Şimdi Ara

İrritabl Barsak Sendromu ( Hassas Barsak , İbs , Spastik Kolon ) (449. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
5 Misafir (1 Mobil) - 4 Masaüstü1 Mobil
5 sn
12.373
Cevap
198
Favori
1.891.192
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
23 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 447448449450451
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • ; IBS vucudun kendi savunma sisteminin tolerasini kayip ettigi icin olan bir hastaliktir. vucun kendi icindeki bakteriler olmayinca tolerans olayini kayip ediyor ve inflammation oluyor. bunun icin o bakterileri yerine koymamiz gerekiyor ki vucud toleransini kazansin

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yönetmennn Y kullanıcısına yanıt
    Yok hocam beslenmeyle düzelecek gibi değil kah iyiyim kah kötüyüm belkide tamamen psikolojik stres sinir sonucu oluşuyor bilemiyorum belki de başka bişiy belkide bağırsak mide kanseri de olabilir gidip baktırmadım.Sürekli midede ağzı mide ekşimesi karında futbol topu kadar şişlik gaz geğirme osurma sürekli guruldama bu nedir ya hayatım zaten bomb.k bide bunla uğraşıyorum salıcam kendimi artık ne istersem onu yapıcam

• Bakın ben bu ibs nin ve ibs gibi hastaliklarin psikolojik olmadığını ama bağırsaklarin 2.beyin olduğu için psikolojik olarak beyni etkilediğini biliyorum.

Stres yapınca bağırsaklar daha hızlı çalışıyor, yemek yiyince bağırsak tolore edemiyor gaz şişkinlik gurultu vs yapıyor, surekli kabız ishal halleri gün içinde değişiyor.

Bağırsak istemediği birşey oldumu ishal olup onu dışarı atmaya çalışıyor.

Kabızlık ise kalın bağırsakta dışkının kuruması , oraya yapışması gibi bir olay

Ben şuna inanıyorum probiyotik beslenmek gerek, o dengeyi sağlamak gerek. Colidur kullananlar diyorlar mesela bende bir değişim olmadı diye.

Sebebi coliduru kullandiktan sonra yerine iyi bakteri koyamadiklari için.

İbs nin kesin tedavisi de var ama kimse ibs yi ciddiye almıyor çünkü acidan zevk alma olayı var insanlarda. Baskalarinin acı cekmesinden zevk alan insanlar var onu geçtim ilaçlarla ,, desteklerle insanlardan tonla para götürüyorlar kolaymi öyle iyileşmek.

Yeni dünya düzeni büyük balık küçük balık olayı işte .

Bu forumdada bu probiyotik olayı kanıtlandı zaten. Probiyotik alıyoruz diyoruz ama nasıl aliyoruz?

Kapsül, kapsül boş iş arkadaşlar o probiyotik kapsullerin çoğuna yakınını kullandım boş iş. Kaliteli olanlar ise yarayacak olanlar da soğuk zincir ve pahalı..

Probiyotik , prebiyotik, kolajen bu 3 uyle bağırsağı iyileştirin.

Probiyotik bakteri yükleyin, yoğurt kefir kimiz turşu boza şıra şalgam

Prebiyotik hindibağ kökü tozu, sarımsak soğan yeşillik vs vs.

Kolajen ilikli kemik suyu, kelle paça, mimbar vs vs.

Yükleyin, ben bir ara şey diyordum yok yoğurt yiyince başladı sıkıntılar vs de o ara psikojim iyi değildi tam hatirlayamiyordum.

İnternette 2.beyin bağırsaklar Facebook grubuna girin takip edin.

Doğadan maya sitesindende sipariş verin maya ve yoğurdunuz vs yapin.

Ayrıca laktozsuz sütle mayalamayi denicem ben bide koyun sütü ile mayalicam. Manda sütü de olur

Yoğurt konusuna gelirsek biz uzun yıllardır evde kendimiz günlük doğal inek sütünden yapıyoruz , yoğurt bu işin şifası olsa ben bu hastalığa yakalanmazdım

Haklısın insanların hastalıkları üzerinden kolay para götürme düzeni var mesela yukarıda paylaştığın fb grubuna öylesine bakayım dedim probiyotik satış mesajlarından başka bişiy göremedim.

