Şimdi Ara

İyi Ki Sürücü Adayıyım !

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
19
Cevap
0
Favori
960
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhabalar bu gün hayatımda ilk defa hocamla beraber sürüş deneyimi yaşadım araç bmw i 116 idi ilk önce boş bir yere götürüp hocam debriyaj gaz fren kalkış duruş rampa eğitimleri verdi ayağımda bot vardı hoca dedi botla kullanmak zordur yarın daha rahat bir ayakkabı giy dedi hakikaten de dediği gibi debriyaj ve gazı ayarı yapamıyordum. Arabada az bir gaza dokunmayla uçuyor resmen dedim aha ölmezsem iyidir...

Her neyse yaklaşık 70 kere arabayı stop ettirmişimdir...

Yola çıktık tünelden geçtim tam çıkışta sürücü kursu binasına giderken önüme taksi inadına kırdı direksiyonu sırf üstümde sürücü adayı yazıyor diye az kalsın çarpıyordum ani fren yapmasam sıkıntı büyük bir kaç kez daha inadına önüme direksiyon kırıldı aracı yanlışlıkla stop ettirdim bu sefer millet kornaya abanmaya başladı. Sinyal veriyorum millet üstüme üstüme sürüyor arkadaş ben anlamıyorum bu kadar mı aciz bu insanlar ? Acemiyim elbet hatalarım olabilir fakat inadına üstüme direksiyon kırmak nedir ?

Otobüsler , minibüsler , kamyonlar ve özellikle taksicilerin %80'i yolun ağası gibi yol babasının malı gibi sürücü adayına gıcıklık olsun diye her türlü şeyi yapıyorlar...

Bana daha temkinli yaklaşmaları gerekirken çarpmak için resmen önüme direksiyon kırılıyor ???

Bir de sürekli korna basmaları yok mu ?

Arkadaş bu kadar mı olur ayıp yahu !

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-B2B7A0AF7 -- 30 Ocak 2018; 22:7:8 >

• Dediklerinizde haklısınız, malesef ülkemizde sürücü adaylarını sıkıştırmak, tedirgin etmek bir marifet sayılıyor. Aşağılık kompleksi yaşayan insanlarin trafikte kendini bir sey sanmasından basa bir sey degil.

Bu arada hocaniz hakli botla kavrama vs zor olur ilk başlarda daha ince tabanli bir sey giyin.

Ilk sefer icinde olsa 70 rakami cok fazla geldi araba baskı balata cok iyi dayanmış.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Usta olup trafiğe çıktığında da aynı öküzlerle karşı karşıya kalıcan, adamlar eğitimine hız vermiş ki yarın tek çıktığında yadırgama diye :)
  • Hata sende, araba kullanmayı anne karnında öğrenememiş adamsın ne işin var trafikte. Sana şekil yapanların hepsi doğuştan sürücü olduğundan seni anlamalarını bekleme.
  • yaklasık 1 sene sonra seni de o surucu statusune koyacaklar. olmam dersen bile kendindeki farkı sen de bi zaman sonra hissedeceksin.
  • en azından iyi bir deneyim olmuş, kazasız atlatmışsın, bu sana büyük bir güven verecektir bence.
  • Profesyonel olsanda değişen birşey olmayacak.Öyleleri hep var malesef.

• Sürücü adayısın diye trafiğin ırzına geçmeye hakkınız yok.Tabi yine de önünüze kırmaları yanlış.
  • Dört gün önce aynı durumu yaşadım. Trafikteki olaylar toplumun eğitim ve ahlak seviyesini en iyi biçimde yansıtıyor.
  • Welcom to turkish traffic

• her zaman söylüyorum bizdemi diyen taksiciler evet sizde hepiniz 1 tanenizi bile ayırmaksızın topunuz aynısınız. yaşasın uber. ubere destek tam destek taksiciler yok olsun.
  • Onlarin cogu kor adam sinyal veriyor cogu gormezden geliyor kimse yol vermiyor. Az bekle gecsin adam sende devam et. Daha kavsakta yol bilmeyi vermeyenler mi dersin yesil yanar yanmaz kornaya abanan mi dersin cesit cesit insan var

• Benim aynısı ehliyet sınavı uygulaması esnasında başıma geldi. Ani fren yapıp durmuştum, sınav yapan hoca falan adama epey kızmıştı. Ama bunlar çok olacak ülkemizde maalesef araba kullanırken can güvenliği tehlikede, siz ne kadar düzgün kullanırsanız kullanın hızlı gitmek-makas atmak-yanlamak gibi saçma sapan şeyler marifet sanıldığı sürece hepimiz tehlikedeyiz.
  • Güzel aday kardeşim. Sana 20 yıllık şoförden tavsiyeler.

