Şimdi Ara

'iPhone' sizlere danışayım.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
982
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Selam arkadaşlar.Bir çok telefon ve pda kullanmış biri olarak önceleri pek hoşlanmadığım ama şimdi çok hoşuma giden ve ilgimi çeken iPhone almak niyetindeyim.
    Şu an p990i kullanıcısıyım ve çok memnunum.Ama iPhone çekti kendine bi kere....
    Konuya o kadar yabancıyım ve o kadar az bilgim var ki iPhone hakkında inanaın tahmin edemezsiniz :D

Sorularımı iletmek isterim...

- Öncelikle kamera video kaydı vs ile ilgim yok...Video oynatım formatı için konuşmak gerekirse convert vs i yapmalıyım yoksa JB ile çeşitli formatlar oynatılabiliyor mu.
    - MP3 kulaklık performansı nasıl. Ve dış hoparlörden gelen ses nasıl. P990i de biri arıcak telefonun sesi duyulcak diye korkuyorum.... :S
    - iPhone 3G ile diğerleri arasındaki farklar nelerdir.Yazılım ve donanım olarak çok fazla ve önemli değişiklikler var mı.
    - Şöyle özellik böyle özellik falan arayan biri değilim ama Jb diye bişey duydum iPhona yeni atılan biri olarak daha fazla uygulama için kendim JB yapabilir miyim.Olası bir hata ne ile sonuçlanır.
    - GPS olması benim için çok iyi bir özellik, internete ihtiyaç mı duyuyor, duymuyorsa nasıl işliyor ve uygulamada notunuz ne yönde.
    - PDF, ve Office programlarında performans nasıl Özellikle PDF benim için önemli.
    - JB ile dosya aktarımı mümkün olabiliyor mu (gerek bloetooth gerekse usb)
    - Messenger vb programları JB ile birlikte mi ekliyoruz.Yoksa Youtube gibi hazır mı geliyor.Gelmiyorsa yolum yine mi JB :d

*Yorum, öneri ve tavsiyelerinizi beklerim arkadaşlar. Sizlerin de aklına gelen küçük ayrıntılar da varsa eklerseniz sevinirim.

• quote:

Orjinalden alıntı: brEath23

Selam arkadaşlar.Bir çok telefon ve pda kullanmış biri olarak önceleri pek hoşlanmadığım ama şimdi çok hoşuma giden ve ilgimi çeken iPhone almak niyetindeyim.
    Konuya o kadar yabancıyım ve o kadar az bilgim var ki iPhone hakkında inanaın tahmin edemezsiniz :D

- Öncelikle kamera video kaydı vs ile ilgim yok...Video oynatım formatı için konuşmak gerekirse convert vs i yapmalıyım yoksa JB ile çeşitli formatlar oynatılabiliyor mu.
    - MP3 kulaklık performansı nasıl. Ve dış hoparlörden gelen ses nasıl. P990i de biri arıcak telefonun sesi duyulcak diye korkuyorum.... :S
    - iPhone 3G ile diğerleri arasındaki farklar nelerdir.Yazılım ve donanım olarak çok fazla ve önemli değişiklikler var mı.
    - Şöyle özellik böyle özellik falan arayan biri değilim ama Jb diye bişey duydum iPhona yeni atılan biri olarak daha fazla uygulama için kendim JB yapabilir miyim.Olası bir hata ne ile sonuçlanır.
    - GPS olması benim için çok iyi bir özellik, internete ihtiyaç mı duyuyor, duymuyorsa nasıl işliyor ve uygulamada notunuz ne yönde.
    - PDF, ve Office programlarında performans nasıl Özellikle PDF benim için önemli.
    - Messenger vb programları JB ile birlikte mi ekliyoruz.Yoksa Youtube gibi hazır mı geliyor.Gelmiyorsa yolum yine mi JB :d

*Yorum, öneri ve tavsiyelerinizi beklerim arkadaşlar. Sizlerin de aklına gelen küçük ayrıntılar da varsa eklerseniz sevinirim.

