniversiteyi bitiremedi ve atıldı . Para kazandığım sürece önemi yok" deyip geçiyordu hep. Burdaki hikayede bana bunu hatırlattı.

Merhaba, hesap değiştirdim evet.

Benim durumum abinizin tam tersi aslında. Notlarım oldukça iyiydi ve eğitimi her zaman para kazanmaktan önde tutmaya çalıştım. Ancak maddi imkansızlıklar sebebiyle dönmek durumunda kaldım. Tabii önceliğim Japonya'da kalmak olsaydı birçok farklı alternatif düşünebilirdim ama bunlar beni mutlu veya tatmin etmezdi sanıyorum.

• 
Sayfa: önceki 4950515253
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.