Şimdi Ara

IQ ortalaması yüzdemiz 86'ya düşmüş diye okudum

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
188
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • 2022'de düşmüş benim yeni haberim oldu. Önceden 87 imiş. Yurt dışına göçenler olunca, iki yılda daha da düşmüştür muhtemelen.

ekşi sözlük
    türkiye iq ortalamasının 86'ya düşmesi
    https://eksisozluk.com/turkiye-iq-ortalamasinin-86ya-dusmesi--7452326

• Bu kaynaklar güvenilir olmadığı gibi IQ testleri de güvenilir değildirler.

• Ama forum ve sizin bilgi güvenilir  ?

• Almanya'da Alman akademisinde almanca olarak seviye belirlemek için aynı günde mat, iq ve almanca testlerine girmiştim.

IQ oranı >105 yazıyordu. yani 105 üzeri. ama muhtemelen 120 üzeriydi. çünkü 60 sorudan son 10 soruyu yapamadım, çünkü sorulanı anlayamadım. Sınava 2 saat uyku ile gitmiştim ve en önce ben bitirmiştim. Almanca B1 seviyesindeyim. aynı gün almanca b2 den ise >50 üzeri almıştım. matematikten >70 .

lakin bu sınavların matematik dahisi olmakla, fizik dahisi olmakla alakası yok.

kişinin beynini kullanabilme kapasitesidir.

mesela adamın müzik IQsu 150dir. Senin duymadığın sesleri duyar, beyni buna göre üstün çalışır. bu adamın IQsu 150 olabiliyor ama mesela matematiği de orta düzeydir.

IQ sınavı kişinin beynini kullanma sınavıdır.

mesela sorulardan biri: şeklin aynadan yansımasına bakınca nasıl görünür, şeklin aynadan yansımassı 180 derece eğimle nereye düşer, 270 derece ile nereye düşer gibi sorular vardı.

sınavda şunu anladım: Sınavı en erken ben bitirdiğimden ki 10 ar 10 ar sorular geliyor ve 160 saniye civarı vakit veriliyordu. o sırada çevreme baktığımda diğer 10 soruyu beklerken, çoğu insanın cidden bu basit soruları nasıl yapamadığını ki ana dilindeler, anlayamamıştım. cidden o görüntüden sonra insanlara bakış açım değişti. kızmıyorum fazla. çünkü beyni ne kadar çalışıyorsa, hayatı o kadar görebiliyor, yaşayabiliyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi pskillercheto -- 20 Şubat 2024; 3:3:19 >

• Ben ortalamayı aşağı cekenlerdenim omg

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 100 üzerinde IQ' ya sahip olupta 100 IQ altında olanlara minnet etmek zorunda kalmak çok zor...

• Buradaki güncel linkte de 95.63 müş diyor IQ seviyemiz için. (26/02/2024 sözcü gazetesi haberi)

www.sozcu.com.tr
    IQ sıralamasında geriye düştük: Çarpıcı araştırma - Sözcü Gazetesi
    https://www.sozcu.com.tr/iq-siralamasinda-geriye-dustuk-carpici-arastirma-p25182
  • ben ölçtürsem bonobo seviyesinde çıkar. forumda bile en ahmak seçildim.

• hamza5806 kullanıcısına yanıt

yok knk seninki 90 falandır

benimki 105 civarıdır

• Maraz Alinin sağ kolu kullanıcısına yanıt
    105iq olsan tip okurdun ok

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.