Şimdi Ara

iPhone NFC ile Temassız Kredi kartı ödemesi nasıl yapabilirim?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
6 Misafir (3 Mobil) - 3 Masaüstü3 Mobil
5 sn
12
Cevap
1
Favori
33.472
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba, Samsung A serisi telefon kullanıyordum, telefonum bir kaza sonucu kırıldı. Evde 4 kişiyiz ben haricimde herkes iPhone kullanıcısıydı, herkeste ipad de vardı, bende iPhone 14 pro max aldım. Telefon çok kullanışlı, ios işletim sistemini geçmişte kullandığım için biliyordum hiçbir sorun yaşamadım.
    ANCAK..
    3-5 bin TL lik Samsung telefonda kullandığım ama 50 Bin TL lik telefonda bulamadığım bir özellik epeyce canımı sıktı. Neredeyse hergün markete giriyorum, arabaya yakıt alıyorum vs. Yani hergün 2-3 defa Bonus/Maximum kartım ile Samsung NFC ile temassız ödeme yapıyordum. Yanıma cüzdan bile almadan çıkıyordum bazan. iPhone da bu özelliği bulamadım, banka ile görüştüm onlarda iPhone cihazlarda NFC ile ödeme yok dediler.

Bu konu ile ilgili bilgisi olan var mı?
    iPhone ile NFC ödeme yapma ihtimalim var mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tubalingo -- 26 Kasım 2022; 19:43:0 >

• Evet Apple NFC ile harici bankalar üzerinden ödeme yapılmasına izin vermiyor. Sadece Apple Pay ile ödeme yapabilirsiniz. Birçok kişi Wise, dukascopy, revolut gibi yurtdışı çözümleri kullanıyor. Kimisi kredi kartından komisyon alıyor, kimisi sadece nakit harcatıyor. Aşağıdaki konudan inceleyebilirsiniz.

https://forum.donanimhaber.com/apple-pay-i-turkiye-de-kullanma-yontemi--117591765

• Tr : apple : iphone

Yok :)))

Nfc ile ödeme ve kampanyaları TR da ilk çıktıgından beri (s4 veya z5) yapıyorum. Lüks telefon parası kadar puan kazanmışımdır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eg2077 -- 26 Kasım 2022; 15:5:4 >
  • eg2077 E kullanıcısına yanıt
    Dostum puan almak kolay, iphone ile o puanları alabiliyorsun. NFC ile veya Karekod ile yapılan temassız ödemelerde puan veriyor.
    Karekod ile ödeme yapıyorum zaten telefonla.

iPhone NFC ile Temassız Kredi kartı ödemesi nasıl yapabilirim?
  • Tubalingo kullanıcısına yanıt
    Kare kod başka ( nfc icin yazdim ) , kare kod benim kartlarda az sadece ykb ile oluyor suanda ( opet veya market + alis veris )

NFC TR da apple a yok :(( Ben kampanyalar icin bu işi yapiyorum , biraz daha ilgiliyim.
  • eg2077 E kullanıcısına yanıt
    Siz hangi bankayı kullanıyorsunuz bilmiyorum ama Bonus ve Maximum kartlar kampanya yaparken temassız başlığı altında Karekod ile ödemeyi de sayıyorlar.
    Yani bir kampanyada Karekod ile ödemiş olman yada NFC ile ödemiş olman kampanya şartları açısından aynı.
  • Tubalingo kullanıcısına yanıt
    Doğrudur. Her banka kampanya sartlari farklı.

Ben kredi kartı ile ürün alıp satma işi yapıyorum. Kare kod eskiden akbank ile yapıyordum. Şuanda aktif olarak ykb - opet var.

Ancak çok kart ve çok telefon olunca daha cok kazaniyorum. Şu ara teb hiç yok , halkbankta da yok. Mobil temassız nfc kampanyalari benim için iş ve kazanç kapısı gibi 9 yıldır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eg2077 -- 26 Kasım 2022; 20:43:2 >
  • 2019 Haziran ( corona 2021 mart/nisan gibi biz de netleşti ) bir paylaşım buldum. NFC olan apple cihazlar için.

NFC destekli iphone ve apple watch cihazları ile türkiye'de NFC üzerinden ödeme yapabilirsiniz. Fakat...

Apple şuan Türk bankalarını nfc ile yani temazsız ödemede kabul etmediğinden Türkiye'de NFC lie Apple cihazlarını kullanarak ödeme yapabilmenizin tek yöntemi var.

1. Bir amerikan bankasına ait kredi kartı edinmek.
    2. Apple store hesabınızı Türkiye'den ABD olarak değiştirmek.

Bu sayede temazssız ödeme yapabilirsiniz.

Yani apple pos cihazına değil , kendine eklenen kredi kartın menşeyine bakıyor. 
  • Peki abi puan kazanmayi anlatir misin bana öğrenciyim de faydasi olur bana

• Kadirorhn K kullanıcısına yanıt
    Kampanyalar çok azaldı (

Eskiden sadece nfc ile olan kampanyalar vardı , şimdi ( suanda akbank neo var mesela %2 ) karekod ile de olabiliyor ( şuanda yakıt için )

Teb vardı , halkbank vardı , bonus ve akbank vardı. Bir başkası için ykb vardı .

Kazanç çok azaldı (((
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.