Şimdi Ara

Japonya Maceram [EŞZAMANLI] [SS'Lİ] (53. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
1.116
Cevap
367
Favori
82.826
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
262 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 5152535455
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Çok teşekkürler dostum.sinavda da sana başarılar dilerim.Aklimda iki soru var aslında

28 saat arubaito durumu varken iki işte nasıl calisabildin?bu saat sınırını asma şansımız var mıdır?çoğu gaijin özellikle Amerikan olanları 28 saat kuralını aşamazsin diyorlardı bana.

Burada yapılan noryoku shiken yani japonca sınavı sonucu Japonya'da geçerli midir?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TorukoKage -- 25 Mart 2018; 18:45:37 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Konuyu ilk açtığın günü biliyorum.Parasızlık zordur her şeyi elinden alır. Umarım tekrar hayallerine kavuşursun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Şehmistan -- 25 Mart 2018; 19:24:53 >
  • TorukoKage T kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler :)

Ben genelde iki ayrı işte çalışıyordum. Biri 28 saat yasal çalıştığım yer oluyordu, bunların maaşları banka hesabına yatırılıyordu direkt. İkinci işim ise özellikle maaşı elden veren bir yer oluyordu, böylece kağıt üzerinde sadece 28 saat çalışıyor görünüyordum. Elden veren yer bulmak da pek kolay değil aslında.

28 saati geçmek her türlü riskli. Bu riski almadan önce birkaç kez düşünün.

Türkiye'de girdiğiniz JLPT Japonya'da geçerli, eğer geçtiyseniz sonuç belgenizi mutlaka yanınızda götürün.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Şehmistan kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler, umuyorum ki bir yolunu bulacağım.

• Sonuna kadar okudum. Eskiden incide okuduğum hikayeler gibi sardı beni. Helal olsun diyorum ordaki yaptıkların icin.

• hey gidi be, çalışkan olmam gerektiğini hiç bu kadar derin hissetmemiştim...

• Ne yaptınız hocam bu sene? Neresi geldi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: İTÜinş

Ne yaptınız hocam bu sene? Neresi geldi?
    Pek beklediğim gibi bir sene olmadı. Umduğum kadar çalışamadım. Eşit ağırlık 40bin, dil 4bin. Bakalım, tercih sonuçları açıklanmadı henüz.
  • Ben de merak ediyordum ama konu ismi aklima gelmemisti cok iyi up. naptiniz hocam?

• quote:

Orijinalden alıntı: yvz_1149

Ben de merak ediyordum ama konu ismi aklima gelmemisti cok iyi up. naptiniz hocam?
    Vasat bir puan alabildim. Yeditepe-Yönetim Bilişim Sistemleri tercih etmeyi düşünüyorum hocam.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Makunouchi İppo

Pek beklediğim gibi bir sene olmadı. Umduğum kadar çalışamadım. Eşit ağırlık 40bin, dil 4bin. Bakalım, tercih sonuçları açıklanmadı henüz.

Alıntıları Göster
    Sıkmayın canınızı hocam kötü bir sıralama değil. Japonya ile alakalı bir amacınız var mı tekrardan?
  • quote:

Sıkmayın canınızı hocam kötü bir sıralama değil. Japonya ile alakalı bir amacınız var mı tekrardan?

Alıntıları Göster
    Japonya'da şirketi olan İtalyan arkadaşım mezun olduğunda benim şirketimde çalışabilirsin diyor. Başka bir arkadaşım birkaç sene içinde bar açmayı planlıyor, orada da birkaç sene para biriktirebilirim belki. Veya turist vizesiyle kendim iş arayabilirim, sponsor olacak Japon tanıdığım var. Geri dönmem olası, bakalım.

Edit:Bu kez eşeği sağlam kazığa bağlayacağım her şeye rağmen. 4 senemi kendimi bilişim alanında geliştirmeye vereceğim. Böylece dünyanın her yerinde iş bulabilirim kağıt üzerinde.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Makunouchi İppo -- 14 Ağustos 2018; 20:9:31 >
  • quote:

Japonya'da şirketi olan İtalyan arkadaşım mezun olduğunda benim şirketimde çalışabilirsin diyor. Başka bir arkadaşım birkaç sene içinde bar açmayı planlıyor, orada da birkaç sene para biriktirebilirim belki. Veya turist vizesiyle kendim iş arayabilirim, sponsor olacak Japon tanıdığım var. Geri dönmem olası, bakalım.

Edit:Bu kez eşeği sağlam kazığa bağlayacağım her şeye rağmen. 4 senemi kendimi bilişim alanında geliştirmeye vereceğim. Böylece dünyanın her yerinde iş bulabilirim kağıt üzerinde.

Alıntıları Göster
    Çok iyimiş hocam adınıza sevindim. Hakkınızda hayırlısı olsun.
  • quote:

Çok iyimiş hocam adınıza sevindim. Hakkınızda hayırlısı olsun.

Alıntıları Göster
    Sağ olun hocam, hepimiz için hayırlısı olur umarım.
  • quote:

Sağ olun hocam, hepimiz için hayırlısı olur umarım.

Alıntıları Göster
    Amin hocam teşekkürler.
  • Uzun zamandır foruma girmiyordum. Konunun güncellenmesiyle tekrar girmek istedim. Bu başlığın açılışını dün gibi hatırlıyorum da 4 yıl ne ara geçmiş. Sonunun iyi bitmemesine üzüldüm. Umarım durumlar tekrardan düzelir.
  • Makunouchi İppo M kullanıcısına yanıt
    Fena bir siralama degil hocam bilisim sektoru cok guzel bir alan. Networkunuz de saglam gorunene gore guzel seyler yaparsiniz gibi duruyor. Umarim iyi olur sizin icin.

• yvz_1149 Y kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler. Umarım hocam, tırmalayacağız bakalım.

• Güncellemelerini takip ederek bir kere bitirmiştim. Şimdi tekrardan baştan sona okudum. (İlk okuduğumda son editine inanamamıştım)

Gerçekten zor, sıkıntılı ve eğlenceli zamanlar geçirmişsin. Hayat her zaman olumlu olmuyormuş. Ben daha başlarında sayılırım gerçi ama anlattıkların aklımda yer edindi. Teşekkürler. Umarım sıkıntılardan uzak bir hayat geçirirsin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: uzbad

Güncellemelerini takip ederek bir kere bitirmiştim. Şimdi tekrardan baştan sona okudum. (İlk okuduğumda son editine inanamamıştım)

Gerçekten zor, sıkıntılı ve eğlenceli zamanlar geçirmişsin. Hayat her zaman olumlu olmuyormuş. Ben daha başlarında sayılırım gerçi ama anlattıkların aklımda yer edindi. Teşekkürler. Umarım sıkıntılardan uzak bir hayat geçirirsin.
    Ben teşekkür ederim.
  • 
Sayfa: önceki 5152535455
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.