Yüzbaşı
05 Nisan 2014
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme
Toplam: 459 (Bu ay: 0)
Gönderileri

Realme C21 telefonda SMS mesajı gönderemiyorum. Bu durum, geçenlerde Android 11 güncellemesi yaptıktan sonra oluştu.

Çoğu oyunda ekran kartı ve sisteminizin gereksiz yorulmaması ve ısınmaması için FPS'i kısıtlamalısınız. Ekran kartınızın ömrünü uzatmak için yararlı bir işlemdir. Hikayeli oyunlarda çoğunlukla 60 FPS yeterli. Buna Need for Speed serisi de dahil. FPS kısıtlama işini AMD ekran kartları için bilmiyorum ama NVIDIA ekran kartları için NVIDIA denetim masası/program ayarları kısmından oyununuzu bularak 'maksimum kare hızı' kısmından yapabilirsiniz. Bunu yapsanız bile bazı oyunlarda FPS inatla kısıtlanmıyor. Bu durumda masaüstü/sağ tık/görüntü ayarları/gelişmiş görüntü ayarları/yenileme hızı kısmından 'Hz' değerini 60'a getirin. Ardından NVIDIA Denetim Masası'na gelip program ayarları kısmından düşey senkronizasyon seçeneğini açık hale getirin.

Aşağıdaki anakarta Core i3 10100F veya i3 10105F işlemci uyumlu mu?

www.vatanbilgisayar.com
ASUS EX-H510M-V3 INTEL H510 Soket 1200 DDR4 3200MHz(O.C) USB3.2 Anakart fiyatı, teknik özellikleri, modelleri, en ucuz fiyatlarla Vatan Bilgisayar'da
https://www.vatanbilgisayar.com/asus-ex-h510m-v3-intel-h510-soket-1200-ddr4-2933mhz-o-c-usb3-2-anakart.html

Vesa sertifikalı görüntü kablosunun ne farkı var?

MangoHud, Heroic'ime yüklediğim Gone Home oyunumda görünmedi. Aşağıdaki fotoğrafta yaptığım ayara rağmen görünmedi. Neden görünmüyor? Steam'deki Soma isimli oyunumda görünüyor oysa ki. Heroic'te başka bir oyun yükleyip bir de öyle mi denemeliyim? Shıft+F12 yaptım ama yok.

https://forum.donanimhaber.com/cache-v2?path=http://store.donanimhaber.com/8e/b2/cb/8eb2cbd345b66ca488fd5e99bdd7a6e2.png&t=0&width=480&text=1


Güncelleme: Hem Heroic'te hem de Lutris'te Launcher ayarlarından Wine tercihi kısmından Wine 6.0.1 seçtim, pc yi yeniden başlattım 1-2 tık yaptım ve MangoHud artık oyun içinde görünüyor. Nasıl oldu tam ben de anlamadım. Çözümü launcher'ın ayarlarında aslında.

Linux Mint sistemime Heroic Game Launcher indirdim. Mesela Steam'de Linux destekli bir oyun çalıştırınca doğal linux destekli hali ile çalışıyor, araya Wine girmiyor, Wine buna dahil etmiyor kendini.

Peki Heroic ile epic games'im deki Linux destekleyen bir oyunu yükleyip çalıştırırsam Steam'deki gibi Doğal Linux destekli hali ile mi çalışıyor yoksa Wine ile mi çalışıyor?

Linux Mint kullanıyorum. Oyun içinde GPU&CPU sıcaklıklarını görebilmek için MangoHud kurdum. GOverlay yazılımını da kurdum. Ne yaptıysam da CPU&GPU ısılarımı görüntüleyemedim.

Ram, fps vs görüntüleyebiliyorum ama cpu&gpu ısılarını görüntüleyemiyorum. 


Güncelleme: Bir arkadaşın yardımı sayesinde uçbirim'e sırasıyla iki adet komut yazdım ve karşıma çıkan yapılandırma dosyasında #cpu_temp ve #gpu_temp yazan yerlerin (#) işaretlerini kaldırıp dosyayı kaydettim ve oldu arkadaşlar. Steam'deki oyunumun özellikler kısmındaki başlatma seçeneklerine mangohud %command% diye yazmış olduğumu da belirteyim; Bu yazılmazsa mangohud, steam oyun içinde görünmüyormuş.


Uçbirim'e sırasıyla yazdığım iki adet komut ise şuydu:


Kod

Yığını:
1- mkdir -p ~/.config/MangoHud/ ; cp /usr/share/doc/mangohud/MangoHud.conf.example ~/.config/MangoHud/MangoHud.conf 2- xed ~/.config/MangoHud/MangoHud.conf


Hemen GOverlay programına girdim ve işe yaradığını gördüm.

Linux Mint Xfce işletim sisteminde Heroic games launcher'ı nasıl kurabilirim? Lutris ve Wine yükledim. Epic Games oyunlarıma erişebilmek ve oynayabilmek için Heroic kurmak istiyorum.

Linux mint'te Wine 6.0.1 nasıl kurulur? Linux'ta yeniyim ve acemiyim. Wine ve sonra da Lutris kuracağım.


ÇÖZÜM:

Kod

Yığını:
sudo add-apt-repository ppa:lutris-team/lutris sudo apt update sudo apt install lutris

İstanbul esenyurt'ta, 3 çocuk babası güvenlik amirinin karakoldan cesedi çıktı. Karakolda 20 polis tarafından dayak yediği iddia ediliyor. 


Bu adam karakoldan ölüsü çıkacak kadar dövülecek ne yaptı? Kadınlara tecavüz mü etti? Ne yapmış olabilir bu kadar? 


Sorumlu polisler en ağır şekilde cezalandırılmalı. Karakolda işkenceye hayır. 


Karakol mu'dur cezaevi midir belli değil, ki cezaevinde de 'döverek öldürme' diye bir ceza yok.

Hakkında
Forum İmzası:
Ölüm bilince ne yapar? Ölüm, bilinç/benliğimiz için bir son mu? Biz neyiz? Nasıl bir mekanda/sistemde nasıl varız?
Hakkımda:
Fazlasıyla soyut karanlık.
Sistem ve Tercihleri
Bilgisayar
PC
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 4 gün önce
Son Mesaj Zamanı: 4 gün
Mesaj Sayısı: 684
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 892
İkinci El Bölümü Mesajları: 1
Konularının görüntülenme sayısı: 0 (Bu ay: 683)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 591 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Donanım / Hardware
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.