Şimdi Ara

İzmirde servis tavsiyesi.

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
60
Cevap
3
Favori
16.330
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • İzmirde hangi servise götürmeliyim. Rutin bakım için götürecem, birazda sorun var gibi araçta bakalım neler çıkacak. Hangi sevise gitsem iyi olur. Cumartesi günü götürmek için randevu vs almam gerekirmi. Açıkcası ilk defa servise gidecem. Nelere dikkat etmem gerekir.

• Gaziemir ARKAS peugeot servisi size tavsye edebilirim.İşlerinde hem titiz hemde bilgililer.Atölye şefi Ercan bey konusunda uzman soracağınız her türlü soruya sonuna kadar cevap verecek birisidir.Servis müdürü Tunç bey konusuna hakim birisidir.Teknisyenleri birbirinden titiz ve uzmanlardır.

Haftasonları genelde yoğun olur randevu almanız sizin yararınıza olur.

ARKAS PEUGEOT müşteri odaklı çalışan bir servistir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi login35 -- 22 Aralık 2009; 16:14:06 >
  • İRDEYE GİTMEDE NEREYE GİDERSEN GİT
  • evet arkadaşlar bende pug 206 mı servise götüreceğim daha önce irde ve ünallar ila çalıştım ama memnun kalmadım arkası bir çok forumda met etmişler bende merak ettim 1000 km sonra 50000 bakımını yaptıracağım özel servis te olabilir bende tavsiyelerinizi bekliyorum
  • Periyodik bakımlarınızı lütfen yetkili servislerde yaptırın.Aslanınza kıymayın.
    Unutmayın aracınıza ne kadar iyi bakarsanız aracınızda size yolda iyi bakar.
    Servis olarakta Arkas Peugeotu tavsiye ederim.
  • ünallar nasıl sizce arkadaşlar?
  • ünalları tavsiye etmem ben memnun kalmadım geçen sene kaza yapmıştım. aracı 3 haftada zor çıkardılar birde boya kalitesi çok kötü idi. ben herhalde arkas a gideceğim 3 forum sitesinde iyi hizmet ve bilgi sahibi kişilerin olduğu yazılmış sanırım 15 gün sonra km doluyor servis izlenimlerimi yazarım
  • yapma ya :(
    be de işyerine yakın dye seviniyordum.. şimdi taa gaziemir de sıkar ama
  • ben taa aliağa dan gelip gaziemir arkas a gidiyorum. izmirdeki servislerin hepsini gezdim. arkas en iyisi aracını seven arkasa gitsin mesafe fazlada olsa...
  • peki özel servis olarak izmir'de tavsiye edebileceğiniz yerler varmı?
  • kadaşlar arkas lpg li araçları kabul ediyor mu? bilen varmı
  • Bu hafta ikinci el bir 206 Cabrio aldım. 2004 Model olduğu için hatırı sayılır bir tutarda parça değişikliği ve/veya tamir gerektiriyor. Önceki araçlarım genelde sıfır olduğu için hep yetkili servis kullanmaya alışmıştım. Ancak bu defa yetkili servis rakamları çok yüksek gelince ben de özel servis araştırdım. Bana İztek Otomotiv iyi bir seçim gibi geldi ve aracı dün Mehmet Usta'ya bıraktım. İçime sinen tarafları şunlar;
    Servisin her iki ortağı da daha önce uzun yıllar Peugeot yetkili servislerde çalışmışlar. Bizzat Peugeot'ın kendi eğitimlerine de katılmışlar. Çok farklı modellerin yanısıra, pek çok donanım ile ilgili eğitim sertifikalarını bizzat inceledim. Servisi 6 ay kadar önce açmışlar ve ilk günkü heyacanlarının da devam ettiğini gördüm. Yetkili servis tarafını yaşamış, biliyor, ama sanayide çok daha farklı bir hizmet vermesi gerektiğinin bilincinde gibi geldi bana. Servisin, üniteleri komple değiştiriverip yüksek rakamlar sunmasına karşılık, oturduk, önerilerine dayanarak, yapılacakları, değişecekleri, orjinal kullanılması gereken kritik parçaları, buna karşılık yan sanayi kullanılmasında sakıncası olmayan parçaları makul fiyatları ile birlikte belirledik. Şu ana kadar tam istediğim gibi. İstanbul'dan gelecek parçalar da değiştikten sonra son hali de iyi olur umarım. Aracı teslim aldıktan sonraki yorumlarımı da bilahere paylaşırım.

