Şimdi Ara

İZMİRDE FOTOĞRAF ÇEKİLECEK YERLER

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
37.748
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • ARKADAŞLAR İZMİR GİBİ TÜRKİYENİN İNCİSİ Bİ ŞEHİRDE FOTOĞRAF ÇEKEBİLCEĞİM YER BULMAKTA SIKINTI ÇEKİYORUM.
    İZMİRLİ ARKADAŞLAR BURDA BİLDİĞİMİZ MEKANLARI PAYLAŞIRSAK BİZİM İÇİN GÜZEL OLUR DİYE DÜŞÜNÜYORUM

• Güney Hocam sana "hunlu" ile bilgi alışverişinde bulunduğum mesajı aynen ileteyim;

quote:

Orijinalden alıntı: seboist64

Merhabalar hocam, portfolyönüzü ekledim, takip ederim inşallah... Bu arada bir sorum olacaktı;

İZMİRDE FOTOĞRAF ÇEKİLECEK YERLER

Bu fotoğrafı hangi konumdan çektiniz acaba? Ve bu mekana nasıl ulaşabiliyoruz, özel bir mekan mı yoksa herkese açık bir bina mı, tepe mi? Sanırım o civarlarda "Asansör" diye bir yer vardı, oradan mı acaba bu kare? Kusura bakmayın İzmiri pek bilmiyorum tarifim biraz ilkel oldu ama

Cevap:

quote:

Orijinalden alıntı: hunlu

Teşekkür ederim.
    Çok sık yükleme yapmak yerine, fotoğraflarımı seçerek yüklemeyi tercih ediyorum.

Evet, Asansör'de çektim. İzmir'i bu açıdan alan en iyi yer orası.
    Yalnız Asansör'de fotoğraf çekmek isteyen çok kişi olduğu için haftaiçini ve mesai saatleri içinde bir zamanı tercih ederseniz çok iyi olur. Ve tabii ki bir zoom objektifiniz olursa çok iyi olur.
    Tarihi Asansör'e girmek ücretli değil, Konak'tan yürüme mesafesinde. Araba ile gelirseniz Konak'ta Kemeraltı Katlı Otoparkı'na park edebilirsiniz. Asansör civarında biraz otopark sorunu var.

• merhaba güney tan
    karşıyakalıyım, gerçi artık oturmuyorum ama

balçova teleferikden güzel körfez, vadi ve kuş çekimleri yapılabilir
    konak ve karşıyakada güzel portre çalışmaları yapılabilir
    tabi saat kulesindeki gğvercinleri ve körfezdeki martıları da unutmamak lazım
    belkahve den de izmir-körfez manzarası, hatta detaylı bir panaroma çalışması yapılabilir
    kalede, tarihi asansörde (kabataş daydı herhalde) çalışılabilir
    eğer vakit ve araç ayarlayabilirsen ödemiş bozdağ-gölcük de de hem manzara hem doğa hem de portre çalışması yapabilisin

aklıma ilk gelenler
  • eyvallah arkadaşlar ben karşıyakadayım
    sanırım fotoğraf için gezmeye biraz üşeniyorum
    yoksa dediğiniz yerler gerçekten güzel
  • Merhaba,

Birkaç hafta önce ben de bu şekilde konu açmayı düşündüm.
    İzmir'de fotoğraf çekilecek yer sınırlı, bunun iki nedeni var: Birincisi İzmir'in zamanında büyük bir yangın geçirmiş olması ve çoğu tarihi mekanın yanması. İkincisi ise İzmir'in bu yangından sonra mimari estetikten yoksun ve birbirinin fotokopyası apartmanlarla gelişmesi. Hatta biraz daha ileri gideceğim, son zamanlarda Bayraklı'da yapılan gökdelenler de estetikten yoksundur.

Fotoğraf çekilebilecek yerlere gelirsek;
    İzmir manzarası için Tarihi Asansör, Varyant Yokuşu ve Kadifekale iyidir.
    Saat kulesi için geceyi beklemeniz lazım, çünkü gün içerisinde çok kalabalık oluyor. Saat kulesinin tarihi çeşmelerinden Hükümet Konağı'nın almayı denedim (Flickr sayfamda var.) ve sonuç güzel oldu.
    Narlıdere-Güzelbahçe arasında deniz, dalga temalı fotoğraflar çekilebilir.
    Karşıyaka'da Karşıyaka İskelesi'ndeki Garanti Bankası'nın kapısının önünden Karşıyaka Çarşısı, Karşıyaka sahili ve vapurlar alınabilir.
    Bostanlı'da balıkçı barınaklarında güzel pozlar yakalanabilir.
    Vapurda ve feribotta sahili çekebilmek için güzel fırsatlar oluyor; özellikle Alsancak-Pasaport hattında güzel kareler yakalamak mümkün.

