Şimdi Ara

İstanbul Bağcılar'da ilkokul çocukları temsili savaştırıldı, şehit edildi,

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
379
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • İstanbul Bağcılar’daki Vali Cahit Bayar İlkokulu, 18 Mart Çanakkale Zaferi'nin 102. yıldönümü nedeniyle 2. sınıf öğrencilerinin rol aldığı bir temsil hazırladı.

Posta gazetesinde yer alan habere göre, temsilde 7-8 yaşındaki öğrenciler asker kıyafetleri giyip savaştı. Çocukların bazıları temsili olarak şehit oldu.

"ÇOK SAKINCALI"

Sahneye konulan temsili tabutların üzerlerine de öğrencilerin fotoğrafı yapıştırıldı.

Kızlar tabut başında ağladı.

Uzmanlar, görüntülere "Savaş, ölüm gibi kavramlar o yaşta travma yaratır. Biz ailelere ‘Çocuklara oyuncak silah bile almayın’ diyoruz. Öğretmenler buna nasıl izin verdi?" sözleriyle tepki gösterdi.

Gülermisin ağlarmısın ne olacak bizim halimiz allah aşkına !!! Maalesef böyle bir saçmalığıda gördük.

kaynak:http://www.hurriyet.com.tr/okulda-tepki-ceken-gosteri-40400571

• Bana 5 dakika bu okul yahu. Hayret denk gelmedim önünden her gün geçtiğim halde.

Konuya dönecek olursam ;

Yazıklar olsun bu zihniyete !
  • ülkemizdeki eğitim seviyesi...

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ölmesi için yetiştirilen bir nesile tabi ki bu tarz şeyler yaptıracaklar. Ölmeyi şimdiden güzel gösteriyorlar. Yarın bir gün hadi aslanlarım benim götümü kurtarın diyecekler var bu çocukları da kullancaklar :D
  • Yaşadıkları vatanın ne zorluklarla kurtarıldığını daha iyi anlatabilirlerdi. Özellikle tabut ve kızların ağlaması saçma olmuş. Bi de öğretmen olacaklar.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ölüm kavramını anlatması ile rezalettir. Bu kavramlar çocuklarda ciddi psikolojik sorun yaratır.

Şehitliği anlatacak yaş var, oyun oynanacak yaş var.
  • Bu ülkede birilerinin sefâsının sürmeye devam etmesi için, başkalarının çocuklarının ölmesi gerekiyor.

Başkalarına ölümü kutsal gösterenlerin çocukları ise askerlik dahi yapmıyor. Ne iş?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Dini insanları zombileştirecek şekilde kullanıyorlar. Güzel taktik aslında.

• yazin gokçeadaya gidin gorun. Anadoludan belediyelerce yaz kampina getirilen binlerce çocuk boyle yetistiriliyor. Gözlerimle gördüm. Inanamadim. Sahilde yemek yediler. Butun çopleride biraktilar!
  • Avrupada olsa belki öğretmenin diplomasini iptal ederler fakat bizde o ögretmene madalya takilir.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.