Şimdi Ara

İsrail’le savaşmak isteyen İslamcılar buraya (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
221
Cevap
2
Favori
13.100
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
313 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: MRTFR

Kızılötesi gibi teknolojiler varken ağaçların konuşmasına ihtiyaç duyulacağını sanmıyorum.

Alıntıları Göster

Allah eski kavimleri bir sesle bile helak ettiğini unutma  lazer neyki  

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AtiMX4 -- 14 Mayıs 2021; 16:9:24 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: MRTFR

Kızılötesi gibi teknolojiler varken ağaçların konuşmasına ihtiyaç duyulacağını sanmıyorum.

Alıntıları Göster

Allah dilerse hersey olur merak etme sen.

• quote:

Orijinalden alıntı: cokbaska

Hadisler sonradan ortaya çıkmış kaynağı belli olmayan şeylerdir siz kutsal kitabın yerine böyle uyduruk sözlere inanırsanız dini tahrip etmiş olursunuz.
    Dini öğretileriniz inançlarınız size engel oluyor istediğiniz yere çekilmiyor diye hadislere bel bağlayacaksanız gelin hep beraber bazı kuralları güncelleyelim.

Kutsal kitap ilk cümlesi oku ile başlıyor okuyup öğrenin diye var ama tabii bizde tembellik olduğu için çocukluktan itibaren basmakalıp ezbere anlamını bilmeden din öğretiliyor küçüklükten yıkanan beyin ileri de dar kalıplara sıkıştığı için gerçek ile bağı kopmuş oluyor bireyin tamamen hür olup kendi inancını bulmasına da engel oluyor.Türkiye’de doğmuş çocuğun ana dili arapça değil ki okuduğunu anlasın yorumlasın ezbere sorgulamadan öğretiliyor yüce yaratıcı türkçe veya başka dil bilmeyecek öyle mi.Her zaman söylerim türkçe dua edin hiçbir zararı olmaz aksine samimiyetinizi belli edersiniz.Cumhuriyetin ilk yıllarında Atatürk bu sorunu farkettiği için tefsir ettiriyor ibadet edecekler ne okuduğunu anlasınlar diye bazıları çok kızıyor gaziye ama bu yaptığı islamiyete büyük bir hizmettir.

Bana hadislerin boş kaynak olduğunu kanıtla o zaman.

• Türk askeri senin emir erin de değil. Oraya gidemez buraya gidemez diyemezsin.

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-96DE7F07E

hadislerle kuyuya inersen orada karanlıkta kalırsın. islamda tek rehber kurandır.

yoksa cano gibiler seni maskara eder.

Sen okumadığın için maskara olmussun zaten. Sana laf yetiştirmek boş. Sen kendi çukuruna gir.

• quote:

Orijinalden alıntı: X_S!nS!

Bakara Suresi - 62 

Şüphesiz, iman edenler; yahudilerden, hıristiyanlardan ve Sâbiîler’den de Allah’a ve âhiret gününe inanıp sâlih amel işleyenler için rableri katında mükâfatlar vardır. Onlar için herhangi bir korku yoktur; onlar üzüntü de çekmeyecekler.

Alıntıları Göster

İman edenler diyor zaten. İmanı olmayanları Allah ne yapsın. Cennetine neden koysun?

• Kardeşim dh de ilk defa bir konuyu bu kadar çok beğendim.
    Çok haklısın.
    Araplar için ağlayanlar arapların bizzat yanında olmalı.
    Öyle yok Mehmetçik şuraya buraya

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • AtiMX4 A kullanıcısına yanıt

ya bu adam ne diyor diye merak edeceğini aslında kendi karanşığına gömülen sensin.

1.5 milyar müslüman 10 milyon yahudi ile baş edemiyorken burada yanlış giden bir şeyler var diye düşünemiyorsan kendinden sorumlu olan sensin.

korkarım bu kafa ile gideseniz sen ve senin gibi müslümanların hem fani hayatı hem de ahiret hayatı hüsranla bitecek.

bekleyin belki gökten bir kurtarıcı iner bekleyin bakalım...

• quote:

Orijinalden alıntı: AtiMX4

Allah eski kavimleri bir sesle bile helak ettiğini unutma  lazer neyki  

Alıntıları Göster

İsrail'i helak edene kadar bakalım kaç bin Gazzeli ölecek?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MRTFR -- 14 Mayıs 2021; 17:37:14 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-96DE7F07E

???

Kuran diye bir kitap var farkında mısın? orada yazılanlar var. Kurandan büyük elçi mi var. rehber mi var?

müslümanlara yardım gelmeyecek diyorsun ya

• aRiSe* kullanıcısına yanıt

evet gelmeyecek diyorum. aksini iddia ediyorsan kurandan delil göster.

gökten birileri inmeyecek melekler yardıma gelmeyecek

Allahtan torpil bekleme.

