Binbaşı
16 Mart 2006
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
12 üye
Görüntülenme
Toplam: 50 (Bu ay: 0)
Gönderileri
Merhaba, aracım 205.000 km de. 2004 model. Egzoz manifoldunda 1 tane, katalitik konvektör ardında 1 tane olmak üzere 2 adet oksijen sensörü var. Aracı elm327 ile kontrol ettiğimde sürekli P0141 oxygen sensor bank 1 sensor 2 ve o2 Sensor Heater Circuit Malfunction hatası vermekte. Bir ustaya götürdüm söz konusu 2 numaralı (hego imiş adı) sensörün arızalı olduğunu, hiç sinyal vermediğini, manifolddaki 1. sensöründe dalgalı olarak kesik kesik sinyal verdiğini söyledi. Gaza bastığında grafikte düz çizgi halinde olması gerekirken sürekli dalgalı bir şekilde gözüküyor obd cihazında. Konvektörde dağılmış olabilir dedi.

Bu sensörler universalmidir. Cey marka var, bosch marka var, orjinali çok pahalı, Yeşil ve mavi renkli bu sensörler. Cey olan ucuz ama çok dayanmaz diye düşünmekteyim. Temizlik çare olabilirmi?

Yoksa focus için özelmidir sensörler? Tavsiyeniz nedir. Araç yakıtı biraz fazla, gaz ayarı yaparkende tam tutturamıyorlar. Parça fiyatı konusunda bayi arkadaşlardan da tavsiye beklerim.
Arkadaşlar merhaba, yıllar sonra nasip oldu bir tane comfort paket 2004 focus 1 alabildik.
Bu araçda 5000 RDS kasetçalar var.

Baktım 3 alternatif görünüyor. Audio usb digital cd changer (480 TL civarı, direksiyon kumandası tamamen aktif), çin üretimi dandik usb-sd oto teyp çevirici (lehimleme ile teyp içine bağlanıyor, direksiyon kumandası aktif değil sadece ses artırıp azaltabiliyorsunuz)
son olarakta double din teyp (direksiyon kumandası aktif oluyormu bilmiyorum).

Hangisi daha iyi olur? Double teyp için çerçevenin kesilmesi gerekiyormuş ayrıca pahalı bütçemi sarsabilir. Çin işi usb sd dönüştürücülerden bir arkadaşın uygulamasını gördüm nette, çalan parça bilgisini dahi radyo ekranına aktarabiliyor, direksiyon kumandası da aktif.

Tecrübesi olan arkadaşlarımızdan tavsiye bekliyorum. Selamlar.
Arkadaşlar merhaba elimde bir ps2 network adaptörü var. Ancak hdd görmediği için söktüm ve bu kablo da katlamaya bağlı kırıklar olduğunu gördüm ölçtüm ve 11 pinin kopuk olduğunu anladım. Pek lehim yapılacak bir şey değil. Ne tavsiye edersiniz bulmak mümkün olabilir mi?

Merhaba, konutumda gece sayılan zamanlarda maruz kaldığımız bir gürültü kaynağıyla ilgili olarak mahkemeye dava açacağım ancak öncelikle desibelmetre ile ölçüm yapmam gerekiyor. Çünkü davaya dayanak olacak olan gürültüye ilişkin seviyeyi belirlemem gerekiyor.

Çevre Mühendisi arkadaşlar bilirler sanırım, hassas ölçüm yapabilen bir cihazı 1 günlüğüne ölçüm yaparak iade etmek üzere ücreti mukabilinde kiralamak istiyorum. Sertifikalı ve gerekli standartları karşılayabilen bir desibelmetre olursa iyi olur. Yardımlarınızı bekliyorum. Saygılarımla.