1. sıkıntı aday olmanda değil herkesin önüne kırarlar.
    2. türkiyede trafikte çok doğru bir laf vardır. "boş taksinin arkasından, dolu taksinin önünden gidilmez."
    3. dolmuşların mümkün olduğunca yakınından gidilmez.
    4. özellikle moloz kamyonları her an seni beni herhangi birini öldürebilir. Normaldir.
    5. şoför olmana gerek yok bir gün durakta beklediğin otobüs üzerinden geçebilir. kazadır olur.
    6. trafikte birbirinin önüne kırmak, her şerit değiştirene ana avrat küfür etmek, göz göze geldiğin anda inip eline geçen (sopa, bıçak, tabanca, pompalı tüfek, bazuka) ilk alet ile dalmak, dinlenip dinlenip kavga etmek, yol için birbirini öldürmek, bunların hepsi türk sporlarıdır. biraz da rusyada vardır bu sporlardan haksızlık etmeyelim.
    7. trafikte en çok ihlal yapanların, emniyet şeritlerini babalarının malı gibi kullananların, yol için üstüne sürüp, yol vermediğinde yolunu esip hesap soranların polisler olduğunu göreceksin. işte o gün normal denilen şeyin bu memlekette epey anormal bir şey olduğunu idrak edeceksin. sakın şaşırma.

• Yanlış anlamayın ama,

Bende acemilik çektim ve attım üzerimden ama bu acemiliği trafikte değil, evin 1-2km yakınındaki tamamen boş trafiğe kapalı virajlı yolda attım

dönüşleri, araca nasıl hakim olunacağını ve debriyaj ayarını, yokuşta kalkmayı geri gitmeyi tüm bunların hepsini boş yolda attım kendi aracım olmasına rağmen trafiğe çıkmadım ve bu boş yola kadar sürüp orada araca hakim olmayı öğrendim daha sonra trafiğe çıktım

trafikte aracı stop ettirip, hatalı dönüş yapıp, yada benzeri şeyler yaparak trafiği yavaşlatmamak adına üstelikte kimseye yada kendime zarar vermemek için böyle öğrendim

imkan varsa böyle yapın, araca hakim olmadan trafiğe çıkmak tehlikedir, boş yer uzaktaysa bile sizi oraya kadar götürebilicek birini bulun daha sağlıklı olur
  • TSY kullanıcısına yanıt
    Binmek zorunda değilsin ki taksiye git neye binersen bin uber'e söyle seni kısa mesafe taşısın,uber'e söyle gece kalk hastam var gelsin uber göreyim sen ve senin zihniyetindekiler kesinlikle taksiye binmesin.Bütün taksiciler kötü araç kullanıyor sen ve senin zihniyetindekiler mükemmel kusursuz araç kullanıyorsunuz sanki.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kaltan

Binmek zorunda değilsin ki taksiye git neye binersen bin uber'e söyle seni kısa mesafe taşısın,uber'e söyle gece kalk hastam var gelsin uber göreyim sen ve senin zihniyetindekiler kesinlikle taksiye binmesin.Bütün taksiciler kötü araç kullanıyor sen ve senin zihniyetindekiler mükemmel kusursuz araç kullanıyorsunuz sanki.

evet istisnasız bir şekilde tüm taksiciler aynı. En yakın akrabam bile dahil hepsi bir tanesini bile ayırmaksızın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kaltan

Merhaba. İçiniz rahat olsun, binmiyoruz. Dediklerinizi Uber yapıyor bu arada, aklınızda bulunsun.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ragnarok.

Sürücü adayısın diye trafiğin ırzına geçmeye hakkınız yok.Tabi yine de önünüze kırmaları yanlış.

Trafiğin ırzına geçmek ne alaka ? Kurallara uyuyorum ?
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.