Şimdi Ara

IŞIĞIN KALBİ [1.Bölüm] {SS,li} [Çizgi Romanımsı Denememiz]

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
30
Cevap
2
Favori
487
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Öncelikle herkese iyi forumlar arkadaşlar.

YANLIŞ ANLAŞILMA OLMAMASI İÇİN LÜTFEN İLK BÖLÜMÜ OKUDUkTAN SONRA SPOİLER YAZAN KISMI DA OKUYUNUZ.

Uzun bir suredir planladığımız, çizgi romanımsı fikrimizi sonunda hayata geçirdik.
    Yorumdan ve konuşmalardan önce direk olarak ilk bölümü sizle paylaşmak istiyorum.
    Konu: İnsanoğlunun sonunu getirdiği Dünya'yı yine son bir umutla kurtarmak için gösterdiği çaba ve bu esnada ailesinin kaybı üzerine kendisinden başka güvenebileceği kimsenin kalmadığını düşünen bir kızın başından geçenler.

-Öncelikle tüm destekleri için dostum @tabZero-kun 'a teşekkürlerimi iletiyorum.
    -Çizimimiz tamamen doğaçlama ve oldukça amatörcedir :)
    -Eğer uğraşımız ilgi görürse devamını keyifle getirmeyi düşünüyoruz.
    -Yorumlarınızı ve desteğinizi, önerilerinizi merakla bekliyoruz. Şimdiden herkese teşekkür ediyoruz.

Ben kimim? : Belki şimdilik yetersiz olsam da ilerde tüm dünya'ya ülkemizden de gayet iyi eserler çıkabileceğini kanıtlamak için yazmaya, çizmeye ve üretmeye çalışan 18 yaşında bir öğrenciyim. Bu yıla kadar pek sosyal medya kullanmadığım için bir arkadaş ile birlikte, geneli çizim üzerine olan bir Instagram sayfası açtık, desteğinizi ve yorumlarınızı bekliyoruz. Hepinize iyi forumlar diliyoruz.(Instagram boyut ve kalitede otomatik azalmaya sebep olduğundan daha iyi bir platform arayışındayız, bu konuda da yorumlarınıza açığız)

Instagram Sayfamız: pnz_plumerion
    DeviantArt Galerim:https://riseofbunnies.deviantart.com/gallery/

Edit:Hatalarımı söylemekten lütfen çekinmeyiniz ve ayrıca rica ediyorum bunları heves kaçırıcı olmayan bir şekilde belirtiniz. Tekrar teşekkür ediyorum.

Küçük Bir Not: =====SPOİLER İÇERİR=====
    Yazının hemen altında, kızımızın annesinin gözlerinin önünde katledilmesinden
    Onun altındaki kısımda ise babasının canavarla olan bir savaşta hayatını kaybetmesinden
    Onun altındaki kısımda da baştaki yazıda da belirttiğimiz gibi, ana karakterimizin yatılı okula geldiği ilk günden bahsedilmektedir. Kapının iki tarafındakiler askerlerdir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tavşanist -- 25 Kasım 2017; 0:58:28 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Sanırım Tuvaletteyim SS'li diye konu açsaydım bu konudan en az 60 kat
    Kız konusu açsaydım en az 30 kat.
    Ben loserim konusu açsaydım en az 10 kat
    Sakalım çıkmıyor veya boyum kısa diye konu açsaydım en az 20 kat daha fazla ilgi çekerdi.

Teşekkürler Donanım Haber. Demekki arz-talep benzeri kurallar geçerliymiş forumda.
  • Sanırım Tuvaletteyim SS'li diye konu açsaydım bu konudan en az 60 kat
    Sakalım çıkmıyor veya boyum kısa diye konu açsaydım en az 20 kat daha fazla ilgi çekerdi.

Teşekkürler Donanım Haber. Demekki arz-talep benzeri kurallar geçerliymiş forumda.

• quote:

Orijinalden alıntı: Akanzi Kopanzi

Sanırım Tuvaletteyim SS'li diye konu açsaydım bu konudan en az 60 kat

Beyaz sacli kizin cizimi cok guzel hocam... Cok begendim o karakteri tebrik ederim. Calismalariniza devam edin guzel sonuclar cikaracaksiniz eminim

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sevdigim renk tonlari

Cizimler eglenceli duruyor. Burada ki cogunluk 0-15 yas beyin grubuna sahip Takmamak lazim.

• quote:

Orijinalden alıntı: TheCgn

quote:

Orijinalden alıntı: Akanzi Kopanzi

Sanırım Tuvaletteyim SS'li diye konu açsaydım bu konudan en az 60 kat

Beyaz sacli kizin cizimi cok guzel hocam... Cok begendim o karakteri tebrik ederim. Calismalariniza devam edin guzel sonuclar cikaracaksiniz eminim

Teşekkür ederim hocam. Hem romanımda hem de burada kullandığım ana karakterim.

Uzun süredir uğraşıyoruz hocam, ancak işler hic de istediğimiz gibi gitmiyor ne yazık ki.

Stratejik kart oyunu tasarladık, ilk seriyi bastırmak için gittiğimiz matbaacı bizi kazıkladı.
    Kendi çabamla 320+ sayfa roman yazdım. Öz kardeşlerim bile ilgilenip okumadılar, defalarca ısrar etmeme rağmen.
    Çizimler yapıyorum, ancak kimseye ulaştıramıyorum.
    Bu çizgi romanımsı da en son uğraşımızdı, o da koskoca forumda hic ilgi görmedi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tavşanist -- 22 Kasım 2017; 12:13:28 >

• quote:

Orijinalden alıntı: PAUL WALKER

Sevdigim renk tonlari

Cizimler eglenceli duruyor. Burada ki cogunluk 0-15 yas beyin grubuna sahip Takmamak lazim.