• quote:

Orijinalden alıntı: cokbaska

Yoğurt konusuna gelirsek biz uzun yıllardır evde kendimiz günlük doğal inek sütünden yapıyoruz , yoğurt bu işin şifası olsa ben bu hastalığa yakalanmazdım

Haklısın insanların hastalıkları üzerinden kolay para götürme düzeni var mesela yukarıda paylaştığın fb grubuna öylesine bakayım dedim probiyotik satış mesajlarından başka bişiy göremedim.
    Yanlış gruba bakmışsindir biraz üstte link attığıma bak.

Kardeşim bu adamlar bu işten ticaret yapacak olsalar, 3 kuruş para ve birkaç insan için , saatlerce dil dökmez , bilimsel makale paylasmazlar. Ki içlerinde yurtdışında özel toplantılara katılan Türk temsilci biyolog var, her türlü konuda bilgilendiriyorar.

Senin ki biraz pireye kızıp yorgan yakmak gibi birşey, halbu ki bu adam sana demiyor benim ürünümü al sadece diye baskalarinin urunundende bahsediyor.

Ayrıca senin yaptığın köy yoğurdu probiyotik olmuyor kardeşim , köy yoğurdu ile probiyotik yoğurt bambaşka.

Süt de önemli evet ama köy sütlerinin de içinde antibiyotik oluyor çünkü onlara verilen yemleri arastirirsan anlarsin.

Ayrıca başka yerlerde 50 TL ye satılan tozları 11 TL ye satıyorlar ki çok ucuz.

Biraz aklimizi çalıştırsak anlarız neyin ne olduğunu.

• iddia ediyorum ki ibs denen rahatsizligin kaynagi bagirsak degil..adim gibi de eminim..probiyotikler,ibs ilaclari vs derken bir cok tip dalina bagli ve ciddi para harcanan bir hastalik oldu bu ibs..

ibs rahatsizligim vardi gecti diyenlerde ibs yi degil midesini tedavi edenler..

Mide asidi azligini bir arastirin..
    https://www.fitekran.com/mide-asidi/

ben 1 haftadir yabanci kaynaklari vs arastiriyorum.tum mide asidi sorunlari bagirsak hastaliklarina sebep olan ilk sorun..

ve isin en kotu yani doktora gitseniz size mide asidi bastirici-onleyici tedavi uygulayacak.fakat asil sorun mide asidi azligi..

evde temizlik yaparken yerleri istediginiz kadar supurun tavan kir icindeyse yine tavandan yere o pislikler dokulecektir..mide de rahatsizligi tamir etmedikce de bagirsak ile ilgili istediginiz kadar tedavi uygulayin bir ise yaramayacak..

isteyen varsa cok hafif 3 gunluk bir ilac soyliyim denesin direk gececek ibs nin tum belirtileri.ama tedavi bu degil bu sadece mideyi korumakla alakali.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Shafter -- 30 Haziran 2019; 13:45:57 >
  • Mide koruyucu ilacları yani proton pompa zararli deniyor.ne kadar dogru bilmemde mıde asidini baskilamak mikrop enfeksiyon artısina sebeb diyorlar

• quote:

Orijinalden alıntı: Shafter

iddia ediyorum ki ibs denen rahatsizligin kaynagi bagirsak degil..adim gibi de eminim..probiyotikler,ibs ilaclari vs derken bir cok tip dalina bagli ve ciddi para harcanan bir hastalik oldu bu ibs..

ibs rahatsizligim vardi gecti diyenlerde ibs yi degil midesini tedavi edenler..

Mide asidi azligini bir arastirin..
    https://www.fitekran.com/mide-asidi/

ben 1 haftadir yabanci kaynaklari vs arastiriyorum.tum mide asidi sorunlari bagirsak hastaliklarina sebep olan ilk sorun..

ve isin en kotu yani doktora gitseniz size mide asidi bastirici-onleyici tedavi uygulayacak.fakat asil sorun mide asidi azligi..

evde temizlik yaparken yerleri istediginiz kadar supurun tavan kir icindeyse yine tavandan yere o pislikler dokulecektir..mide de rahatsizligi tamir etmedikce de bagirsak ile ilgili istediginiz kadar tedavi uygulayin bir ise yaramayacak..

