Şimdi Ara

İrritabl Barsak Sendromu ( Hassas Barsak , İbs , Spastik Kolon ) (476. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
12.378
Cevap
199
Favori
1.899.136
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
23 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 474475476477478
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • mide bagirsak problemi tamamen gecen kimseye rastlamadim.maalesef bunda tıp ve ilac sektoru sorumlu gibime geliyor.
    meşela antidepresan agrı keşici vs yan etkiler hep mideye.zaten fazla hap karaciger ve bobregide yoruyor.ote yandan mide koruyucu denen haplar asitsiz dolayisiyla bol mikroplu bir ortama sebeb.
    yani 1 tane mikrop oldurup 10 mikroba yol acıyor haplar.bunda hasta ne yapsin ha bu ilac ha su doktor derken kosturup duruyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar bağırsaklarımda bazen titreşme hissediyorum ses gelmiyor ama hissediyorum yani bunun sebebi nedir? Özellikle göbek deliğinin altında oluyor bu. Bir de boğaz ağrısı öksürük ivin doktora gittim doktor Augmentin verdi. Kullansam nolur?

• quote:

Orijinalden alıntı: iyibilirdik

HocAm bende de gastirit ve ulser var ne yesem sirf gaza dönüyor sizce bundan midir
    Bende de durum aynı endoskopi yaptırdım h.plori çıkmadı.
    Stres kaynaklı dediler. Lustral kullanıyorum hastalığı yenmek için hastalığı unutmakta gerek bence..
    Mide de gazi oluşumunu engelleyen probiyotik bakteri için l.plantarum isimli bakteri öneriliyor aldım şimdi onu deneyeceğim Allah yardımcımız olsun

• quote:

HocAm bende de gastirit ve ulser var ne yesem sirf gaza dönüyor sizce bundan midir
    allah belasını versin o hastalığın... yemek yemiyorum ama karnım davul gibi
  • acemiweb A kullanıcısına yanıt
    Nerden buldunuz hocam bende deniyim doktor kontrolune gerek var mi cidden insani oldurmez surundürür bu hastalik psikolojim aciyor resmen. Insanin yedigi vitamin olur o olur bu olur cis olur ya her yedigi gaza döner mi ne var icimde hic anlamiyorum

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Kolpaçino Özgür kullanıcısına yanıt
    Vallahi aynen hocam benim karnim sisiyor bazen icinde kaliyor sukrediyorum ya
    Cunku gaz direk cikiyor tutamıyorsun da 5 senedir ailemle bile oturup yemek yemedim ben agzima lokma attikca gaz uredigini hissediyorum bağırsaklarıma hava basiliyor gibi ses geliyor bu kadar zor bir sey yasamadim ben .
    Gurultu olsa Allaha sukur derim ama bu gaz felaket

• quote:

Nerden buldunuz hocam bende deniyim doktor kontrolune gerek var mi cidden insani oldurmez surundürür bu hastalik psikolojim aciyor resmen. Insanin yedigi vitamin olur o olur bu olur cis olur ya her yedigi gaza döner mi ne var icimde hic anlamiyorum
    Burada bahsi geçen probiyotik bakterileri içeren takviye bul
    Dene derim..https://www.youtube.com/watch?v=8h1cBTMa-wg&app=desktop
    Ben probien ve nbl optima da gördüm. Takviye yapalim

• acemiweb A kullanıcısına yanıt
    Cok tesekkur ederim hocam😊😊😊

• quote:

Orijinalden alıntı: UzakDiyardanYemekler

Arkadaşlar bağırsaklarımda bazen titreşme hissediyorum ses gelmiyor ama hissediyorum yani bunun sebebi nedir? Özellikle göbek deliğinin altında oluyor bu. Bir de boğaz ağrısı öksürük ivin doktora gittim doktor Augmentin verdi. Kullansam nolur?
    Arkadaşlar okusak da yardım etsek?

• hacamat ustası Dr. Süleyman Gök araştır derdini birde onunla paylaş inşallah şifa bulursun
  • quote:

Orijinalden alıntı: gren

mide bagirsak problemi tamamen gecen kimseye rastlamadim.maalesef bunda tıp ve ilac sektoru sorumlu gibime geliyor.
    meşela antidepresan agrı keşici vs yan etkiler hep mideye.zaten fazla hap karaciger ve bobregide yoruyor.ote yandan mide koruyucu denen haplar asitsiz dolayisiyla bol mikroplu bir ortama sebeb.
    yani 1 tane mikrop oldurup 10 mikroba yol acıyor haplar.bunda hasta ne yapsin ha bu ilac ha su doktor derken kosturup duruyor.
    Hocam ben tamamen iyilesmistim fakat 3 sene uzerine stresli zamanlarda yedigime ictigime uykuma dikkat etmedim hic ve uzerine disaridan yedigim bir cig kofte sonucu helicobacteri geri gelmis olucak ki ayni sorunlari yaratti.Dogru tedavi sart.Turkiyedeki doktorlar midem agriyor yaniyor dedikten sonra seni psikiyatri servisine yonlendiriyor ve anti asit ilaclar ile sibo sifoya zemin hazirliyorlar.Bilincsizce verilen tedavi sonrasi sikayetler daha da artiyor.

