Şimdi Ara

iPhone X'in yapıp Xioami mi5/6'nın yapamadığı (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
652
Cevap
6
Favori
38.813
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
176 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Öner kullanıcısına yanıt
    Fiyatına değmeyecek zaten kötü yanlarında fiyatı söyledim

Arkadaş iddialı laflar söylemiş özellik olarak 4 e katlar fikan demiş ona cevap verdim sadece

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bu telefon Turkiye’de maalesef belli bir kesim uzerine hitap ediyor. Bu paralari telefona veremeyecek ya da vermeyecek insanlarda dolayisiyla markaya dusman oluyor. Iphone 4’den beri bir kere android telefon aldim (lg g2) Androidi kullanmaya ancak 3-4 ay dayanabildim.

Ha bu telefonlari sosyal kaygilardan alanlar zaten aslinda bu telefonu almamasi gereken kisiler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Zerathull -- 14 Ekim 2017; 17:51:51 >
  • dfk24 kullanıcısına yanıt
    Apple de farklılık oluyor tabiki 7 ile x arasındaki farka bakabilirisiniz ki android telefonlarda da güzel değişiklikler oluyor

Her sene farklı bir şey çıkarmak marifet mi oluyor

4 e katlar demişsiniz sunun bakalım kanıtlarınızı herkes görsün hangi telefon katlarmış

3.5 mm jack girişini kaldırdı şimdi diğer markalarda kaldırıyor home tuşunı kaldırdı zaten daha önce kaldıranlarda vardı ve yeni modellerde daha çok kaldıracaklar bu gibi değişimlerin faydası da var zararı da var ama üretici onlar ve kaldırmış elden bir şey gelmiyor zaten bence önemli de değil siz şu 4 e katlamaktan bahsedin biraz

• quote:

Orijinalden alıntı: 32aslan

Bir telefona 2 binden fazla verilmez . Ben yurt dışı 7 aldım gayet ucuza geldi . Konu saçma parası olan alır parası olmayan almaz . Bu zihniyet sıkıntılı biraz . 10 bin tlyede araba var 1 milyonada. İkisinide a noktasından b noktasına gitmek için alıyorsun . Ekonomimiz boktan olduğu için fiyatlar bu kadar pahalı . Her geçen senede artacak fiyatlar .

Araba ile bu aynı değil.
    Araçta verdiğin her para sana konfor, güvenlik, sürüş keyfi, donanım, vs. olarak geri dönüyor.
    Bir doğan sürerken aldığın keyif ve güvenlik ile bir mercedes sürerken aldığın keyif ve güvenlik aynı mı?
    A noktasından B noktasına götürmek olarak bakarsan o zaman "telefon" da adı üzerinde "alo" demek için olur ve tüm akıllı telefonlar gereksiz olur.

Ha android telefonlarda gps olmaz internet olmaz, sosyal medya kullanamazsın, ses-görüntü kaydı olmaz, ama bunlar iphone da olur.
    o zaman dersin bu parayı eder diye.
    Ama hepsi aynı. iphone bir oyunu 1 saniye daha erken açacak diye 3000 tl+ para ödemek bana göre enayiliktir, kusura bakmayın ama bu böyledir.
    Bunun prejtijle alakası yok.
    Sadece bu parayı ödeyen kişi kendisini kötü görmesinler diye "prestij" kelimesinin arkasına sığınıyor.
    iphone 6s den daha hızlı olan bir xiaomi bu prestiji yerlebir ediyor o zaman.
    Hiç iphone ile başka telefona yenilen ama iphone undan soğuyan gördün mü?
    Hayır..
    Olay prestij olsa "sana 5000 tl saydım beni rezil ettin" der ve o telefonu bırakırdı.
    Olay tamamen "ego tatmini". Başka hiçbir açıklaması yok.

• Öner kullanıcısına yanıt
    Ya zaten sadece prestij için falan alanlar varsa , onlar geri zekalıdır benim gözümde . Telefonla ne gibi bir prestij elde edilebilirki ? Xoami nin kullandığı yazılım , servis hizmeti , parça kalitesiyle apple arasında da farklar var alanlarda bunlara göre almalı zaten. Apple alan adam bunları satın alyor .Arkasındaki logo için olmamalı. Atomu mu parçalıyoruz sanki telefonlarda çoğu giriş seviyesi telefon herkes için yeterlidir . Ama insanlar fazla parayı kalite satın almak için veriyor . Haa 6 bine telefon alan adamın milyonluk falan olması lazım bana göre.

