Şimdi Ara

İzmir de konut fiyatları aşırı yükselmiş (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
286
Cevap
1
Favori
10.457
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
38 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bunu herkes bilsin, o fiyatlar türk halkı için değil ülkemiz talan ediliyor kimse farkında değil arap, afgan, Suriyeler zengin kesimleri ülkeden alabildiğince taşınmaz alıyorlar 1 kuveyt dinarı nekadar haberiniz varmı? Hala erdoğanı savunan var. Ülkemiz Atatürkün komutasıyla şehitlerimizin kanlarıyla geri alındı, 1 mermi atılmadan işgal edildi uyanın...!!!

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ak trolden farkın yok. Konu çarpıtmakta, yanlışta inat etmekte, saçma mesajlarla bunaltmakta ustasın.

Memur konularındaki kıskançlığını biliyorum, tekrar yazmışsın. O konuda da milletin çıkarını kendi kıskançlığın yüzünden göremiyorsun.

Cemaatçi (hangisi olduğunu biliyoruz) olduğun konusunda da yanıldığımı sanmıyorum ama sanırım falan yazmıştım yine de.

Neyse sen hayatındaki yanlışlarda inatçı olmaya devam et. Sizin gerçeği görebilmenizin ne kadar zor olduğunu biliyorum. Daha fazla uğraşamam.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Böyle giderse insanlar büyükşehirlerde yaşayamayacak ve memleketlerine geri dönmek zorunda kalacaklar.

• WonderCx W kullanıcısına yanıt
    Gerçek hayatta da böyle inatçı kişilikler tanıyorum. Bi lafta ısrar eder, 5 cümle sonra tam tersini söyler. Niye döndün deyince de inkar edip konuyu değiştirir. Artık bunalıp muhabbeti kesince de en son lafında "bizden bişey olmaz" der, herkesi aşağı çekip gider :)

• Artık müteahhitler yabancının tadını aldı. Sana bana ev yapan yok. Toki bile ucuza ev yapmıyor, yaptıkları da şehrin dışında merkeze 1-2saat falan. Biz anca mah. arasından ev alabiliriz. Site içinden gidip ev almak mı, HAYALLL.

• arabalarda çok pahalı filo satışları durdurulsun , ÖTV kaldırılsın.

süt 8 lira olmuş , günlük tüketim sınırı getirilsin

ekmek 4 lira falan diyolar günde 3 ekmek tüketene 5 liradan satılsın ,

birde şu hisse senetlerinde falan para kazananlar var

TAMAMEN VERGİSİZ KAZANÇLARI VARYA HANİ , evet %0 vergi , normalde %10 ama gariplerim çok fakir kalmış %0 yapmışlarya hani

heh onlarada %40 falan gelir vergisi getirilsin.

(hani arkadaşın biri demiş bir sürü evi var , kiradan vs. emeksiz boş para kazanıyo falan , öyle düşünenler için örnekleri çoğaltayım dedim)

vs.

vs

vs

birde yabancı satışlarını bu kadar ciddiye almanızı tam çözemiyorum, yabancıya yapılan konut satışlarının oranı %3-4 falan.

Ayrıca İktidarın ihracatı artıcaz diye kulp taktığı TL'NİN DEĞERSİZLEŞMESİ sadece konuta yansıdıda benmi anlamadım. ülkedeki herşey dünyaya göre ucuz

mesela benzin , 15 tl ne kadar pahalı demi

ama sana bana pahalı , çünkü biz fakiriz

dünyaya göre ÇOK UCUZ

evet 2-3 yıl içinde insanlar ev alamayacak , bugünlerde kimle konuşsam herkesin hayali 120 metrekare 3+1 ev

burda bile konuşanlar böyle evlerden bahsediyor

olacak olan senoryalar belli

1- 2+1 70-80 metrekare , gerekirse 50 metrekare evlerde oturucaz.Ben 34 yaşındayım 20 yıldır 2+1 75 metrekare ev yaşıyorum , kız kardeşimle aynı odada büyüdüm ranzada , hala aynı odada yatıyorum. Oluyo yani gözünüzde bu kadar büyütmeyin.( oha kendimi fanatik dayılar gibi hissettim bi an   )

2- beğenmedin burunmu kıvırdın , ölene kadar kiraya devam.

• Aberrant Warden kullanıcısına yanıt

Yanlışınız var.

Konut satışları 2021 yılında bir önceki yıla göre yüzde 0,5 azalışla 1 milyon 491 bin 856 olarak gerçekleşti

Kaynak:

https://www.haberturk.com/konut-satis-rakamlari-aciklandi-3313860-ekonomi

• altai35 A kullanıcısına yanıt

Hocam her ay, her yıl sürekli rekor kırılacak değil ya?

