Şimdi Ara

İrritabl Barsak Sendromu ( Hassas Barsak , İbs , Spastik Kolon ) (478. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
12.376
Cevap
199
Favori
1.897.413
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
23 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 476477478479480
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar şu spasmomen dediğiniz ilacı kullanan arkadaşlara soruyorum bağırsak gazına iyi geliyor mu yellenmeyi kesiyor mu bu ilaç? Yoksa sadece ağrıyı mı azaltıyor spasma mı iyi geliyor?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • gaz ve şiskınlik icin gaspası duymusunuzdur
    burda kullanan biri fayda etmedi demistı ama belki faydasi olur.
    simetikon+aktıf kömür etken maddesi

• Tam olarak bilmiyorum ama bende sürekli yellenme yok sadece ağrı ve kramplara iyi geldi.

• Spasmomen bende de önce ağrıları kesti.. guruldama bello oran azalsada devam ediyor.. gaspass aldım ise yaramadı..

Şimdi ibs hastaları için işe yaradığı araştırma halinde olan psilyllum (karniyarik otu) kullanıyorum..

Lifli besin ağırlıklı tüketmeye özen gosteriyorum..

Ama izmirde düzgün bir gastrocu arayışım devam ediyor birde kolonoskopi yaptirak..

• Arkadaslar karin gurultusu cekenler acaba bakabilir mi? gunun hangi saatinde karin gurultulari artiyor ve gelen sesin nasil bir ses oldugunu yazabilirler mi? ayrica karinlarinda gaz var mi yani siskinlik cekiyorlar mi? ozellikle yemek yedikten sonra odamda otururken karnimdan sesler geliyor boyle sulu biseyler gibi. aksam saatlerinde ise bu sesler artiyor. yatarken falan yani uyumaya hazirlanirken demek isyiyorum aksam diyerek. bemde fazla gaz yok cunku ne siskinlik var ne fazla gaz cikarma ama yalnizca su garip sesleri anlamiyorum. yani gurultu hgibi de degil ama ses yani.

• Teşekkürler 👍🏻

• Kahvaltıdan sonra hemen tuv geliyor

• Gunde 3 veya haftada 3-4 e kadar normal deniyor.
    her yemekten sonra hemen gelmesine sorun olabilir deniyor

• quote:

Orijinalden alıntı: gren

Gunde 3 veya haftada 3-4 e kadar normal deniyor.
    her yemekten sonra hemen gelmesine sorun olabilir deniyor
    Sadece sabah hocam o da arada sırada.Hafta sonu daha rahat.Diğer zamanlarda yemek vs de sorun yok.Hep işe giderken oluyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kyaman06 -- 2 Aralık 2019; 11:45:8 >
  • Normal deniyor o halde

• kyaman06 kullanıcısına yanıt
    Tam ise giderken gelmesin dersen uyanabilirsen 1 saat öncesi ılık su iç tuvaletesin 1 saat sonra gelir..

• quote:

Orijinalden alıntı: acemiweb

Tam ise giderken gelmesin dersen uyanabilirsen 1 saat öncesi ılık su iç tuvaletesin 1 saat sonra gelir..
    Sabah tuv yapıyorum kahvaltıdan sonra tekrar geliyor.Afedersiniz sabah normal kahvlt sonra camur gibi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kyaman06 -- 2 Aralık 2019; 12:27:54 >
  • Işe gideceğini stres yapıp tekrar gene gidiyosun demek..
    Biraz lif ağırlıklı beslen kakan normale dönsün..

Keten tohumu,yulaf,karniyarik otu tohumu kullan
    Çay olarak rezene,anason ve yeşilçay tüket günde 2-3 bardak..

1 hafta içinde belirgin değişir herşey..

Diyafram nefesi almaya çalış.. hobiler edin.. kafayı meşgul et

• Ben psyhllium husk da denilen karnıyarık otunu kullandım da gaz için bi fayda etmedi.

• Gaz ve şişkınlik icin faydasını gördûgü bir ilaç olan var mi

• acemiweb A kullanıcısına yanıt
    Zaten bir yere çıkacağın zaman oluyor stresten dolayı yoksa evde veya lavaboya yakın yerlerde sıkıntı yok ben mesela hafta sonları bişey yok işe veya dışarı çıkacağım zaman hemen ağrı yada tuvalate yetişemem mi korkusu en etkilisi bu işte onu kafadan atmam.

• kyaman06 kullanıcısına yanıt
    Bende de aynı dediğim gibi tuvalate yetişemem korkusu ya gelirse korkusu bence lavaboya girip çıktıktan sonra 5 10 dakika bekle ve emin olunca çık başka türlü atlatmak zor bu işi zamanla şikayetler azaldı bende.

• Merhaba.yaklasik 25 gün meresayi kullandım ancak %5 oranında etki etti.belkide onun etkisi bile deildir.simdilik yine başa döndüm.artik antipsikotik kullanmak istemiyorum beynimin ayarları iyice bozuldu zaten.colpermin denemeyi düşünüyorum elinde colpermin olup kullanmayan var mı ücrete mukabil

• Ibs'nin gerçekten birçok çeşidi var. Mesela benim hiç öyle dışarı çıktığımda tuvalete yetişememe, tuvalet bulamam gibi sıkıntılarım yok. Aniden gelen tuvaletlerim de yok. Sadece çok fazla bağırsak gazım var anormal derecede. Ama doktorlar buna da ibs diyorlar.
    Belki de herbirimizin tedavisi farklı farklı ama hepimize aynı tedavi şekliyle yanaşıyorlar genellikle.
    Ama dışarı çıkınca ani tuvalet gelmesi gibi sıkıntıların/problemlerin altında yatan nedeni psikolojik olduğu apaçık ortada bence.
    En azından bu grup hastalığın kökenini/nedenini biliyor ve buna göre hareket edebilirsiniz.
    Ama benim grubumdakiler yani çok fazla bağırsak gazı olanlar o kadar şanslı değil bence çünkü ben kendi adıma konuşursam evdeyken de tatildeyken de işteyken de ailemleyken de her zaman gazım var.
    Yani diğer grup gibi bir duruma bağlı oluşan bir semptom değil, keske öyle olsaydı da biz de altında yatan asıl sebebi bilmiş olurduk.
    Hepbir ağızdan ses çıkıyor kimi kandida diyor kimi sibo diyor kimi psikolojik diyor
    Böyle böyle 16 yasından beri 9 sene geçti hala net bir şey çözüm yok

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bartender19 -- 3 Aralık 2019; 9:37:3 >

• Ya da bilemiyorum, bizim grup sürekli stresli de olabilir.Kronik stresimiz var belki de bu yüzden sürekli gazımız var tatillerde ve ya evde olduğumuzda bile.

• 
Sayfa: önceki 476477478479480
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.