Şimdi Ara

İps Ve Amoled

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
18
Cevap
1
Favori
984
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Amoled ekrandan İps ekrana geçsem sıkıntı yasar miyim neredeyse 4 yıllık amoled kullanıcısıyım

• Çözünürlük ve parlaklık değeri asıl önemli olan. Bunlar da marka ve modele göre değişiklik gösterir. Ek olarak kronikleşmiş ekran sorunu olup olmadığıda araştırılmalıdır. Diğer yönden ips veya amoled kullanima bir etkisi olmaz. Sadece renkler farklı gelebilir ton olarak. Veya çok beğendiniz bir fotoğraf farklı ekranda okadar ilginizi çekmeye bilir. Ama genel kullanımda zaten bunlari fark etmezsiniz IPS ve Amoled ekranlı iki farklı telefonla sürekli yan yana kullanmadikca.
  • Alışmakla ilgili. İlk zamanlar mutlaka garipsersin. İki gün sonra hiç amoled kullanmamış gibi olursun.
  • Bununla ilgili bir yazım var.

Detaylı bir şekilde + ve - leri derledim inceleyebilirsin.

Amoled vs IPS Detaylı Karşılaştırma İçin Tıklayınız

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sahin G. -- 3 Mayıs 2020; 17:20:21 >
  • Amoled candır kardeşim. İps çöp sakın alma.. Çok fark var
  • bi şey olmaz. önemli olan çözünürlüğü ve hz hızı. ips çöp diyenlere aldırma sanki anasının karnında amoled kullanıyordu.
  • Bir tercih yapılacaksa bu amoled olmalı kesinlikle. Alacaksan amoled panele sahip bir telefon almalısın. Renk, canlılık anlamında batarya verimi anlamında her türlü üstun.
  • Ips uzun ömürlü amoled kısa ömürlüdür. Hele oyun oynarken telefon ısınıyorsa o amoled ekranın ömrü uzun olmaz. Bizzat başıma geldi. Samsung New geo g3 amoled ekranlı telde oyun oynuyordum tel sürekli ısınıyor du. 5,6 ay sonra önce ekrandaki renkler tuhaflaştı bir kaç ay sonra da ekran tamamen gitti. Amoled ekranlar ısıya ve darbelere karşı çok hassas.

Amoled ekran da siyah renk göze daha güzel gelirken beyaz renk ye ise ips ekran göze daha güzel gelir.

Aralarında atla deve kadar fark yok.
  • quote:

Orijinalden alıntı: dodofran

bi şey olmaz. önemli olan çözünürlüğü ve hz hızı. ips çöp diyenlere aldırma sanki anasının karnında amoled kullanıyordu.
    Bi gün paran olurda amoled yada oled bir telefon alırsan aradaki farkı anlarsın. Şimdi ne desek boş. Kullandığın teli en iyisi sanacaksın o zamana kadar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi solokingx -- 5 Mayıs 2020; 3:15:37 >
  • solokingx S kullanıcısına yanıt
    kullandığım en iyi telefon senin kullandığın en iyit telefondan 2 kat daha pahalıdır. şimdi uza bilip bilmeden yorum da yapma. gören de köyünde de amoled vardı sanacak
  • quote:

Orijinalden alıntı: dodofran

kullandığım en iyi telefon senin kullandığın en iyit telefondan 2 kat daha pahalıdır. şimdi uza bilip bilmeden yorum da yapma. gören de köyünde de amoled vardı sanacak
    He kesin öyledir fakir.. Sana lcd telinle mutlulukar
  • Aynı anda iki farklı telefon kullanıyorum. Birinin ekranı düşük çözünürlük amoled, diğeri yüksek çözünürlüklü ips ekran.

Öncelikle söyleyeyim bu amoled ekranlara antipatim var ancak ne yazık ki İPS ekran bunun verdiği canlı renkleri veremiyor. Biraz fark var bu konuda. Çözünürlüğü yüksek olmasına rağmen İps ekrana geçtiğimde sanki daha ucuz bi cihaza bakıyormuşsun hissi oluyor her zaman.

