Şimdi Ara

İşletim sistemli modem! 'Keenetic Extra DSL incelemesi' (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
207
Cevap
7
Favori
12.334
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Valla Keenetic'in ürünleri iyiye benziyor benzemesine de gerçek bir kullanıcı yorumu bulabilirsek internette mükemmel olacak. Şu an için hep sponsorlu reklamlar gibi tüm incelemeler. Ayrıca Keenetic'e de yazdım şirket ileriye dönük bize ne güven verebilir açıkçası şirketle ilgili herhangi detaylı bilgi yok kendi sitelerinde de. Gidip görüp inceleyebileceğimiz bir yer de mevcut değil sadece internet üzerinden siparişe açık. Bir de 2010 yılında kurulmuş bir firmanın neden modemlerini biz yeni yeni duyuyoruz, çinli ortağı hangi firma mesela bu firmanın? Altı üstü iki modem alacaksın şirket vergi levhasını da isteseydin demeyin artık kimsenin parasını çarçur edecek durumu yok, ben de optimal seçeneği arıyorum benim uzun yıllar üzmeyecek ve kaliteli olacak o yüzden soruyorum.

Son 1 aydır modem araştırıyorum sıyırma aşamasına geldim tüm incelemeler reklam tüm incelemeler sponsorlu, Yabancı güvenilir incelemelerin yapıldığı modemler de ateş pahası. Ülkemizde herkes fanboy, gerçek bir son kullanıcı deneyimi aradığımda da bulduğum ürünler ilgi çekici veya benim aradığım özelliklerde değil.

modem tavsiyesi istedim forumda, bir kaç kişi dışında kimse yazmadı, o da sadece iyi veya değil gibi cevaplar yani sonuç, seçenek daraltamıyor işin içinden çıkamıyorum. Altı üstü iki modem dsl destekli arıyorum, çekim gücü iyi olsun kopma hızda düşme vb. durumlar olmasın.VPN istemci, torrent vb. olursa da tadından yenmez.

• teknotakip_tr T kullanıcısına yanıt
    ''superonline vermediği fiber kullanıcı adı / şifreyi port dinlemesi olarak temin edip'' diye yazmışsınız, port dinlemesi olarak temin etmek ne demek onu anlamadım. Fiber kullanacı adımı görebiliyorum ama şifremi (yani WAN şifremi) bilmiyorum, superonline'ı aradım bunun için ve bu şifreyi bilmediklerini, bilseler bile bana söylemelerinin yasal olmadığını söyledi kadın.

Superonline ile modem değiştirme konusunu görüştüğümde, ''sadece modemle ilgili bir sorun yaşadığınızda modem değiştirebilirsiniz.'' cevabını aldım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eylül kabus -- 25 Kasım 2019; 12:28:38 >
  • KEENETIC kullanıcısına yanıt
    Merhaba, guzel gelismeler o halde . Yakin zaman da Wifi6 li urunlerinizi de inceleyecegim. Halihazirda NAS, Google Akilli Ev urunleri, coklu wifi baglantisinda darbogaz olusmamasi ile Wifi6 stabil ve yukske hizlari desteklemektedir.

Entegre isletim sistemi de surekli guncellenebiliyorsa yani guvenlik aciklarina karsi otomatik veya manuel guncellemeler alabiliyorsa anlamlidir.

Evimde fiberoptik internet var ve modem Huawei ama Superonline hizmetiyle geliyor cihazim malesef Superonline a gore en gunceli ama malum baya eski ve guvenlik aciklari da var ISS birsey yaptiklari da yok ... Baska cihazlara gecmenin yolu engelleseler de DH forumunda bunun cozumu de paylasilmis yeni ogrendim .

Umarim kendi urunleriniz disinda da baska markalarin cihazlar ile harmoni icinde calisir.

Bir tuketici olarak once altyapinin guncel ve guvenilirligine onem veririm. Once modem vs altayisi guncel ve guvenilir olmali ki devaminda diger bagli cihazlar ve sistemler de terfi edilebilsin.

Iyi gunler.