2021 bazı aylarında rekor satış gerçekleşti. Sonuç total yıl %0.5 diyorsunuz %0.5 azalması satışlar yok mu demek? 1.5 milyon daire satılmış bakın... Dediğim gibi kapış kapış gidiyor

• Ülke yıllık %8-10 büyürken, nüfus ve boşanmalar sürekli artarken, 8-10 milyon göçmen varken, kurlar bu seviyede iken, 2 milyonu geçmesini beklerdim. 1.5 milyon çok düşük.

• Köl Tigin K kullanıcısına yanıt

aynen öyle. 2 sene önce ayagımı yerden kessin, biraz da eğlence olsun diye 8 bin tl ye aldığım araba bugün 50 bin tl üzerinde. şimdi o arabayı tekrar almak hayal gibi birşey benim için. neyse ki zamanında almısız 

8 bin tl ye adam akıllı telefon bile kalmadı.

bizim en büyük pişmanlığımız ev almamak oldu. 2 sene önce 300 bin e almadığımız ev şu an 1.250.000 tl.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-534CA33BA -- 31 Ocak 2022; 9:56:55 >
  • Bu astronomik artışların sebebi pandemide bütün devletlerin deli gibi para basması ama basılan para karşılığında yeterince emtia(mal) üretilememesi.

• samuray_x S kullanıcısına yanıt
    yap bakalım fazla evi olana fazla vergi.

evimin kiralarına nasıl zam yapıyorum.

senden nasıl alıyorum o vergiyi

çözümü böyle bulamazsın :)

• İzmir de katip çelebi üniversite kampüsüne 100mt mesafede 1+1 evimiz var fiyat değişimi

01.01.2020 = 220 bin ( alış fiyatı - bu fiyata alırken çevremizdekiler bu kadar para verilirmi bekleyin fiyatlar düşecek vsvsvs dedi )

( benim şahsi fikrim bir mal ederini bulursa satmak olduğu için emlakçıya haber verdim müşteri çıkarsa oturup konuşuruz diye , gelen fiyat tekliflerini aşağıya yazıyorum. )

Mayıs 2020 = 260 bin

Ocak 2021 = 370 bin

Eylül 2021 = 525 bin ( bu noktadan sonra ki fiyat aşamalarında satamama nedenimiz dolar yükselmeye başladığı için satınca bir şey alamama korkusu )

Ekim 2021 = 600 bin

Kasım 2021 = 680 bin

Aralık 2021 = 725 bin

Ocak 2022 = 815 bin

Kasım, aralık, ocak fiyat tekliflerini iranlılar yaptı. Kendi evimiz bostanlı'da kentsel dönüşümden yapılmış yeni bir bina, yine alım fiyatımızın 4 katına geldi fiyatı. Fiyatların yükselmesinin ana sebebi, insanlar türk lirasında kalmak istemiyor. Döviz-borsa gibi risklere girmek istmediği için en garanti yol olan gayri menküle yöneliyorlar.

• agtr A kullanıcısına yanıt

Uygun fiyat dediğin Çin Çin ya da benzeri mahallelerde mi?  

Alacağımdan değil ama zevkine öyle evlere bakıyorum arada düzgün en fazla 5 senelik evler 700.000'den başlıyor. Daha lüks bir şey zaten isteyemiyorsun, direkt 1 milyondan başlıyor. Üstelik bunlar ortalama fiyatlı olan Etlik Mahallesi'nde. Eryaman'a ya da Koru'ya falan zaten bakamıyorsun.

20-30 senelik binaya gidip 500.000 de verecek kadar geri zekalı değilim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mütercim Bey -- 31 Ocak 2022; 11:22:13 >
  • yakup13 kullanıcısına yanıt

Üç tane kiracın var bence boşa konuşuyorsun dostum lütfen akıl verme.

Ya da git evleri sat adam akıllı eve geç çok istiyorsan.

• arkadaşım daireleri sen almayacaksın. hala anlayamadınız gitti. Yabancılar alacak. 250b dolar verip yanında beleşe vatandaşlık ta alacak. ülkeye yabancı sermaye girecek. tövbe tövbe. bir de şikayet ediyorsunuz bu hükümet yabancı sermayeyi kaçırıyor, yabancı gelmiyor diye. daha ne yapacak? namkörler.

• Rindaman kullanıcısına yanıt

hangi konuda boş konuştum örneklerle ilerlersek sevinirim

benim evim müstakil , bahçem var , ormanın yanındayım , odamın penceresini açtığımda elma ağacının dalları odama giriyor

balkonumda çayımı orman manzarasına karşı kuş sesleriyle içiyorum keyfime göre balkondan elimi uzatıp erik , dut ,elma koparıp yiyebiliyorum.İncirde vardırda çok pislik yapıyo diye kestik.

senin adam akıllı diye kastettiğin evlere düşmem umarım.

tek sıkıntım var , ormanın yanı olduğu için ISINMIYOR.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yakup13 -- 31 Ocak 2022; 12:0:14 >
  • WatchAndLearnn kullanıcısına yanıt
    Avrupadan kastın Bulgaristan- Gürcistan Romanya falansa başka tabi

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.