Binbaşı
04 Temmuz 2005
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
2 üye
Görüntülenme
Toplam: 482 (Bu ay: 2)
Gönderileri
…..
Merhaba arkadaşlar,

Yöneticisi olduğumuz apartmana güvenlik kamerası taktırmak istiyoruz. Yalnız dvr cihazının yaptığı kayıt dışında, daire sahipleri aynı zamanda kamera görüntülerini kendi tv'lerinden de izlemek istiyorlar.Şimdi v out çıkışı olan bir dvr ile merkezi uydu sistemine görüntü aktarmayı düşündük ama tv'lerinde karasal anten girişi olmayan daire sahipleri mevcut. Buna nasıl bir çözüm olur bilemedim. Ayrıca sorunlu bir yöntem diyenler de var.

Bir yolu varsa ip kamera sistemini de düşünebilirim. Dairelerde ethernet prizleri de var ve ucu kamerayı kuracağımız yere kadar gidiyor.

Yardım için şimdiden teşekkür ederim.
Her daireye 3 kablo giden bir merkezi uydu sistemi kullanıyoruz.

Yatak Odası ve O.Odası sorunsuz ama Salondaki uydu prizi çalışmıyor. Çatıdaki multiswitchten benim prizin bağlı olduğu portu tespit edip üşenmeden küçük bir tv ve uydu cihazı ile çatıda test ettim. Yayın geliyor portta herhangi bir sorun yok. Sorunun aşağı inen kablo ya da prizde olabileceğine kanaat getirerek,

Odadaki prizin bağlantısını kontrol ettim, hatta başka bir priz denedim.
Multimetre ile gelen kabloda kısa devre veya kopukluk olup olmadığını test ettim. Herhangi bir sorun yok.
En son prizi söküp f konnektörle doğrudan uyduya bağladım yine sinyal yok. Çıldıracağım resmen...

Ayrıca sorun sadece benimle ilgili değil, bir kaç daire sahibinin de bazı prizleri çalışmıyor. Bağlantıları kontrol ettim yine aynı problem.

Akla yatkın değil belki ama dairelere giden uydu kablo demetinin arasında bir tane 220V elektrik kablosu var, Multiswitch elektrik beslemesini bundan alıyor. Yanyana bitişik olduğu için uydu sinyalini bozabilir mi bilmiyorum. Ben biraz bundan şüphelenmeye başladım. Bilen biri fikir verirse çok makbule geçer.
Vodafone yanimda uygulamasi kullaniyorsaniz dikkat edin. Bu uygulama youtube ' da ya da webde gezerken pop-up mesajlar cikariyor. Yanlislikla evet derseniz bilmem ne paketi ya da servisine abone oluyorsunuz. Bunun yuzunden youtube 1gb paketi adi altinda 6 ay boyunca 10 liram cekilmis.

Uygulamayi kaldirinca bu pop-up lardan kurtuldum. Simdi de sim menusu telefona bildirim gondermeye basladi. Taahhut biter bitmez kacacagim.
Merkezi sisteme geçirmek için lnb yi değiştirdik.(mdu-5) universal olanı çıkarınca tekrar ayar yapmamız gerekti. Doğru açı nedir? Çanağın arkasından bakınca sola dogru 5 ve 7 derece diye bilgiler buldum. Doğrusu hangi acaba?
Bir kaç ay önce annemi Vodafone ön ödemeliden faturalıya geçirdik. Normalde geçişlerde kalan bakiye faturadan düşer diye biliyordum. Ama düşmemişler. Faturalıya geçmesine rağmen hala yıldız 123 kare sorgulamasında kalan bakiye görünüyor? Bir fikri olan var mı?
Soru şu;

3x + 4y-24 = 0 doğrusu koordinat eksenlerini A ve B noktalarında kesmektedir. Buna göre lABl kaç birimdir?

Soru kolay, 5 buldum. Cevap 10 diyor. Hata mı yaptım yoksa cevap anahtarı mı yanlış?
Bugün Avea faturamı incelerken gördüm. Önceden BTK kararıyla paketsiz internete ücretlendirme üst sınırı 99 TL idi. Kendileri daha da altına çekmişler. Turkcell'de de yaklaşık 2 senedir üst limit 49 liraydı. Avea biraz geriden geliyor ama olsun bu da bir şey. Sanırım niye elimizde abone tutamıyoruz diye kendilerini sorgulamaya başladılar. Güzel bir gelişme.


''Degerli müsterimiz, bir sonraki fatura döneminiz itibarıyla paketsiz internet kullanımlarınız için faturanıza yansıyacak azami tutar 99 TL yerine 49 TL olarak güncellenecektir.Paketsiz kullanımlarınız için geçerli
ücretlendirme, 0 - 50 KB arası kullanımlarınızda 2 TL, 50 KB - 1 MB arası kullanımlarınızda 5 TL, 1 MB - 4 MB arası kullanımlarınızda 9 TL, 4 MB - 10 MB arası kullanımlarınızda 19 TL, 10 MB - 25 MB arası
kullanımlarınızda 39 TL, 25 MB - 1 GB arası kullanımlarınızda 49 TL olarak uygulanacaktır; 1 GB üzeri kullanımlarınızda ise ek ücret uygulanmayacak ve fatura dönemi sonuna kadar erisim hızınız 128 kbps ile
devam edecektir.''
Operatörlerin Abone Sayıları (Milyon);

Turkcell: 35,20

Vodafone: 19,93

Avea: 14,53

Turkcell bir önceki çeyreğe göre 210 bin abone kazanmış, Vodafone 120 bin, Avea ise 410 bin toplam abone kazanımı ile birinci olmuş.


Mobil Numara Taşınabilirliği Kapsamında Net Gelen Abone Sayısı (Bin);

Avea: +304

Vodafone: -112

Turkcell: -192

Avea MNT kapsamında 304 bin net abone kazanmış, Vodafone 112 bin, Turkcell ise son çeyrekte 192 bin abone kaybetmiş. Vodafone daha önce de kaybetti mi bilmiyorum ancak 9 çeyrekte mnt kapsamında ilk defa abone kaybetmiş. Bu bakımdan ilginç.

Abone Sayılarına Göre Pazar Payları;

Turkcell: %50,53

Vodafone: %28,61

Avea: %20,86

Turkcell bir önceki çeyreğe göre pazar payını %0,24 düşürmüş. Vodafone da %0,14 düşürmüş. Avea ise pazar payını %0,38 artırmış.


Daha Detaylı bilgiler için;

http://www.tk.gov.tr/kutuphane_ve_veribankasi/pazar_verileri/ucaylik13_4.pdf
Bugün itibarıyla ard arda transfer ederek aylık 50 liralık limiti doldurduk. Aylık limit tekrar ne zaman sıfırlanıyor acaba? 1 şubattan sonra tekrar kullanabilecek miyim? Yoksa son transferden sonra 30 gün mü geçmesi gerekiyor? Bilen arkadaşlar yardımcı olabilirlerse sevinirim.
Hakkında
Konum: Kırşehir, Merkez
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 6 sa. önce
Son Mesaj Zamanı: 7 sa.
Mesaj Sayısı: 1.796
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 3.721
İkinci El Bölümü Mesajları: 142
Konularının görüntülenme sayısı: 88.302 (Bu ay: 711)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 872 (Bu hafta: 1)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Konu Dışı / Off Topic
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.