Şimdi Ara

İshal Oldum...Ne Önerirsiniz???)) (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
94
Cevap
1
Favori
39.509
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • çok sağıln arkdaşlr demli çay ve patates yapıyorum ama bunları alabilecemi zannetmyrm hiç iştahım yok çünkü
  • Leblebi+Kola
    Kahve(katı)+Limon
  • Bazı arkadaşlar kuru çay ve kahve ye demişler sakın böyle bi şey yapma ishalden kurtulayım derken bu seferde kabız olursun
  • kardeş geçmiş oIsun,

Pirinç piIavı, yağsız yada çok az yağIı piIav, Ayrıca IebIebi ye ama çok değiI

Kahve iç ama tamamını, Ayrıca KesinIikIe patates haşIa ye! KesiIir soğuk baI şerbetininde faydasını gördüm

ama sana diyim bakteri faIan varsa bunIarın hepsi yaIan, git bir serum takarIar rahatIarsın, canından kıymetIimi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hidden -- 2 Kasım 2007; 21:18:43 >

• Başka ne şikayetlerin var, onları da bir yaz. Öncelikle yaşın kaç? Ateşin var mı, bulantı kusma karın ağrısı falan var mı? Neler yedin ishal olmadan öncesinde? Kaç kere tualete gittin bugün mesela? Pek hoş değildir söylemesi ama dışkının rengi özelliği nasıl? Yeşilimsi mi, kırmızı renk falan var mı? Kan var mı? Çok mu sulu? Miktarı nasıl, sayısı fazla olabilir ama miktarı da fazla mı? Bunları bir söyle bence...

-------------------------

Ama tahmin ettiğim kadarıyla ciddi bir sorun yok sende, ishal nedeniyle çok su kaybetmişsin, halsizliğin ondan olabilir, ağzın kuruyor mu mesela?

Şöyle bir şey var aslında, çoğu durumda ishali kesmek iyi değildir, ishal bir hastalık değil bir bulgudur, nedeni belli olmadan kesmeyi çok da tavsiye etmem. Ama genelde kendiliğinden geçer, geçene kadar da halsiz susuz kalmamak için bol bol su içmek lazım, sulu besinler çorbalar falan yemek lazım. Bunları yap, ama çok kötü hissediyorsan da en güzeli yakın bir sağlık merkezine git, koldan serum bağlasınlar, kaybettiğin sıvıyı çabuk geri alırsın, bulantın ağrın varsa ona göre ilaç yaparlar serumun içine, geçer...

Ama en önemlisi bol bol sıvı almayı ihmal etme

• quote:

Orjinalden alıntı: vaynett

quote:

Orjinalden alıntı: Kagancephe

2 tane muz ye..
    1 bardak kola iç..
    Bi tanede patatesi kızart ye..(Kumpir gibi daha güzel oluyo)

Midem bulanıyor hocam belki yerim ama içeceklerden nefret ediyorum canım sıvı bişey çekmiyor kesin kusrım gibime geliyor ya midem ağzımda sanki

eğer miden ağzına geliyor gibi oluyorsan sakın bişey içme banada öyle olmuştu ne içsem çıkarıyordum patates haşla ve ye çok iyi gidiyor
  • Acı bir Türk kahvesi iç, üzerine de içinde aspirin eritilmiş bir bardak gazoz iç.
    Biraz kocakarı ilacı gibi oldu ama genelde işe yarıyor. Birde bulabilirsen ilaç olarak "Reflor" kullan
    kısa sürede iyileşirsin.
  • İshal halinde sanılanın aksine sıvı tüketmek gerektiğini biliyorum
  • quote:

Orjinalden alıntı: PhsycoMantis

İshal halinde sanılanın aksine sıvı tüketmek gerektiğini biliyorum

hayır,vücudun su alma isteğine osmotik basınç denir,madde=sıvı,yani bu durumda vücutta madde miktarı az olduğu için vucut sıvıyı dengeleyemiyor ve fazla gelen kısmını atıyor,eğer özellikle şekerli maddeler yersen turgor basıncın artar ve sulu çıkarmazsın,ama fazla katı yersen bu sefer kabız olrsn
  • kola+leblebi hizlica gecirir
  • muz ve şeftali ye şeftali bulamazsan seftali meyvesuyu iç
  • hocam kesin çözüm, bir bardak suyun içine karanfil atıyorun içiyosun okadar

bildiğimiz kuru karanfil varya ondan , yemekten sonra filan ağızı güzel kokutsun diye. onndan işte

ama küçük küçük kır da at, tüm yutmaz zorlasır. düne kadar bende isaldim şimdi değilim niye ?
    karnfil içtim

harbiden dediğimi yap taş çatlasın 1 saate iyileşirsin
  • Kıçını nasıl temizleyeceğinizi de sormak ister misiniz ? Beceriksiz forumdaşlarım benim ?
  • quote:

Orjinalden alıntı: sametbadem

Bol bol öksür...

• adam tuvaletten çıkabildiği zamanlarda yazıp gidiyo geri herhal..
  • su iç su
  • quote:

Orjinalden alıntı: ZEUS__

adam tuvaletten çıkabildiği zamanlarda yazıp gidiyo geri herhal..

yok bence diz üstü bil alıp tuvaletten yazıyodur
  • Kola + gripin karışımını bir dene dayım öyle yapıyordu.
  • quote:

Orjinalden alıntı: Mac2cryme

parmakla

• ya arkadaşım yanlış anlamada fake ölüler, hafızasını kaybedip konu açanlar, bir yana ishal olan adam bile süpersiniz dh yi seviyorum.. her türden insan var yakında yardım edin s.çamıyorum diye konu açanlar olursa hiç şaşırmayacam süpersiniz sizi seviyorum..
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.