Şimdi Ara

iPhone ve iPad cihazlarınızı çoklu prizlerin usb portlarından şarj etme

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
725
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • iPhone 6 ve iPad Air farklı adaptöre sahip cihazlar. Bilgisayar ve diğer elektronik aletleri tek bir prize bağlamak için Akım korumalı 8'li priz filan araştırıyorum internetten. Bazılarının üzerinde USB portları var. Aranızda kullanan var mı diye merak ettim çünkü biliyorsunuz cihazlara uyumsuz olursa donanımı yakmayalım sonra.

• Cihazi, adaptor koruyor zaten

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • brobiy kullanıcısına yanıt
    ne adaptörü??? çoklu prizin üzerindeki USB'den bahsediyorum ben?
  • Apocalypticboy kullanıcısına yanıt
    O çoklu priz üzerinde yer alan USB Portlarının "5Vdc Çıkış" olarak kullanılıp kullanılmadığından pek emin değilim. Eğer olay sizin zannettiğiniz gibi oluyorsa, o zaman o çoklu priz gövdesinin içinde bir AC/DC 5Vdc adaptör var demektir. Ben pek emin değilim donanımın bu şekilde olduğundan. Araştırmaya çalışacağım; somut bir bilgi bulabilirsem, bildiririm.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mafaky

O çoklu priz üzerinde yer alan USB Portlarının "5Vdc Çıkış" olarak kullanılıp kullanılmadığından pek emin değilim. Eğer olay sizin zannettiğiniz gibi oluyorsa, o zaman o çoklu priz gövdesinin içinde bir AC/DC 5Vdc adaptör var demektir. Ben pek emin değilim donanımın bu şekilde olduğundan. Araştırmaya çalışacağım; somut bir bilgi bulabilirsem, bildiririm.

Cevabınız için çok teşekkürler. Ben de onu merak etmekteyim. Monster PC olarak bildiğimiz markanın üreticisi olduğu USB'li korumalı bir priz gördüm ama üreticisini bilmiyorum.
  • quote:

Çabuk tarafından bir araştırma yaptım bu konuda: Örneğin Belkin'de böyle ürünler var. Verdikleri bilgiye bakılırsa akım koruyucu çoklu priz (bunlara"surge protector" deniyor...) üzerinde 2 tane 2.1A'lik USB çıkışı var. iPad şarj edilebileceğinden bahsedilmiş. Hatta ilave bir not olarak bu USB portlarının sadece "şarj etme amaçlı" kullanılabileceği ve USB hub gibi kullanılamayacağı da belirtilmiş. Gördüğüm ürünün fiyatı (Amerika için satışlarda) sadece USD 30.00 idi.

Belkin tanınmış ve güvenilir bir Amerikan markasıdır; ne olduğu belirsiz bir Çin malı/markası değil.

Ama yine de bakıyorsunuz, Belkin'in duvar tipi şarj adaptörlerine: 10W/2.1A tek USB çıkışlı olanının (yine Amerika için) satış fiyatı USD 25.00.

İnsanın kafası karışıyor...

Sorunuzun cevabına gelince: mutlaka alacaksanız, APC, Belkin, Hama (bu markanın olmayabilir), Vivanco, Philips (varsa) ya da Monster markalı olanını alınız derim...

Ancak alacağınız bu meşhur markalı ürünün tanıtımında mutlaka "1.0A ve/veya 2.1A şarj için kullanılır, iPhone, smartphone veya iPad şarj edilebilir..." diya belirtilmiş olsun.Bilinmedik, hele hele adsız/sansız Çin mallarına katiyyen bulaşmayın...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mafaky -- 8 Aralık 2014; 23:38:35 >

• quote:

quote:

Çabuk tarafından bir araştırma yaptım bu konuda: Örneğin Belkin'de böyle ürünler var. Verdikleri bilgiye bakılırsa akım koruyucu çoklu priz (bunlara"surge protector" deniyor...) üzerinde 2 tane 2.1A'lik USB çıkışı var. iPad şarj edilebileceğinden bahsedilmiş. Hatta ilave bir not olarak bu USB portlarının sadece "şarj etme amaçlı" kullanılabileceği ve USB hub gibi kullanılamayacağı da belirtilmiş. Gördüğüm ürünün fiyatı (Amerika için satışlarda) sadece USD 30.00 idi.

Belkin tanınmış ve güvenilir bir Amerikan markasıdır; ne olduğu belirsiz bir Çin malı/markası değil.