• Evet arkadaşlar ben Keenetic Ultra kullanıcısı olarak elimden geldiği kadarıyla sorularınıza cevap vermeye çalışacağım. Ben marka ile ilgili araştırma yaptığımda kendi sitesinde yayınlamış olduğuhttps://blog.keenetic.com.tr/keenetic-artik-turkiyede linkten firma ve geçmişi ile ilgili keenetic kimdir nedir necidir kısmını kafamda netleştirdim evet yeni bir marka insan neden keenetic alayım ki diye düşünebilir ben kendi adıma neden keenetic aldım diye soracak olursanız diğer markalarda yaşadığım sorunlar diyebilirim. şöyle özetlemek gerekirse ülkemize yeni gelmiş bir markanın uzun süredir ülkemizde hizmet veren markalardan daha kaliteli hizmet vereceği anlayışında olan bir teknoloji takip eden son kullanıcıyım ürünü almadan önce firmayı aradım hızlı bir şekilde kendilerine ulaştım ürünü satın almak istediğimi fakat markayı tanımadığım için kafamda bazı soru işaretleri olduğunu söyledim firma yetkilisi ürünlerin 2010 yılından beri satışta olduğunu ve müşteri memnuniyetinin en üst seviyelerde olan bir marka olduklarını söyledi bende eğer ürün arızalanması durumunda nasıl bir hizmet verdiklerini soruğumda ise ürün servise gelirken müşteriye hiç bir kargo maliyeti yansıtmadan maksimum 1 iş günü içerisinde testlerinin tamamlanıp müşteriye geri gönderileceğini duyduktan sonra cihazı almaya karar verdim. Bu konu benim için çok önemli çünkü bu zaman kadar bir çok markanın ürünlerini kullandım hatta kullanan biri olarak son zamanlarda servise göndermek istediğim ürünler için firmalar tek yönlü ödeme kabul etmeye başladılar son kullanıcı olarak bir kargo firması ile anlaşmanız olmadığından dolayı ürünü ortalama 25-30 tl cebinizden vererek servise göndermeniz için sizi zorunlu tutuyorlar uzun lafın kısası ben ürünü aldım şuan süperonline fiber hattımda kullanıyrum şimdi soracaksınız nasıl süperonli ile kullanabiliyorsun kullanıcı adı ve şifre vermiyorlar diye evet onlar vermiyor fakat bizde aptal değiliz almasını da biliriz :) ben kullanmakta olduğum keenetic ultra cihazından gayet memnunum soru sormak isteyen arkadaşların sorularına elimden geldiği kadar cevap verebilirim.

• Keenetic ultra kullanıcısı olarak ürün ile ilgili soracağınız sorulara elimden geldiği kadarıyla cevap vermeye çalışacağım. çünkü bende ürünü almadan önce gerçek kullanıcı deneyimlerini merak ettim fakat yeni bir marka olduğu için çok fazla yoruma raslamadım ama ürünü satın almaya karar verdim ve satın aldıktan sonra şuan için sorunsuz olarak kullanmaktayım.

• @keenetic Ürünün gigabit port hariç kötü bir yanı yok. bazı ev kullanıcıları ve küçük ölçekli iş yerleri için gigabit port olmaması cihazı almama sebebi diye düşünüyorum.. keşke dikkat edilseymiş. Umarım G diye bir modeli olurda gigabit olur. Şahsen geleceğini bilsem ön sipariş bile veririm.

• quote:

Orijinalden alıntı: Xef1ONYX

Valla Keenetic'in ürünleri iyiye benziyor benzemesine de gerçek bir kullanıcı yorumu bulabilirsek internette mükemmel olacak. Şu an için hep sponsorlu reklamlar gibi tüm incelemeler. Ayrıca Keenetic'e de yazdım şirket ileriye dönük bize ne güven verebilir açıkçası şirketle ilgili herhangi detaylı bilgi yok kendi sitelerinde de. Gidip görüp inceleyebileceğimiz bir yer de mevcut değil sadece internet üzerinden siparişe açık. Bir de 2010 yılında kurulmuş bir firmanın neden modemlerini biz yeni yeni duyuyoruz, çinli ortağı hangi firma mesela bu firmanın? Altı üstü iki modem alacaksın şirket vergi levhasını da isteseydin demeyin artık kimsenin parasını çarçur edecek durumu yok, ben de optimal seçeneği arıyorum benim uzun yıllar üzmeyecek ve kaliteli olacak o yüzden soruyorum.

Son 1 aydır modem araştırıyorum sıyırma aşamasına geldim tüm incelemeler reklam tüm incelemeler sponsorlu, Yabancı güvenilir incelemelerin yapıldığı modemler de ateş pahası. Ülkemizde herkes fanboy, gerçek bir son kullanıcı deneyimi aradığımda da bulduğum ürünler ilgi çekici veya benim aradığım özelliklerde değil.

modem tavsiyesi istedim forumda, bir kaç kişi dışında kimse yazmadı, o da sadece iyi veya değil gibi cevaplar yani sonuç, seçenek daraltamıyor işin içinden çıkamıyorum. Altı üstü iki modem dsl destekli arıyorum, çekim gücü iyi olsun kopma hızda düşme vb. durumlar olmasın.VPN istemci, torrent vb. olursa da tadından yenmez.
    Evet aynisini bende ariyorum sizin gibi hocam ozellik olarak

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• xdeliruzgar kullanıcısına yanıt
    100MB/s demek istediysen o zaten 1gbps demek... hatta 125MB/s...https://www.gbmb.org/gbps-to-mbs
  • Xiaomi Wifi Router Pro veya HD incelesen daha makbule geçerdi.

• Keenetic-extra-dsl özellikleriyle çok iyi görünüyor.

Openwrt temelli olması torrent , samba vs. geliştirmeye uygun ,

kullanıcı arayüzü çok kullanışlı , güncelleme ve teknik destek konusunda da TR'de pek görülmemiş şeyler

vaad ediyor .

Xiaomi mi wifi 3g nin DSL özelliği eklenmiş versiyonu :D

( Xiaomi bunu daha önce niye düşünemedi acaba ? )

Yakın zamanda yeni bir modem almasaydım kesin Keenetic-extra-dsl alırdım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: micro77

Keenetic-extra-dsl özellikleriyle çok iyi görünüyor.