• 1500 TL donanim parasi 4500 Elma

• Herhalde sadece bizim gibi fakir ülkelerde iphone alınmaz çok pahalı konuları açılıyor. Telefonları gösteriş ürünü olarak algılayanları anlamıyorum. İsteyen herkes iphone x alabilir. Ama herkes çok lüks bir araç, çok lüks bir ev, çok lüks yat alamaz. Herkes bir yere limuzin ile gidemez. Bence gösteriş budur.

• 256 GB olanı geldiğinde 48 ay banka kredisi ile satın alacağım.

• Kesinlikle iphone taraftarıyım ama 6S im fazla fazla yetiyor. Gidip fazla fazla para verilmez her sene.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Hakkını Arayan Serçe

Ben de Xiaomi severim ama malum Çin telefonu. Sar değerleri çok yüksek.

hocam alakası yok iphone 6s kullandım kulağım ağrıyordu konuşurken, mi 6 da böyle bir sorun yok.

çift hat olmasına rağmen...
  • quote:

Orijinalden alıntı: uchiha69

iPhone'u savunanlarla AKP'yi savunanlar aynı kefedeler. İkisi de en çok tercih edilendir. İkisini de savunanları ikna edemezsiniz. Ama ne oldukları ortadadır.

Not: Telefon: general mobile, parti: sadece REİS

Ne alaka telefonla siyasi gorusun? Bu ne sacma benzetmedir yahu

Iphonedan nefret edenlerin cogu toxic bos beles tipler. Telefon bu birak isteyen istedigini alsin

Youtubedaki hindistanli pakistanli tipler, turkler ve amd fanlari. Hepsinin ortak ozelligi pahali olana salyalar akarak yobazca saldirmak.

Sadece 2 aydir iphone kullaniyorum o da 6s. Onceki telefonum lg g2ydi ki kullandigim en iyi telefondur. Sallaycaksaniz ona gore sallayin.

• quote:

Orijinalden alıntı: 32aslan

Ya zaten sadece prestij için falan alanlar varsa , onlar geri zekalıdır benim gözümde . Telefonla ne gibi bir prestij elde edilebilirki ? Xoami nin kullandığı yazılım , servis hizmeti , parça kalitesiyle apple arasında da farklar var alanlarda bunlara göre almalı zaten. Apple alan adam bunları satın alyor .Arkasındaki logo için olmamalı. Atomu mu parçalıyoruz sanki telefonlarda çoğu giriş seviyesi telefon herkes için yeterlidir . Ama insanlar fazla parayı kalite satın almak için veriyor . Haa 6 bine telefon alan adamın milyonluk falan olması lazım bana göre.

Aynen. Ama işte aradaki fark buna değmiyor.
    Haa kaldı ki ben apple düşmanı değilim.
    Aynı düşünce Galaxy s8 için de geçerli benim için.
    4000 TL+ bir fiyata bence değmez.

Kaldı ki yukarıda birisi "iphone alamayanlar yazmış" diye bir yorum atmış.
    150 mtkare evim kendi evim, satsam 150 bin tl edecek bir dükkanım var ve kira alıyorum ordan.
    40.000 tl civarı bir aracım var, bahçem ve fındık tarlam var, evimin aylık geliri yaklaşık 7000 tl
    Yani istersem iphone 7 yi nakit de alacak gücüm var Allah'a çok şükür.
    Buna rağmen hep 1000 tl altı ikinci el telefon almışımdır.
    Şu anda da ikinci el bir S5 telefonum var ve her ihtiyacımı karşılıyor.
    500 tl ye aldım.
    1500 tl üzerindeki her telefon harcaması "bana göre" gereksizdir.

Bir ürün alırken:
    1. Neye ihtiyacım var?
    2. İhtiyacımı hangi ürün karşılıyor?

Bunlara dikkat ederim.

