Şimdi Ara

Jant göbeği takma çıkarma

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
351
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arabamdaki 4 jant göbeğinden üçü arabayı aldığımda tırnakları kırık olduğunda yolda düşüp kayboldu. Yeni göbek seti alıp kendim takmak istiyorum, mevcut jant göbeğini nasıl çıkarırım ve yerine nasıl takarım?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-F43B8C5E5 -- 14 Ağustos 2021; 9:24:43 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Bu yapıştırma olan göbekler nereye yapıştırılıyor, göbeğin olduğu yerin dış kısmına mı? Tavsiye eder misiniz?

• You tube da dolu videoları var bakabilirsin. Ben yeni taktim 4 adet. Eskileri plastik spatula, duz ince tornavida, isvec cakisi, vs azcik kaktirarak cikarabilirsin.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • tornavida ile ucundan azıcık kaktırırsan çıkar

• Doğrusu kenardan spatula veya ince uçlu tornavida, çıkanı atacaksanız ortasından sunta vidasını birkaç tur sokup pense ile de çekebilirsiniz. Eski göbekle gidip aynı ebatta yeni göbek alırsınız, takma zaten basit, tencereye kapak koyar gibi takılıyor.

• Bu çıkarma ve takma işlemleri için jantı sökmeye gerek yok değil mi?

• Qasqai aracım için bende almıştım. Genelde Çelik jantda olan göbekler orijinalse kaliteli ve sert bir malzemeden üretilmiş oluyor. Önerim sadece kaybolanları takın orijinal olanlar üzerinde kalsın. Bunun için jantınızın göbek genişliğini ölçün, ona göre sipariş edin. Hem iç hem dış genişliğini ölçmek daha sağlıklı olacaktır. Ayrıca internette satılan ürünler genelde plastik oluyor. Tırnakları olan plastik bir ürün takması çok basit. Çıkarma işine gelince dediğim gibi üstünde duran dursun hiç çıkarmayın derim.

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • Güçlü çift taraflı bantı yapıştırıp birden çekerek çıkardım

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.