Openwrt temelli olması torrent , samba vs. geliştirmeye uygun ,

kullanıcı arayüzü çok kullanışlı , güncelleme ve teknik destek konusunda da TR'de pek görülmemiş şeyler

vaad ediyor .

Xiaomi mi wifi 3g nin DSL özelliği eklenmiş versiyonu :D

( Xiaomi bunu daha önce niye düşünemedi acaba ? )

Yakın zamanda yeni bir modem almasaydım kesin Keenetic-extra-dsl alırdım.
    modem işlemcisi nedir ?

bu arada ben daha almadım :)

kafalar karışmaya başladı yine . :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: yusufziya

modem işlemcisi nedir ?

bu arada ben daha almadım :)

kafalar karışmaya başladı yine . :)

Alıntıları Göster
    Xiomi de gigabit portlar fiyati yuksek birde 128 mb bunda
    Xiomi de 256 mb ti

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • serkan1216 kullanıcısına yanıt
    Xiaomi'de DSL modem yok...Aslında mi wifi router'lerde de çogunlukla openwrt'nin eski sürümler kullanılıyor.

Xiaomi'nin en büyük eksiği belki de modem olmaması ...Tahminimce DSL üretimi ayrı bir tecrübe ve maddi zorunluluklar gerektiriyor.

Keenetic firması daha önceleri Zyxell' e üretim yapıyormuş , DSL tecrübesi var yani...
    https://4pda.ru/forum/index.php?showtopic=710359&st=1000

En iyi tarafı Openwrt sisteminin olanaklarının sınırsız olması ve Keenetic firması da birçok modülü hazır halde

kullanıma sunması.

Tabi kullanımda bazı sorunlar olmaması için update'yi sadece kendisi uzaktan yapıyor ,ayrıca openwrt'nin kendine özgü

uygulamalarını da sistem kararlılığı açısından kullanıcıya bırakmamış...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi micro77 -- 28 Kasım 2019; 13:6:34 >

• Ben 2 aydan fazladır kullanıyorum cihazı. Asusun kopma sorunları ve tplinkin ısınma sorunlarından sonra ilaç gibi geldi yeminle iyilik almişim. TV telefon tablet derkenn11ç10 dan fazla cihaz bağlanıyor ve ne ısınma ne bişey banamısın demiyor. Kime ne hız gideceğini yonetebiliyordunuz. Bu sayede herkez ihtiyavıma göre mutlu mesut kullanıyor. 5ghz temiz calısıyor ve menzili Asus ile tplimkten cok daha iyi. Router özelliğini, torrentini USB veri aktarımını denedim ve hicbir donma vs yasamadım. Bence tek handikapı eternet portlarını 100mbit olması. Onun dısında cavar gibi.

Ayrıca kurumun iletişimi cok iyi merak ettiklerini bazen mail ile yazıyorum. Ertesi gün mutlaka cevap veriyorlar. Hız olarakta 35mbit baglantım var aynı odada 5ghz ile 33 ün altına duamuyor. Cogunlukla 34 civarı seyrediyor. 2.4 te ise 30 un altını daha hic dustugunu gormedim.

Bence bir şans verin. Kesinlikle memnun kalacaksınız...

• Keenetic ürünlerini biraz araştırayım dedim...

Meğer extradsl rusyada başka bir isim ile satışa sunulmuş...

Keenetic Duo (KN-2110)

burada iligilenenler için epey bilgi var ;
    https://4pda.ru/forum/index.php?showtopic=932883

Manuel yazılım güncelleme imkanı da verilmiş ... (Türk kullanıcılara bu imkan verilmemiş her nedense )
    https://help.keenetic.com/hc/ru/articles/360000400959

burada da yazılım versiyonları var ;
    https://help.keenetic.com/hc/ru/articles/360001395500-%D0%A4%D0%B0%D0%B9%D0%BB%D1%8B-%D0%B7%D0%B0%D0%B3%D1%80%D1%83%D0%B7%D0%BA%D0%B8-%D0%B4%D0%BB%D1%8F-Keenetic-Duo-KN-2110-

burada ise bütün Keenetic modellerinin yazılımları mevcut ;
    https://cloud.mail.ru/public/LBHc/5nH5Upk59

Bir kullanıcı modemin ısınmasından ve 5ghz yayının zayıf olmasından bahsetmiş ;
    https://4pda.ru/forum/index.php?s=&showtopic=932883&view=findpost&p=91207846

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi micro77 -- 27 Kasım 2019; 0:16:55 >

• yusufziya Y kullanıcısına yanıt
    Donanım özellikleri :

Processor - EcoNet EN7513T MIPS® 34Kc 900MHz, 2 threads
    RAM - Nanya NT5CC64M16GP-DI 128 MB (DDR3)
    Flash Memory - ESMT F50L1G41A 128 MB (SPI-NAND)
    Wi-Fi class - MediaTek MT7592N (PCIe Gen 1), MediaTek MT7612EN (PCIe Gen 1)
  • başka bir inceleme daha ;

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.