isteyen varsa cok hafif 3 gunluk bir ilac soyliyim denesin direk gececek ibs nin tum belirtileri.ama tedavi bu degil bu sadece mideyi korumakla alakali.
    hocam ilacın adı nedir ?
    asidi azaltmak için alternatif yollar var mı ?
    teşkkürler.
  • gren kullanıcısına yanıt
    aynen oyle.ve doktorlara gittiginizde direk mide asidi azaltici tedaviyi uyguluyorlar..dunyada 2. sirada bu mide ilaclari cunku..ciddi maddi cikari olan bir ilac grubu..
    asil sorun asidi yukseltmek..
    ama bahsettigim gibi mide koruyucu + bizmut u 3 gun kullansaniz direk ibs nin tum belirtileri gittigini goreceksiniz.
  • last_uk kullanıcısına yanıt
    benim bahsettigim ilaclar sadecee mideyi koruma ve asidi azaltmak amacli.bu da uzun vadede ciddi sorunlar cikariyor.ancak denemek icin 3-4 gun kullandiginizda ibs nin aslinda bagirsak degil mide kaynakli oldugunu goruyorsunuz.
  • Okudugum bazı yazilarda mide asidi az oldugunda hertur mikrobun mide bagirsak ve ayrica pekcok enfeksiyon yapan mikrobun uremesi şözkonusu diyorki proton pompa yan etkilerinde sık hastalanmakta yaziyor.
    tabi kar-zarar fayda zarar durumu nedir bilinmez.
    ote yandan uremis mikroplari oldurmekte gerekli gorunuyor.kafa karistirici biraz

• gren kullanıcısına yanıt
    uremis mikroplari oldurme olayi soyle,misal ben pylori mikrobunu tedasi icin bu ppi kullandim mecburen.ilk once ppi alip asidi engelliyorsunuz.ardindan bu ilaclarla mide duvarlarinda ki mikroplar oluyor.yani kombine mide tedavisi ilaci kullanacaksaniz ppi sart.
  • ispatim kendim.
    mide mikrobu tedavisi olurken daha ilk gunku ilaclarla beraber tum ibs belirtileri gitti ve 20 yil sonra diskilama sorunum kalkti.ve mide ilaclari bitince az da olsa ibs belirtileri geri geldi.
  • İstediğin kadar mide asidini yükselt ibs ten kurtuluş probiyotikte, ne yapıp Edip bagirsaktakileri o iyi bakterileri çoğaltmaliyiz.

İlerde çocuğum olursa s.kseler antibiyotik ve türevi ilaçları icirtmeyecegim. Özellikle dikkat edeceğim gerekirse hiçbir ilaç ağrı kesici dahi icirmeyecegim.

Tehlikenin farkında mısınız? İbs ilerde ülseratif kolit bile yapabilir nasıl mı?

Candida mantarı ile. İbs lilerde kötü bakteriler fazla olunca candida nin önüne çıkamıyorsunuz.. ve bağırsak dengesi bozulunca vücut kendi organına saldırıya başlıyor.

Dünyada en çok korktuğum şey başıma geldi ibs. Daha çok korktuğum şey ise ülseratif kolit.

Saka Maka dünya bombok bir yere gidiyor. O doktorlar Varya o doktorlar hepsi ibs nin, ülseratif kolit in veya herhangi bir hastalığın neyden kaynaklandigini adım gibi biliyorlar.

Ağızlarına bile almazlar Antibiyotigi vs türevi ilaçları. Ama para için bize yazmaktan geri durmazlar. Elim ayağım titriyor, düşünsene yıllardır çektiğin acıların sebebi belli, ama elinden birsey gelmiyor.

Şuan antibiyotik içip ibs olan ama.sebebini bilmeyen buna antibiyotiğin yol açtığıni bilmeyen binlerce masum saf insan var.

Halen daha sürüyle ibs hastası pesimiz sıra geliyor

Ben şuna inanıyorum, bağırsaklar hastaysa tüm vücut hastadır . Bağırsaklar çok ama çok önemli bunu bildikleri için son 100 yıldır bağırsaklara saldırıyorlar ve hastalıklar hiç olmadığı kadar artıyor.

Bu bağırsak insanı sadece ibs yapmaz, depresyon, bipolar, anksiyete türlü türlü psikolojik rahatsizliklar verir

Allah belamizi vermiş zaten daha bela istemeye gerek yok.