İztek özel servis, Çınarlı stadyum metro istasyonundan Bornova yönüne giderken ağaçlı yolun güney paralelindeki sanayi caddesinde.

• quote:

Orijinalden alıntı: Devr68

Bu hafta ikinci el bir 206 Cabrio aldım. 2004 Model olduğu için hatırı sayılır bir tutarda parça değişikliği ve/veya tamir gerektiriyor. Önceki araçlarım genelde sıfır olduğu için hep yetkili servis kullanmaya alışmıştım. Ancak bu defa yetkili servis rakamları çok yüksek gelince ben de özel servis araştırdım. Bana İztek Otomotiv iyi bir seçim gibi geldi ve aracı dün Mehmet Usta'ya bıraktım. İçime sinen tarafları şunlar;
    Servisin her iki ortağı da daha önce uzun yıllar Peugeot yetkili servislerde çalışmışlar. Bizzat Peugeot'ın kendi eğitimlerine de katılmışlar. Çok farklı modellerin yanısıra, pek çok donanım ile ilgili eğitim sertifikalarını bizzat inceledim. Servisi 6 ay kadar önce açmışlar ve ilk günkü heyacanlarının da devam ettiğini gördüm. Yetkili servis tarafını yaşamış, biliyor, ama sanayide çok daha farklı bir hizmet vermesi gerektiğinin bilincinde gibi geldi bana. Servisin, üniteleri komple değiştiriverip yüksek rakamlar sunmasına karşılık, oturduk, önerilerine dayanarak, yapılacakları, değişecekleri, orjinal kullanılması gereken kritik parçaları, buna karşılık yan sanayi kullanılmasında sakıncası olmayan parçaları makul fiyatları ile birlikte belirledik. Şu ana kadar tam istediğim gibi. İstanbul'dan gelecek parçalar da değiştikten sonra son hali de iyi olur umarım. Aracı teslim aldıktan sonraki yorumlarımı da bilahere paylaşırım.

İztek özel servis, Çınarlı stadyum metro istasyonundan Bornova yönüne giderken ağaçlı yolun güney paralelindeki sanayi caddesinde.

renault maisin ordamı?

• 2. sanayi sitesini kast etti sanırım,stadyum durağını geçip ağaçlı yola girmeden sağ yapıp arka yoldan gidiyorsun sanayi sitesine.
  • Ben uzun süredir periyodik bakımları ünallar'a yaptırıyorum. Evime uzak olmasına rağmen ünalları tercih ediyorum.
    Bekleme salonunda ücretsiz wi-fi + çay/kahve ikramları var, ayrıca karşıyaka içi istediğiniz güzergaha arabalarıyla sizi bırakıp, aracınız çıktığında sizi telefonla arıyorlar. 2-4 saat beklemek istemeyenler için güzel bir hizmet.
  • Bir haftadır seyahatte olduğum için aracı aldıktan sonraki yorumlarımı paylaşmakta geciktim. İztek çınarlı stadyum durağından 2.sanayi yoluna girince, yani Renault Mais'e gelmeden ve onun arka sokağında.

Aracı teslim aldıktan sonra da, bu servis ve Mehmet Usta ile ilgili görüşlerim değişmedi, hatta ilgisi ve deneyimine bir kez daha şapka çıkardım. Elbette, aracı yeni olanlar, mutlaka en azından garanti süresince yetkili servise gitmeli, ama sonrasında özel servis arayışınız olursa, kesinlikle İztek'i tavsiye ederim. Servistekiler işine hakim, ancak iletişiminiz, yapılan işin maliyeti, güven vs. biraz da sizin kendi yaklaşımınız ve becerinizle ilgili.

