Şimdi Ara

İspanya'da General Franco'nun son heykeli de kaldırıldı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
32
Cevap
0
Favori
1.152
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • İspanya'da General Franco'nun son heykeli de kaldırıldı

https://www.haberturk.com/ispanya-da-general-franco-nun-son-heykeli-de-kaldirildi-2984492

İspanyol diktatör General Franco'nun, Melilla kentindeki son heykeli de kaldırıldı. Heykel Franco'nun ölümünden 3 yıl sonra, 1978'de dikilmişti.

İspanya'yı 1939'dan 1975'e kadar demir yumrukla yöneten General Franco'nun Melilla kentindeki son heykeli de kaldırıldı.

İspanya'ya bağlı özerk bir kent olan Melilla kentinin yetkili isimlerinden biri olan Elena Fernandez Trevino kararı 'tarihi' olarak niteledi. Heykelin Avrupa'da bir diktatöre adanmış tek heykel olduğunu vurgulayan yerel milletvekileri, heykelin kaldırılması yönünde oy kullanmıştı.

Sadece aşırı sağcı Vox Partisi'nden bir milletvekili heykelin kaldırılmasına karşı oy kullandı. Aşırı sağcı vekil heykelin General Franco'nun diktatörlük dönemini değil, askerlik dönemini yansıttığını söyledi.

Bir dozer yardımıyla bulunduğu yerden sökülen heykel, bir kamyonete yüklenerek götürüldü.

• Tenekeleri boşver hocam ülkeyi kurmuş insanın heykelini yediremiyorlar, arap çöllerinin hasreti yanıyor bunlarda ama yakındır düzen değişsinn elbet sorulur bu hesaplar yedikler paralar betonlar gözlerine batmaz cengize verdikleri batmaz ancakk Koskoca ulkeyi kurmuş Atatürkün heykeli batar bunlara batsında daha çok yapılsın çakma bir kahraman değil o çünkü ülkeyi yoktan var etmiş bir büyük komutan bunlara bile kendi ülkesinde yaşama hakkı vermiş bir lider.

• Adamların karşı olduğu şey heykel değil heykeli yapılan kişi.Nasıl bir kafa sizinki?

• güzel şeyler bunlar ama darısı canlıların başına.

• quote:

Orijinalden alıntı: Hopdediks-Dediğimdediks

Adamların karşı olduğu şey heykel değil heykeli yapılan kişi.Nasıl bir kafa sizinki?

Boşuna açıklama yapmışsınız, o kadarını düşünebilecek olsaydı, onları yazmazdı İspanya'da General Franco'nun son heykeli de kaldırıldı 

• quote:

Orijinalden alıntı: Ariic

Bu mesaj silindi.

Hesaplsana her okula her devlet dairesine dikilen heykellerin, resimlerin masrafini

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hopdediks-Dediğimdediks kullanıcısına yanıt

Tenekeleri boşver hocam ülkeyi kurmuş insanın heykelini yediremiyorlar, arap çöllerinin hasreti yanıyor bunlarda ama yakındır düzen değişsinn elbet sorulur bu hesaplar yedikler paralar betonlar gözlerine batmaz cengize verdikleri batmaz ancakk Koskoca ulkeyi kurmuş Atatürkün heykeli batar bunlara batsında daha çok yapılsın çakma bir kahraman değil o çünkü ülkeyi yoktan var etmiş bir büyük komutan bunlara bile kendi ülkesinde yaşama hakkı vermiş bir lider.

• @ZX10-R evladım Romanın büyüklüğü bıraktığı sanat eserlerinden anlaşıldı senin bulutların üüstünden gelen yeşil sarıklı şıhların haber vermedi

• Din pazarlama sunar,nınınının

• Koyu bir Katolik olan Diktatör Franco, İspanyol kadınının çalışma hayatına ciddi kısıtlamalar da getirdi. Sürekli olarak İspanyollar'ın,tüm İspanyol vatandaşlarının çok çocuk sahibi olmalarını istemiş ve İspanyol halkını buna ikna etmeye çalışmıştır. Ülkedeki Franco karşıtları ise ya hapishanelere gönderilmiş

• quote:

Orijinalden alıntı: BOLDVIPER

Tenekeleri boşver hocam ülkeyi kurmuş insanın heykelini yediremiyorlar, arap çöllerinin hasreti yanıyor bunlarda ama yakındır düzen değişsinn elbet sorulur bu hesaplar yedikler paralar betonlar gözlerine batmaz cengize verdikleri batmaz ancakk Koskoca ulkeyi kurmuş Atatürkün heykeli batar bunlara batsında daha çok yapılsın çakma bir kahraman değil o çünkü ülkeyi yoktan var etmiş bir büyük komutan bunlara bile kendi ülkesinde yaşama hakkı vermiş bir lider.

