Şimdi Ara

İrritabl Barsak Sendromu ( Hassas Barsak , İbs , Spastik Kolon ) (450. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
9 Misafir (1 Mobil) - 8 Masaüstü1 Mobil
5 sn
12.379
Cevap
199
Favori
1.898.939
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
23 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 448449450451452
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşlar dün uzun aylar sonrası spor yapayım dedim futbol oynarken karnımda ağrı hissettim dünden beri ağrıyo ibsylemi alakalı yoksa kas zorlamasımı yardımcı olursanız sevinirim
  • Probiyotik tursuyu nereden temin edebiliyorsunuz, market tursusu probiyotik olmuyordur diye tahmin ediyorum. Sirkesiz olmaliymis sirke iyi bakterileri olduruyormus, ikincisi pastorize olmamasi gerekiyormus, ucuncusu hicbir koruyucu icermemesi gerekiyor. Dolayisiyla marketten alinabilecek bu acidan kaliteli bir tursu varmi ki, yerel tursucu magazalarina nasil guvenecegiz...
  • quote:

Orijinalden alıntı: pdem

Probiyotik tursuyu nereden temin edebiliyorsunuz, market tursusu probiyotik olmuyordur diye tahmin ediyorum. Sirkesiz olmaliymis sirke iyi bakterileri olduruyormus, ikincisi pastorize olmamasi gerekiyormus, ucuncusu hicbir koruyucu icermemesi gerekiyor. Dolayisiyla marketten alinabilecek bu acidan kaliteli bir tursu varmi ki, yerel tursucu magazalarina nasil guvenecegiz...
    Fermente mutfağım da satiyorlar
  • Yonetmene de katilmiyorum diyemem ilaclar rahatlatsada sorun cozulmuyor yan etkilerde var zaten.

bazi yazilarda ibsye mide ilaclarınında sebeb oldugu yazıyor zira asit azalinca mikroplar cogaliyor halbuki mide asidi mikropları olduruyor

karısık gercekten.
    zaten bir uye bitki caylarıyla ibsyi yendigini yazmisti forumda
  • Ayrica sorun asit fazlaligi densede tursu sirke gibi asidik seyler oneriliyor
    ortada buyuk oyunlar donuyor ne dogru ne yanlis birbirine karısmis vaziyette
  • gren kullanıcısına yanıt
    En basiti şunu düşünün. Tıpta mide asidinin taşı bile erittiği biliniyor..
    Bende çıkan h pylori bakterisi de dahil tüm mikropların mide asidine en fazla 15 saniye dayanabildiği kanıtlanmış..
    Peki buna rağmen midemizde bağırsaklarımızda bakteri çoğalıyorsa sizce neden?

Denemesi çok basit. Mide asidi bastırıcı ve bizmut alın 3 gün. Hiçbir belirti kalmayacak. Ama mide asidini önlemek sadece geçici çözüm unutmayın.asıl sorun mide asidini artırmak

Bitki çayı, turşu, ıvır zıvır ile bağırsaklarımı iyileştirdim diyenler aslında midesini iyileştirenler..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Shafter -- 1 Temmuz 2019; 14:20:28 >
  • Mantikli geldi
    sorun mide asidi fazlaligi diyerek mide ilaci satiyorlar boylece mide asla iyilesmiyor
    sorun mide asidı azlıgi mıkroplar bir yandan bitiy.or ote yandan sonra tekrar uruyor gibi
  • beyler aşırı aktif mesane ve irritabl bağırsak sendromu farklı şeyler mi acaba?
  • Psikologumun tavsiyesi ile Cipralex kullaniyorum bir suredir, cok rahatim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Reinhardt

Psikologumun tavsiyesi ile Cipralex kullaniyorum bir suredir, cok rahatim.
    Başka ne gibi sıkıntılarınız vardı İBS dışında da, doktorunuz cipralex önerdi. Benimde ibs dışında kaygı bozukluğu stres hali vardı Citolex yazdı doktor ama henüz başlamadım oyüzden soruyorum
  • madamecocoz.. kullanıcısına yanıt
    hocam sende kaptanla uğraşmaktan vazgeçmiyorsun valla
  • quote:

Psikologumun tavsiyesi ile Cipralex kullaniyorum bir suredir, cok rahatim.
    Önceden kullanmıştım anksiyete için ama ibs için kullanmamıştım.Yarım mı tam mı alıyorsunuz hocam?En küçük heyecan,stres durumlarında bağırsaklarım hareketlenmeye başlıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kyaman06 -- 3 Temmuz 2019; 14:1:0 >
  • @kyaman06 @sercan2626

Yani kaygi vardi diyebilirim de en buyuk sebebi ibs stresidir. Alisma icin 5 ile basladim, 10mg kullaniyorum. Ozellikle gaz ve ishal durumlarini engelledi diyebilirim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-11B71D1D1

beyler aşırı aktif mesane ve irritabl bağırsak sendromu farklı şeyler mi acaba?
    .
  • quote:

@kyaman06 @sercan2626

Yani kaygi vardi diyebilirim de en buyuk sebebi ibs stresidir. Alisma icin 5 ile basladim, 10mg kullaniyorum. Ozellikle gaz ve ishal durumlarini engelledi diyebilirim.
    Mide bozuksa , bağırsak bozulmuş hassaslık ve intolerans oluşmuşşa sen istersen ad ile banyo yap bu hastalık geçmez sadece uyuşur ...

Psikolojiye inanıyorum ama ad değil !!!
  • quote:

beyler aşırı aktif mesane ve irritabl bağırsak sendromu farklı şeyler mi acaba?
    Hem bağırsak sendromun , hemde sık idrar sorununmu var ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: İmarator16

Hem bağırsak sendromun , hemde sık idrar sorununmu var ?

Alıntıları Göster
    evet benim kolonoskopi dahil yaptırmadığım tahlil kalmadı hepsi temiz aslında üroloji doktoruna aktif mesane için gittim oda tahlil yapıp onayladı kinzy diye bir ilaç verdi 1 ay kullandım bağırsak sendromu yok oldu diyebilirim sabah ve akşam gidiyorum sadece.İşin ilginci ise ilacın bağırsak sendromu için değil aktif mesane için olması.Aktif mesane sanırım ikisini de kapsıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-11B71D1D1 -- 4 Temmuz 2019; 14:1:0 >
  • quote:

evet benim kolonoskopi dahil yaptırmadığım tahlil kalmadı hepsi temiz aslında üroloji doktoruna aktif mesane için gittim oda tahlil yapıp onayladı kinzy diye bir ilaç verdi 1 ay kullandım bağırsak sendromu yok oldu diyebilirim sabah ve akşam gidiyorum sadece.İşin ilginci ise ilacın bağırsak sendromu için değil aktif mesane için olması.Aktif mesane sanırım ikisini de kapsıyor.

Alıntıları Göster
    Şuan ilâcı alıyormusun kinzy ?

Bağırsak sendromu devam ediyormu ve belirtileri neydi şuan. Nasıl

Şimdi sende büyük ihtimalle takıntı , mükemmeliyetçilik, hassaslık var değil mi ?

Hayır kapsamıyor bnm tahmnim 2 sinin başlangıç noktası aynı yanlış sinyal gidiyor

Bununla ilgili cumartesi günü bir deneme tedavim var

İşe yarama durumuna göre bilgi vericem

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi İmarator16 -- 4 Temmuz 2019; 14:30:9 >

• Bu benim aklıma gerçekten gelmişti çünkü aktif mesanede bizim dengesiz bağırsak gibi calisan bir sistem gibi .
    Aktif mesaneyi tedavi eden bir ilac buna da etki edebilir mantıklı denemek lazım , bu forum neleri denemedi ki :))
  • Romemo R kullanıcısına yanıt
    Sen neden buna takildin ki
    Ben elvisle uğraşmıyorum aksine görüşmek konu ile ilgili konuşmak istedim daha önce anlasmazlik yasamız olabiliriz de burada herkes kendi fikrini savunabilir yani düşman değiliz ki .
    Kimseye hakaret etmiyoruz sonucta
  • 
Sayfa: önceki 448449450451452
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.