Bu arada havaalanından dönerken, geceyarısı karanlıkta İrde'nin orada, sanki Arkas afişi gördüm, ne iş anlamadım, bir ortaklık ihtimali sanmıyorum, ama ilginç?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Devr68

Bir haftadır seyahatte olduğum için aracı aldıktan sonraki yorumlarımı paylaşmakta geciktim. İztek çınarlı stadyum durağından 2.sanayi yoluna girince, yani Renault Mais'e gelmeden ve onun arka sokağında.

Aracı teslim aldıktan sonra da, bu servis ve Mehmet Usta ile ilgili görüşlerim değişmedi, hatta ilgisi ve deneyimine bir kez daha şapka çıkardım. Elbette, aracı yeni olanlar, mutlaka en azından garanti süresince yetkili servise gitmeli, ama sonrasında özel servis arayışınız olursa, kesinlikle İztek'i tavsiye ederim. Servistekiler işine hakim, ancak iletişiminiz, yapılan işin maliyeti, güven vs. biraz da sizin kendi yaklaşımınız ve becerinizle ilgili.

Bu arada havaalanından dönerken, geceyarısı karanlıkta İrde'nin orada, sanki Arkas afişi gördüm, ne iş anlamadım, bir ortaklık ihtimali sanmıyorum, ama ilginç?

Artık İrde sadece servis verecek (hoş verdikleri servis hizmeti ortada) satış kısmını ARKAS Peugeot'ta sattı.

quote:

Orijinalden alıntı: muratremix

Ben uzun süredir periyodik bakımları ünallar'a yaptırıyorum. Evime uzak olmasına rağmen ünalları tercih ediyorum.
    Bekleme salonunda ücretsiz wi-fi + çay/kahve ikramları var, ayrıca karşıyaka içi istediğiniz güzergaha arabalarıyla sizi bırakıp, aracınız çıktığında sizi telefonla arıyorlar. 2-4 saat beklemek istemeyenler için güzel bir hizmet.

Bunların hepsi ARKAS Peugeottada mevcut.ARKAS Peugeottun artısı ne derseniz hizmet kalitesi daha yüksek.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi login35 -- 26 Mart 2010; 12:09:37 >

• Ben arkas peugeotu randevu için aradığımda adam aracımın km sini sormuştu. Bir önceki bakımı ne zaman yaptırdınız dedi, 10.000 km önce dedim. Adam bana HDI motorlar 15.000 km de bakıma girer diyince orda koptum. Araçta yazan 10.000 den geri sayan bakım sayacından daha mı iyi biliyor yani? Kaldı ki 1.4 hdi ler 15bin, 1.6hdi ler 10bin, 2.0 hdi ler 7.500 km de bir bakıma girer. Adam üstüne siz boşuna fazla masraf etmişsiniz diyince o gün bu gündür arkas peugeotu aramadım :)
  • İlahi murat beni gülme krizine soktun yani.

Adam sana doğru bilgi vermiş siz nelerden bahsediyorsunuz. Hele 2.0 HDI'in 7500'de bakıma gidiğini size kim dediyse sağlam sallamış.

Şayet bilmiyorsan söyleyeyim araçta sayan bakım sayacını istediğin km'ye göre ayarlayabilirsin.

• quote:

Orijinalden alıntı: login35

İlahi murat beni gülme krizine soktun yani.

Adam sana doğru bilgi vermiş siz nelerden bahsediyorsunuz. Hele 2.0 HDI'in 7500'de bakıma gidiğini size kim dediyse sağlam sallamış.

Şayet bilmiyorsan söyleyeyim araçta sayan bakım sayacını istediğin km'ye göre ayarlayabilirsin.

Bende 206 1.4 hdi vardı, 15binde bir bakımını yaptırıyordum.
    407 de ise sayaç 10.000 den geri sayıyor, 15bin değil.

Küçük motorda daha uzun, büyük motorda daha kısa sürelerde bakım istemesi gayet normal. Ayrıca fabrika değeri 10.000 olan sayacı kim bana sormadan 15den 10bin e çekecek ki?

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.