Guzel soyluyonda bunun Fatih Sultan Mehmedi var, Yavuz Sultan Selimi var, Kazim Karabekiri vs...

Her kahramanin heykelini resmini saga sola koyacak olursak bu memleketin baska isimi kalmiyacak ? Ataturku seven kendi kalbinde sevsin ki benim her zaman kalbimdeki bir kahramandir disarida heykel dikerek sadece tepki toplanir

• X_S!nS! kullanıcısına yanıt

O söylediklerin osmanlıda kaldı oda yıkıldı ve bitti , beni günümüzün ülkesini kuran ilgilendirir, onuda tüm dünya biliyor. Heykelide olucak tepkiyide yiyorsa biri gözümün önünde göstersin zarar versin... Milyarlarca para boşa harcandı bu ülkede ona tepki göstermeyen buna asla gösteremez s

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BOLDVIPER -- 25 Şubat 2021; 14:49:16 >
  • X_S!nS! kullanıcısına yanıt

Heykel dikmek niye canını sıkıyor? Heykellerle bir sorunun mu var?

• quote:

Orijinalden alıntı: BOLDVIPER

O söylediklerin osmanlıda kaldı oda yıkıldı ve bitti , beni günümüzün ülkesini kuran ilgilendirir, onuda tüm dünya biliyor. Heykelide olucak tepkiyide yiyorsa biri gözümün önünde göstersin zarar versin... Milyarlarca para boşa harcandı bu ülkede ona tepki göstermeyen buna asla gösteremez s

Çok saçma bir düşünce yapısı bu ilahlaştırmaya girer. Tarihimiz Atatürk ile başlamadı Atatürk ile de bitmeyecek.

• Densizlere bak ya ülkenin kurucusuyla bir diktatörü kıyaslıyorlar.

Artık mumyalara tapınmaktan ne yapacaklarını şaşırdılar İspanya'da General Franco'nun son heykeli de kaldırıldı 

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-41F3DB120 -- 26 Şubat 2021; 15:22:52 >
  • bir yorum yapıyorsan önce dönüp kendine bakacaksın.

eleştirdiğin şeyi, savunduğunun yapmaması gerekir ki söylediklerinin bir anlamı, ağırlığı, tutarlılığı, haklılığı olsun.

• Embesil kafalılar o heykeller size büyük gelir. O küçük aklınıza sokun bunu.
    O küçük beyninize merdiven altlarında doldurulan üç beş kelime haricinde, dağarcığınızı biraz genişletin, belki ufkunuz açılır.

Mesela merkez bankasının 128 milyar doları ne olmuş? merdiven altında sokmadılar mı o küçücük beyninize? Merak etmediniz mi?
    Bi kıyaslayın bakalım o parayla neler yapılır? kaç heykel yapılır.? Kaç yeni ülke kurulur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ratsx -- 25 Şubat 2021; 15:38:56 >
  • Eksik beslenince kafa tam çalışmıyor tabi. Hayatımda bu kadar az kelimeyle bu kadar laf çarpıtan adam görmedim.
    Atatürke diktatör demeye getirmişsin. Umarım bir vatansever cimere şikayet eder seni.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Haykıran Bıngıldak -- 25 Şubat 2021; 15:41:46 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • tarih onunla başlamamış olabilir, onunda heykelini yapsın sevenler nolucak ayrıca Ben ilahlaştırmıyorum tapmıyorum etrafında ateş yakıp dönmüyorum kardeş, ama seviyorum ülkeyi kuran insan onun sayesınde yaşıyorum özgürce bu topraklarda tabikide seveceğim binlerce hak özgürlük vermiş daha ne yapsın adam .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BOLDVIPER -- 25 Şubat 2021; 16:16:39 >
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.