• Yahudi milleti hubb-u hayat ve dünyaperestlikte ifrat ettikleri için her asırda zillet ve meskenet tokadını yemeğe müstehak olmuşlar.
    Fakat bu Filistin mes'elesinde, hubb-u hayat ve dünyaperestlik hissi değil, belki Enbiya-i Benî-İsrailiyenin mezaristanı olan Filistin o eski peygamberlerin kendi milliyetlerinden bulunması cihetiyle bir cihette bir ehemmiyetli hiss-i millî ve dinî olmasından çabuk tokat yemiyorlar.
    Yoksa koca Arabistan'da az bir zümre hiç dayanamayacaktı, çabuk meskenete girecekti.
    Said Nursî
    Şualar - 507

• Savaşmana gerek yok aslanım. CHP'ye oy veriyorsun. CHP Nato'dan çıkıyor, sonra CHP bölgede Çin ve Rusya ile işbirliği yapıyor. ABD'de Ortadoğu'ya giremeyince İsrail kuyruğunu kıstırır.

• Periah kullanıcısına yanıt
    Bu forumda bile vardır
  • quote:

Orijinalden alıntı: denn.zent

Savaşmana gerek yok aslanım. CHP'ye oy veriyorsun. CHP Nato'dan çıkıyor, sonra CHP bölgede Çin ve Rusya ile işbirliği yapıyor. ABD'de Ortadoğu'ya giremeyince İsrail kuyruğunu kıstırır.

yok ben hadisler ışığında bildirildiği şeklinde Melhame-i Kübra ya da onların deyimiyle Kıyamet savaşı diye bir savaştan bahsediyordum ama forumdakiler

genelde bir görüşü konuşmak yerine genelde yaftalama ve suçlama yoluna gidiyor bu her konu için böyle

yani bu bahsettiğim savaş er ya da geç ortaya çıkacak olay Nato ya da başka bir birlikden çıkış meselesi değil

ayrıca Çinin Müslümanlar vs.. umrunda olmaz Rusların tasmasıda yahudilerin elinde bir emirle rusya dan bir gecede milyarlarca dolar çıkar kuzey akım petrol boru hattı biter petrol varilini düşürürler u

ruslarda bir halt edemez

KISACASI BUNLARIN BİR SEBEPTEN DOLAYI BİRBİRİNE GİRİŞMESİ LAZIM İŞTE O SEBEP FIRAT NEHRİNİN GEÇTİĞİ YOL ÜZERİNDE KURAKLIK VE BARAJALARIN SU TUTMASI SEBEBİ İLE NEHİR YATAĞINDAN ÇIKACAK ÇOK ZENGİN BİR ALTIN YATAĞI/MADENİ BEKLEMEKTEN BAŞKA BİR ÇARE YOK BİZİM ELİMİZDEN BİR ŞEY GELMEZ HELE HELE BU EKONOMİ İLE ZANNETMİYORUM BÖLGE SOYDAŞ ARAP ÜLKELERİ DAHİ SURATLARINA BAKMIYOR FİLİSTİNLİLERİN

dediğim gibi bekleyecez görecez ötesi yok benim gördüğüm filistinlilerde o esnada maalesef bombalanmaya devam edecek basın adamların elinde kitleleri manüpile edebiliyorlar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-C72FBB06E -- 14 Mayıs 2021; 19:56:20 >

• Her birine 100.000 dolar versen, dunyada musluman kalmaz ustad.

• Osmanlı topraklarına göz diken İsrail'e ve onun destekçi köpeklerine mezar olacak. Türkiye'ye saldirsalar ama İsrail diye yatağına alacak kişiler var bunu anladık.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi laylaylaylom -- 14 Mayıs 2021; 20:47:29 >
  • Sir Wilde kullanıcısına yanıt
    Dünyayı bilemem ama şuanki pandemi şartlarında bu parayı (100.000 $) türkiyede canlı teklif edilse türkiyede kalmayacağına eminim. Bu para ile evini arabanı karını alır işini kurarsın

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Nevzat.Yildiz -- 14 Mayıs 2021; 20:50:46 >
    < Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • BÜYÜK HARFLERLE YAZIYORUM BURAYA. GÖREN OLUR DİYE.

EĞER İSRAİLLE ÇATIŞIP ŞEHİT OLAN OLURSA BURADAN HERKESİN HUZURUNDA SÖZ VERİYORUM. ÖLENE KADAR AİLESİNE BAKACAĞIM,SEVDİKLERİNE BAKACAĞIM.

EĞER GİDİP ŞEHİT OLURSA O KİŞİ VEYA KİŞİLER DEDİKLERİMİ YAPMAZSAM EN ADİ NAMERT ŞEREFSİZİM.

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.