Şimdi Ara

İzmir de konut fiyatları aşırı yükselmiş (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
286
Cevap
1
Favori
10.461
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
38 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

1) Madem gelir vergisi yüksek (evet bence de yüksek), neden kimse gelir vergisi vermiyor? Demek ki kaçak yollar var değil mi?

2) Burda mesele 1 kişinin 50 tane evinin olması. Şu anda buna engel var mı? Yok demek ki ki 50 evi hatta 500 evi olan insan var. Bu bence asıl SORUN. Bunun çözümü için alternatif sunuyorum.

Şu anki sistemde 50 evin hala çok büyük getirisi var demek ki ki, hala buna sahip insanlar var. Buna çözüm bulmak lazım diyorum. Bu adamlar deli gibi ve "kolayca" para kazandığı sürece, piyasaya çıkan yeni evleri de alacaklar ve alıyorlar. Senin hesaba göre misal, 30 evi olan adama 1 yılda kılçıksız 600 bin lira kalıyor. Bunun mu ev alması kolay maaşlı çalışanın mı? Bu yüzden arzdaki sıkıntı bitmiyor. Anlatabildim mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi asderty -- 30 Ocak 2022; 20:10:1 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bu halka çok bile su vericen 3 öğün suriyeli-afgan dışkısı vericen. Öle kafaya göre insan ithalatına göz yumdu bu halk şimdi de afgan-suriye dışkısına layık.Danimarka-norveç bok mu var koca kıtadan zengin ? Domuz gibi kunlamıyo adamlar göçmen almıyo adam ülkesine nifusu 5 milyon bile olmayan danimarka'nın tüm afrika kıtası+ türkiye vs doğu ülkelerinin gelirinin toplamından çok parası var. Fakirlik sefalet,kan,tecavüz,10 çocuk yapmak doğu halklarına ait kavramlar.

• Ekonomik yapı çöktü. Artık böyle. Parası olan çatır çatır alır. Olması gereken de bu. Sonuçta naz var. XP

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Orta sınıf diye birşey kalmadı. Bir memur, bir beyaz yakalı kredi çekerek dahi bir ev alamaz şu zamanda.

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • SPAWN-TheUndead kullanıcısına yanıt

ve en kötüsü de umut yok oldu...bu ülkeye de insanına da inancım kalmadı benim.

Yarın seçim olsa ;ülkeyi peşkeş çekenler; 3 oydan en az 1 ini kesin alacaklar...

"Her millet hakettiği şekilde yönetiliyor " ama olan bizler gibi güzel günler görme-yaşama umudu olanlara ve ailelerine oluyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ghostiki -- 30 Ocak 2022; 21:6:39 >
  • asderty A kullanıcısına yanıt

30 ev 15-20 milyon eder. Bunun emlak vergisi de binde 2'den 30-40 bin lira etmekte. Bu demektir ki 15 senede 1 devlete 1 ev vermekte kira gelirinin zaten 10 evi yine devlet almakta. Başka ne gibi kesintiler var bilmiyorum

Birinin 30 evi olması kime niye göre sorun? O evi yaptırmasa veya almasa başkasının mı olacağını zannediyorsun? En son haberlerde 2 milyon satılmayı bekleyen konut var deniyordu. 30 evi olanın almasını engellemediğin halde 2 milyon ev hala satılmıyor birde engel koysan ne olacak, daha mı iyi olacak?

Konutta arz sıkıntısı yok. İnsanlar işe yatırım yapmıyor ülkedeki riskler nedeniyle. Bu nedenke parası olan konuta , plakaya yatırıyor...

Ülkede iş hayatının düzelmesi gerekiyor ilk önce... Çalışan kişi para kazanabilmeli. Vergiler düşük olmalı. Birde ülkede güneydoğu-d.karadeniz eksenli siyaset oluşuyor. Tabii bu kişilerde inşaatçı hep ve kalabalık en kolay para kazanma yöntemi olarak rant sağlamayı biliyorlar . Bir yere imar ruhsatı verip inşaat yapıyorlar ve oradaki lokantaları işletiyorlar çünkü en temel ihtiyaç konut ve gıda ve bunlarda o yöredekikerin en iyi bildiği işler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tek_Kisilik_Muhalefet -- 30 Ocak 2022; 21:10:4 >

• Düne kadar 20 yaşında eve 500 bin verilir mi diyordum şimdi bulsam alacağım kredi borç vs deneyeceğim :)

• NaziErBaşı kullanıcısına yanıt

Bazen yazdıklarını düşünmemek elde değil

• WonderCx W kullanıcısına yanıt

Enflasyon ve devalüasyon maaşları eritmek için oluşur. Bütçe açığı vardır cari açık vardır... Bedavacı bankamatik memurları 15-20 bin maaş alır soygun ihalelerle milyarlarca dolar yada lira gider . Bir bakarsın bütçe açığı var cari açık var ... İşte görünmez el bankamatik memurun maaşını eritir beleş emeklinin maaşını eritir veya beleş ihale bedeli erir.. Tabii bu arada asıl diğerlerine olur emeğiyle birşeyler edinenin parası buhar olur gider

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tek_Kisilik_Muhalefet -- 30 Ocak 2022; 21:42:18 >
  • Niye inat ediyorsun anlamıyorum.