Ne kadar dikkat etseniz de illa ki güneş altında parlaklığı açmak zorunda kalıyorsunuz. Hatta İPS ekranlara göre daha fazla parlaklık ihtiyacı olduğunu söyleyebilirim. ve zaman içinde sabit kalan yerlerde amoled yanıkları ortaya çıkmaya başlıyor. Bende var yani. Bu ekrana alışırsanız İPS sizi tatmin etmeyecektir. Alışmadıysanız başlamayın.

• quote:

Orijinalden alıntı: Cirrus-

Aynı anda iki farklı telefon kullanıyorum. Birinin ekranı düşük çözünürlük amoled, diğeri yüksek çözünürlüklü ips ekran.

Öncelikle söyleyeyim bu amoled ekranlara antipatim var ancak ne yazık ki İPS ekran bunun verdiği canlı renkleri veremiyor. Biraz fark var bu konuda. Çözünürlüğü yüksek olmasına rağmen İps ekrana geçtiğimde sanki daha ucuz bi cihaza bakıyormuşsun hissi oluyor her zaman.

Ne kadar dikkat etseniz de illa ki güneş altında parlaklığı açmak zorunda kalıyorsunuz. Hatta İPS ekranlara göre daha fazla parlaklık ihtiyacı olduğunu söyleyebilirim. ve zaman içinde sabit kalan yerlerde amoled yanıkları ortaya çıkmaya başlıyor. Bende var yani. Bu ekrana alışırsanız İPS sizi tatmin etmeyecektir. Alışmadıysanız başlamayın.
    huwaii p40 lite alacaktım ıps ekran var
    9t ye bakıyorum onda amoled var

kafam iyice karıştı.

• Amoled bariz daha iyi. Ama aynı zamanda narin bi ekran. Ve bir şey daha var; bu ekranları kırarsanız en az 2-3 lcd ekran parası ödersiniz. Çok pahalılar. Alırken bunları gözönünde bulundurmanız iyi olur.
  • Parsbey P kullanıcısına yanıt
    Ips nasil uzun ömürlü oluyor acaba? Kıyasladığınız ekran türü amoled. Amoled kısa, ıps uzun nasıl oluyor? Ips ekranlardaki ghost screen nasıl oluşuyor öyleyse? Amoled ips den kat ve kat daha iyi. Verdiği canlı renkler olsun batarya verimi olsun her türlü daha iyi. Darbeye karşı hassaslar doğru. Kısa ömürlü dediğiniz ekranlardan galaxy S2 kalmış zamanında çekmecede 10 yıl geçmiştir. Hala ekrandan bir şey kaybetmemiş geçen baktığımda. Hor kullanılmadıği sürece amoled asıl daha uzun ömürlüdür. Ips ekranlarda belirli bir süre sonra ghost screen olayı ortaya çıkabiliyor.
  • Amoled ekrandan arıza dolayısıyla ips e geçmek zorunda kaldım. Amoled siyahını çok özlüyorum. İps de tam siyah olamıyor. Grimsi bir renkle karşılaşıyorsunuz. Panelin teknolojisinden kaynaklı. Ama öyle leş bir ekran deneyimi yaşamadım. Beyazlar daha iyi amolede göre. 2 3 gün içinde alıştım.
  • Her iki ekran tipli telefona sahibim. Fakat bana nedense amoled ekran sanki renkleri gerçeğinden uzaklaştırıyor gibi geliyor. Yani renkleri gereğinden fazla abartıyor gördüğüm kırmızı tonu çok daha koyu renk gibi görüyorum. Film izlerken insan ten rengi sarıya kaçıyor. Bu durum göze hoş gelse de bana renkler yanlış gibi geliyor. Amoled ekran yüksek parlaklıkta uzun süre kullanıma pek uygun olmuyor. İps ekranda renkler bana daha doğal geliyor. Beyazın berraklığı kendini belli ediyor. Lakin siyah rengi amoled gibi göstermiyor. Amoled ekran sevdiğim tarafı sarj avantajı ve ekran kapalıyken saat ve bildirim göstermesini seviyorum.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.