Şimdi Ara

Japonya Maceram [EŞZAMANLI] [SS'Lİ] (49. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
1.118
Cevap
368
Favori
83.033
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
262 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4748495051
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Favorilere ekledim. Aradığım bir konuydu. Eğitim için değil ama merak ettiğim bir ülke. Gezip görmeyi çok istiyorum.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Konuda niye çok fazla sınırsız banlanmış kullanıcı var?

Hala yaşıyor musun bilmiyorum. Kyoto'ya bende gitmiştim zamanında tabi kabustu ama girmeyelim şimdi.

İş hayatı epey zorlu oralardı, umarım aşırı çalışmadan ölmemişsindir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: HerGiyotineBurnunuSokma

Önümüzdeki yıl bende uzun dönem akademik eğitim umuduyla geleceğim. Elektronik ürün piyasası hakkında biraz bilgi ve öneri çok faydalı olur hocam benim için.

Mesela düzgün bir tel ve laptop lazım, buradan mı almalıyım yoksa oradan mı? Oradan ucuza alıp Türkiye'ye satış yaparak para kazanabilir miyim? Ve Türkiye'den almadan gelme, burada bulamazsın diyeceğin şeyler varmı?

Kesinleşti mi gidişin? Ben de gidiyorum merak ettim
  • Konu sahibi ne hallerde acaba okuması zevkli idi bayağı ,bendede avrupa kimliği var ancak okul ve para yüzünden gidemiyorum
  • Viper13 kullanıcısına yanıt
    Yokdil sınav sonucunun açıklanmasını bekliyorum hala, o zaman kesinleşecek. En geç 10 gün falan kaldı sonuç açıklanması için

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Yokdil sınav sonucunun açıklanmasını bekliyorum hala, o zaman kesinleşecek. En geç 10 gün falan kaldı sonuç açıklanması için

Noldu hocam durum ne :D
  • Viper13 kullanıcısına yanıt
    Bugün görüştüm göndermeyi vaad eden kurum ile. Yalan oldu hocam

Geçen yıl aynı şekilde Brezilya ve Tayland'a gönderim yapmışlar ve yeterince verim alamamışlar. Bizden öncekiler bizim yolumuza taş koymuş oldu

• quote:

Bugün görüştüm göndermeyi vaad eden kurum ile. Yalan oldu hocam

Geçen yıl aynı şekilde Brezilya ve Tayland'a gönderim yapmışlar ve yeterince verim alamamışlar. Bizden öncekiler bizim yolumuza taş koymuş oldu

Anladım hocam, hayırlısı olsun
  • Son güncellemeyi yaptım.

• Her şey paraya bakıyor yine...

• quote:

Orijinalden alıntı: Makunouchi İppo

Son güncellemeyi yaptım.

kardeşim cidden emeğine yazık be ,
    aileden bir omuz atan olmadı mı ? veya kredi çekme imkanın valla sonuna kadar gelmişsin bir düzen oturtmuşsun
  • Bu maceranı bizle paylaştığın için teşekkürler, gerçekten iyi bir deneyim yaşamışsın. Keşke istediğin gibi sonuçlansaydı

• Dostum herhangi bir student loan(öğrenci borcu) veya ailenden filan bir para bulamadın mı? Bulamamışsın ki dönmüşsün tabi ama bizimde canımız sıkıldı. Üzülmene gerek yok, bunların sana katkısı Japonca öğrenmen oldu, o sana hayat boyu artı olur merak etme. Yazdıkların için teşekkürler.
  • Hakkında hayırlısı olsun

• Sağlık olsun dostum, konu için çok teşekkürler başından beri takip ediyordum sabırsızlıkla güncellemeleri bekliyordum fakat buraya kadarmış..

• 良くやったなお疲れさまでした
  • Son güncellemeyi okurken nedense tüyler diken oldu, sen Japonya'daki tempo ile Türkiye'de çok üst seviye yerlere gelebilirsin. Burada insanlar tembel, değer yaratan insan sayısı 100 kişiden 1 bile değil. Japonya senin için çok mükemmel bir hayat dersi olmuş. Kişiliğinin, Türkiye'den ilk ayrıldın günden çok farklı bir seviyede olduğuna eminim, geri kalan hayatında başarılar.
  • Okulun parasını ödemediğin anda atılıyor musun nasıl bir sistem var ki ? O kadar uğraştın kazandın şimdi sırf para yüzünden geri dönmek zorunda kaldın bir buradaki sınava çalışacaksın. Umarın hakkında hayırlısı olur.
  • Guzeldi gecmis olsun ama

• Üzüldüm be...

Hayat bu işte ama gayretini tebrik etmemek elde bile değil. Bu azim ile Türkiye de istediğin yere gelebilirsin. Rahatlığa kapılma sakın,devamlı çalış ama güvenerek çalış. Arkana baktığında ailen olacak. Japonca bilgin ile iş bulabilirsin part time. En azından ailene yük olmadan,kendi harcamalarını yaparsın.

Hayatta başarılar...

• 
Sayfa: önceki 4748495051
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.