Türkiyede alım satımda evler değerinden gösterilmez zaten. Bunu bile bilmiyor olamazsın artık. Kredi işi varsa bile mecbur kaldığı kadarı gösterilir. Binde 2 yıllık vergi zaten komple yalan. Şu anda 2,5 milyona satılan evler için, değerini maliye 400 bine yükseltti diye sitede isyan çıktı, dava açacaklardı en son. Kime neyi anlatıyorsun sen?

2 milyon satılmayan komut da yalandan ibaret. Şu anda nerdeyse satılık ev yok. Kiralık ev zaten hiç yok. Mütaitlerin elinde BELKİ az sayıda ev vardır. Onlar da nasıl olsa satılır diye düşürmüyor fiyatları. Hatta belki 3 ay beklese daha pahalıya satarım diye kendisi satmıyordur.

Diğer söylediklerinin konuyla tam alakası yok. Ama o dediklerinin çözümü için benim söylediğim tarzda bişeyler yapman lazım zaten.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • asderty A kullanıcısına yanıt

İnatla ne alakası var. Sen diyorsun fazla evi olan ev alması zorlaşsın böylece diğer kişilerin ev alması kolaylaşır. Ben de diyorum ki zaten insanların evlerin ve kira gelirleri önemli kısmı vergiye gidiyor .Senin ev almanın kolay olması için diğerine zorlaştırmak gereksiz. Bu dediklerin mantıklı olması için konutların sınırlı sayıda yapılıyor olması gerekir. Benzer şeyi oto bölümündeki memurların oto fiyatlarını al-satçılar galericiler bayiler artırıyor o nedenle sıfır araç ( veya 2. El araç) alamıyoruz/ araçlarımızı yenileyemiyoruz demelerine benziyor

Konutlar talep varsa yapılır hatta daha fazla bile yapılmakta. Bir insan 1 adet fazla aldı diye senin ev almanı engellemiş olmaz . Senin talebin varsa ( yani paran varsa) zaten o ev yapılır en kötüsü arsa alıp kendin yaptırabilirsin zaten

• tartışmalarınızı beyhude buluyorum çünkü şuan ev almanız pek mümkün değil. arsa alıp kendiniz yaptırsanız aslında ucuza gelir sanırım öyle yapmak lazım ama ben aralıkta askerdeydim müteahhit vardı koğuşumda o ev yapamadığını söylüyordu demir yüzünden

• Smoke34..... S kullanıcısına yanıt

İnsanların ev alamamamasının / ev yaptıramamasının nedeni ülkenin fakirleşmesidir. En dandik ulkelerin bile milli geliri Türkiye'yi geçmiş durumdadır. Bunun da nedeni ülkede çalışan kalmamasıdır çalışandan fazla emekli ve memur var ülkede. Sonra simit 5 lira biber 25 lira deniyor . Tabii ki olacak bu normal birşey tam tersi olmaması anormal durumdu. Akp bunu yabancılara ülkeyi parsel parsel satarak düşük tuttu. Türkiye yabancıya konut satmasın hatta satılanların hepsini geri alsın o zaman simit 10 lira biber 50 lira olur

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tek_Kisilik_Muhalefet -- 30 Ocak 2022; 22:50:15 >
  • İsteyende varda alan var mı ne var şimdi bende sahibindene girerim ilanı 3+1 5 trilyon yazarım fiyatı

• Thekanarya kullanıcısına yanıt

Memura bir şey olmaz da beyaz yakalı işini olduğuna dua etsin bence.

• çalışarak olsaydı ameleler zengin olurdu kardeş. Biraz zeka istiyor bu işler. Türkiyede zeki insanlar var ama burada onlardan yararlanacak sistem yok. Yoksa kapı süpürerek zengin olunmaz katma değerli mal lazım bunun yoluda çok çalışmaktan çok zeki çalışmak.

• Niye o hocam bi iftiraya bakar memurunda içeri girip hayatının kayması,beyaz yakalının olsa olsa işinden olur yoluna bakar.

• Smoke34..... S kullanıcısına yanıt

Ameleler zengin olmasada birilerini zengin eder. Sen ameleliğe baştan karşı çıkarsan zaten zenginleşmeyi de karşı olursun sonra çok zeki kişiler var ve bende zekiyim aslında ama neden fakir kaldım dersin

Çalışmak bir bütündür zaten amelede çalışır ceo'da çalışır mühendiste fabrikada güvenlikçi de çaycı da. Ben ayrım yapmadım... Apple'da çaycı da var güvenlikçi de mühendiste

• morpheus.00 kullanıcısına yanıt

Yok ya, eskisi gibi olmuyor artık o işler. Memurlar her anlamda çok sağlam.

Beyaz yakalıların yarısından fazlası şu an işten çıkartılmamak için dört dönüyor. Mart sonrası bu sorunlar devam edecek ve süreç daha da derinleşecek. Ocak ayına girdik ülkedeki fabrikalar bile durmaya başladı, şaka gibi ama gerçek.

Şu süreçte kafası rahat olan tek grup memurspor.  

• Eskisi gibi olmuyor mı baya iyimsersin

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.