Eğer biraz daha açılma imkanı olursa;
    Alaçatı'nin merkezi, taş evleri çok uygundur. (Mutlaka denenmeli.)
    Urla'da Devlet Hastanesi'ne gidilirkenki bağlantı yolunda güzel kareler çekilebilir.
    Efes'te ve Şirince'de güzel kareler yakalanabilir.
    Ayvalık'ta Cunda'da deniz, tekneler ve taş evler çekilebilir.

Fotoğraf çekmek için gittiğim şuralarda ise netice alamadım:
    İzmir Etnoğrafya Müzesi'nin için ve dışı hayal kırıklığı oldu.
    Kordon'daki Atatürk Müzesi'nde aydınlatma sıkıntısı olduğundan zorlandım.
    Alsancak'taki eski Rum evleri ve Anadolu Apartmanı döküldüğü için milli ayıbımızın fotoğrafını çekmeye utandım.
    Kıbrıs Şehitleri Caddesi, İstiklal Caddesi kadar fotoğrafa uygun değil.
    Sokak fotoğrafı çekmek için pek mekan yok, çoğu alanda gereksiz objeler pozun içine giriyor.
    Doğal Yaşam Parkı hayal kırıklığıydı, hem objeler size çok uzak hem de çekeceğiniz pek bir şey yok.
    Kuşadası'nda beton yığınlarından o güzel denizin tonunu yakalamak zor oldu.

Fotoğraf çekmeye başladıktan sonra her geçen gün daha da inanıyorum ki İzmir'in eski evlerinin restore edilmesine, Tarihi Havagazı Fabrikası projesi gibi projelerin yapılmasına ihtiyacı var.
    Herkese katkılarından dolayı teşekkür ederim.

• "güney tan"

Karşıyaka'da tepede Altınpark var. Panaromik otoban görüntüsü ve yüksekte bulunuyor oluşu güzel. Tüm İzmir ayağının altında.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Deniz-KSK

"güney tan"

Karşıyaka'da tepede Altınpark var. Panaromik otoban görüntüsü ve yüksekte bulunuyor oluşu güzel. Tüm İzmir ayağının altında.

tekelin orda olan yermi burası?hani yamanların altında olan?
    kafeterya tarzı-restorant tarzı bi yeri varmı?
    bilgi verirsen sevinirim
  • quote:

Orijinalden alıntı: güney tan

quote:

Orijinalden alıntı: Deniz-KSK

"güney tan"

tekelin orda olan yermi burası?hani yamanların altında olan?
    kafeterya tarzı-restorant tarzı bi yeri varmı?
    bilgi verirsen sevinirim

Yamanlar'ın altında olan değil, galiba ordaki dünya barış-özgürlük anıtıydı, bu dediğim yer Yeni Girne'den devam edince huzurevi var hemen karşısından sağa doğru yol kıvrılır (zaten yeni yapılmış bir yol, Altınpark tabelası da var) bu yolu hiç sapmadan takip edince karşına çıkan, içinde kafeterya-restaurant barındıran, yeşillik alan. Hatta bende "Kavak Yelleri" dizisinde görmüştümde gitmiştim. Manzarası harika

• evt altınparkın çok güzel manzarası var.
    otabandan örnekköy doğru giriyorsunuz sanayiye gelince sağdan dönüyosunuz. tabelası var zaten
  • Merhaba İzmir'de çekim yapılacak bir çok yer mevcut özellikle ilçelerde.. Birkaç fotoğrafımı yayınlıyorum..
    izmir fotoğrafları
  • Eğer kendinize güvenirseniz ve yanınızda birkaç kişide olursa Basmane Dönertaş'tan yukarı Kadifekaleye doğru eski evler var.
    Buca eski evlendirme dairesi (şimdi kilise olmuş olabilir) bahçesindeki mezarlıktan çok güzel mezar taşları var.
    Buca eski rum evleri (çokta kalmadı :( ) görülebilir.
    Özellikle ilçelere çıkarsanız daha çok güzel yerler bulabilirsiniz.
  • İzmir'de fotoğraf çekimi yapılacak yerlerden bazıları.izmir fotoğraf çekimi yapılacak yerler mekanlar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ahmetlix -- 21 Eylül 2018; 18:40:16 >
  • İzmir fotoğraf çekilecek yerler açısından oldukça fazla imkana sahip şehirlerden biri. İster normal fotoğraf isterse düğün fotoğrafları için burada kendinize çokça yer bulabilirsiniz. İzmirde İzmirde fotoğraf çekilecek yerler yazısından detayları görebilirsiniz.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.