Türkiyede hiç kimsenin 3000 tlnin üzerindeki bir telefona "gerçek anlamda" ihtiyacı yoktur.
    Sadece "verdik 5000 i bari ihtiyaç varmış gibi takılayım" modunda oldukları için savunuyorlar.

Enayi görünmektense bu şekilde görünmeyi tercih ediyorlar.

Çalıştığım fabrikada asgari ücretle çalışıp 7200 tl ye iphone 7 alanı gördüm.
    kredi çekip almış.
    Bu kişinin ne gibi bir ihtiyacı olabilir ki 1500 tl lik telefonlar bu ihtiyacı karşılamasın?

• quote:

Orijinalden alıntı: volkan.ka

quote:

Orijinalden alıntı: Hakkını Arayan Serçe

Ben de Xiaomi severim ama malum Çin telefonu. Sar değerleri çok yüksek.

hocam alakası yok iphone 6s kullandım kulağım ağrıyordu konuşurken, mi 6 da böyle bir sorun yok.

çift hat olmasına rağmen...

Valla ben bir aralar Mi Note'a bakıyordum. Yabancı forumlarda üzerinde yazan sar değerinden çok daha fazlasına sahip okduğu yazıyordu. Belki kendilerini düzeltmişlerdir sonraki modellerde.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Xiaomi mi bir daha asla mi6 128gb aldım. Ekranda ışık sızması gördüm alalı 2gün oldu servise verdim. Kullanıcı hatası deyip geri gönderdi 2000tl oldu çöp sana telefon alırken sırf özellik değil telefonun arkasında duran firma sağlam mı kullanıcısı çok mu piyasada nasıl rağbet görüyor. Bunlara bakıcan yoksa uğraşırsın.

• Kendinizi kandırmayı bırakın artık, şunun gibi kadınlarla yakınlaşmak için can atarsınız ama lafa gelince de gösterişi şekle yakınırsınız.

Sizce bu kadın gidip Android telefon kullanır mı?

• quote:

Orijinalden alıntı: maxneto

O paraya tabiki telefon alınmaz ama

Sar değeri

Stabilite

Ekran,Malzeme kalitesi

Kamera

Ses kalitesi

Olarak iphone önde

Sar değeri ve ses kalitesi olarak nasıl iPhone önde olabiliyor acaba
  • Ulkede herkes ben gibi biz gibi fakir değil ki. Bu ulkede ne zenginler milyonerler var aylık gelirinin ne kadar olduğunu bilmeyen insanlar var.. Fabrikatör sporcu manken vs vs tonla insan var bunlar icin 7000 tl ne ki..He 7000 liranin 3 te 1 i geliri olup da gidip krediyle operatör ile 48 ay taksitle alip sonra statü sahibi olduğunu zanneden zavallılar ayri mesele..

• Kendi adıma konuşayım, alışkanlık. Zaten her telefonu yıllarca kullanabiliyorsun iyice eskidiğinde de yine alışık olduğun arayüzü istiyorsun. İlk iphone çıktığında Amerika'dan getirttirmiştim, sonra iphone 4, sonra da iphone 6 aldım. 8 çıktı ama henüz alma ihtiyacı hissetmiyorum, belki bir sonrakine. 4 te de şimdikinde de küçük bir sorun oldu diye yeni telefon verdiler direk gittiğim gün, o yüzden kullanım ömrü oldukça uzadı.

Birkaç yıl kullanacağım bir şeye bu parayı vermek beni germiyorsa bazılarının "hava atmak için XD" sözleri anca boş laftır. Hayatımda insanlara bu kadar batan bir mal görmedim, telefon ulan bu, ne saçma anlamlar yüklüyorsunuz? Beni kullanırken rahat hissettirsin, rahatça maillerime bakıp internette gezebileyim ve fotoğraf çekimi iyi olsun yeter. Iphone 6 şuan beni bu yandan doyuruyor ve başka model her özelliği daha iyi bir şey koysanız önüme de istemiyorum, çünkü kendi seçimim.

Elde edemediği kıza kaşar/kezban, ulaşamadığı zenginliğe hırsızlık diyen insanların gelip milletin telefonuna laf atması da pek şaşırtmamalı tabi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Yirikalische -- 14 Ekim 2017; 19:10:39 >

• Çizim yaptığım için note serisinden başka telefon kullanamıyorum..

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.