Ama yine de bakıyorsunuz, Belkin'in duvar tipi şarj adaptörlerine: 10W/2.1A tek USB çıkışlı olanının (yine Amerika için) satış fiyatı USD 25.00.

İnsanın kafası karışıyor...

Sorunuzun cevabına gelince: mutlaka alacaksanız, APC, Belkin, Hama (bu markanın olmayabilir), Vivanco, Philips (varsa) ya da Monster markalı olanını alınız derim...

Ancak alacağınız bu meşhur markalı ürünün tanıtımında mutlaka "1.0A ve/veya 2.1A şarj için kullanılır, iPhone, smartphone veya iPad şarj edilebilir..." diya belirtilmiş olsun.Bilinmedik, hele hele adsız/sansız Çin mallarına katiyyen bulaşmayın...

Evet Belkin e ben de baktım ama ülkemizde yok sanırım o model..

• quote:

Orijinalden alıntı: Apocalypticboy
    Cevabınız için çok teşekkürler. Ben de onu merak etmekteyim. Monster PC olarak bildiğimiz markanın üreticisi olduğu USB'li korumalı bir priz gördüm ama üreticisini bilmiyorum.

Monster PC, şu oyun canavarı dizüstü (laptop) üreten marka değil midir?

Benim bahsettiğim (ya da sizin gördüğünüz) o çoklu akım korumalı prizin markası da Monster ama Monster Cables diye bir Amerikan Markası'nın ürünü... Tabii ki bunlar Amerika'da üretilmiyor, Çin'de birilerine fason olarak ürettiriliyor!...

Bu arada biraz daha düşündüm de; asıl sorunuzun cevabı konusunda:

Kendi hesabıma, yukarıdaki diğer mesajımda belirttiğim markaların çoklu akım korumalı prizlerinden alır kullanırım amma, o prizlerin üzerindeki "sadece şarj etmeye yarayan" o 2.1A'lik USB şarj portlarını 2-3-4.000 TL verip de aldığım iPhone/iPad tarzı ürünleri şarj etmekte pek kullanmam gibime geliyor. 500-1000 liralık bir smartphone ya da dandirik bir tableti belki...

Bilginize...

• Yahu sapıttınızmı arkadaşım? Normal usb alın kullanın işte.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Apocalypticboy

Monster PC, şu oyun canavarı dizüstü (laptop) üreten marka değil midir?

Benim bahsettiğim (ya da sizin gördüğünüz) o çoklu akım korumalı prizin markası da Monster ama Monster Cables diye bir Amerikan Markası'nın ürünü... Tabii ki bunlar Amerika'da üretilmiyor, Çin'de birilerine fason olarak ürettiriliyor!...

Bu arada biraz daha düşündüm de; asıl sorunuzun cevabı konusunda:

Kendi hesabıma, yukarıdaki diğer mesajımda belirttiğim markaların çoklu akım korumalı prizlerinden alır kullanırım amma, o prizlerin üzerindeki "sadece şarj etmeye yarayan" o 2.1A'lik USB şarj portlarını 2-3-4.000 TL verip de aldığım iPhone/iPad tarzı ürünleri şarj etmekte pek kullanmam gibime geliyor. 500-1000 liralık bir smartphone ya da dandirik bir tableti belki...

Bilginize...

İlginize tekrar teşekkür ederim. Araştırmaya devam.. O USB Portlarının uyumluluğunu iyice öğrenip buraya yazacağım. Ben de sizin gibi düşünüyor, pek güvenmiyorum ama artık USB'li prizler var yeni evlerde ve sanırım bu sistem yavaş yavaş kullanışlı olmaya başlayacak gibime geliyor.

• Konu eski ama bahsettiğiniz şekildeki prizden bende var yıllardır bununla şarj etmekteyim. Tablet kısmı 2.1A phone kısmı 1A. Akım korumalı olması olası şebeke dalgalanmalarından koruyormuş. Yağmurlu bir havada şimşekler yıldırımlar epey arttığı esnada protection lambası yanıyordu. Bu prizin kenarında ne işe yaradığını bilmediğim bir de reset tuşu var. Hızlı şarj adaptörleri 2A civarında ve sanırım ben yıllar öncesinden bu teknolojiye sahip oldum İlginç alet doğrusu, faydalı olduğunu düşünüyorum.

iPhone ve iPad cihazlarınızı çoklu prizlerin usb portlarından şarj etme iPhone ve iPad cihazlarınızı çoklu prizlerin usb portlarından şarj etme

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.