Tehlikenin farkında değiliz hâlâ, 1 yaşında chron ülseratif kolit olan çocuklar var bunların çektiği acıyı size tarif edemem.

Benim yigenime kuzenimin bebeğine bile doktor Antibiyotik yazmış Allah'tan icirmemisler ben uyardım.

Adam doktorlar yüzünden ne hallere gelmiş halen bana doktorlari savunuyor inanabiliyormusun.

Bir yanım bize herşey müstehak diyor bir yanımda halimize üzülüyor.

Mide hapları, Antibiyotikler, psikoloji hapları, aklınıza gelip gelmeyecek bütün ilaçlar hepsinden uzak durun gözünüzü seveyim içmeyin icirmeyin.

Sifa ilaçta değil, ilaçlar tedavi değil. ( Genel konuşuyorum, tedavi eden ilaçlarda var.) İlaçlar tedavi etse insanlar sağda solda derman aramaz direk doktora gider iyilesirdi.

Kısaca Allah belamizi vermiş , dünyanın da sonu gelmiş. İnsanlar için tabi, Düşmanımin başına vermesin böyle hastalıkları Allah.

• İbs ülseratif kolit e oda kansere dönüşür

• Shafter kullanıcısına yanıt
    Anladım çok teşekkür ederim midemede baktiracagim . Tehlikenin farkına yeni yeni variyorum.

Bunun tek sebebi 100 yil 200 yil sonra dunya kaynaklarinin populasyona yetmeyecegi.
    Sirf bu yuzden 3. dunya ulkelerinde kl bir urun ile gelismis bir ulkede ki ayni urunun iceriklerine bakin..misal abd algida da % 70 sut varken bizde % 1
    veya gecen macro markette gordum.abd menseili urunlerde ne glikoz ne fruktoz var.direk seker.
    bize bakiyorsunuz seker fabrikalari kapatilip glukoz kullanimi tesvik ediliyor.

saka gibi gelecek ama en son avangers filminde ki thanos un amaci cok dogru ve gelecegin isareti.dunyanin % 50 sini yok edip kalan % 50 icin daha yasanabilir bir dunya yaratmak.
    su an tum gelismis ulkelerin yaptigi aslinda bu.

benim gittigim prof ogrenim gordugu ulkelerde antibiyotik yazmak icin endoskopi kolonoskopi sart derken bizim ulkede saglik ocaklari antibiyotik yaziyor diyor..
    bu antibiyotik yazilmasini tesvik bile insanlarda bagisiklik sistemini cokertip ileriki yillarda daha hastalikli bir nifus,ve nufus kaybi olmasinin birsebebi.
  • Ayrıca bu ülkenin tek kurtuluşu siyaset yapmak gibi olmasın ama CHP nin ellerinde. İnşallah Türkiye güzel gunleride görecek.

• Arkadaşlar ibs için dışkı tahlili yaptırmak istiyoruz yurt dışında almanya isviçre civarı.yardımcı olabilecek var mı?Hangi testi yaptırmalıyız nerede yaptırmalıyız.Her dışkı bakteri testi okey midir ibs için?Bilgi verecek var mı
  • ibs yi şöyle düşünün:
    halıda çocuğunuzla boğuşurken kolunuz halıya sürtüp deriyi yakar
    Halı yaktı deriz
    İBS budur.
    Kolunuz halıya sürterek yandıysa HASSASLAŞIR
    Yani biri dokunduğunda refleks olarak kolunuzu kaçırırsınız
    İBS de budur.
    Deforme olan bağırsak iç çeperinize su da değse, yiyecek de gelse HASSASLAŞIR sizi sürekli tetikte, refleks olarak wc ye davet eder
    Eğer halının yaktığı yeri tedavi etmezseniz önce sulanır, sonra yaraya çevirir, dikkat etmezseniz yara iltihaplanır, zonklar, şişer, ağrır
    Bu ülseratif kolit evresi gibi düşünün
    Halının yaktığı o kol
    önlem almazsanız iltihaplanır, zonklar, ağrırken siz yine de yok sayarsanız
    Kol önce morarmaya, sonra kararmaya sonra da hissizleşmeye başlar çünkü kol KANGREN e çevirmiştir.
    Bunuda kanser gibi düşünün

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Yönetmennn -- 30 Haziran 2019; 17:49:48 >
  • 
Sayfa: önceki 447448449450451
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.