NOT: Cep telefonlarında kullanılan programlar maalesef işimi görmüyor. Gerekli hassasiyet çok önemli. Bu yüzden hassas bir desibelmetre gerekmekte.
Arkadaşlar merhaba, sirkü ve tebliğlere uygun şekilde adet olta ve kanca sayılarına riayet ederek baraj gölünde gökkuşağı alabalığı yakalıyoruz. İlçe tarımdan gelen bir vatandaş yanında jandarma ile gelerek takımlarımıza baktı, sazan ve yayın avı yasak malum, biz her şeyi kuralına uygun olduğundan bırakıp gidecekler diye düşünürken ceza keseceğiz dediler, neden olduğunu sorduğumuzda livarı kastederek sepet kullandığımızı bunun yasak olduğunu iddia etti, itiraz edince livar da balık bulundurunca ticari oluyor dedi bu da yasak dedi, tuttuğunuz balıkları poşete koysaydınız falan dedi. Biz şok olduk bir arkadaşımıza yazdılar cezayı balıkları ve livarı alarak gittiler. Biz hemen tebliği kanunu araştırdık ve gördük ki balık tuzağı olan sepetin yasak olduğunu livar ile ilgili bir durum olmadığını gördük. Tarafımıza bir tutanakda vermediler. Yorumunuz nedir.
Arkadaşlar merhaba, sirkü ve tebliğlere uygun şekilde adet olta ve kanca sayılarına riayet ederek baraj gölünde gökkuşağı alabalığı yakalıyoruz. İlçe tarımdan gelen bir vatandaş yanında jandarma ile gelerek takımlarımıza baktı, sazan ve yayın avı yasak malum, biz her şeyi kuralına uygun olduğundan bırakıp gidecekler diye düşünürken ceza keseceğiz dediler, neden olduğunu sorduğumuzda livarı kastederek sepet kullandığımızı bunun yasak olduğunu iddia etti, itiraz edince livar da balık bulundurunca ticari oluyor dedi bu da yasak dedi, tuttuğunuz balıkları poşete koysaydınız falan dedi. Biz şok olduk bir arkadaşımıza yazdılar cezayı balıkları ve livarı alarak gittiler. Biz hemen tebliği kanunu araştırdık ve gördük ki balık tuzağı olan sepetin yasak olduğunu livar ile ilgili bir durum olmadığını gördük. Tarafımıza bir tutanakda vermediler. Yorumunuz nedir.
Arkadaşlar merhaba, Aracımız 2012 Model 1.6 Motor 105 Beygir Manuel 5 ileri vitesli.

Araç hareket halinde iken bir ses geliyordu. Baskı balata veya debriyaj bilyasından geldiğini düşündük. Aracı servise götürdüğümüzde şanzıman indirilince şanzımanda bulunan iç dişlilerin kırılmış olduğunu söylediler.
Söz konusu dişli anladığımız kadarı ile aktarmayı sağlayan bir dişli takımı Motor ile Şanzıman arasında bulunuyor anladığım kadarı ile.

Sorunun çözümünün 14.000 TL olduğunu söylediler. Garantisi bitmiş durumda aracın. Bu sorunun çözümü noktasında ne önerirsiniz. Sorun tam olarak nedir acaba?
Arkadaşlar aşağıda belirttiğim konuda yardımınızı istirham ediyorum.

http://forum.donanimhaber.com/m_91850081/f_//tm.htm#91850081
Sıcakmıdır soğukmudur bilmem. Markayı bilmiyorum Vestel yan ürünü sanırım. Bilen arkadaşlar yorum yaparsa daha iyi olur. Ayrıca ilk kez böyle bir konu açtım. Kendim 3d bir ürün düşündüğümden almayı düşünmüyorum.

Worldcard ile 1000 TL üzerin alışverişlere 100 TL veriyor.

Ayrıca vestel garantili bile olsa kurulum için ücret ödersiniz servise. Tecrübe ile sabittir.

Smart ve 3d ve dahili uydu alıcı gibi özellikleri yok. 2 HDMI ve usb girişi var. Büyük ekran olsun isteyenler değerlendirebilir. Ayrıca detaylı fotoğraflarını bulamadım ürünün.

http://www.hizlial.com/finlux-50fx4000f-50-inc-127-cm-full-hd-slim-led-tv/10369113

Ayrıca aynı ürüne gold mağazalarının açılış kataloglarında bu ürün için 999 TL yazmışlar. Ancak 150 TL VIP hizmet paketi almak gerekiyormuş bu fiyatlara alabilmek için.