• quote:

Arkadaşlar bağırsaklarımda bazen titreşme hissediyorum ses gelmiyor ama hissediyorum yani bunun sebebi nedir? Özellikle göbek deliğinin altında oluyor bu. Bir de boğaz ağrısı öksürük ivin doktora gittim doktor Augmentin verdi. Kullansam nolur?
    Bence bogazinizdan alinan kultur sonrasi antibiyotik kullanilmali.Iyi bir doktor bulun ve test sonrasi anyibiyotik kullanin.Yine iyi bir gastrocu bulun derdinizi anlatin.Size 2 kelime edip bunu yazdim kullan gecer diyen doktor degilde sizi bilinclendiricek doktorlari tercih edin imkaniniz var ise.

• quote:

Arkadaşlar okusak da yardım etsek?

Alıntıları Göster
    Boğaz ağrın için antibiyotik kullanma aktardan ada çayı al demle ılık iç.. ara ara gargara yap içerken 3 günde toparlar..

• Solien beni gergin ve sinirlilik haline sokuyor. Normal mi?

• Daha öncede yazdim
    3 şey önemlı
    1.stres
    2.hareketsizlik
    3.yanlis beslenme

bunlari dikkat etmeyen hapı yutar.eczaneyi yutsanız hava civa

bunlara dikkat etmek %100 çozum olmasada %80-90 rahatlık saglıyor.
    ama kolaymi zor tabi

• quote:

Orijinalden alıntı: gren

Daha öncede yazdim
    3 şey önemlı
    1.stres
    2.hareketsizlik
    3.yanlis beslenme

bunlari dikkat etmeyen hapı yutar.eczaneyi yutsanız hava civa

bunlara dikkat etmek %100 çozum olmasada %80-90 rahatlık saglıyor.
    ama kolaymi zor tabi
    Çok doğru... Hepsi de bende mevcuttu

• quote:

Orijinalden alıntı: tkar

Solien beni gergin ve sinirlilik haline sokuyor. Normal mi?
    Bu tür ilaçların yan etkileri her insanda farklı olabiliyor.
    kullandığın 3 gün içinde hiç bir güzel etkisi yoksa o ilacı bırak,
    Eğer bir fayda olursa hapı ikiye kırarak dene, etki ve yan etkiye göre karar ver.

Hiç faydası olmadık ilaçları uzun süre kullanma, başka şeyler dene.
    ▒Kalan ilaçları çöpe atma, Dr.a götür yada bu topicte üçer beşer dağıtıver▒ :)
    Mesela ben Soliana gelene kadar 11 farklı, hiç etkisiz ilaç kullandım,
    Maysavebulut arkadaş 15 ilaç, Selin hanım ise sayamamış kaç olduğunu.

Birde, daha önce de söyledim; Mutlaka hilesiz, katkısız, saf çörekotu yağı bul.
    Hem yatarken 1 tatlı kaşığı iç hemde tam ağrıyan bölgeye sürerek masaj yap.
    Yine sabahları da aç karına (yerli susamdan ve hilesiz) 1 yemek kaşığı tahin ye.
    İnş. en kısa zamanda şifa bulursun, geçmiş olsun kardeşim.

• Gaz ve mide barsak sıkıntıları için kına kına tozunu kaynatıp suyunu içebilirsiniz. Ayrıca çakşır kökünü toz haline getirip günde 1 çay kaşığı tüketebilirsiniz.
    https://www.aktarzane.com/Kina-Kina-Agaci-Kabugu-Cinchona-Pubescens-50-gr,PR-505.html
    https://www.aktarzane.com/Caksir-Koku-Tozu-100-gr-Toz-Caksir-Caksir-Tozu,PR-2613.html

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kesmez -- 24 Kasım 2019; 6:36:58 >

• Yabancı bir forum sitesinde karnıyarık otu tohumu ile ibs sorunlarının etkisini azalttığını okudum kullanan oldu mu acaba?

• Arkadaşlar az su içtiğimi fark ettiğim için 2 bardak su içtim az önce. Karnım ve bağırsaklarımdan su sesi geliyor. 2-3 gündür sabahları karın bölgemde geceleri ve sabahları kendini hissettiren titreşimler var. Ses de geliyor ama işte sanki su varmış gibi bir ses. Çay içince artıyor ve bu sesler olduğu zamanlarda gaz çıkarıyorum. Ama karnımda şişkinlik falan yok. Bir de 2-3 gündür iyi öksürüyorum hastayım yani. Yardım etseniz bana ne yapmalıyım?

• 
Sayfa: önceki 474475476477478
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.