Beğenmenize sevindim.

Ancak bura dışında nerede paylaşabilirim ki hocam?
    Yıllardır ilk kez bu sene sosyal medya kullanmaya başladım. Arkadaşın tavsiyesiyle Instagram sayfası açtık. 15 takipçiye ulaşabildik en fazla. Ayrıca çizim paylaştığımız için ve Instagram da paylaşımların görüntü kalitesini fazlasıyla azalttığı için , bu platform pek de cazip gelmiyor.

• Cizimlerine guveniyorsan bazi karikatur vb dergilerin amator sayfalari oluyor dergide. Onlara gonderebilirsin.

Ornek uykusuz dergisi yumurtalar kosesi.

• Görseller bitişik değilde, benzer şekilde olsa?

• Beyaz saçlı karakter benim de çok hoşuma gitti. Çizim tarzı olarak ya yukarıdaki arkadaşın verdiği gibi olsa daha iyi olur

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Çağdaş

Görseller bitişik değilde, benzer şekilde olsa?

İlk denemem hocam, fazlasıyla acemiyim, ben de o türde ilerlemeyi düşünüyorum ilerde ancak başlangıç için bu kolay olur diye düşündüm.
    Bu arada içerik ve çizimler hakkında ne düşünüyorsunuz ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tavşanist -- 22 Kasım 2017; 12:07:04 >

• quote:

Orijinalden alıntı: crypterografi

Beyaz saçlı karakter benim de çok hoşuma gitti. Çizim tarzı olarak ya yukarıdaki arkadaşın verdiği gibi olsa daha iyi olur

İçerik ile ilgili yorumunuzu da alabilir miyim hocam ?

• İlk deneyiminize göre;

Çizimleri sevdim anlattiginiz dünyaya göre fazla renkli buldum.

Hikayenizde ise hangi yılda geçtiği daha detay vererek ve yatili okul mevzunu beğenmedim onun yerine bir kamp topluluk ya da yetimhane kullanmanizi tercih ederdim.

Umarim hakettigin yere gelirsin.Kolay gelsin...

• hocam yanlış anlama hevesini kırmak için yazmıyorum ,
    yalnız deviantart galerindeki resimler ilkokul öğrencilerinin çizimi gibi.Nasıl çiziyorsun bilmiyorum ama dijital çizime geçersen bence çok daha başarılı olabilirsin.Bende eskiden çok uğraştım 2d animasyon ve çizim ile.En kısa zamanda kendine bir grafik tablet edin.Bu arada instagram adresinde 2 adet çizimin var onlar çok güzel olmuş.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi riaz -- 22 Kasım 2017; 10:7:40 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kabus87

İlk deneyiminize göre;

Çizimleri sevdim anlattiginiz dünyaya göre fazla renkli buldum.

Hikayenizde ise hangi yılda geçtiği daha detay vererek ve yatili okul mevzunu beğenmedim onun yerine bir kamp topluluk ya da yetimhane kullanmanizi tercih ederdim.

Umarim hakettigin yere gelirsin.Kolay gelsin...

Hocam ben okul diyeyim, siz yetimhane diyin ;)
    Türk dizilerindeki okullarla alakası olmadığına emin olabilirsiniz

Teşekkür ediyorum yorumunuz için, ilerletebilirsem epey olaylar çıkar karşımıza, tabi ki tüm hikaye okulda veya belirli bir mekanda geçmeyecek.

• quote:

Orijinalden alıntı: riaz

hocam yanlış anlama hevesini kırmak için yazmıyorum ,
    yalnız deviantart galerindeki resimler ilkokul öğrencilerinin çizimi gibi.Nasıl çiziyorsun bilmiyorum ama dijital çizime geçersen bence çok daha başarılı olabilirsin.Bende eskiden çok uğraştım 2d animasyon ve çizim ile.En kısa zamanda kendine bir grafik tablet edin.Bu arada instagram adresinde 2 adet çizimin var onlar çok güzel olmuş.

Haklısınız hocam ne diyeyim. Sanalda çizmediklerimin (Dijital) tamamı eski dönemlere ait.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tavşanist -- 22 Kasım 2017; 10:34:18 >
  • Sonunda :)

Tebrik ederim cok guzel olmuş çizim. Özellikle kızın saçlarındaki ayrintilara bayildim muhteşem. Ben herzaman yanındayım istediğin zaman yardımcı olabilirim her turlu konuda..

• quote:

Orijinalden alıntı: OCA

Sonunda :)

Tebrik ederim cok guzel olmuş çizim. Özellikle kızın saçlarındaki ayrintilara bayildim muhteşem. Ben herzaman yanındayım istediğin zaman yardımcı olabilirim her turlu konuda..

Çok teşekkür ederim, kabiliyet ve bilgimin yetmediği kısımlarda yardımınızı rica edebilirim hocam =)

• Merhaba,

Bu işlerden pek anlamasam da kızın çizimi çok güzel duruyor. Hikaye giriş için yeterliydi. Devamını bekliyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: yeB tadeS

Merhaba,

Bu işlerden pek anlamasam da kızın çizimi çok güzel duruyor. Hikaye giriş için yeterliydi. Devamını bekliyorum.

Çok teşekkür ederim, desteğiniz için. Beğenmenize sevindim

• Son kez yukarı.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.