Konusu da bu:

http://forum.donanimhaber.com/m_91006080/f_/key_50FX4000F//tm.htm#91006080
Düzenleme; Asansör motoru Akış marka idi. En üst kattan ev alacaksanız ve bu marka motoru görürseniz oradan uzak durun. Merkez servisi soruna herhangi bir çözüm noktasında yardımda bulunmadı. Verdikleri Usta telefonuna bakmadı defalarca aradım. Son derece gürültülü ve titreşim oluşturan bir motor. İnsanı düşünen yok. Boş yerede yalıtım yaptırmayın kesmiyor sesi. Müteahhit göstermelik yaptı ses aynı. O bariyerli falan ses yalıtım malzemeleri hikaye. Bu motor çok titreşim yapıyor. Böyle bir ürün nasıl tse standartlarına uygun olabilir aklım almıyor.

Arkadaşlar bilen arkadaşların yardımcı olmalarını diliyorum. Umarım bu konuda beni aydınlatırsınız. Eminim benzer durumla karşılaşanlar içinde güzel bir kaynak olacaktır.

Bir dublex daire var ve asansör bu daireden tarafta.

Aşağıda kabaca çizdim umarım anlaşılır.

Burada 4 kişilik bir asansörü taşıyan bir motor var ve asansör çalışmaya başladığı zaman olanca gürültü bitişikteki daireye geçmekte. Özellikle gece çalıştığında vınlama rahat her yerden duyulmakta. Asansör dairesinde hiç bir ses yalıtımı yok ve asansör dairesine apartman merdivenlerinin karşısındaki kapının üstünde 1 metrelikte bir boşluk var. Yani her tarafı tam kapalı değil burasının.

Bitişik dairenin antre duvarı bildiğimiz kalın tuğla ile örülmüş ve asansör dairesinden tarafa alçı uygulanmış. Şartelin çıkarttığı ses duyulduğu gibi makinenin çalışırken çıkarttığı ses oldukça rahatsız ediyor üst daireyi geçtik alt dairede de rahatsız edecek şekilde gürültü yapılar.

Asansör dairelerinde ses yalıtımı ile ilgili bir bilgi bulamadım, tavsiye edildiği yazılı ancak zorunlulukla ilgili herhangi bir yönetmelik genelge vs. bulamadım. Buralar malum belediyelerin denetiminde buralara ruhsat verilmekte, ayrıca yapı denetim firması buraların uygun şekilde yapılmasından sorumlu. Burada makinenin üzerinde bulunduğu tabla betonunun ince olabileceği, makine şasesinde yamukluk olabileceği vs. söylendi ama yaptığım araştırmalarda benzer kapasiteli motorların benzer kuvvette ses verebildiğini gördüm. Ama burada ses daha fazla ve kuvvette çıkmakta.

Bu sorunun çözümü noktasında ne yapılabilir. Makinelere yönelik bir değişiklik yapılamayacağından bu asansör dairesinin her tarafının kapatılması ve ses yalıtımı ile şartel panosunun yerinin değişimi gibi öneriler gördüm ama somut bir çözüm önerisi bulamadım. Yardımcı olursanız bilginizi paylaşırsanız sevinirim. İyi forumlar.
Hakkında
Meslek: Serbest
İlgi Alanları: Photoshop / Web Tasarım
Forum İkinci El İmzası:
- khalkedon - ereneren - kobe_bryant1977 - MTK - furkan-hakan - furkan- iyi aile robotu babür (Wii sattım) - Scalper (Psp sattım)
Hakkımda:
Öyle horozlar vardır ki öttükleri için güneşin doğduğunu sanırlar!!!
Sistem ve Tercihleri
Bilgisayar
Bilgisayar
Otomobil
Otomobil
Mobil cihaz
Galaxy
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 3 ay önce
Son Mesaj Zamanı: geçen yıl
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 3.241
İkinci El Bölümü Mesajları: 127
Konularının görüntülenme sayısı: 213.986 (Bu ay: 556)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 58 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Konu Dışı / Off Topic
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.