1. Çeşitli video converter programlarıyla video atabilirsin

2.MP3 ''iPod Kulaklıgını'' harika buluyorum...Fakat bazı arkadaslar daha kalitelileri var diyor [ÇEŞİTLİ MARKALAR]iPhone'de tek hoperlor var ..1. mikrofon 1.hoperlör ...Seside gayet iyi

3.iPhone 3G Okadar farklı ki anlatılmaz yaşanır
    *EŞŞİS BENZERSİZ MULTİ TOUCH
    *WİFİ
    *HARİKA BİR OYUN KONSOLU
    *HER DERDE DEVA PROGRAMLAR:))
    *HARİKA BİR MP3 'PLAYER [İPHONE ALDIGINIZDA İTOUCH DA ALIYORSUNUZ:}}}]

4.Jailbreak telefonu kullanmaya basladıkdan 1 hafta sonra kadar yapsanız daha iyi olur...Jailbreak bende ilk aldıgımda hic istemezdim ama şimdi JAİLBREAKSİZ iPhone iPHone değildir.. Kısacası jailbreak hem kolay + hem de iPhone için vazgeçilmez..Jb yapımı cok kolay arastırma yaparsanız bulursunuz olmassa Ö.M atarsınız;)

5.GPS Hiç denemedim..Ama Harita özelliği internete gerek duyuyor:))

6.PDF VE OFFİCE Programları jailbreak ile atılıyor [ÜCRETSİZ] onlarıda hiç denemedim;)

7.Evet.Jailbreak sadece iPhonun kapattıgı özellikleri açıyor..WinSCP adlı dosya aktarım programı ile yapabilrsiniz..Daha sonra iTunes üzerinden herşeyi halledebilrisiniz[beceremesseniz Ö.M yardımıcı olurum]

8.Messenger + Facebook + Skype + Yahoo vs vs vs...Jailbreak olmadan iTunes [iPhone uygulama yükleme deposu :D] 'den indirerek iPhone kurabilirsiniz ne tesaduf ki bu uygulamaların [MSN. VS VS] bedava ve jailbreak gerek duyulmaz

(+)POZİTİF YÖNLERİ
    +Süper bir internet aracı
    +Süper bir iPod
    +Süper bir konsol[Oyun oynayanlar için]
    +Süper bir Uygulama aracı
    +ve Süper bir CİHAZ^^

(-)Negatif Yönleri
    -Video cekmek yok
    -Kamera 2.0 MP
    -Flash yok
    -Bluetooth yok
    -3G Görüntülü konuşma yok

(Flash ve 3G Görüntlü konusma harici bütün uygulamalar (acıklar) Jailbreak ile kapatılıyr)

SİZE YARDIMIM BU KADAR SELAMETLE KALIN

• quote:

Selam arkadaşlar.Bir çok telefon ve pda kullanmış biri olarak önceleri pek hoşlanmadığım ama şimdi çok hoşuma giden ve ilgimi çeken iPhone almak niyetindeyim.

1-Video oynatmak için videoyu mp4'e çevirmen yetetlidir.
    2-Kulaklığı güzel ama istersen daha iyi bir kulaklık alabilirsin.
    3-3g ile diğer iphone'lar arasında 3g dışında büyük bir fark yok.
    4-JB kendin yapabilirsin forumda nasıl yapıldığını gösteren konular mevcut.
    5-GPS için maalesef internete gereksinim duyuyor.
    6-PDF ile office dosyalarını açmak için program mevcut gayette kullanışlı.
    7-Jailbreak ile bluetooth programı indirebilirsin.
    8-Messenger vb programları istersen itunes store'dan para ile alırsın istersen jailbreak yaparak bedavaya alırsın.

• quote:

Orjinalden alıntı: Seytan Kobra

quote:

1-Video oynatmak için videoyu mp4'e çevirmen yetetlidir.
    2-Kulaklığı güzel ama istersen daha iyi bir kulaklık alabilirsin.
    3-3g ile diğer iphone'lar arasında 3g dışında büyük bir fark yok.
    4-JB kendin yapabilirsin forumda nasıl yapıldığını gösteren konular mevcut.
    5-GPS için maalesef internete gereksinim duyuyor.
    6-PDF ile office dosyalarını açmak için program mevcut gayette kullanışlı.
    7-Jailbreak ile bluetooth programı indirebilirsin.
    8-Messenger vb programları istersen itunes store'dan para ile alırsın istersen jailbreak yaparak bedavaya alırsın.

Mert bu PDF VE OFFİCE PROGRAMLAR NERDEN BULCAZ:D

• GPS için konuşuyorum, offline harita yüklüyorsunuz, internete gerek duymadan GPS çalışıyor
  • arkadaşlar yardım ve bilgileriniz için teşekkür ederim gerçekten karar vermemde büyük rol oynadı..
    @MuttFTS offline haritayı nerden yükleyebiliriz ve güncelliğini koruyan haritalar mı bunlar.
    Türkiye nin tümü olmaz heralde şehir şehirdir diye tahmin ediyorum.Yanılıyor muyum.Bilgini paylaşabilirmisin.
    Teşekkür ederim...
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.